Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 1 votes

Yuri Kuma Arashi

yuri ikuhara utena αρκούδες SYMBOLISM LOVE

  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#46 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 20 March 2015 - 17:10

^^My bad, δεν ειδα το 9ο, μεχρι το 8ο ειδα και το παρατησα officially οταν βγηκε το 9ο...Δεν με ενθουσιασε αρκετα για να με κρατησει!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#47 Gasai_Yuno

Gasai_Yuno

    Starting...

  • Members
  • 22 posts

Posted 24 March 2015 - 04:44

Είδε κανείς το 11ο;

 

Spoiler:



#48 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 24 March 2015 - 22:14

dont be so sure! 

 

η αλλη δηλαδη πως βρεθηκε μες στο μυαλο της αλλης!



#49 Gasai_Yuno

Gasai_Yuno

    Starting...

  • Members
  • 22 posts

Posted 24 March 2015 - 23:11

Κρατάω μια πισινή... ωστόσο

Spoiler:



#50 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 26 March 2015 - 08:23

επ.11

Spoiler:



#51 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 31 March 2015 - 20:47

Spoiler:

 

Τελικα ευτυχως η σειρα δεν με απαγοητευσε. Συμμαζευτηκε στο τελος και μας εδωσε μια πρεπουσα καταληξη. Ικουχαρα δαγκωτο απο δω και περα. Τουλαχιστον ειναι σταθερη αξια εδω και χρονια.

 

Θα ηθελα να διαβασω και το manga αλλα φοβαμαι πως δεν θα ειναι τοσο καλο αισθητικα οπως το ανιμε. Απλα για τις διαφορες. 

Παντως στα πρωτα επεισοδια επεσε πολυ γλειψιμο...

 

Δεν ξεπερασε τους πιγκουινους, αλλα παρεμεινε...αρκουδατη σειρα

 

Αν κρινω την ποιοτητα των σειρων του 2015, θα πρεπει να θεωρειται αριστουργημα, εστω και αν για τα δεδομενα του σκηνοθετη περιμενα κατι περισσοτερο.  Αλλα επειδη βασιζεται σε μανγκα και δεν μπορουσε να ξεφυγει πολυ απο το αρχικο υλικο, τον δικαιολογω και μενει ως μια απο τις καλυτερες σειρες 12 επεισοδιων που εχω δει.



#52 Gasai_Yuno

Gasai_Yuno

    Starting...

  • Members
  • 22 posts

Posted 01 April 2015 - 22:36

Εξαιρετικό το τέλος! 

 

Με απόλυτη βεβαιότητα μπορώ να πω πως αγαπάω τον Ikuhara (αν και δεν του έχω συγχωρέσει ακόμα 

Spoiler:
)

 

Τώρα σε σχέση με την 

Spoiler:


Edited by Gasai_Yuno, 01 April 2015 - 22:37.


#53 Super Sayan Girl

Super Sayan Girl

    Sesshomaru~sama

  • Members
  • 108 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 08 May 2018 - 16:14

Το έχω δει εδώ και αρκετό καιρό το συγκεκριμένο. 

 

Έχω δει τα Utena και Penguindrum του ίδιου δημιουργού και μου άρεσαν. Και τα δύο είχαν στοιχεία που με εμποδίζουν να τα βάλω στα αγαπημένα μου, αλλά ήταν διασκεδαστικά, σε έβαζαν να προβληματιστείς με αυτό που βλέπεις και οπτικά ήταν όμορφα. 

Το yuri kuma arashi δεν είχε τίποτα από αυτά. Μετά βίας μπόρεσα να το ολοκληρώσω, ήταν βαρετό, οι χαρακτήρες ήταν ανόητοι και χωρίς χημεία και οι "συμβολισμοί" που είχε μου φάνηκαν τόσο μα τόσο δήθεν λες και κάποιος προσπαθούσε να μιμηθεί το στυλ του Ikuhara.

 

Με τον Ikuhara Kunihiko έχω μία σχέση αγάπης και μίσους, λατρεύω αυτά που θέλει να πει αλλά σιχαίνομαι τον τρόπο που κάθεται και τα λέει. Το yuri kuma arashi είναι η χειρότερη δουλειά του και πραγματικά θέλω να γράψει κάτι που να με κάνει να το αγαπήσω.


TMWsBT7.png