Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

BECK


  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#1 Arkanas

Arkanas

    Anime Newbie

  • Members
  • 48 posts

Posted 28 September 2006 - 00:52

Ειναι ενα μανγκα που ασχολειται βασικως με την δημιουργια μιασ μπαντας ροκ!Ειναι απο τα αγαπημενα μου μανγκα σε θεμα αισθηματος ,πολλυ συκγινιση,αγωνια!
"Does a death wish cause you to talk to me that way?" - Hiei (Yu Yu Hakusho)

"Is there a need for a reason to kill someone?" - Mugen (Samurai Champloo)

"Love and Peace!" - Vash (Trigun)

"Tears of Sadness... Tears of Joy... They're far from the same." - Jing (King of Bandits Jing)

#2 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 posts

Posted 28 September 2006 - 15:25

Χμ... το έχω ακουστά... Σκέφτομαι να ξεκινήσω να το διαβάζω... υπάρχει στο www.stoptazmo.com ? Δώσε λίγα clues παραπάνω.... (τεύχη, εταιρία...).. Arigato!
Posted Image
ΠΡΩΗΝ NEJI_IGORE....
[ www.myspace.com/igorewired ]

#3 Arkanas

Arkanas

    Anime Newbie

  • Members
  • 48 posts

Posted 29 September 2006 - 20:24

Μεχρι τωρα εχω βρει 26 τευχη απ αυτο το μανγκα,σιγουρα υπαρχουν και αλλα!
Η εταιρια ειναι η SAKIUSHI HAROLD,αξιζει καποιος να το διαβασει!
Η ιστορια εξελισεται γυρω απο τον κιγιουκι ενα παιδι,κλειστο χωρις πολλους φιλους ,που ειχε την ευκαιρια να αναπτυξη το ταλεντο του στο τραγουδι και στην κιθαρα,ενω προσπαθει μαζι με το γκρουπ,τους BECK,να γινουν γνωστοι στον κοσμο.
Το μανγκα αυτο περνα μεσα απο καθε ειδους δυσκολια που τηα ειχε μια μπαντα!Ειναι απλα τρελο!
"Does a death wish cause you to talk to me that way?" - Hiei (Yu Yu Hakusho)

"Is there a need for a reason to kill someone?" - Mugen (Samurai Champloo)

"Love and Peace!" - Vash (Trigun)

"Tears of Sadness... Tears of Joy... They're far from the same." - Jing (King of Bandits Jing)

#4 just reaper

just reaper

    Anime Amateur

  • Members
  • 126 posts

Posted 15 January 2007 - 23:43

Το θέμα είναι αξίζει να διαβαστεί εφόσον υπάρχει σε anime;
Στο ανιμε υπάρχει και η μουσική και στο μάνγκα πιστεύω ότι θα χάνει.

#5 fOnikOs_gOku

fOnikOs_gOku

    Starting...

  • Members
  • 21 posts

Posted 16 January 2007 - 14:14

Το θέμα είναι αξίζει να διαβαστεί εφόσον υπάρχει σε anime;
Στο ανιμε υπάρχει και η μουσική και στο μάνγκα πιστεύω ότι θα χάνει.

καμια σχεση
ασε που το μανγκα ειναι χιλιες φορες πι συναισθηματικα φορτισμενο
manga > anime
and they were like OMFG
and i was like ;)
Posted Image

#6 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 16 January 2007 - 23:36

To Manga είναι από τα καλύτερα που έχω διαβάσει... Δεν συμφωνώ στο ότι manga > anime... Ή μάλλον απλά δεν βρίσκω το γιατί να συμφωνήσω... Παρά ταύτα, το Manga είναι εξίσου καλό με το Anime... Trust me, βάλτε να παίζει μουσική καθώς διαβάζεις το manga (ιδιαίτερα το OST του Άνιμε για τα 14-15 πρώτα volumes στα οποία ταυτίζονται αν δεν κανω λάθος), και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θα νιώσετε τη μουσική από κάποια φάση και μετά, όχι θα το άκουσμα, αλλά το αίσθημα... Το Manga είναι πραγματικά ρεαλιστικό, και δεν θα βρεις κάτι που θα σε παραξενέψει. Επίσεις είναι αρκετά αργό, αλλά και σταθερό.
Σε αυτή τη σειρά θα βρείτε τα πάντα, από ρομαντισμό μέχρι και δράση, πραγματικά αξίζει.

oR4yYRl.gif


#7 just reaper

just reaper

    Anime Amateur

  • Members
  • 126 posts

Posted 17 January 2007 - 01:27

οκ με πείσατε. Θα το τσεκάρω και εγώ.

#8 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 19 February 2008 - 02:29

Αφου ειδα το anime και πορωθηκα αγρια, δεν μπορουσα αλλο και συνεχισα στο manga. Το manga εχει προχωρισει πολυ σε σχεση με το anime και ειναι ακομα on going. Η ιστορια γινεται εξαιρετικα ενδιαφερον και δεν μπορω να σταματισω να διαβαζω. Μηπως ξερει κανεις καθε ποτε βγαινουν καινουρια chapters?

#9 samurai_pizza_dora

samurai_pizza_dora

    Just do it!

  • Members
  • 774 posts

Posted 19 February 2008 - 09:09

Αστο ποτε βγαινουν καινουρια chapters...-_-
Ανα δευτερο μηνα. :nanana:

#10 rebelos

rebelos

    Inhale/Exhale

  • Members
  • 147 posts

Posted 19 February 2008 - 10:37

το καλό βέβαια είναι ότι αποτελούνται από τουλάχιστον 30 σελίδες οπότε είναι χορτάτα σε σχέση με άλλα που είναι μόλις 20 σελιδες

#11 steliospal

steliospal

    How far to paradise

  • Members
  • 200 posts

Posted 19 February 2008 - 11:29

Δεν έχω διαβάσει το μάνγκα, έχω δει μόνο το άνιμε αλλά δεν ξέρω κατα πόσο μπορεί να με τραβήξει ένα μάνγκα που είναι για μουσική , χωρίς να ακούγεται όμως μουσική.(Ίσως να ήταν καλή ιδέα να έδιναν και ένα cd μαζί με το πρώτο τεύχος).Δεν ξέρω απλά διατηρώ επιφυλάξεις.
υπογραφή εκτός κανονισμών

#12 rebelos

rebelos

    Inhale/Exhale

  • Members
  • 147 posts

Posted 19 February 2008 - 11:47

πίστεψε με το μάνγκα είναι πολύ καλύτερο απο το ανιμ

#13 samurai_pizza_dora

samurai_pizza_dora

    Just do it!

  • Members
  • 774 posts

Posted 19 February 2008 - 21:36

Indeed ειναι πιο διασκεδαστικο το manga.Και αν σε καιει τοσο πολυ η μουσικη απλως βαλε το ost να παιζει καθως διαβαζεις το manga.
Αλλα προσωπικα για εμενα ηταν relief η ελλειψη μουσικης,αφου τα τραγουδια δεν ηταν τπτ παραπανω απο αποτυχημενες προσπαθεις rock με loοsy engrish...Βαλε καλυτερα κανα καλο συγκροτημα να παιζει,θα εχει καλυτερο feeling.

#14 steliospal

steliospal

    How far to paradise

  • Members
  • 200 posts

Posted 19 February 2008 - 22:14

Θα συμφωνήσω στα περισσότερα κομμάτια , εκτός απο 2 που ακουγόντουσαν ευχάριστα...
Υ.Γ. αρκετά πιά με αυτή τη jpop (ακόμα και σε συνδυασμό με ροκ)
υπογραφή εκτός κανονισμών

#15 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 20 February 2008 - 00:01

Απ οτι εχω παρατηρίσει, μαζι με τα αυθεντικα manga σου δινει και ενα cd με τραγουδια. Αλλα αντε τωρα να βρεις να κατεβασεις τα τραγουδια (οχι οτι δεν γινεται κι ολας). Εγω το διαβαζω χωρις να ακουω καθολου μουσικη και δεν με χαλαει καθολου. Αντιθετα, μπορω να παρακολουθισω καλυτερα το τι γινεται :D