Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 1 votes

Operation Gargadua ! ~The 2018 mid summer (meeting) batturu!

summer 2018 meetingu pc_magas godzilla

  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#16 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 15 July 2018 - 02:02

Μωρέ ας μην είχα να ταίσω τις ορδές από την κόλαση και θα καθόμουνα κ εγώ, αλλά δεν είχα κανονίσει να ταίσει καποιος άλλος οπότε.. Μόνο τελευταία φορά που σε είχα δει ήταν στα βάθη του χρόνου σε ένα meeting με καταχθόνιες φιγούρες όπως dante kenny fingolfin ΜΕΧΡΙ και commandersp έσκασε μύτη εκείνο το βράδυ. Ανασύρω τέτοια προιστορικά ονόματα μπας και μου βγεί η λαδιά του εξαφανισμένου :8):
Πάντως έχω να πω οτι όλα τα παιδιά ήταν εξαιρετικά συμπαθητικά, εκτος φυσικά από τον Hazuki που δεν του αρεσει το shingeki. :P

 

EDIT: Τον οποίο πρέπει να ευχαριστήσω γιατί αν δε με τσίγκλαγε στο facebook θα το ξέχνούσα τελείως :riiight:


Edited by MoRmEnGiL, 15 July 2018 - 02:04.

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#17 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 15 July 2018 - 02:07

Ο Hazuki δεν με πίστευε που του έλεγα ότι σε έχω γνωρίσει και σε έχω δει ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΜΑΤΙΑ!


xbJ3b2w.jpeg


#18 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 15 July 2018 - 02:08

ΝΕ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΕΣΥ ΝΙΑ ΝΙΑ ΝΙΑ


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#19 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 15 July 2018 - 02:19

Χαχαχαχαχαχα~

 

Α ρε Hazuki κοίτα δω για τα μάτια σου που σφαζόμαστε εδώ πέρα!


xbJ3b2w.jpeg


#20 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 15 July 2018 - 02:31

Οχι για να δεις τι παιδί μας πήρες!


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#21 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 15 July 2018 - 11:26

Μια χαρά περάσαμε, φωτογραφία δεν υπάρχει διότι ΧΑΡΑΧΘΗΚΕ ΜΕ ΠΥΡΩΜΕΝΟ ΣΙΔΕΡΟ ΣΤΙΣ ΜΝΗΜΕΣ ΜΑΣ ΑΥΤΗ Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ!  :hypno:

 

Προσωπικά θα ήθελα να κρατήσω δύο πράγματα, ΠΡΩΤΟΝ) ότι τελικά το Αγρίνιο είναι δορυφόρος της Αττικής και περιφέρεται γύρω από αυτή, ξεκινάει στα Σπάτα περνάει από Ίλιον/Περιστέρι και καταλήγει Γλυφάδα ΔΕΥΤΕΡΟΝ) το παρακάτω λεκτικό ή αλλιώς ατάκα, αν μου πεις ότι σου αρέσει το manga από το anime θα σε μισήσω λιγότερο! Ας με διορθώσει ο μεσιέ Pasxeleas, που ειλικρινά είχε κάθε καλή διάθεση να μιλήσει για κινέζικα μίκι μάου αλλά είχαμε επικεντρωθεί σε οποιοδήποτε άλλο θέμα πέρα από αυτό.

 

Φυσικά ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΥΝΗΓΑΕΙ Η ΡΕΤΣΙΝΙΑ τον φίλο μας Pc_maga και μας κατηγορήσουν για cyber bulling να πω πως ενώ είχα φάει ένα κομμάτι παστίτσιο, τελικά ενέδωσα και γω σε ένα πιτογυρόνι, πατατούμπεν και μπύρεν οπότε ναι είχε και φαΐ μετά ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΕΓΙΝΕ ΜΙΑ ΕΠΟΙΚΟΔΟΜΗΤΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΟΤΙΝΑΝΙΣΜΟΥ!

Η περσόνα Guns μας τίμησε με την παρουσία του, ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ να προσηλυτίσει κόσμο στις Μonogatari θεότητες που πιστεύει αλλά έπεσε στο βράχο MoRmEnGiL που σαν καλό κέρατο, ε συγνώμη, θιασώτη των old school anime τον απέφυγε, βέβαια του αρέσει τον Shingeki για το οποίο γιουχαρίστηκε από την ομήγυρη.

 

Τελειώνοντας με την περίληψη,  νομίζω οι Αλουστίνες θα γίνει το επίσημο στέκι, έχει πάντα καθίσματα (κι αν δεν έχει τους διώχνουμε με τις κραυγές μας) με εξυπηρέτηση που σε κρατάει πάντα σε επαγρύπνηση.Να αναφέρω πως η σερβιτόρα με το που κάτσαμε, σχόλασε και έφυγε με ένα backpack και μία σκηνή στο χέρι προς άγνωστη κατεύθυνση!


rsrGbGx.gif

#22 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 15 July 2018 - 16:26

Ο pasxaleas είναι τόσο συμποαθητικό παιδί που όταν μου εκτόξευσε αυτή την ατάκα μου φάνηκε τρομερά αστείο. (επίσης γράφτη σωστα ρε, αμα μου πεις οτι σου αρέσει το άνιμε περισσότερο από το μάνγκα είπε όχι το αντίθετο :P

To αγρίνιο θα μπορούσε να είναι και δορυφόρος της Γης, τόσο εξωγηινοι είναι οι άνθρωποι εκεί. Δε μιλάνε καν ελληνικά να φανταστείς, μιλάν τη δική τους γλώσσα. Δε θα ξεχάσω πότε πάω σε ένα περίπτερο να ζητήσω οδηγίες μιάς και δεν το ήξερα σχεδόν καθόλου ως πόλη, και όταν σταμάτησε να μιλάει ο περιπτεράς είχα μείνει και τον κοιτούσα με ένα ηλίθιο βλέμα, μίξη απορίας και άρνησης να πιστέψω αυτό που συμβαίνει. Δεν κατάλαβα χριστό τι μου είπε, τον ευχαρίστησα και έφυγα, καλύτερα να χαθώ παρά να προσπαθίσω να βγάλω άκρη, λιγότερη ώρα θα έχανα.

Οσο για τα Μονογκάταρι, δεν κατηγορώ κανένα που του αρέσουνε, εδώ άλλοι τη βρίσκουν με harem moe εμετούς βγαλμένους από τη γραμμή παραγωγής κατευθείαν για κατανάλωση :P

H σερβιτόρα ήταν με το χαμόγελο στα χείλη. Η προσπαθούσε να κρύψει τον τρόμο της, ή ήταν τρισευτυχισμένη που σχολούσε. Συμπαθέστατη πάντως.

Οσο για την δεύτερη γκαρσόνα, πήγα μέσα να την πληρώσω, πάω, κάνω "να σε πληρώσω?" και ακούω ένα "ααπ! χαχα, με τρόμαξες!" Μάλλον χάζευε στο κινητό και δεν με πήρε χαμπάρι, η απλά ήμουν τόσο τρομακτικός, ένα απ τα δυο. Αφού σταματήσαμε να γελάμε, με ρώτησε αν πίνετε η Βεργίνα weiss, η οποία για μπύρα ευρείας κυκλοφορίας είναι πολύ καλή, σίγουρα έτη φωτός από το νερόπλυμα που λέγετε Alpha Weiss.

Tέλος, την επόμενη φορά θα φροντίσω να παραβρεθω μέχρι τέλους. Ναι, αυτό ήταν απειλή.


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#23 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 15 July 2018 - 20:38

Καλη φαση ηταν, ξεκινησε με τους καλυτερους οιωνους για οτακου μητινγκ (κανενα θυλικο δηλαδη)

ωστε να μιλησουμε για κινεζικα μικυ μαου και μαξιλαρια γουαϊφου αλλα τελικα αποδειχτηκε

πως ειμαστε νορμαλ ατομα.

 

Αριγατος γκαϊς, τα λεμε στο επομενο μητινγκου.


i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#24 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 16 July 2018 - 15:15

Για να δώσω λίγο context σχετικά με αυτό που είπα συζηταγαμε με τον MoRmEnGiL για το made in abyss και με ρώτησε πόσο καλό είναι το manga σε σχέση με το anime και του είπα είναι πολύ καλό για adaptation που άμα μου πεις πως σου αρέσει περισσότερο το anime από το manga θα σε μισήσω λιγότερο εννοώντας ότι σε σχέση με τα περισσότερα adaptation που είναι πολύ χειρότερα από το source material το MiA ήταν πολύ καλό.

                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#25 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 16 July 2018 - 16:16

Καταλάβαμε όλοι τι εννοείς μην ανησυχείς, απλά ήταν αστείος ο τρόπος που το εξέφρασες :)


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#26 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 17 July 2018 - 16:51

Απο μερια μου θελω να πω πως ηταν σχετικα ηρεμο meeting και περασα καλα. επισης γνωρισα pasxalea και τον Guns που για καποιο περιεργο λογο μεχρ να τον γνωρισω νομιζα πως ειναι κοπελα



#27 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 18 July 2018 - 19:02

Ειλικρινά πες μου πως μας βρήκες, είχα γράψει Αλουστίνες αλλά δεν ήταν και σίγουρο, ΜΑΣ ΜΥΡΙΣΤΙΚΕΣ!?


rsrGbGx.gif

#28 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 18 July 2018 - 23:51

Ι followed my heart



#29 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 19 July 2018 - 12:51

Cutty-Sark-Scotch-175-l_1.png


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#30 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 20 July 2018 - 10:58

Τώρα ακούγοντας Sark, o νους πάει σε αυτό

866235964.sharkstimulation-8oz-energydri



Also tagged with one or more of these keywords: summer 2018, meetingu, pc_magas, godzilla