Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Akatsuki no Yona

akatsuki no yona princess yona historical fantasy drama romance supernatural adventure comedy

  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#16 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 20 January 2015 - 17:05

Με βάση το τρέιλερ ελπίζω ο πράσινος να είναι ο πρώτος που θα μαζέψουν λίγο πιο δύσκολα και θα έχει ένα μικρό arc που θα περιστρέφεται γύρω του. Οι προηγούμενοι δύο τους ακολούθησαν πολύ εύκολα. Καιρός είναι να μας δείξουν και τι γίνεται στο παλάτι όλο αυτό το διάστημα, ελπίζω να ανεβάσει στροφές η σειρά. 

 

Είχα την εντύπωση ότι τα 50 επεισόδια είναι δεδομένα γιατί από την αρχή αυτό έγραφαν όσοι διάβασαν το μάνγκα, έχουν ανακοινωθεί επίσημα μόνο 25;


ySss0UF.jpg


#17 Utaku

Utaku

    Tuturuu!!!

  • Members
  • 166 posts

Posted 21 January 2015 - 00:06

Αν δεν κανω λάθος η μόνη ανακοίνωση που έχει βγει ήταν ότι είτε θα είναι 2 σεζόν είτε μια μεγάλη...χωρίς να διευκρινίζει πόσα επεισόδια. Αλλά αυτό όταν είχε πρωτοξεκινήσει ίσως έχει ανακοινωθεί και κάτι άλλο από τότε!

 

Επίσης, τελικά οι σκηνές που δείχνει το trailer και είναι ακριβώς 3 volumes μπροστά ήταν το επεισόδιο 15 (υποθέτω και το 16) που για κάποιο λόγο αποφάσισαν να δείξουν τώρα!

Εντάξει ωραία κι αυτά αλλά πραγματικά γιατί να μας βασανίσουν έτσι με τον πράσινοοοοοο!!!


Edited by Utaku, 21 January 2015 - 00:07.

tumblr-static-1ngsil503zesk8s48o480gsg0-
...My anime, manga and dorama lists!!!


#18 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 24 January 2015 - 14:58

Εχω δει τα 5 πρωτα επεισοδεια!
Μεχρι στιγμης μπορω να πω οτι ειναι ανετα απο τα αγαπημενα μου anime της winter season!!!Ελπιζω να συνεχισει ετσι!!!
Μπορει να μην εχει τιποτα φοβερα πρωτοτυπο αλλα οτι μας δειχνει ειναι τουλαχιστον υλοποιημενο σωστα.Προχωραει ομως, οντως με αργους ρυθμους και φανταζομαι οτι θα σπαει νευρα το ενα επεισοδειο την βδομαδα!!!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#19 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 24 January 2015 - 17:03

Προχωραει ομως, οντως με αργους ρυθμους και φανταζομαι οτι θα σπαει νευρα το ενα επεισοδειο την βδομαδα!!!

 

Αυτό να λέγεται!!! Και μένα είναι το αγαπημένο της σεζόν, αλλά είναι πολύ βασανιστικό να περιμένεις μια βδομάδα για να βγει το επόμενο.. :bahhh:


30w46c0.jpg


#20 Alpasar

Alpasar

    Anime Newbie

  • Members
  • 157 posts

Posted 24 January 2015 - 21:50

Εμενα παντως δεν με πειραζει καθολου ο ρυθμος του, μπορει να ειναι αργος αλλα εχει ενδιαφερον. Δεν ειναι οτι κανει κοιλια...

Το μονο που ελπιζω ειναι να μην βιαστουν στο τελος και να ειναι αξιοπρεπες.


Posted Image

#21 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 27 January 2015 - 23:24

Σορρυ ρε παιδια αλλα τα ειδα ολα και μαρεσε παρα παρα παρα παρα παρα μα παρα πολυ!!!!
Ειδα την μια μερα 5 και την αλλη 10 :P
Αυριο θα δω και το καινουργιο.Γουσταρω ασχημα.Εχει ομορφο animation, καλη ισσορροπια μεταξυ πλακας-σοβαροτητας κια οχι μονο δεν κουραζει αλλα εχει και παρα πολυ ενδιαφερον.Επισης, εχει καλο pacing ασχετα με το αν αργει.Σχετικα αργει βασικα, εγω το προτειμω ετσι απο το να ηταν μια σειρα που βιαζοταν να τελειωσει.
Καιρο ειχα να πορωθω τοσο.Akatsuki no Yona ρε!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#22 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 27 January 2015 - 23:31

Σορρυ ρε παιδια αλλα τα ειδα ολα και μαρεσε παρα παρα παρα παρα παρα μα παρα πολυ!!!!
Ειδα την μια μερα 5 και την αλλη 10 :P

Όλα μονοκοπανιά τα είδες; :hihi2: Δεν αντιλέγω, είναι πολύ καλό και γενικά μου αρέσει που δίνει χρόνο ώστε να αναπτυχθούν οι σχέσεις μεταξύ των προσώπων και μας το δείχνει, πώς εξελίσσονται. Το θεωρώ πολύ καλό, είναι από το αγαπημένα μου, απλά γενικά γίνεται αυτό.. Αν έχεις κάτι που σου αρέσει τρελά, περιμένεις πως και πως να έρθει η μέρα για το καινούριο επεισόδιο!!

 

Υ.Γ. Έχει βγει ήδη το καινούριο πάντως αν θες να το δεις σήμερα :)


Edited by Aena, 27 January 2015 - 23:40.

30w46c0.jpg


#23 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 28 January 2015 - 00:08

Το ξερω, το ξερω χεχεχε :D Αλλα ειμαι λιγο πτωμα τωρα και θελω να το δω χαλαρα αυριο να γουσταρω περισσοτερο :8): 
Απο τα 7 on-going που παρακολουθω αυτη την περιοδο, ανετα η αγαπημενη μου η Yona!!! :kill4u: 


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#24 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 18 February 2015 - 11:59

Ωραίο το 19.

Αγωνία είχε

Spoiler: ep 19

Το έβλεπα και ήμουν έτοιμη να ορμήξω στην οθόνη.

Μέχρι τώρα καλά το πάει. Σταθερά, βλέπουμε και

Spoiler:

Θα ήθελα λίγο περισσότερο σε action τον Shin-Ah.


30w46c0.jpg


#25 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 22 February 2015 - 18:54

Οντως!Μια χαρα επεισοδειακι το 19!Στο 20 αναμενω να γινει χαμος!!!!!
Υ.Γ.Ποσα επεισοδεια λετε να βγαλει???Καπου ειχα διαβασει 24 αλλα τωρα μπαινω στο mal και λεει δεν εχει αριθμο!Γνωριζει κανεις?


Edited by Itachi Akatsuki, 22 February 2015 - 18:56.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#26 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 22 February 2015 - 18:58

Εγώ για 50 είχα ακούσει, αλλά δεν είμαι σίγουρη, ούτε έχω κάποια έμπιστη πηγή αυτή την στιγμή.



#27 Alpasar

Alpasar

    Anime Newbie

  • Members
  • 157 posts

Posted 22 February 2015 - 19:04

Στο anidb.net πάντως λέει 24 :unsure:


Posted Image

#28 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 22 February 2015 - 19:08

Και η wikipedia 24 λεει...Αλλα παραξενευομαι, γιατι θα προλαβει σε 5 επεισοδεια να

Spoiler:


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#29 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 23 February 2015 - 12:00

Και η wikipedia 24 λεει...Αλλα παραξενευομαι, γιατι θα προλαβει σε 5 επεισοδεια να

Spoiler:

 

Άμα είναι όντως 24 τα επεισόδια, τότε σίγουρα περιμένουμε και 2η σεζον. Το μόνο που με στεναχωρεί, είναι ότι τωρα ειμαστε στο 19, σε 2 μέρες στο 20 και το 24 δεν είναι πολύ μακριά. Και μετά περίμενε για τη 2η σεζον. :nanteee: Θέλω κι' άλλο!!!


30w46c0.jpg


#30 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 11 March 2015 - 00:04

Καινούριο επεισόδιο, μπορώ να πω πολύ καλο!!! Η μάχη με τους πειρατές, η Yona που για πρώτη φορά μετά από τόση προπόνηση

Spoiler:
και φυσικά το τέλος που κορυφώθηκε η αγωνία, στο τι θα γίνει στο επόμενο επεισόδιο.

Spoiler:

Αντε να βγει και το επόμενο!!!


Edited by Aena, 11 March 2015 - 00:04.

30w46c0.jpg




Also tagged with one or more of these keywords: akatsuki no yona, princess yona, historical, fantasy, drama, romance, supernatural, adventure, comedy