Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Fairy Tail - Γενική Συζήτηση

fairy tail anime fantasy action adventure mages magic

  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#16 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 16 April 2013 - 01:33

Καλα το rave master κλάσσης ανώτερο κρίμα που το anime του το πετσοκόψανε..

                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#17 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 16 October 2013 - 19:02

Υπαρχει κανενα site να εχει ολα τα επεισόδια online χωρις κατεβασμα με ελληνικους υποτιτλους ? 


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#18 erza_scarlet

erza_scarlet

    Starting...

  • Members
  • 1 posts

Posted 24 December 2013 - 16:58

Γεια σας θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει κάποιος ποτέ θα επιστρέψουν τα τηλεοπτικά επεισόδια του Fairy Tail


erza scarlet 

 

Hurt me with the truth. But never comfort me with a lie

 


#19 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 25 December 2013 - 00:15

Καλωσήρθες! Έχουμε thread για ερωτήσεις πάνω στα άνιμε btw :P

Aν δεν κάνω λάθος πρέπει να ξαναξεκινάει την άνοιξη...αν και δεν είμαι σιγουρος αν έχει όντος βγει ανακοίνωση ή είναι λέξεις στον αέρα απο τους φανς.


Edited by GhostPrince, 25 December 2013 - 00:18.

フカフカ

#20 giota83

giota83

    AnimeMangaOtaku

  • Members
  • 405 posts
  • LocationKomotini

Posted 06 March 2014 - 19:23

http://www.animenewsnetwork.com/news/2013-12-28/fairy-tail-anime-restarts-in-april


Edited by giota83, 06 March 2014 - 19:26.


#21 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 06 March 2014 - 19:45

Ελπιζω να ειναι αληθεια θελω να δω τι θα γινει με 

Spoiler:


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#22 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 30 March 2014 - 15:58

Καλό το Fairy Tail, αλλά κάπου στη μέση ή προς το τέλος (τώρα δε θυμάμαι ακριβώς) βαρέθηκα, για να πω την αλήθεια. Το 'χω παρατήσει αρκετό καιρό τώρα, αλλά δε μου έχει έρθει ακόμα η όρεξη να το συνεχίσω.


30w46c0.jpg


#23 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 31 March 2014 - 18:02

Μην το συνεχισεις, επαναλαμβανεται συνεχως


2bbd14fc.jpg


#24 Aldark

Aldark

    Αιώνιος Ρομαντικός

  • Members
  • 317 posts

Posted 06 April 2014 - 23:29

Συνέχισέ το θα έλεγα εγώ , το τελευταίο αρκ με έχει εκπλήξει ευχάριστα , ενώ μέχρι πριν λίγα επς θα λεγα ότι έχει στιγμές σαπίλας! Ξανάρχισε σήμερα και ήμουν πολύ hyped καθ'όλη τη διάρκεια του επεισοδίου! :canthelp:


Hunter_x_Hunter_image_hunter_x_hunter_36


#25 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 07 April 2014 - 12:29

ναι ε; μπορεί να του ξαναρίξω μια ματιά και να του δώσω ξανά μια ευκαιρία.


30w46c0.jpg


#26 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 07 April 2014 - 14:08

Καλα πως γινεται να βαρεθηκες στη μεση η προς το τελος? τοτε ειναι που αρχιζει να σε πορωνει, εγω πιστευω οτι το καλο αρχιζει απο το αρκ με την ερζα και τον πυργο που ειχε περασει τα παιδικα της χρονια, οποτε αν δεν ειχες φτασει μεχρι εκει σου προτηνω να το συνεχισεις.


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#27 Aldark

Aldark

    Αιώνιος Ρομαντικός

  • Members
  • 317 posts

Posted 07 April 2014 - 21:25

Φίλε baka να σου θυμίσω ότι το μεθεπόμενο ark a.k.a Oracion Ceis δεν είναι στο ίδιο επίπεδο με αυτό με τον πύργο και του Fighting Festival/Fantasia/Laxus arc ή τουλάχιστον αυτή είναι η προσωπική μου ταπεινή γνώμη.

Η αλήθεια είναι ότι έχω φίλο που το σταμάτησε και γύρω στο επεισόδιο 90... οπότε δεν είναι απίθανο

αλλά για μένα αν σαρέσουν οι shonenιές και αυτά αξίζει :riiight:


Hunter_x_Hunter_image_hunter_x_hunter_36


#28 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 07 April 2014 - 23:50

Το έψαξα λίγο, γιατί δε θυμόμουν που είχα σταματήσει ακριβώς, και σταμάτησα κάπου στο επεισόδιο 140. Τώρα ένα πίσω ένα μπρος δε κόβω και το κεφάλι μου. Μου άρεσε το arc με την Erza και την αναδρομή στα παιδικά της χρόνια, αλλά εκεί κοντά στο 130, άρχισα να βαριέμαι... το έκοψα στο 140. Τα έχω και τα υπόλοιπα επεισόδια, απλά η όρεξη δε μου έχει έρθει ακόμα. Τωρα που μου τα λέτε αυτά, ίσως το ξαναρχίσω, τουλάχιστον να το τελειώσω. Όσο για το καινούριο επεισόδιο, πιο πάνω μου είπαν ότι είναι καλό. 

 

@Aldark Fighting Festival/Fantasia/Laxus μου άρεσε πολύ!! Το βλέπω ξανά και ξανά :) Ωράιες μάχες, είδαμε όλοι να μάχονται και στο τέλος με τον Natsu + Gajeel vs Laxus πολύ καλή μάχη, και με πήραν και τα ζουμιά στο τέλος μία που τον εξόρησε Makarov και μετά στο Festival, που έκαναν όλοι το σήμα, που είχε βρει ο Laxus μικρος.


Edited by Aena, 07 April 2014 - 23:58.

30w46c0.jpg


#29 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 08 April 2014 - 00:53

Απο το 125-150 περιπου ειναι ενα απο τα πιο αθλια filler arc που εχω δει ποτε.Το ειχα παρατησει και εγω σε εκεινη τη φαση.



#30 Aldark

Aldark

    Αιώνιος Ρομαντικός

  • Members
  • 317 posts

Posted 08 April 2014 - 12:02

Το έψαξα λίγο, γιατί δε θυμόμουν που είχα σταματήσει ακριβώς, και σταμάτησα κάπου στο επεισόδιο 140. Τώρα ένα πίσω ένα μπρος δε κόβω και το κεφάλι μου. Μου άρεσε το arc με την Erza και την αναδρομή στα παιδικά της χρόνια, αλλά εκεί κοντά στο 130, άρχισα να βαριέμαι... το έκοψα στο 140. Τα έχω και τα υπόλοιπα επεισόδια, απλά η όρεξη δε μου έχει έρθει ακόμα. Τωρα που μου τα λέτε αυτά, ίσως το ξαναρχίσω, τουλάχιστον να το τελειώσω. Όσο για το καινούριο επεισόδιο, πιο πάνω μου είπαν ότι είναι καλό. 

 

@Aldark Fighting Festival/Fantasia/Laxus μου άρεσε πολύ!! Το βλέπω ξανά και ξανά :) Ωράιες μάχες, είδαμε όλοι να μάχονται και στο τέλος με τον Natsu + Gajeel vs Laxus πολύ καλή μάχη, και με πήραν και τα ζουμιά στο τέλος μία που τον εξόρησε Makarov και μετά στο Festival, που έκαναν όλοι το σήμα, που είχε βρει ο Laxus μικρος.

Απ'τις καλύτερες σκηνές όλης της σειράς αυτή με τον Makarov και τον Laxus στο τέλος...Παραλίγο να με πάρουν κι εμένα τα ζουμιά λοιπόν :blingeye2: Και όπως έχω ξαναδηλώσει γενικά η σχέση και οι σκηνές Makarov-Laxus είναι ένα απ'τα καλύτερα πράγματα που έχουν υπάρξει στο Fairy Tairu!

 

Όσο για τα επεισόδια 125-150 , είναι ένα άθλιο φίλλερ , που δεν το χω δει και ποτέ μου , οπότε καιρός να το ξαναπιάσεις από το επεισόδιο 151 και να δεις το επόμενο κανονικός ,  πολλά υποσχόμενο arc (ελπίζω να μη το γκρεμίσει στο τέλος ο τρολλάς ο Mashima!)


Hunter_x_Hunter_image_hunter_x_hunter_36




Also tagged with one or more of these keywords: fairy tail, anime, fantasy, action, adventure, mages, magic