Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 3 votes

Shingeki no Bahamut Genesis | Rage of Bahamut Genesis

Tv Series Studio Mappa Fantasy

  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#46 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 29 November 2014 - 22:35

@Kamui: Εξήγησε μου καλύτερα αυτό που γράφεις για τον Favaro.

 

Είναι λίγο δύσκολο να το εξηγήσω και το λέω κάπως επιφανειακά, οπότε δεν έχει πολλή σημασία. Κυρίως αισθητικά δε μου αρέσει, όπου στην εμφάνιση μπορεί να προσθέσει κανείς τον τρόπο ομιλίας και συμπεριφοράς, μου εκπέμπει δηλαδή μια αντιπαθητική αύρα. Είναι και η ιδεολογία του κάπως "βρώμικη" και χωμένη μέσα στις σωματικές βουρκώδεις ματαιότητες του μίζερου αυτού κόσμου. Πολλοί επίσης χαρακτηρίζουν τη σειρά "καγκουριά", ενώ δεν μπορώ να το καταλάβω με εξαίρεση την παρουσία του favaro. Νομίζω ότι είναι ένας τρόπον τινά κάγκουρας. Όσο παίρνει development πάντως συνηθίζεται και οι σκηνές μαζί του δεν είναι λιγότερο ενδιαφέρουσες.

 

Spoiler:

 

Spoiler:

Edited by Kamui, 29 November 2014 - 22:36.

O6rrvsU.jpg


#47 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 02 December 2014 - 19:26

Spoiler: 9



#48 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 03 December 2014 - 00:52

Λούσιφερ που χέζει sparkles, βασιλιάς που φέρεται σαν npc το οποίο o dm βαριέται να κάνει roleplay, και πάμπολες ξαφνικές και άμεσες αλλαγές γνώμης για τον Φάβαρο. Fun to watch episode :3


Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#49 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 09 December 2014 - 19:19

Spoiler: 10


Edited by 1451, 09 December 2014 - 19:20.


#50 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 31 December 2014 - 03:29

Δώδεκα γεμάτα επεισόδια μετά η σειρά έφτασε στο τέλος της. Ήταν αδέξια γραμμένη, με χιλιοχρησιμοποιημένα κλισέδια και με ξαφνικά plotwists να πετάγονται από ΄δω και από ΄κει, αλλά την αγάπησα και θα μου λείψει.

Spoiler:


Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#51 FrenzyApe

FrenzyApe

    Unofficial Moderator

  • Members
  • 197 posts

Posted 04 January 2015 - 06:47

Spoiler:



#52 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 04 January 2015 - 14:06

Φίλε Frenzy Ape

Spoiler:


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#53 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 06 January 2015 - 06:17

Spoiler: 11

 

Spoiler: 12

Edited by Kamui, 06 January 2015 - 06:17.

O6rrvsU.jpg


#54 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 06 May 2015 - 20:49

It's coming!!!!!!!!! http://www.animenewsnetwork.com/news/2015-05-06/rage-of-bahamut-genesis-anime-gets-2nd-season/.87869


Edited by zennith666, 06 May 2015 - 20:49.

Posted Image


#55 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 06 May 2015 - 21:33

Το διαβασα νωριτερα μεσα στην μερα και χαρηκα πολυ!!!!
Μαρεσε πολυ η 1η season!!!!Οποτε παραπανω απο καλοδεχουμενη, αναμενουμε!!!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#56 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 06 May 2015 - 22:10

Περισσότερες περιπέτειες με τον Φααβααρο! και τους υπόλοιπους. Καλά νέα, δεν ξέρω τί κάνουν/έκαναν με την ιστορία βέβαια. Βασίστηκαν στα ψήγματα πλοκής του παιχνιδιού ή απλά πήραν τους χαρακτήρες και τον κόσμο και έφτιαξαν μια ολοδική τους ιστορία;



#57 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 12 May 2015 - 18:02

Εμένα μου άρεσε έτσι όπως έκλεισε αλλά χάρηκα για την ανακοίνωση, ήταν και κάπως πιο διασκεδαστικό έξω από την τελευταία υπερβολική μάχη. 


ySss0UF.jpg


#58 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 12 May 2015 - 18:10

Η αλήθεια είναι πως με μπερδεύει το πως θα συνεχίσει.

Spoiler:


Posted Image


#59 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 12 May 2015 - 18:13

Spoiler:


ySss0UF.jpg


#60 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 11 September 2015 - 14:19

Εγώ από την άλλη είπα να τη δω γιατί κάποιοι ισχυρίστηκαν πως για High Fantasy σειρά ξεπερνούσε ακόμα και τη Lodoss. Αν εννοούν την τηλεοπτική σειρά, τότε ναι, συμφωνώ.

Αλλά το OVA Lodoss με τίποτα. Και δεν εννοώ μόνο στην πλοκή και στους χαρακτήρες, αλλά ούτε καν στο animation και ας είναι τίγκα στα CGI. Evώ με το που είδα το Lodoss σε Blueray rip, δεν πίστευα στα μάτια μου με πόση λεπτομέρεια και στοργή δημιούργησαν τους χαρακτήρες.

 

Συγκρίνεται τώρα η  ζωντάνια της Deed με αυτό το άψυχο πράμα, την άμοιρη την Amira; Αυτά είναι αστεία πράγματα!

 

Δε λέω, είχαν κάποιες πρωτότυπες ιδέες και εκτέλεση και για αυτό αξίζει. Αλλά σαν σύνολο και οικοδόμημα υστερεί. Όλα φαίνονται τόσο βιαστικά.

Ίσως τελικά η νεκραναστημένη Ρίτα να είναι και ο πιο ζωντανός χαρακτήρας από όλους και ας είναι νεκρή. 

 

Μην πω πως υστερεί η σειρά σε σχέση με σειρές όπως Violinist of Hamelin, Slayers τριλογία, Scrapped Princess και ότι άλλο μου έρχεται στο μυαλό. 

Kαλή για το 2014 πάντως. Πιστεύω στη δεύτερη σαιζόν να διορθώσει κάποια πράγματα. Αν και η πρώτη σαιζόν παρατελειώνει εμφατικά για να συνεχιστεί... 





Also tagged with one or more of these keywords: Tv Series, Studio Mappa, Fantasy