Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

BECK


  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#16 Quessir

Quessir

    Anime Newbie

  • Members
  • 56 posts

Posted 05 March 2008 - 19:59

Αν και το ανιμε βασιζεται στην μουσικη το manga ειναι πολυ καλυτερο..
το ανιμε εχει χαζο τελος και με ξενερωσε..

τα manga τα διαβαζω απο το Forums - Powered by vBulletin και εχει πιο πολυ εδιαφερον αν και χωρις μουσικη μετραει για το story xD

#17 Sanosuke

Sanosuke

    Anime Fan

  • Members
  • 245 posts

Posted 05 March 2008 - 21:11

ειναι παρα πολυ καλο....αλλα συμφωνω το μανγκα ειναι πολυ πιο καλυτερο.....:drink::drink::drink:
Posted Image

#18 steliospal

steliospal

    How far to paradise

  • Members
  • 200 posts

Posted 08 March 2008 - 14:11

το ανιμε εχει χαζο τελος και με ξενερωσε..


ίσα ίσα που το τέλος γλίτωσε το άνιμε απο την τεράααααστια κοιλιά που είχε ήδη κάνει από τη μέση και το βομβαρδισμό με άχρηστα πλάνα!
υπογραφή εκτός κανονισμών

#19 Quessir

Quessir

    Anime Newbie

  • Members
  • 56 posts

Posted 10 March 2008 - 08:24

ίσα ίσα που το τέλος γλίτωσε το άνιμε απο την τεράααααστια κοιλιά που είχε ήδη κάνει από τη μέση και το βομβαρδισμό με άχρηστα πλάνα!


Ο καθενας οπως το σκεφτετε αμα σου αρεσε οκ :D



#20 samurai_pizza_dora

samurai_pizza_dora

    Just do it!

  • Members
  • 774 posts

Posted 21 May 2008 - 08:26

http://phase3.vnmanga.com/

Για το νεo chapter!
Αλλα αυτο το manga στην ουσια εχει τελειώσει...Γιατι το βγαζουν τοσο βασανιστικά αργα πια? Μου θυμιζει κατασταση Fruits Basket που μας βγηκε η πιστη μεχρι να δουμε "τελευταιο- τελευταιο" chapter.

#21 JiMi-ClouD-

JiMi-ClouD-

    Mendoxe...

  • Members
  • 300 posts

Posted 22 May 2008 - 10:01

συμφωνω απολυτα...ενα σ δυο μηνες...δν αντεχω να περιμενω τοοοσο πολυ
γτι ειναι τοσο αργοι??????????
Posted ImagePosted ImagePosted Image

#22 Murra

Murra

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 27 May 2008 - 16:02

γιατι λενε εδω και μινες οτι θελουνε τρανσλατορς και σκανερς μαλλον..:wis:
και ειπανε πος δεν βρισκουνε καλα raws απο οτι ειδα..

#23 fenu.9

fenu.9

    Starting...

  • Members
  • 4 posts

Posted 27 July 2008 - 11:53

οοο τι καλα τοπικ με Beck! Είναι το πρώτο μανγκα π διαβασα! βεβαια δν το εχω διαβασει ολο δυστυχως παει πολυς καιρος π διαβασα τα 6 πρωτα volumes παντως οπως ειπατε παραπανω ειναι παρα πολυ ωραιο κ συγκινητικο! το anime σιγουρα δν με ενθουσιαζει.. το μανγκα ειναι 1000 φορες καλυτερο κ πιο ποιοτικο!

#24 ::Eye Rean::

::Eye Rean::

    Starting...

  • Members
  • 31 posts

Posted 27 July 2008 - 12:09

Αααακριβώς girl :D
Πρέπει να κάτσουμε καμιά μέρα να το δούμε και το άνιμε μιας και το 'χουμε...
Όπως και να 'χει είναι πολύ καλό, και εκείνος ο ξανθός ο μπασίστας τα έσπαγε... (όχι που δεν θα το 'λεγα πάλι) :)



#25 Loba E. VonWahnsinn

Loba E. VonWahnsinn

    The Mineral Soul Bottle

  • Members
  • 16 posts

Posted 19 August 2008 - 19:43

Εγω αρχισα με το anime αλλα πριν φτασω στη μεση του, αρχισα το μανγκα. Προσωπικα το Beck εκπληκτικο, πολυ ωραιο σχεδιο, πρωτοτυπη ιστορια, πολυ συμπαθητικοι χαρακτηρες, ο ρεαλισμος οσον αναφορα τις κιθαρες, τα συγκροτηματα κτλ ειναι καλος...ενα πραγμα δεν μου αρεσε.

Ρε γαμωτο! ΠΙΟ ΓΚΑΝΤΕΜΙΔΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΑΛΑΞΙΑ????

Spoiler:
To μελοδραμα ειναι καλο κτλ, αλλα τοση ενταση κανει κακο στην υγεια!!! :fromabove:
Heaven can't help a teenage witch, from sinking deeper down into the ditch.
Eels man.

#26 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 19 August 2008 - 20:04

έχω δει μόνο το anime. Η μουσικη του ειναι απιιιστευτη! Κ να μην παιζεις κανενα μουσικό οργανο σου ερχεται να θες να μάθεις!
κάποια στιγμή ίσος πιάσω το manga...

Spoiler:


#27 poldo

poldo

    nani?nani?

  • Members
  • 109 posts

Posted 30 August 2008 - 07:09

το anime με εκαψε τελειως....:burningbe3: το αρχισα 11 το βραδυ και απλα δεν μπορουσα να σταμματησω!!! μου βγαλε και ψυχολογικα μεχρι που αρχισα να πινω τη ρακι που μου φερε ενας φιλος μου εκει χαλάρωσε το πραμα...:deadga6: και αυτο με τα μουσικα οργανα ισχυει μετα σκαλωσα την επομενη μέρα να θέλω να αγοράσω κιθάρα απο το e-bay !!!!:if:απο τις πιο ωραίες σειρές που χω δει και να με έχει κάνει ετσι...και αφου το manga απο οτι λετε ειναι much better ή τουλαχιστον ίδιο καλο θα το παρω να αποκαώ τελειως :blurah5:
Posted Image

#28 hachix山P

hachix山P

    Uso datte ite o, Joe!

  • Members
  • 126 posts

Posted 30 August 2008 - 10:51

Αχουυυυυυυ!Beck!πωπωωωωω!Τι μου θυμισατε τωρα....
Πρωτη φορα το ειδααααααααα...φετος το καλοκαιρι!:hahaha:
Εφαγα 2 μερες ατελειωτων ωρων βλεποντας Beck και στο τελος αφου κατεβασα και ολα τα OST εμαθα και τα τραγουδακια απ'εξω!Το απολυτο καψιμο!Πολυ πολυ καλη μουσικη,προτοτυπο σεναριο και επιτελους κατι που εχει πιο ρεαλιστικη ιστορια απο αλλα manga/anime!Το manga θα το διαβασω αργοτερα!Προηγουνται αλλα!^^
Posted Image

#29 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 30 August 2008 - 12:16

Το Beck ήταν από τα λίγα άνιμε όπου με είχαν πάρει τα ζουμιά όταν τελείωνε. Το κλάμα που έριξα στο προτελευταίο επισόδειο δε λέγεται. Μετά είδα το manga και ψήνομαι να το διαβάσω αλλά είναι μεγάλο το άτιμο. Θα τελειώσω πρώτα το Death Note και το Yamada Taro Monogatari και μετά μπορεί να το πάρω από Ιαπωνία. Αλλά παίζει παίζει ανταγωνισμός με GTO. Hmmm...

#30 poldo

poldo

    nani?nani?

  • Members
  • 109 posts

Posted 31 August 2008 - 21:54

οποιος θέλει το manga μεχρι και το τελευταίο chapter υπαρχει εδώ ενα δωράκι :tensai::tensai::tensai:
Posted Image