Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Megalobox

ashita no joe box future action sol drama

  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 17 January 2018 - 21:30

~ Megalobox ~

 

3H9yTx5.jpg

 

Τhe O.G. ~σικ! των boxing manga/anime ξανάρχεται στο προσκήνιο με μία spinoff σειρά που βασίζεται στο αρχικό manga. :riiight:

Η υπόθεση, απλή και λιτή, ο Τζει Ντι (JD), από την Κάτω Χαγιατά (συγγενικό χωριό της Κάτω Αχαγιάς) που γενικά είναι καλό παιδί με άφρο (οδηγάει και μοτοσακό),

τον έχει πάρει το κακό το δρόμο (ξέρετε πως είναι αυτά τα πράγματα στις μεγαλουπόλεις όταν έρχεσαι από χωριό :beaten: )

και τις παίζει σε καταγώγια για τα λεφτά. Φοράει και κάτι μεταλλικά πράγματα για δυνατότερες μπουνιές (σαν δεν ντρέπεται λέω :borednn9: ).

Εκεί θα συναντήσει τον Δημήτρη (εισάγετε οποιοδήποτε υπερβολικά κοινό Ιαπωνικό όνομα :wet2: )

που γι αυτόν θα παρατήσει τις μλκς (πες με και στημένους αγώνες) και θα πάρει τον ίσιο δρόμο του πρωταθλητισμού! (~υποθέτω~) :canthelp:

 

Τέσπα επειδή χαζά παιδιά δεν είστε για να να σας κάνω μετάφραση λέξη λέξη, διαβάστε το αρχικό κείμενο μαζί με την είδηση στο παρακάτω link.

 

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-01-17/ashita-no-joe-spinoff-anime-megalobox-teaser-video-streamed/.126536

 

Και φυσικά το pv.

 

Youtube Video
 

 

Δηλώνω ότι ψήνομαι αλλά επειδή δεν είναι παραγωγή Netfilx ώστε να βγάλει όλα μαζί τα επεισόδια μάλλον θα το δω όταν τελειώσει.

Πάντως η παραγωγή φαίνεται σοβαρή κι όχι καμιά αρπαχτή για cash out!

 

:ballumad: :ballumad:  :ballumad:


rsrGbGx.gif

#2 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 18 January 2018 - 07:16

Τι σχέση με AnJ έχει δεν μπορώ να καταλαβώ, απο τη μία καλώς που δεν γντ κανά remake της πλάκας του orijinal μανγκα/ανιμε από την άλλη χρησιμοπούν το brand name για κάτι τελείως διαφορετικό και το μόνο που μου δημιουργεί είναι αρνητικά συναισθήματα για την νέα δουλειά.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#3 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 18 January 2018 - 15:41

Πιστεύω θα κρατήσουν απλά τον κορμό της αρχικής ιστορίας και θα χτίσουν γύρω από αυτήν περιβάλλον και χαρακτήρες.

Σχετικά με αυτούς, φαίνεται ότι πάνε για κάτι πιο edgy ~σικ! για να πιάσουν νεανικό κοινό που δεν θα κάτσει να ασχοληθεί με το αρχικό υλικό.

Ποιος νοιάζεται το 2018 για άλλον ένα τύπο που από φτωχό και εργατικό παλικάρι, γίνεται κορυφαίος πυγμάχος, αυτά πιάνανε πίσω στα 70ς, καλά και το Ippo την ίδια ιστορία έχει θα μου πεις!  :dazed:

Τέσπα και φυσικά, νέο manga για να μην ξεχνιόμαστε!

 

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-01-18/ashita-no-joe-spinoff-anime-megalobox-gets-manga-in-february/.126513


rsrGbGx.gif

#4 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 06 April 2018 - 13:25

Ο Junk Dog που δεν έχει κανονικό όνομα αλλά μόνο παρατσούκλι, ζει σε έναν σκληρό κι άδικο κόσμο. Γεμίζει τις μέρες του καβαλώντας τη μηχανή του επικίνδυνα και συμμετέχοντας σε παράτυπους αγώνες πυγμαχίας για να πληρώνει τις επισκευές της μηχανής που χαλάει.

Σε έναν τέτοιο κόσμο που υπάρχουν άνθρωποι δίχως την ιδιότητα του πολίτη, το αιμοδιψές και βαριεστημένο κοινό δεν αρκείται στην κοινή πυγμαχία αλλά προσθέτει μηχανικά χέρια στους πυγμάχους για να κάνει το θέαμα πιο συναρπαστικό.

 

Spoiler:

 

Η TMS Entertainment που ανάμεσα σε άλλα μας έχει δώσει καί το Yowamushi Pedal, επανέρχεται στην εαρινή σαιζόν με αυτή τη παραγωγή που μας έρχεται για την πεντηκοστή επέτειο του Ashita no Joe. Ακόμα κι αν δεν έχετε, όπως κι εγώ, παρακολουθήσει τη παλιά σειρά δεν θα δυσκολευτείτε, όπως κι εγώ, να ξεκινήσετε τη νέα καθώς δεν φαίνεται να αποτελεί συνέχεια.

 

Spoiler:

 

Η υπόθεση δεν φαίνεται να είναι κάτι πέρα από ένα τυπικό Dragonball τουρνουά μάχης και η αίσθηση που αφήνει είναι σαν να παίζεις Street Fighter έχοντας επιλέξει τον Balrog. Δεν είναι μια σειρά στην οποία με τράβηξε η πλοκή ή οι χαρακτήρες, είναι όμως μια σειρά που φαινομενικά, κρίνοντας από το πρώτο επεισόδιο, δεν κάνει κοιλιά σε κανένα από τα δεκατρία που θα χρειαστούν για να μας πει την ιστορία της.

Έχει διασκέδαση, έχει δράση, έχει πιξελιασμένες εικόνες για το αυθεντικό ρετρό feel.


Edited by 1451, 08 May 2018 - 13:29.


#5 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 06 April 2018 - 16:19

Topics merged! Σε είχα προλάβει κάτι μήνες από τον ενθουσιασμού για το spin off του Ashita no Joe.  :ballumad:


rsrGbGx.gif

#6 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 06 April 2018 - 20:05

Δεν ψηνόμουν πολύ να το δω μιας και το παλιό το παράτησα αλλά είπα να του ρίξω μια ματιά όταν βγει επειδή διάβασα ότι θα είναι ανεξάρτητα. Το κατέβασα και με ένα γρήγορο πέρασμα μου άρεσε η αισθητική και το animation, μου θύμισε κάτι από παλιότερες σειρές Gundam οπότε ίσως του δώσω μια ευκαιρία. Περισσότερο ήρθα να αφήσω σχόλιο επειδή με εντυπωσίασε το κλίμα της σειράς που δεν το βλέπεις συχνά τελευταία παρά το ίδιο το επεισόδιο.


ySss0UF.jpg


#7 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 08 April 2018 - 14:44

Καληνύχτα και καλόν ύπνο, αυτή η σειρά είναι το Redline, αλλά κατατονική. Δεν έχει καθόλου σπίθα



#8 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 08 April 2018 - 20:32

νιώθω σα ν βλέπω ένα lvluped sci fi ashita no joe, αλλά σε πιο rushed επίπεδα.
δεν ξέρω που θα το πάνε αλλά φαίνεται να χει ενδισφέρον σαν σειρά..με bonus oldschool mecha scifi material....ελπίζω να μην γίνει απλά ένα κακό remake σε διαφορετικό universe μόνο.Aν μη τη αλο αν και διακρίνω παρομοιότυπη υπόθεση κιεξέλιξη υπάρχουν διάφορες στους χαρακτήρες, έστω στον mc.
κατι μεταξυ JP(redline) και joe ίσως


καταραμένα πρώτα επεισόδια tho, είχα ξεσυνηθίσει αυτές τς αναμονες T.T

Edited by GhostPrince, 08 April 2018 - 20:39.

フカフカ

#9 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 13 April 2018 - 02:20

Απίστευτη εντύπωση στα πρώτα δύο επεισόδια! Λατρεύω την αισθητική, το build up ήταν εξαίσιο και πάνω από όλα πιστευτό, ο ρυθμός του σωστός, ακόμα και οι χαρακτήρες είναι τόσο κουλ και μάγκες που δεν μπορείς παρά να τους συμπαθήσεις!

Βασικά, δεν υπήρχε κανένας από τους άντρες που να μην μου άρεσε! Ο πρωταγωνιστής είναι τίμιος και τον υποστηρίζω. Ο μαφιόζος είναι ο άνθρωπος μου! Από το ένα κέρδος στο άλλο. Εμφανιζόταν στο opening, οπότε φαντάζομαι θα είναι παρών στην συνέχεια. Ακόμα και τον γλοιώδη αλκοολικό και τον ανταγωνιστή συμπάθησα. Μοναδική που μου έκατσε στραβά είναι η ιδιοκτήτρια με το φετιχιστικό προσωνύμιο "owner". Μπλιάχ.

Το ρετρό σχέδιο με την χιπ χοπ επένδυση ταιριάζει. Σου δίνει την εντύπωση πως αυτό το μέλλον δεν είναι τόσο μακρινό και ξένο στο δικό μας.

Θα το βλέπω σίγουρα! Αν συνεχίσει έτσι πάει για κορυφαίες θέσεις στην σεζόν και όχι μόνο.

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#10 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 15 April 2018 - 16:20

Spoiler: 2



#11 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 25 April 2018 - 22:03

Στην αρχή δεν θα το έβλεπα γτ μου κακοφάνηκε και νόμιζα ότι απλά θα εκμεταλλευόντουσαν το name του AnJ αλλά μετά είδα ότι προσπαθούν τίμια να κάνουν κάτι στο πνεύμα του και είπα θα το πιάσω μόλις τελειώσει αλλά με τις εικόνες και τα references που είδα δεν άντεξα και το άρχισα και πραγματικά ήταν πολύ καλύτερο από ότι περίμενα που αν εξαιρέσεις το concept του megalo box που είναι too much, η ατμόσφαιρα και το cheesiness είναι πολύ καλά και σε όση δόση χρειάζονται και δεν σε αφήνουν να το πολυσκεφτείς.Αξίζει να το δεις μόνο και μόνο για το ρετρο στιλ αλλά και από μόνο του στέκεται πιστεύω αλλά για το full experience πρέπει να έχεις δες το AnJ μόνο και μόνο για το σεβασμό και την αγάπη που βγάζουν οι συντελεστές για την σειρά.

Spoiler: 2


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#12 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 30 April 2018 - 18:19

3-4.

Spoiler:


Edited by TheGunsmasha, 30 April 2018 - 18:20.

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#13 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 08 May 2018 - 13:32

Σίγουρα η όρεξη για κάτι καλό υπάρχει από τους παράγοντες, όπως ότι δίνουν μια κάποια ιστορία σε κάθε αντίπαλο του Τζο.

Spoiler: 5



#14 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 08 May 2018 - 17:04

5.

Spoiler:


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#15 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 13 May 2018 - 21:52

6.

Spoiler:


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018




Also tagged with one or more of these keywords: ashita no joe, box, future, action, sol, drama