Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Τσαγάκι και Eλαφρά Kουβεντούλα στην .aNiMe//GR//gr Town: Five Nights at Freddy's

Παλέρμο Δολοφόνοι Αθώοι Επιθεωρητές Γιατρός Vigilante unfunny reference in title Fandom η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρώγεται από το ψυγείο

  • This topic is locked This topic is locked
216 replies to this topic

#136 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 17 December 2014 - 20:14

Abe

 

Attached File  Kuso_Miso_Technique,_comic_book_extract.jpg   58.54KB   0 downloads

 

Όπως είπα, προτιμώ να φύγει ο Kaisar(FAI) απλώς επειδή μου φαίνεται λίγο πιο ύποπτος, αλλά όχι απαραίτητα ένοχος.

Δε συμμερίζομαι εντελώς τις απόψεις του Κισούκε(Black Kaiser) και ας λέει ότι είναι αυτός που λέει.

Θα τον ακολουθήσω με το περιστέρι(Black Rock) αλλά δε θα έβγαζα στην απέξω τον μπάτλερ(πίου πίου) από τώρα.



#137 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 17 December 2014 - 20:19

Korosensei (Lord Leon)

 

 

Urahara Kisuke, πραγματικά δεν εχω ιδεα τι κατεβάζεις τα βράδια στο μαγαζάκι του τρόμου, πάντως είναι πολύ διασκεδαστικό.

 

Ξερεις να κανεις και κανα μαγικό με κείνο το μπαστουνι που βγαζει λεηζερ;

 

 

 

Εξτρα κουίζ: O Urahara (BK) είναι

α)δολοφόνος που συνεργαζεται με δολοφονο για να τον σωσει;

β)δολοφονος που ριχνει λαδι σε μαλιοτραβηγμα δυο αθωων ή

γ) αθωος που αντι να παρει τα χαπια για το gigai πηρε τα άλλα με τον Flinstone και μαστουρωσε; 

 

Οποιος το βρει θα παρει δωρο μια φουσκωτη Yoruichi.

 

Για την ωρα ψηφίζω και γω Satan (John Crabs) Με τη λογικη του μπιλιαρδου που έλεγα πριν. Δε με ενδιαφερει καν τι ειναι: ή άχρηστος αθώος, ή άχρηστος δολοφόνος. Win-win.

 

Εκτός ανα καποιος πάρει άριστα στο τεστ καταφέρνοντας να με πείσει (και όχι μονο εμένα φυσικά) ότι αν φυγει κάποιος άλλος, θα καταφερουμε να ξεσκεπασουμε ευκολα 2-3 ακόμα.

 

Αντε να σας δω!

 

Οπου και να ανηκεις θα το μάθουμε σύντομα, διότι αν ο Kaisar Lidfard(FM) ειναι ενοχος, το παιχνιδι εχει σχεδον τελειώσει. Αν πάλι δεν ειναι, εχεις τελειωσει εσυ, και ακομα και να επεισες το γιατρο οτι εισαι ο Κλουζώ πανω απο μια νυχτα δεν τη βγαζεις. Οπότε ίσως θα ήθελες να ακολουθησεις τη συμβουλη του ψυχάκια του Uryuu(Babba) Γιατι οσο διασκεδαστικο και να ταν το κυμα κατά του Kaisar Lidfard(FM) το σώου τέλειωσε οσα κουνελια και να βγαλεις απο το ριγέ καπέλο σου.

 

Εμπρός λοιπόν αρλεκίνε διασκέδασε μας! θα αρχισεις να παρακαλάς για τη ζωή σου από τώρα ή από αύριο;

 

7354.png


stasou%2520mygdala.jpg


#138 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 17 December 2014 - 20:21

41068902_p0_zpsec98891d.jpg?141883667529

Tarou A. Priapus

 

 Ο Τarou A. Priapus (Vagelio) ψηφίζει τελευταία στιγμή τον δεύτερο και πάει το παιχνίδι στην παράταση. Είναι προφανές πως το κάνει επίτηδες και με την παράταση στο μυαλό μιας και στο τέλος λέει πως θέλει να τους ακούσει περισσότερο. Υπάρχει η πεποίθηση πως η παράταση μεταξύ δύο αθώων μπορεί να μπερδέψει και πράγματι μερικές φορές μπορεί να το κάνει. "Αφήστε τους να σφάζονται ε;" Αυτό είναι που είπατε μεταξύ σας; Και σε ενδιέφερε τρομερά να τους ακούσεις εκείνη την ώρα ε;

Το σεξ με τον αγαπητό Abe μπορεί να κάνει ακόμα και έναν θεό να χάσει την αίσθηση του χρόνου. Να το δοκιμάσετε όπως και δίποτε φίλτατε(BK). Όσο για το statement μου είναι 100% ειλικρινές. Πιστεύω πως ο Kaisar είναι αθώος, ή τουλάχιστον αν με βάλεις να διαλέξω ανάμεσα σε αυτόν και στον Mr Satan, οι πιθανότητες στο να είναι κάποιος από τους δυο δολοφόνος, τείνουν στην δεύτερο. Επειδή όμως ακόμα και οι θεοί δεν είναι τέλειοι, αναγνωρίζω ότι υπάρχει η πιθανότητα να είναι και οι δυο αθώοι ή και οι δυο δολοφόνοι.

Σε περίπτωση που βγω λάθος στις προβλέψεις μου -γιατί οκ, δεν έχω κονέ και με πυθείες- , ο καθένας είναι ελεύθερος να με ψηφήσει και να συνιδειτοποιήσει από τα αποτελέσματα πως είμαι ένας αθώος που δεν έχει απολύτως τίποτα να κρύψει. Η αγάπη μου και το πριαπικό ομοίωμα ανήκουν στους πάντες ~<3 (και γιατί είναι καλύτερο να κινδινέψει ένας αθώος χωρίς ρόλο παρά ένας αθώος με ρόλο)

*αποχωρίζεται την παρέα του Kisuke με ένα παιχνιδιάρικο χούφτωμα και πάει να πιει το κρασάκι του*

(δεν βάζω ψήφο επειδή έχω ήδη δώσει με τους υπόλοιπους, just wanted to answer)


Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#139 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 17 December 2014 - 21:03

Κααααααααααααααι κλείσαμε.



#140 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 17 December 2014 - 21:24

Guys, χίλια συγγνώμη αλλά ο rpστικός θάνατος της μπουγάτσας μετακινείται και θα συμπεριληφθεί στο ποστ που θα φέρει την μέρα (μαζί με οποιονδήποτε άλλο θάνατο μπορεί να υπάρξει την νύχτα) επειδή είμαι άυπνος εδώ και 46 ώρες λόγω της σχολής.

 

Καληνύχτα σε όλους.

---------------------------------------------

 

1 ) OdyMonaxos - Kenshiro (Hokuto no Ken) Αθώος

2 ) Babba - Ryonosuke Uryu (Fate/Zero)

3 ) Vagelio - Tarou A. Priapus (Priapus)

4 ) Fallen Mpougatsa - Kaisar Lidfard (Shingeki no Bahamut) Δολοφόνος

5 ) The Gunsmasha - Sakamoto (Sakamoto desu ga?)

6 ) Black Kaiser - Urahara Kisuke (Bleach)

7 ) Kalamaris - Furudo Erika (Umineko no naku koro ni) Αυτοκτονημένος Αθώος

8 ) John Crabs - Mr Satan (Dragon Ball series)

9 ) Zane - Gandharva (Kubera) Αθώος

10) Black Rock - Okosan (Hatoful Boyfriend)

11) Lord Leon - Korosensei (Assassination Classroom)

12) Takayama Yuichi - Nishijou Takumi (Chaos;Head, τo VN, όχι το anime, αυτό είναι σκουπίδι και κάνουμε πως δεν υπάρχει.)

13) Ghostprince - JOHHJJ JOJOH HJJ (Terra Formars) Αθώος

14) Keito - Paprika (Paprika) Αθώος

15) Mika.siam - Hikigaya Hachiman (My teen romantic comedy SNAFU)

16) Kamui - Pegasus (Oyasumi Punpun) Αθώος

17) demonicMC - Jotaro Kujo (JoJo's Bizzare Adventure)

18) zennith666 - Favaro Leone (Shingeki no Bahamut:Genesis)

19) Jorg - Adolf Reinhard (Terra Formars)

20) Fandom - Abe (Kuso Miso Technique)

21) The Tragic Prince - Frederica Bernkastel (Umineko no naku koro ni)

22) πίου-πίου - Sebastian Michaelis (Kuroshitsuji)

23) Theodore - Kuranosuke Koibuchi (Kuragehime)

24) Mad Hatter - Shun Kurosaki (yu-gi-oh Arc-V)

---------------------------------------------

 

Πέφτει η νύχτα.

 

Οι ρόλοι ξέρετε τι να κάνετε.



#141 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 18 December 2014 - 07:59

Κεφάλαιο Έβδομο

Πέντε λεπτά ως τα μεσάνυχτα

 

Ένα αεράκι φύσηξε και η φωτιά του κεριού πάνω στο τραπέζι ανάμεσά μας τρεμόπαιξε μέσα στο σκοτεινό δωμάτιο.

 

"Συμβαίνει κάτι;", ρώτησα τον Σερ Χένρι που καθόταν σκεπτικός ακούγοντας και πίνοντας το ουίσκι του. 

 

"Όχι, τίποτα. Απλώς, όλη αυτή η ιστορία είναι, συγχωρέστε την έκφρασή μου, εξωφρενική. Δηλαδή, θέλετε να πιστέψω ότι γιγάντιες κατσαρίδες, άνθρωποι που περνάνε μέσα από τοίχους, πλάσματα με θεϊκή προέλευση, ένα τσούρμο "εναλλακτικοί" και άλλοι τόσοι περίεργοι μαζεμένοι μαζί ήταν όλοι μέρος ενός σχεδίου καταστρωμένου από τον λόρδο Μόρτιμερ; Δεν έχει λογική..."

 

"Συγχωρέστε την αγένειά μου αλλά δεν θυμάμαι να σας είπα ποτέ ότι το σχέδιο είχε καταστρωθεί από τον λόρδο Μόρτιμερ. Σας είπα απλώς ότι ο λόρδος Μόρτιμερ ζήτησε την βοήθειά μας επειδή είχε μαζέψει φίλους και εχθρούς στο σπίτι και ότι ο Χολμς κατέστρωσε το σχέδιο."

 

Ο Σερ Χένρι δαγκώθηκε γιατί κατάλαβε ότι είχε πει πάρα πολλά. Δεν έδωσα σημασία. Θα απαντούσε στις ερωτήσεις μου αργότερα.

 

"Αν παρ'όλα αυτά πιστεύετε ότι μέχρι τώρα η ιστορία είναι εξωφρενική, περιμένετε μέχρι να ακούσετε και την συνέχεια. Γιατί από εδώ και πέρα είναι που αρχίζουν να γίνονται τα πράγματα πραγματικά περίεργα. Που είχα μείνει λοιπόν; Α, ναι..."

 

Μόλις είχα ξυπνήσει από έναν άσχημο και ταραγμένο ύπνο. Βλέποντας έξω από το παράθυρο, συνειδητοποίησα ότι είτε είχα κοιμηθεί πολύ λίγο είτε πάρα πολύ γιατί έξω ήταν πίσσα σκοτάδι. Κατέβηκα γρήγορα κάτω στο ισόγειο ώστε να δω σε τι κατάσταση βρισκόταν ο Χολμς και οι καλεσμένοι. Έτσι, έγινα άθελά μου αυτόπτης μάρτυρας μιας πολύ ενδιαφέρουσας σκηνής. Ο Κάιζαρ είχε βγάλει όπλο και κρατούσε τον Σακαμότο όμηρο σε μια γωνία.

 

"Σοβαρολογώ. Εάν πλησιάσετε θα τινάξω τα μυαλά του σχολιαρόπαιδου στον αέρα!"

 

"Δεν νομίζω ότι αυτό θα ήταν συνετό κύριε-", προσπάθησε να πει ο Χολμς.

 

"Σκασμός εσύ! Δεν πρόκειται να πεθάνω εδώ μέσα! Το ακούς; Αφήστε με να φύγω τώρα! Τώρα αμέσως!"

 

"Φυσικά, Σερ Κάιζαρ. Ότι επιθυμείτε. Γουάτσον πες στον κύριο Μάιλς να δημιουργήσει ένα άνοιγμα ώστε να βγει ο Σερ Κάιζαρ έξω."

 

"Και με τον όμηρο τι θα γιν-", προσπάθησα να πω αλλά το βλοσυρό βλέμμα του φίλου μου με έκανε να διακόψω την φράση μου και να φύγω γρήγορα ώστε να βρω τον κύριο Μάιλς. Ένα ανήσυχο δεκάλεπτο μετά επέστρεψα και ο κύριος Μάιλς άρχισε να ξηλώνει τις σανίδες από μια πόρτα.

 

"Ορίστε Σερ Κάιζαρ. Είστε ελεύθερος να φύγετε. Κανείς δεν θα σας εμποδίσει."

 

O Σερ Κάιζαρ δεν είπε κουβέντα. Σέρνοντας τον Σακαμότο από τον γιακά και σημαδεύοντας τον μονίμως με το όπλο, εξαφανίστηκε μέσα στην νύχτα.

 

"Φίλε, έλα τώρα, ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ;", αναφώνησε ο Ριονοσούκε εμφανώς ξενερωμένος. "Θα μπορούσε να γίνει εδώ μέσα ένα μακελειό πρώτης τάξης και εσύ σαν καλός ξενέρωτος Άγγλος τον αφήνεις να φύγει; Τι αίσχη είναι αυτά πια;"

 

"Θα συμφωνήσω εν μέρει με τον ψυχοπαθή. Γιατί τον άφησες να φύγει, κύριε Χολμς; Ήταν προφανές ότι είναι μπλεγμένος.", ρώτησε ο Αδόλφος.

 

"Φυσικά και είναι μπλεγμένος. Αφού τον βρήκατε λοιπόν, νομίζω ότι ήρθε η ώρα να μάθετε και το γιατί είναι μπλεγμένος και θα καταλάβετε γιατί τον άφησα να φύγει. Τώρα, ήρθε η ώρα για ένα μικρό κουίζ. Μήπως ξέρει κανείς σας ποιο είναι το πραγματικό οικογενειακό όνομα του Σερ Κάιζαρ Λίντφαρντ;"

 

Κανένας δεν απάντησε.

 

"Θα σας πω μια ιστορία λοιπόν. Μια φορά και έναν καιρό, πολλά χρόνια πριν, όταν η πανούκλα  σκότωνε ανθρώπους με τις χιλιάδες και ο κόσμος θεωρούσε ακόμα λογικό το να σφαγιάζει κόσμο στο όνομα ενός πανάγαθου Θεού ώστε να πάρει πίσω τους Άγιους Τόπους, όλος αυτός ο τόπος ελεγχόταν από μια οικογένεια το όνομα της οποίας μοιραζόταν και ο μακαρίτης ο οικοδεσπότης μας. Σε αυτόν τον βάλτο, λοιπόν, η οικογένεια Μόρτιμερ προκειμένου να προφυλαχτεί από τους Ουαλούς που λυμαίνονταν την περιοχή της, έχτισε δύο κάστρα: Ένα μεγάλο στο κέντρο του βάλτου, που αποτελούσε και την θέση ισχύος της οικογένειας και ένα μικρότερο κοντά στο δάσος, που δουλειά του ήταν να κρατάει τον δρόμο ασφαλή. Το μεγάλο κάστρο ερημώθηκε κατά την διάρκεια του δεκάτου ογδόου αιώνα και μόνο ο πύργος του παραμένει μέχρι σήμερα. Το μικρό όμως, λόγω των ίδιων οικονομικών δυσκολιών που ερήμωσαν το μεγάλο, πουλήθηκε σε μια οικογένεια εμπόρων που μόλις είχε κερδίσει τον πρώτο τίτλο ευγενείας της, την οικογένεια Λίντφαρντ. Με τα λεφτά από αυτήν την αγοραπωλησία, η οικογένεια Μόρτιμερ κατάφερε να χτίσει το κτίσμα στο οποίο βρισκόμαστε αυτήν την στιγμή. Τώρα, θα έλεγε κανείς ότι η οικογένεια Λίντφαρντ συνεχίζει να μένει ακόμα και σήμερα στο μικρό κάστρο δίπλα από το δάσος, κάτι το οποίο είναι όμως λάθος. Γιατί ένας απόγονος της οικογένειας Μόρτιμερ ονόματι Κάιζαρ Μόρτιμερ, αγόρασε κρυφά το κάστρο πριν από περίπου πέντε χρόνια. Προκειμένου όμως να μην μαθευτεί η πραγματική του ταυτότητα, συνέχισε να χρησιμοποιεί το όνομα της οικογένειας από την οποία το είχε αγοράσει."

 

"Άρα λέτε ότι ο Κάιζαρ βρισκόταν πίσω από όλα;", ρώτησε ο Σεμπάστιαν που είχε στο μεταξύ μπει στο δωμάτιο για να ξεσκονίσει τις παλιές βιβλιοθήκες.

 

"Φυσικά και όχι. Ο Σερ Κάιζαρ ήθελε να σκοτώσει τον άτεκνο λόρδο Φρέντερικ Μόρτιμερ ώστε να γίνει ο κύριος κάτοχος της περιουσίας του. Αγνοούσε βέβαια τόσο το ότι ο λόρδος Μόρτιμερ είχε χάσει το μεγαλύτερο μέρος της όταν τον έδιωξαν από την Εταιρεία των Ανατολικών Ινδιών, όσο και το ότι υπάρχει μία εν ζωή συγγενής του λόρδου στο Λονδίνο με δεσμούς αίματος πιο ισχυρούς από τους δικούς του. Το ότι ήταν μέρος της πλεκτάνης είναι σίγουρο. Βοηθούσε τους υπόλοιπους δολοφόνους, οι οποίοι σαν αντάλλαγμα θα του έδιναν την περιουσία. Αλλά να είναι πίσω από όλα; Όχι, δεν το νομίζω, δεν είναι αρκετά έξυπνος. Το σχέδιο ίσως να ήταν δουλειά του άλλου μπλεγμένου στην υπόθεση που μόλις αποκαλύφθηκε, του σαφώς πιο έξυπνου Σακαμότο. Δεν γνωρίζω με σιγουριά όμως, γιατί δεν πρόλαβα να τον ερευνήσω ενδελεχώς ακόμα."

 

"Το ερώτημα παραμένει τότε, κύριε Χολμς. Αν τα ξέρατε όλα αυτά, γιατί τους αφήσατε να φύγουν; Γιατί να μην τους σκοτώσουμε εδώ και τώρα και να συνεχίσουμε;", ρώτησε ο Αδόλφος.

 

"Γιατί είναι προφανές που θα πάνε μέσα στην νύχτα. Και όταν φτάσουν, θα τους περιμένει μια μεγάλη έκπληξη που θα έχετε την τιμή να δείτε και εσείς οι ίδιοι σύντομα. Αλλά ξέρετε ποιο είναι το καλύτερο; Ότι οι υπόλοιποι συνεργοί τους που βρίσκονται εδώ μέσα αυτήν την στιγμή θα ξέρουν και θα δουν τα πάντα και δεν θα μπορούν να κάνουν τίποτα απολύτως. Τώρα, για μία και μόνη φορά, θα βγούμε έξω από την έπαυλη για λίγο ώστε να θαυμάσουμε το θέαμα.

 

Τότε ήταν που μου ήρθε η αναλαμπή. Το παράθυρο στην σοφίτα της έπαυλης έβλεπε βορειοδυτικά. Αυτό εννοούσε ο Χολμς όταν είπε ότι ο λόρδος Μόρτιμερ μας είχε βοηθήσει πολύ περισσότερο από όσο νόμιζα ότι μας είχε βοηθήσει.

 

Τα παρακάτω συνέβησαν στο κάστρο Λίντφαρντ και, ομολογουμένως, τα άκουσα πολύ αργότερα από τρίτο, οπότε μπορεί και να μην αληθεύουν πλήρως.

 

---------------------------------

 

Ένα μισάωρο αργότερα, ο Κάιζαρ και ο Σακαμότο έτρεχαν ακόμη μέσα στους βάλτους. Η βροχή είχε κοπάσει και πυκνή υγρή λάσπη είχε καλύψει τα πάντα. Ο Κάιζαρ κάτι πήγε να πει, αλλά ο Σακαμότο τον διέκοψε.

 

"Όχι εδώ. Θα μιλήσουμε όταν φτάσουμε στο κάστρο σου."

 

Φτάνοντας στο κάστρο έστριψαν αριστερά, προς τα παλιά μπουντρούμια, αποφεύγοντας την κύρια είσοδο. Έπειτα, ο Κάιζαρ πάτησε μια πέτρα στον τοίχο και μια μυστική πόρτα άνοιξε μπροστά του, Στην άλλη άκρη της πόρτας υπήρχε ένα διάδρομος στο τέλος του οποίου υπήρχε ένα μεγάλο πέτρινο δωμάτιο γεμάτο με παλιά έπιπλα. Ένα μεγάλο στρογγυλό τραπέζι με επτά καρέκλες βρισκόταν στο κέντρο του και η μόνη πηγή φωτός ήταν το πρόσφατα αναμμένο τζάκι.

 

Πέρασαν μερικά λεπτά πριν αρχίσουν να μιλάνε, καθώς και οι δύο ανάσαιναν βαριά από την κούραση.

 

"Σας το είχα πει ότι μας είχαν καταλάβει, Σακαμότο! Και εσείς δεν κάνατε τίποτα!"

 

"Φυσικά και μας είχαν καταλάβει, ηλίθιο ζουλάπι. Ο Χολμς είναι ο καλύτερος ερευνητής στην Ευρώπη. Δεν γινόταν να μην καταλάβει τίποτα. Εξάλλου, αυτό ήταν το σχέδιο μας εξαρχής. Να καταλάβουν όλοι ότι είμαστε μπλεγμένοι."

 

"Μα μου υποσχεθήκατε ότι θα πάρω την περιουσία μου χωρίς κανείς να καταλάβει τίποτα. Τώρα φαίνεται ότι ήσασταν προετοιμασμένοι να αποκαλυφθείτε!"

 

Γιατί νομίζεις ότι σε βοηθήσαμε, Κάιζαρ; Από την καλή μας την καρδιά; Σε είχαμε προειδοποιήσει από την αρχή ότι τα πράγματα θα ξεφύγουν από τον έλεγχό μας."

 

Ο Κάιζαρ δεν απάντησε.

 

"Ήξερες από την αρχή ότι οι εχθροί μας θα είναι μαζεμένοι σε αυτήν την συνάντηση. Για όνομα του Θεού, ήξερες ακόμα και ότι αυτός που την οργανώνει είναι ένας από αυτούς. Τι περίμενες; Να μπούμε εκεί μέσα και να μην συμβεί τίποτα;"

 

Ο Σακαμότο αναστέναξε και κοίταξε το ρολόι στον τοίχο.

 

"Είναι δώδεκα παρά δέκα. Δεν έχει νόημα να το σκεφτόμαστε άλλο. Ας ξεκουραστούμε τώρα και ας αναφέρουμε στον Αρχηγό αύριο τι έχει συμβεί."

 

Έπειτα ο Σακαμότο γύρισε να φύγει, αλλά προς έκπληξή του, είδε τον Κάιζαρ να παίρνει ένα σπαθί από τον τοίχο και να τον σημαδεύει με την μύτη του.

 

"Τι νομίζεις ότι κάνεις;", ρώτησε απειλητικά ο Σακαμότο.

 

"Θα σε συλλάβω και θα σε παραδώσω στον Χολμς. Έπειτα, θα ζητήσω την περιουσία του Φρέντερικ ώστε να του πω μέχρι και την τελευταία λεπτομέρεια."

 

"Με ποιους τολμάς να τα βάλεις, ανόητε χωριάτη; Ξέρεις ποιοι είμαστε; Έχεις την παραμικρή ιδέα τι μπορούμε να σου κάνουμε;"

 

"Δεν ξέρω για αυτόν αλλά εγώ είμαι πολύ περίεργη να δω τι θα του κάνετε, πάντως.", απάντησε μια γυναικεία φωνή.

 

Ο Κάιζαρ και ο Σακαμότο γύρισαν ξαφνιασμένοι. Πάνω σε μια συρταριέρα καθόταν η Πάπρικα.

 

"Σας ξάφνιασα τόσο πολύ που χάσατε και οι δυο τον τσαμπουκά σας; Τι έγινε; Τι θα του κάνετε τελικά;"

 

"Αυτό που θα του κάνουμε δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτό που θα κάνουμε σε εσένα!", απάντησε ο Σακαμότο γεμάτος οργή.

 

"Και αυτό που θα σας κάνω εγώ είναι έκπληξη!", είπε η Πάπρικα κοιτώντας το ρολόι.

 

Απέμεναν πέντε λεπτά μέχρι τα μεσάνυχτα και βλέποντάς το, η κοπέλα χαμογέλασε.

 

"Οι Ιωαννίτες στέλνουν τα χαιρετίσματά τους.", είπε τελικά και το χαμόγελό της πλάτυνε. "Στα τσακίδια."

 

---------------------------------

 

Ήμασταν όλοι έξω όταν συνέβη. Εκεί που κάτω από τον συννεφιασμένο ουρανό επικρατούσε το απόλυτο σκοτάδι, ξαφνικά μέσα στον βάλτο εμφανίστηκε μια κοκκινοκίτρινη φωτιά που κατέληξε σε μια εντυπωσιακή έκρηξη και ένα τρομακτικό μπουμ που τάραξε την νύχτα. Ο πύργος των Λίντφαρντ, κρησφύγετο του Κάιζαρ Μόρτιμερ και των συνεργών του, τινάχτηκε στον αέρα μαζί με τον ίδιο και τον Σακαμότο.

 

Όσο οι άλλοι χάζευαν την έκρηξη, ο Χολμς μου έκανε νόημα να τον ακολουθήσω. Κάτι μου έλεγε ότι δεν θα περνούσαμε την αυριανή μας μέρα στην παλιά έπαυλη του βάλτου.

 

---------------------------------------------

 

1 ) OdyMonaxos - Kenshiro (Hokuto no Ken) Αθώος

2 ) Babba - Ryonosuke Uryu (Fate/Zero)

3 ) Vagelio - Tarou A. Priapus (Priapus)

4 ) Fallen Mpougatsa - Kaisar Lidfard (Shingeki no Bahamut) Δολοφόνος

5 ) The Gunsmasha - Sakamoto (Sakamoto desu ga?) Δολοφόνος

6 ) Black Kaiser - Urahara Kisuke (Bleach)

7 ) Kalamaris - Furudo Erika (Umineko no naku koro ni) Αυτοκτονημένος Αθώος

8 ) John Crabs - Mr Satan (Dragon Ball series)

9 ) Zane - Gandharva (Kubera) Αθώος

10) Black Rock - Okosan (Hatoful Boyfriend)

11) Lord Leon - Korosensei (Assassination Classroom)

12) Takayama Yuichi - Nishijou Takumi (Chaos;Head, τo VN, όχι το anime, αυτό είναι σκουπίδι και κάνουμε πως δεν υπάρχει.)

13) Ghostprince - JOHHJJ JOJOH HJJ (Terra Formars) Αθώος

14) Keito - Paprika (Paprika) Αθώος

15) Mika.siam - Hikigaya Hachiman (My teen romantic comedy SNAFU)

16) Kamui - Pegasus (Oyasumi Punpun) Αθώος

17) demonicMC - Jotaro Kujo (JoJo's Bizzare Adventure)

18) zennith666 - Favaro Leone (Shingeki no Bahamut:Genesis)

19) Jorg - Adolf Reinhard (Terra Formars)

20) Fandom - Abe (Kuso Miso Technique)

21) The Tragic Prince - Frederica Bernkastel (Umineko no naku koro ni)

22) πίου-πίου - Sebastian Michaelis (Kuroshitsuji)

23) Theodore - Kuranosuke Koibuchi (Kuragehime)

24) Mad Hatter - Shun Kurosaki (yu-gi-oh Arc-V)

 

---------------------------------------------

(Μπαίνοντας μέσα στο ιδιαίτερα τακτοποιημένο και καθαρό σε σχέση με τις άλλες μέρες δωμάτιο, παρατηρείτε ότι ο μόνος που βρίσκεται μέσα είναι ο Σεμπάστιαν ο μπάτλερ που καθαρίζει τα πιάτα για το πρωινό. Ο Χολμς δεν φαίνεται πουθενά).

 

Sebastian Michaelis (neither your host nor your GM)

Sebastian.Michaelis.240.634764.jpg

 

Καλημέρα σας. Ο κύριος Χολμς με ειδοποίησε ότι θα λάμπει σήμερα δια τη απουσίας του από την καθιερωμένη συνάντησή μας για λόγους που προτίμησε να μην διευκρινίσει. Μου είπε επίσης να σας συγχαρώ για τις χθεσινές σας επιδόσεις. Τώρα, παρακαλώ, μην ντρέπεστε. Σερβιριστείτε το πρωινό όσο είναι ακόμα ζεστό. Για όσους ενδιαφέρονται, υπάρχει επίσης και τσάι piccadilly.

 

(πίου-πίου, δεν πειράζει που στον δανείστηκα για λίγο, έτσι; )

 

Η νύχτα πέφτει το Σάββατο στις 19.00.


Edited by Osama Bin Laden, 31 December 2014 - 02:23.


#142 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 18 December 2014 - 11:25

Urahara Kisuke

 

Kisuke_Urahara_Background_by_alliaxandro

 

~~~~~ Αααααααα!!!! ~~~~ Για δες! Είμαι ζωντανός! Είμαι ζωντανός!

Ή πιο συγκεκριμένα δεν καταστράφηκε το gigai μου από κάποιον θνητό μιας και είμαι νεκρός ήδη! Και ο Kaisar(FAI) ήταν δολοφόνος τελικά!

 

Σειρά μου να βάλω και εγώ ένα κουίζ. Το πιο δύσκολο κουίζ του κόσμου:

 

ΠΩΣ ΣΚΟΤΩΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΑΞΗ ΕΠΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟΤΥΓΧΑΝΕΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ;

 

Περιστέρι (Black Rock), Kurosensei(Lord Leon) και μετά διαλέγουμε έναν από τους υπόλοιπους που πήγαν να σώσουν (τόσο θρασύτατα που με μπέρδεψαν tbh) τον σύμμαχο τους! ~Τσίαο!!!~



#143 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 18 December 2014 - 13:07

Adolf Reinhard

Screenshot_3_zps6e328409.jpg

Ευτυχώς, το τοπίο άρχισε να ξεκαθαρίζει.
Urahara (Black Kaiser) θα μπορούσες να μας πεις ποιον έλεγξες το βράδυ μιας και είσαι ακόμα ζωντανός.
Επίσης ο Favaro (zennith666) έγινε από τους βασικούς υπόπτους για μένα.
Περιστέρι (Black Rock) για τώρα


tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#144 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 posts

Posted 18 December 2014 - 19:18

Satan (John Crabs)

 

Tumblr_m4onkwTHhG1qjhdjp.jpg

 

Χα σας το έλεγα εγώ, δεν σας το έλεγα?? Το περιστέρι(Black Rock) από την αρχή μου βρωμούσε και ο δάσκαλος(Lord Leon) το ίδιο. Αν είχατε ακούσει τον ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ, δηλαδή εμένα τώρα θα είχαμε φύγει από εδώ μέσα και δεν θα κινδύνευε η ζωή μου. Εμπρός λοιπόν, τι κάθεστε καθαρίστε τους και τους δύο που τόλμησαν να κατηγορήσουν εμένα, τον πρωταθλητή.

 

Και τώρα περιστέρι έλα εδώ. Ότι κι αν κάνεις θα σε τηγανίσω. Τώρα που όλοι είναι εναντίον σου, δεν έχεις καμία ελπίδα σωτηρίας.

 

Λαλαλαλαλα-λουλουλου-λαλα-λου-λιλι-λο-λαλαλαλα!!!!!

 

SatanCooking.png



#145 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 18 December 2014 - 21:44

%255BCommie%255D+Fate+%25E2%2581%2584+ZeRyunosuke Uryu (Babba)

 
Περιστέρι (Black Rock)
Βαριέμαι.
Φρειδερίκη(TP), έχω ένα μαγικό βραχιολάκι. Πάμε στο υπόγειο να σου δείξω τι κάνει;
Fate_Zero_ep_10.jpg

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#146 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 18 December 2014 - 22:31

Untitled-1677_zps63815105.png?1418930886

Tarou A. Priapus (Vagelio)

*πλησιάζει σε απόσταση αναπνοής από τον Mr. Satan και τον κοιτάζει στα μάτια*
Mr. Satan(John Crabs), νομίζω πως σας οφείλω μια συγγνώμη, τόσες μέρες τώρα νόμιζα ότι είσασταν ένας κακοσχεδιασμένος εγωμανής κρετίνος που πλόταρε εναντίον μας. Χαίρομαι που τουλάχιστον το τελευταίο δεν είναι αλήθεια, και θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν μου επιτρέπατε να σας προσφέρω τις βαθιές απολογίες μου πριβέ στα διαμερίσματά μου.

Ο Σακαμότος ήταν ένας συμπαθπέστατος νεαρός, περίμενα ότι θα περνούσαμε μια νύχτα παρέα πριν φύγει. Κρίμας. Όσο για τον Okosan(Black Rock), θα προτιμούσα γαλοπούλα με τον οίνο μου, αλλά δεν μπορώ να αφήσω το τρυφερό κρέας του περιστεριού να πάει χαμμένο.
 

 


Urahara (Black Kaiser) θα μπορούσες να μας πεις ποιον έλεγξες το βράδυ μιας και είσαι ακόμα ζωντανός.

Aυτό θα ήταν μια καλή κίνηση, -ειδικά άμα τσέκαρε εμένα-.


Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#147 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 18 December 2014 - 23:48

Korosensei.

 

Τα πράγματα νομίζω ειναι απλά. Πιάνουμε με τη σειρά όλους όσους είχαν ψηφίσει τον κύριο Σέηταν  (John Crabs). Στη χειρότερη ένα 2 στα τρία θα τοχουμε. Μιας και παρα την random συμπεριφορά του Urahara, πετυχε τον πρωτο ένοχο νομιζω το χρωστάμε όλοι να παμε για τον Okosan(Black Rock) Βεβαια με αυτη τη λογικη περισσευει (τουλάχιστον) ένας και χτυπαει για μενα μετά η καμπάνα, αλλά μεχρι τότε θα δω τι θα κανω.

 

Και ναι Kisuke, αν εισαι οντως επιθεωρητης ξερεις ηδη οτι πρεπει να μας πεις ποιον βρηκες γιατι δεν παιζει να ζεις αυριο οπως ηδη ειπαμε όλοι.

 

Παιδες σορρυ για το άθλιο ρπ αλλα ειμαι κομματια και αυριο θα μαι 6 με 6 βαρδια. θα τα πουμε μαλλον το σάββατο ξανα εκτος απροοπτου. σου χα ετοιμασει και κατι ωραιο ΒΚ αλλα δεν παιζει να κατσω να το γραψω ολο αυτο. χιντ: σχολιο σου για Nagisa στο θρεντ :P


stasou%2520mygdala.jpg


#148 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 19 December 2014 - 00:46

Urahara Kisuke

 

 

 

Meh, it didn't work. Προσπάθησα να ψαρέψω τον κύριο Korosensei(Lord Leon) μήπως βρω με ένα σμπάρο δυο τριγώνια και να τελειώναμε τώρα αλλά φαίνεται πως η επιλογή μου δεν ήταν καλή ή μπορεί και η σωστή.

 

Περιστέρι (Black Rock) και μετά ψηφίστε Shun Kurosaki (Mad Hatter) ο οποίος έπειτα από τη δεύτερη μου βραδυνή μου εξόρμηση (στην πρώτη άκουσα τη συμβουλή του κύριου Tarou A. Priapus), αποδείχτηκε πως είναι ένας από τους δυο συνεργούς της. Σας μένει ο τελευταίος αλλά αυτόν πρέπει να τον βρείτε μόνοι σας! Δυστυχώς εγώ θα γυρίσω στη Soul Society μαζί με όλες τις μετενσαρκώσεις και τα gigai μου! Σας χαιρετώ μονάκριβοι μου συνομιλητές! Ήταν χαρά μου που βρέθηκα μαζί σας! Και με εσάς κύριε Χολμς!

 

~~ Ορεβουάρ!



#149 Mika.siam

Mika.siam

    Anime Newbie

  • Members
  • 33 posts

Posted 19 December 2014 - 01:17

Hikigaya Hachiman

8331.jpg

 

"Ω που να σε πάρει, μετά από την κατάχρηση εξουσίας, τις μηχανορραφίες και τα λοιπά σκέρτσα σου μπαγάσα Urahara-Black Kaiser θα...ξέρεις.

 

Άντε καλό σου ταξίδι!!!

 

Δυστυχώς για σένα περίστερε- Βlack Rock θα ήθελα πραγματικά να δω πώς θα σε μαγειρέψει ο πρωταθλητής-John Crabs."

 

~Ουφ, λίγο ακόμη έμεινε, αν τις σκαπουλάρω δεν πρόκειται να πατήσω σε τούτη την χώρα ποτέ ξανά!~


gif-gato-lixando-a-unha.jpg


#150 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 19 December 2014 - 01:46

Shun Kurosaki

 

cUZQRhq.jpg

 

 

Urahara Kisuke

 

 

 

 

Meh, it didn't work. Προσπάθησα να ψαρέψω τον κύριο Korosensei(Lord Leon) μήπως βρω με ένα σμπάρο δυο τριγώνια και να τελειώναμε τώρα αλλά φαίνεται πως η επιλογή μου δεν ήταν καλή ή μπορεί και η σωστή.

 

Περιστέρι (Black Rock) και μετά ψηφίστε Shun Kurosaki (Mad Hatter) ο οποίος έπειτα από τη δεύτερη μου βραδυνή μου εξόρμηση (στην πρώτη άκουσα τη συμβουλή του κύριου Tarou A. Priapus), αποδείχτηκε πως είναι ένας από τους δυο συνεργούς της. Σας μένει ο τελευταίος αλλά αυτόν πρέπει να τον βρείτε μόνοι σας! Δυστυχώς εγώ θα γυρίσω στη Soul Society μαζί με όλες τις μετενσαρκώσεις και τα gigai μου! Σας χαιρετώ μονάκριβοι μου συνομιλητές! Ήταν χαρά μου που βρέθηκα μαζί σας! Και με εσάς κύριε Χολμς!

 

~~ Ορεβουάρ!

 

 

Ως επαναστάτης που ζει ΣΤΗΝ ΚΟΨΗ ΤΟΥ ΞΥΡΑΦΙΟΥ αναγνωρίζω την απτόητη θέληση για ρίσκο και τζογάρισμα!

 

Αλλά η ζωή μου είναι μία μάρκα που μόνο εγώ θα ποντάρω στον αγώνα της ζωής!

 

Θα κριθεί και ο Kurosaki Shun(Mad_Hatter), όπως και όλλοι οι με τη σειρά τους απο το ΛΑΙΚΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ της αλήθειας όταν έρθει η ώρα.

 

Αλλά μπορώ να φανταστώ έναν πολύ καλό λόγο για να μην θέλεις να φαναιρώσεις για ποιόν ρώτησες.

 

Επίσης, με 2 δολοφόνους νεκρούς, 1 τωρινό υποψήφιο (περιστέρα) και  άλλον έναν που έδωσες (εμένα) μας λείπουν 2, όχι 1!

 

Άρα, μίλα.

 

 

~3 γράμματα μονό φωτίζουν

Την γενία μας από το Heartland

Και μας δείχνουν φώτινο το δρόμο

Ζήτω, ζήτω, ζήτω το XYZ!~


qzMHWHd.png




Also tagged with one or more of these keywords: Παλέρμο, Δολοφόνοι, Αθώοι, Επιθεωρητές, Γιατρός, Vigilante, unfunny reference in title, Fandom η εκδίκηση είναι ένα, πιάτο που τρώγεται από το, ψυγείο