Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Boku no Hero Academia


  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#46 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 04 January 2018 - 23:05

Καλα, το μανγκα εχει βλέψεις να γινει απο τα αγαπημένα μου. Ειμαι μονο τσαπτερ 13 και παρολαυτα μου εχει αφήσει σημαδια οτι θα ειναι πολυ καλο γενικως. Θα το διαβάσω ολο.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#47 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 05 January 2018 - 00:52

κάθε αρκ καλυτερο από το προηγουμενο μεχρι στιγμης οποτε σε καλο δρομο εισαι



#48 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 05 January 2018 - 14:13

Καλα, το μανγκα εχει βλέψεις να γινει απο τα αγαπημένα μου. Ειμαι μονο τσαπτερ 13 και παρολαυτα μου εχει αφήσει σημαδια οτι θα ειναι πολυ καλο γενικως. Θα το διαβάσω ολο.

 

δυστυχως εμενα σε μερικα σημεια με κουραζε παρα πολυ σε βαθμο που ηθελα να το ντροπαρω, αλλα σε αλλα σημεια μπορω να πω οτι ηταν απλα επικο. οπως και να εχει δεν μπορω να πω οτι το ενδιαφερον μου ηταν αμειωτο.



#49 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 16 February 2018 - 07:58

Μολις τελείωσα τσαπτερ 59.


Spoiler:

Edited by Angel.tze, 16 February 2018 - 07:58.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#50 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 04 March 2018 - 09:41

Πάει και η δεύτερη σεζόν! Δεν θα έλεγα ότι βαρέθηκα αλλά δεν ξέρω δεν μπορώ να περιμένω να γίνει ο Deku τούμπανος για να δούμε καμιά μάχη της προκοπής.

Σε όλη την δεύτερη σεζόν είχε μία μόνο στην αρχή, που νταξ ήταν animation για πολλά βραβεία αλλά μετά τπτας.

Η υπόθεση από την άλλη έχει ένα ενδιαφέρον με το τι παίζει με τον All for one αλλά φαίνεται να είναι πολύ μακριά.

Ελπίζω στην 3η σεζόν να έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον.  :yawn2:


rsrGbGx.gif

#51 AliceChan

AliceChan

    超平和バスターズ UωU

  • Members
  • 125 posts

Posted 04 March 2018 - 16:04

Πολυ overrated σειρα κατα την γνωμη μου.Καλη για να περασεις την ωρα σου αλλα δεν νομιζω οτι αξιζει ολη αυτη την προσοχη...


320?cb=20161114052234


#52 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 04 March 2018 - 16:22

Θα διαφωνησω. Εχει ωραίους χαρακτήρες και πραγματικά συμπαθητικους. Απο άποψη ιστοριας, φαίνεται οτι έχει πολλα να μας δώσει στο μελλον, καθως σιγουρα υπάρχει ολοκληρο μπακστορι για το ο,τι συμβαινει τωρα πχ το one for all, τον all might κλπ. Το σχέδιο, οι μαχες και το χιουμορ με εχουν κερδισει.

Φαντάσου ότι εχω συμπαθησει μεχρι και τη στερεοτυπικη χαρωπή και τραγουδιαρα γουαιφου του πρωταγωνιστη. Αυτο λεει πολλα.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#53 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 04 March 2018 - 16:36

Δεν πα να δείτε Master chef DBZ καλύτερα; Να θαυμάσετε ατέλειωτο filler μέσα σε μάχες που κλείνουν arcs; Η δεύτερη σεζόν έχει 3 μεγάλες μάχες με τον Deku μέσα που όλες δίνουν πόνο και πάρα πολλές μικρότερες με όλα τα ματς-απ στο τουρνουά και την άσκηση και το χάος στην πόλη. Δεν έχουμε το τέλος του κόσμου σαν απειλή αλλά κάνει τρομερή δουλειά να δώσει ένταση σε θεωρητικά ασήμαντες μάχες στο σκηνικό του σχολείου. Άσε τη μάχη με τον Stain. Άστην αυτή

 

Και καλά κάνει και δεν τραβάει τις μάχες από τα μαλλιά για να σπαταλήσει χρόνο και καλά κάνει και δεν τις έχει σαν ατέλειωτο διαγωνισμό για το ποιος μπορεί να ουρλιάξει περισσότερο

 

Να πει κανείς "δεν μ' εντυπωσιάζει" οκ, πάει στο διάολο, δεν θες να δεις shonen με τέτοιο στυλ στην εκτέλεση. Αλλά όχι πως έχει μια μάχη όταν έχει 6 μεγάλες (μετράω και Uraraka vs Bakugo, Shoto vs Bakugo και Eraserhead vs Shoto&Momo) και πάρα πολλές μικρότερες.

 

 

Ε μα


Edited by OdyMonaxos, 04 March 2018 - 16:36.


#54 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 04 March 2018 - 20:21

Έλα ρε ody, νταξ έχει πολλές μάχες, μπορεί να υπερέβαλα λίγο αλλά μόνο αυτή με Deku VS Todoroki με συγκίνησε! Άντε και οι σκηνές με τον Endevor και λίγο στο τέλος με τον All Might και τους πιτσιρικάδες.

Παρόλα αυτά περιμένω την 3η σεζόν να δω τι γίνεται παρακάτω. ΤΕΛΟΣ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΤΟ ΜΑΣΤΕΡΣΕΦ. Δεν θέλω να πιστέψω να εννοείς κάτι για το brain dead τηλεοπτικό προϊόν!  :8):


rsrGbGx.gif

#55 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 04 March 2018 - 20:51

Εσύ είσαι admin του φόρουμ masterchef.gr, μάγκα...

 

Τουλάχιστον στην επόμενη σεζόν θα πάρεις αυτό που θέλεις



#56 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 04 March 2018 - 22:41

O Stain "άλλαξε" την σειρά δεν γίνεται να μην σου αρέσει η μάχη με αυτόν.

Επίσης εδώ έχουν-είχαν καρα hype σειρές όπως το Ft και το Toriko που είναι μετριότατες στην καλύτερη δεν θα 'χει το Boku που 'ναι πολύ πιο καλογραμμένο



#57 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 04 March 2018 - 23:00

Α ναι ήταν κι αυτή, οκ τελικά είχε καλές μάχες :P Απλά σε αυτή με τον Todoroki είχα μείνει με το στόμα ανοιχτό, τρελό animation, ε και καλόμαθα! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ, ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ! ΑΥΤΟΙ ΦΤΑΙΝΕ!  :ballumad:


rsrGbGx.gif

#58 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 06 March 2018 - 08:00

Okay but Tsuyu is best gurl?? I just love her??

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#59 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 07 March 2018 - 08:18

Πάμε για 25 επεισόδια στην 3η σεζόν.

https://www.animenewsnetwork.com/daily-briefs/2018-03-06/my-hero-academia-season-3-listed-with-25-episodes/.128635
rsrGbGx.gif

#60 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 15 April 2018 - 15:18

Youtube Video

8J90AKf.jpg

that's a dude!