Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Death Note


  • Please log in to reply
2705 replies to this topic

#16 ssj4_goku

ssj4_goku

    Anime Freak

  • Members
  • 352 posts

Posted 18 October 2006 - 16:05

Ως γνωστόν με manga δεν ασχολούμαι αλλά είδα τα 2 επισόδεια και το anime πρέπει να τα σπάει. Από τα λίγα που με τραβάνε από το πρώτο η δεύτερο επισόδειο!
Κάθε πότε βγαίνει νέο επ?
Posted Image

#17 TheCursed

TheCursed

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 19 October 2006 - 09:08

Εγώ έχω διαβάσει το manga και είναι πολύ καλό. Το anime θα είναι ακόμα καλύτερο φαντάζομαι. :)
Posted Image

#18 Vegeto

Vegeto

    Anime Amateur

  • Members
  • 79 posts

Posted 21 October 2006 - 20:59

Ξέρει κανείς πότε θα βγει το Death Note 03 από Animanda :question:
Posted Image
¶λλαξα από Phant0m σε Vegeto

#19 Deafening_Silence

Deafening_Silence

    Daydreamer

  • Members
  • 44 posts

Posted 23 October 2006 - 16:14

Είμαι σχετικά νέος στον χώρο των anime ( ναι έχω δει ελάχιστα ως τώρα δυστυχώς :P ) Μπορώ όμως να πω πως το Death Note με έχει κερδίσει από το πρώτο επεισόδιο ! Μου αρέσει το animation και το soundtrack , ενώ η ιστορία φαίνεται επίσης εκπληκτική ! Για να δούμε τη θα ακολουθήσει..
"There is nothing like returning to a place that remains unchanged to find the ways in which you yourself have altered" -Nelson Mandela-

#20 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 23 October 2006 - 16:32

Ξέρει κανείς πότε θα βγει το Death Note 03 από Animanda :question:

Έχει ήδη κυκλοφορήσει. Στο www.baka-updates.com έχει torrent αλλά ο server είναι down.
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#21 ssj4_goku

ssj4_goku

    Anime Freak

  • Members
  • 352 posts

Posted 23 October 2006 - 22:47

Ήθελα να προσθέσω ότι ένα από τα κυρίαρχα πράγματα που με τράβηξε ήταν η ατμόσφαιρα της σειράς χάρη κυρίως στο soundtrack

edit: death note ep 4... ΤΕΛΕΙΟ!!, απλά. Η όλη φάση που σκεύτηκε και έγραψε ήταν απλά ffs. Ντάξ... από την αρχή την κατάλαβα για το τι είχε σκαρώσει αλλά σε γενικές γραμμές. Απίστευτο(ς)...
Posted Image

#22 Purgator

Purgator

    Daiguren Hyourinmaru

  • Members
  • 61 posts

Posted 29 October 2006 - 15:31

Πολυ κορηφη το Death note! Για οσους ενδιαφεροντε για το sundtrack εγω το κατεβασα σε torent απο την σελιδα www.tokyotosho.com :happy2:

#23 shinobi-13

shinobi-13

    Anime Freak

  • Members
  • 446 posts

Posted 29 October 2006 - 22:04

To Death Note απλα γαμαει ειναι ενα ακρως ποιοτικο ανιμε με γαματο animation ατμοσφαιρικη μουσικη και απιστευτο σεναριο(εχω διαβασει και το manga).Μου αρεσει πολυ! Ανιπομονω για το 5 επισοδειο.
不 林 カ 山
Posted Image

#24 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 31 October 2006 - 09:47

Κι εγώ ρε συ...

Μόλις βγει φωνάξτε με...
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#25 ssj4_goku

ssj4_goku

    Anime Freak

  • Members
  • 352 posts

Posted 31 October 2006 - 16:01

Πολυ κορηφη το Death note! Για οσους ενδιαφεροντε για το sundtrack εγω το κατεβασα σε torent απο την σελιδα www.tokyotosho.com :happy2:


Το "[vga-ost] Nightmare - the World ~ Alumina (Death Note OP & ED Single) (VBR)" είναι?

Από ότι είδα 2 τραγούδια έχει
Posted Image

#26 Narita-L-Saru

Narita-L-Saru

    Πανμεγιστος blogger

  • Members
  • 27 posts

Posted 31 October 2006 - 16:19

λοιπον δεν εχω δει πολλα ανιμε ουτε εχω διαβασει το manga αλλα το συγκεκριμενο ανιμε μου φαινεται απιστευτα απιστευτο..
φοβερο πανεξυπνο ξεφευγει σε ολα τα επιπεδα...
με εχει κατενθουσιασει σαν θεαμα και πιστευω οτι οσον αφορα ευρηματικοτητα-σεναριο-φορτιση συναισθηματικων καταστασεων ψιλογραφει ιστορια..

Ευχομαι να μην εκτιθεμαι ως υπερβολικος στους πιο ειδημονες-εμπειρους ανιμαδες.....

#27 kienzan

kienzan

    Anime Elite

  • Members
  • 1,251 posts

Posted 01 November 2006 - 06:13

λοιπον δεν εχω δει πολλα ανιμε ουτε εχω διαβασει το manga αλλα το συγκεκριμενο ανιμε μου φαινεται απιστευτα απιστευτο..
φοβερο πανεξυπνο ξεφευγει σε ολα τα επιπεδα...
με εχει κατενθουσιασει σαν θεαμα και πιστευω οτι οσον αφορα ευρηματικοτητα-σεναριο-φορτιση συναισθηματικων καταστασεων ψιλογραφει ιστορια...

Και εγώ πιστεύ πως το deathnote γράφει ιστορία.
Ειναι απο αυτα που βγένουν μια στα 10 χρόνια και αν.
Ειμαστε βέβαια ακομα στο ep4 άλλα πάντως εγώ ομολογώ πως δεν έχω δει ποτε μου κάτι καλυτερο απο αυτα τα 4 eps.
Για να δουμε τι θα γινει και με τα υπόλοιπα 30 :rolleyes:
Posted Image


#28 Purgator

Purgator

    Daiguren Hyourinmaru

  • Members
  • 61 posts

Posted 01 November 2006 - 17:05

Το "[vga-ost] Nightmare - the World ~ Alumina (Death Note OP & ED Single) (VBR)" είναι?

Από ότι είδα 2 τραγούδια έχει


=================================

Ναι ειναι το opening k to ending μονο. Δεν ειναι το soundrack.. Κατεβασε τα αμα θελεις ειναι κορυφη! :happy2:
(αμα ακους τετιο ιδος μουσικης)
Posted Image

#29 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 posts

Posted 02 November 2006 - 10:50

λοιπον δεν εχω δει πολλα ανιμε ουτε εχω διαβασει το manga αλλα το συγκεκριμενο ανιμε μου φαινεται απιστευτα απιστευτο..
φοβερο πανεξυπνο ξεφευγει σε ολα τα επιπεδα...
με εχει κατενθουσιασει σαν θεαμα και πιστευω οτι οσον αφορα ευρηματικοτητα-σεναριο-φορτιση συναισθηματικων καταστασεων ψιλογραφει ιστορια...

Και εγώ πιστεύ πως το deathnote γράφει ιστορία.
Ειναι απο αυτα που βγένουν μια στα 10 χρόνια και αν.
Ειμαστε βέβαια ακομα στο ep4 άλλα πάντως εγώ ομολογώ πως δεν έχω δει ποτε μου κάτι καλυτερο απο αυτα τα 4 eps.
Για να δουμε τι θα γινει και με τα υπόλοιπα 30 :rolleyes:


Όντως δεν ξέρεις τι θα γίνει με τα καινούρια επισόδεια... Βάση manga μπορώ να πω οτι είναι καλό... αλλα είμαι σίγουρος οτι θα υπάρξει και το κοινό που θα το υποτιμήσει πολύ... ¶λλωστε είμαι φαν των "σοβαροτέρων" άνιμε σε σχέση με σειρές που βλέπεις για να περνάει η ώρα (naruto)...

Τα γραφικά animations... χρώματα κτλ. κτλ. είναι πραγαματικά πολύ δουλεμένα για σειρά. Μακάρι να μην το χαλάσουνε αυτό! :happy2: .......
Posted Image
ΠΡΩΗΝ NEJI_IGORE....
[ www.myspace.com/igorewired ]

#30 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 03 November 2006 - 22:22

Ακόμα στο επεισόδιο 4 είμαστε ???¶ντε τι θα γίνει ??? Θα περιμένουμε πολύ ακόμα ??

Πότε έρχεται το 5 ?
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!