Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Τι με ενοχλεί σε αυτό το Forum;


  • Please log in to reply
2194 replies to this topic

#61 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 24 February 2007 - 23:40

Pastor ναι

_GaaRa_ κι όμως υπάρχει...και μου το βγάζει σε μένα...δεν ξέρω αν σας το βγάλει κάποια στιγμή...
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#62 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 26 March 2007 - 09:39

M' ενοχλεί που κάποια features δεν φαίνονται και στα δύο default με αποτέλεσμα να μην ξέρω πιο να χρησιμοποιώ. και δεν μου αρέσει που μπαίνουν νέα πράγματά στο forum και δεν ενημερώνομαι και τέλος δεν μου αρέσει το Portal μας που το θεωρώ φτωχούλη και θα το ήθελα πιο ωραίο.

#63 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 26 March 2007 - 21:26

Βασικά μια ερώτηση, τι είναι αυτά τα εικονίδια κάτω από το χώρο της υπογραφής, πάτησα ένα και μου βγαλέ μια σελιδά να κάνω login -_=
rsrGbGx.gif

#64 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 26 March 2007 - 22:33

Με ενοχλούν δύο πράγματα μέχρι στιγμής.

1) Τα off topic θέματα είναι πολύ περισσότερα από τα υπόλοιπα που είναι σχετικά με το αντικείμενο του site, δηλαδή τα anime:ill:

2) H gallery είναι σχεδόν παρατημένη. Κανένας σχεδόν δεν μπαίνει και αυτό το διαπίστωσα αφού πρόσθεσα περίπου 35 wallpapers από διάφορα anime και έχουν μόνο 2 ή 3 views το καθένα :rip:
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#65 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 26 March 2007 - 22:54

Με ενοχλούν δύο πράγματα μέχρι στιγμής.

1) Τα off topic θέματα είναι πολύ περισσότερα από τα υπόλοιπα που είναι σχετικά με το αντικείμενο του site, δηλαδή τα anime:ill:

2) H gallery είναι σχεδόν παρατημένη. Κανένας σχεδόν δεν μπαίνει και αυτό το διαπίστωσα αφού πρόσθεσα περίπου 35 wallpapers από διάφορα anime και έχουν μόνο 2 ή 3 views το καθένα :rip:

1)το αντικειμενο του site ειναι το anime distribution.και απο οσο βλεπω καλα παει σε αυτο τον τομεα.
2)θα μπορουσαν(και εγω μαζι) να ανεβασουμε και τις δικες μας δημιουργιες εκει και οχι στο imasgeshack.
μην ξεχνας οτι η gallery ειναι πολυ τριτευων feature του anime.gr.

Posted Image


#66 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 26 March 2007 - 23:07

1)το αντικειμενο του site ειναι το anime distribution.και απο οσο βλεπω καλα παει σε αυτο τον τομεα.
2)θα μπορουσαν(και εγω μαζι) να ανεβασουμε και τις δικες μας δημιουργιες εκει και οχι στο imasgeshack.
μην ξεχνας οτι η gallery ειναι πολυ τριτευων feature του anime.gr.

1)Συμφωνώ και παραδέχομαι ότι τον πρωταρχικό του σκοπό τον έχει πετύχει, αλλά θα προτιμούσα τα θέματα στις anime κατηγορίες του forum να ήταν πιο πολλά και πιο ενεργά κυρίως από off topic τύπου music game, ποιον μισώ αυτή την εβδομάδα,the black hole κτλ.
2)Ίσως να είναι τριτεύων feature αλλά έχει καταντήσει τελευταίο και καταιδρωμένο feature και είναι κρίμα πιστεύω...Αφου υπάρχει καλό είναι να την εκμεταλλευτούμε.Εγώ πάντως θα ξαναβάλω wallpapers στο μέλλον.
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#67 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 26 March 2007 - 23:15

Στο πρωτο που ειπε ο Fingolfin δεν μπορω παρα να συμφωνησω:(.
Δεν ξερω αν φταει οτι δεν βλεπουμε anime,ή το οτι δεν εχουμε διαθεση να τα συζητησουμε,αλλα ειναι καπως ''ακυρο'' το να μοιραζουμε τοσα giga με anime μεσω του ADN και να μην τα συζηταμε σχεδον καθολου:despair:.
Για το δευτερο,νομιζω οτι η gallery δεν εχει ολοκληρωθει και ειμαστε ακομα στο ψαξιμο.Καλυτερα βεβαια να το επιβεβαιωσει καποιος admin καθως δεν ειμαι σιγουρος.
Παντως αν επιβεβαιωθει οτι η gallery μας ειναι οκ,εχω μερικα πολυ καλα wallpapers να ανεβασω8)

#68 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 27 March 2007 - 04:40

1> Fingolfin, θα συμφωνήσω μαζί σου. Η αλήθεια είναι πως το .aNiMe//GR είναι discussion και info site όσο και distribution site. Δυστυχώς, ως τώρα δεν έχουμε καταφέρει να δικαιολογήσουμε τους πρώτους 2 χαρακτηρισμούς...:ill:

2> Η gallery μας είναι ανοιχτή για εκμετάλευση. Ακόμα και στην περίπτωση που γίνει αλλαγή (πράγματι ψάχνουμε για καλύτερες) το υλικό θα μεταφερθεί αυτούσιο...;)

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#69 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 30 March 2007 - 17:22

Επανέρχομαι στο thread έχοντας να κάνω μία πρόταση.
Μετά από search στο forum δεν βρήκα να έχει ειπωθεί κάτι ανάλογο οπότε τι θα λέγατε να βάζαμε κάπου στην αρχική σελίδα ένα shoutbox στο οποίο θα μπορούσαμε να γράφουμε σύντομα μηνυματα τα οποία θα προβάλονται κυλιόμενα;:smart:
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#70 Despic

Despic

    Κουρδιστός Μανταρίνης

  • Members
  • 284 posts

Posted 30 March 2007 - 17:26

Λόγο έλλειψης shoutbox ξεκίνησε το black hole αρχικά... :bleh:
Posted Image

#71 eXXentriX

eXXentriX

    Ryu/Dae-Su/Jeum-ja

  • Members
  • 849 posts

Posted 30 March 2007 - 17:31

Παλιότερα...κανα 6-8μηνο πρίν....
είχαμε και ένα τέτοιο shoutbox......το οποίο στην τελική
χρησίμευε μόνο για να λέει ο καθένας
ένα γειά μπαίνοντας στο forum...Aυτό και μόνο.......:
Posted Image

Εξεταστική...πφφφφ...απο 22/2 ξανά.......:wis:

#72 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 03 April 2007 - 23:53

Με ενοχλούν κάποιοι που βιάζονται να βγάλουν συμπεράσματα, βιάζονται να παρατήσουν μια σειρά (δηλαδή όλο λένε ότι θα την παρατήσουν αλλά συνέχεια γράφουν και από ενα post για κάθε καινούργιο episode), και που παντά θέλουν να το πάιξουν ότι έχουν μια άποψη η οποία πάντα είναι αρνητική. Εντάξει ρε φίλε έχεις πείρα, αλλά άσε εμάς που δν έχουμε να απολαύσουμε το episode και να μην προσέξουμε οτί του τάδε του πετούσε η τρίχα από τα μαλλιά (DEATH TO THE CREATORS << ) και μην μας ξενερώνεις...
Και όταν λέτε: "Σιγά, υπάρχουν τόσα anime να δω, με το Χ θα ασχολούμαι"
Τότε 1) Μην ασχολήσαι, μην μας το λές
2) Έλα αφού ξέρω όταν θα βγεί το καινούργιο episode υποτίθεται ότι δεν ασχολήσαι αλλά κάτι θας μας γράψεις...
3) Μας το έχεις πεί βλέπεις anime με βαθύτερο νόημα (μόνο και μόνο για να το λές και να το παίξεις σοβαρός)

Δηλαδή λές και δεν γίνεται να δείς το episode (αν βέβαια θελεις.....δηλ όλοι αυτοί που λένε παρατάω το naruto θέλουν να δουν την συνέχεια, αυτά όλα έιναι βλακείες...) να γουστάρεις, να μην κάτσεις να ψάξεις τα αρνητικά (κάποιοι πραγματικά σπαταλάνε χρόνο για να βρούν τα αρνητικά), γιατί έκατσες να το δεις για να περάσεις καλα όχι για να μας κάνεις και καλά review... Και άν δεν σου άρεσε το anime (δεν είναι κακό να μας πείς τη γνώμη σου) άρχισε να βλέπεις ένα άλλο πού θα σου αρέσει

Μου αρέσει να ακούω τη γνώμη του άλλου, αλλά όλα έχουν και κάποιο όριο...

Αυτό το έχω παρατηρήσει σε πολλούς και απλά ήθελα να το πώ, γιατί είχα καιρό που το κρατούσα :shutup:

Επίσης δεν μ'αρέσει όταν δεν με πέρνουν σοβάρα ή όταν με αγνοούνε (ιδιαίτερα τώρα, που είμαι σε ένα forum με πολλά άτομα που με πατάνε καμια δεκαριά χρόνια :bleh: )

Αυτά τα έιπα και ξελάφρωσα :sick:

ΥΓ: Ξεκολλααααατε.....

#73 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 04 April 2007 - 04:51

Με ενοχλούν κάποιοι που βιάζονται να βγάλουν συμπεράσματα, βιάζονται να παρατήσουν μια σειρά (δηλαδή όλο λένε ότι θα την παρατήσουν αλλά συνέχεια γράφουν και από ενα post για κάθε καινούργιο episode), και που παντά θέλουν να το πάιξουν ότι έχουν μια άποψη η οποία πάντα είναι αρνητική. Εντάξει ρε φίλε έχεις πείρα, αλλά άσε εμάς που δν έχουμε να απολαύσουμε το episode και να μην προσέξουμε οτί του τάδε του πετούσε η τρίχα από τα μαλλιά (DEATH TO THE CREATORS << ) και μην μας ξενερώνεις...
Και όταν λέτε: "Σιγά, υπάρχουν τόσα anime να δω, με το Χ θα ασχολούμαι"
Τότε 1) Μην ασχολήσαι, μην μας το λές
2) Έλα αφού ξέρω όταν θα βγεί το καινούργιο episode υποτίθεται ότι δεν ασχολήσαι αλλά κάτι θας μας γράψεις...
3) Μας το έχεις πεί βλέπεις anime με βαθύτερο νόημα (μόνο και μόνο για να το λές και να το παίξεις σοβαρός)

Δηλαδή λές και δεν γίνεται να δείς το episode (αν βέβαια θελεις.....δηλ όλοι αυτοί που λένε παρατάω το naruto θέλουν να δουν την συνέχεια, αυτά όλα έιναι βλακείες...) να γουστάρεις, να μην κάτσεις να ψάξεις τα αρνητικά (κάποιοι πραγματικά σπαταλάνε χρόνο για να βρούν τα αρνητικά), γιατί έκατσες να το δεις για να περάσεις καλα όχι για να μας κάνεις και καλά review... Και άν δεν σου άρεσε το anime (δεν είναι κακό να μας πείς τη γνώμη σου) άρχισε να βλέπεις ένα άλλο πού θα σου αρέσει

Μου αρέσει να ακούω τη γνώμη του άλλου, αλλά όλα έχουν και κάποιο όριο...

Αυτό το έχω παρατηρήσει σε πολλούς και απλά ήθελα να το πώ, γιατί είχα καιρό που το κρατούσα :shutup:

Επίσης δεν μ'αρέσει όταν δεν με πέρνουν σοβάρα ή όταν με αγνοούνε (ιδιαίτερα τώρα, που είμαι σε ένα forum με πολλά άτομα που με πατάνε καμια δεκαριά χρόνια :bleh: )

Αυτά τα έιπα και ξελάφρωσα :sick:

ΥΓ: Ξεκολλααααατε.....


μπες msn να μιλησουμε και οσο για αυτα που λες απλα μπραβο

#74 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 04 April 2007 - 08:32

ρε συ DRD αυτό το thread δεν φτιάχτηκε για να μπορούμε να βελτιώσουμε το φόρουμ? όχι για να βελιτώσουμε αυτούς που μπαίνουν στο φόρουμ.

#75 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 04 April 2007 - 08:55

ρε συ DRD αυτό το thread δεν φτιάχτηκε για να μπορούμε να βελτιώσουμε το φόρουμ? όχι για να βελιτώσουμε αυτούς που μπαίνουν στο φόρουμ.

Βασικά, το αρχικό post του Dante λέει ότι μπορούμε να ξεδώδουμε καρφώνοντας άτομα ή καταστάσεις που μας τη σπάνε στο forum αυτο.

Όσο για εμένα, θα συμφωνήσω με τον DRD, επειδή και εγώ το έχω παρατηρήσει αυτό και πραγματικά μου τη σπάει. Μερικοί μπορούν να μην τους αρέσει τίποτα μα τίποτα. Μπορεί να σου λένε ότι βλέπεις απλώς μια μετριότητα, αλλά να έρχονται να κάνουν posts για τη μετριότητα. Εγώ, όταν δε μου αρέσει κάτι αλλά θέλω να το συζητήσω, πάω, το λέω μια φορά και δε συνεχίζω. Συνήθως δηλαδή αυτό κάνω.

Αλλά και πάλι, είμαι πολύ δεκτική απ' ότι φαίνεται, γιατί συνήθως τα άνιμε που βλέπω μου αρέσουν. Έτσι κι αλλιώς, δεν θα ξεκινούσα να βλέπω κάτι χωρίς να ξέρω περί τίνος πρόκειται.

Τέλος πάντων, νομίζω ότι είπα υπερβολικά πολλά επί του θέματος.

Εμένα συγκεκριμένα πάντως, ένα πράγμα που με ενοχλεί είναι το ότι επειδή το forum αυτό αποτελείται κυρίως από αγόρια, κάποιοι συμπεραίνουν αμέσως ότι το X ή Ψ άτομο είναι αγόρι χωρίς καν να δουν ότι χρησιμοποιεί επίθετα θηλυκού γένους στα posts του. Βασικά, δεν με ενοχλεί πολύ, αλλά όταν με προσβάλλουν, τότε τα παίρνω οικτρά.

~ Storm ~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together