Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Strike the Blood

fall 2013 Novel vampires

  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 08 September 2013 - 17:18

Strike the Blood

 

 

mUxbD4K.jpg

 

ANN| AniDB| Official Page| Wikipedia

 

Hmmm ~kay~ Vampires so why not?

 

To Strike the Blood είναι ένα νέο anime που μας έρχεται το Φθινόπωρο ~όπου ναναι δηλαδή~ και πρόκειται για μεταφορά από το light novel του Mikumo Gakuto, δημιουργού επίσης των Asura Cryin` και Dantalian no Shoka. Παράλληλα με το anime έχει ήδη ξεκινήσει και ομώνυμη σειρά manga.

 

H ιστορία περιστρέφεται γύρω από τον Kojō Akatsuki (Yoshimasa Hosoya), ένα αγόρι που θεωρείται το πιο ισχυρό βαμπίρ του κόσμου και που μέχρι να εμφανιστεί στην Ιαπωνία θεωρούταν μόνο ένας θρύλος, ένα αποκύημα της φαντασίας και την Yukina Hirameki(Risa Taneda), μία κοπέλα, στην οποία έχουν εμπιστευτεί την παρακολούθηση του και εν ανάγκη την εξολόθρευση του.

 

senOVev.jpg

 

Παραγωγοί θα είναι οι Silver Link (Dusk Maiden of Amnesia, Kokoro Connect) και Connect. Την σκηνοθεσία έχει αναλάβει ο Yamamoto Hideyo (Shin Tennis no Ouji-sama) ενώ στο σχεδιασμό των χαρακτήρων βρίσκουμε τον Sano Keiichi (Toaru Majutsu no Index, Seitokai no Ichizon, Vividred Operation). Υπέυθυνος για το σενάριο είναι ο Yoshino Hiroyuki (Macross Frontier, Dance in the Vampire Bund, Guilty Crown, Magi)

 

 

Επίσης έχει ήδη κυκλοφορήσει το trailer στην Comiket 84 μέσα στον Αύγουστο με τις πρέπουσες τυμπανοκρουσίες (βλέπε γιγανταίο περίπτερο)

 

Youtube Video

 

Ομολογουμένως δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάζομαι και αν δεν είχε βαμπίρς μέσα δεν θα ασχολούμουν καν αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Ή μάλλον ξέρεις και παρόλαυτα συνεχίζεις να περιμένεις κάτι αξιόλογο έχοντας πάνω κάτω την ίδια μοίρα με το ελάφι που πιάστηκε στα φώτα του αυτοκινήτου...

 

 

Y1gydZn.jpg

 

Την περιμένουμε στις 4 Οκτωβρίου.

 

 

 


xbJ3b2w.jpeg


#2 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 08 September 2013 - 17:56

Διαβάζοντας το manga μπορώ να πω ότι κρατάω μικρό καλάθι για το συγκεκριμένο.Θα έχει αρκετό action, από το οποίο περιμένω τουλάχιστον ικανοποιητικό animation. Όσο για τα υπόλοιπα...we will see.


Edited by zennith666, 08 September 2013 - 17:57.

Posted Image


#3 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 08 September 2013 - 18:21

Tsun, κακοί που πηδάνε σε ταράτσες, darkness and the beast inside me με Yoshino Hiroyuki στο σενάριο. Εντάξει, ποιοτικό φαίνεται,


ySss0UF.jpg


#4 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 09 September 2013 - 00:47

Υπέυθυνος για το σενάριο είναι ο Yoshino Hiroyuki (Macross Frontier, Dance in the Vampire Bund, Guilty Crown, Magi)

 

(Macross Frontier, Dance in the Vampire Bund, Guilty Crown, Magi)

 

(Guilty Crown, Magi)


nope
nope
nope

άμα ήμουν πεπεισμένος ότι θα βγει απαίσιο μια φορά τώρα είμαι δέκα.
φαίνεται απολαυστικά κακό, είμαι σίγουρος ότι θα είναι από τα πιο διάσημα της σεζόν στην πολυαγαπημένη άνιμε κοινότητα.
άμα βρω χρόνο θα το τσεκάρω, κάτι που θέλω πραγματικά να κάνω.

 


Edited by Jorg, 09 September 2013 - 00:48.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#5 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 07 October 2013 - 19:06

Spoiler: 1



#6 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 07 October 2013 - 19:18

Spoiler: 1

Θα συνφωνήσω γενικώς.Action διασκεδαστικό(και άμα σινεχίσει συμφωνά με το manga θα δούμε πολύ ακόμα).Διαλόγοι ...meh απλοί,γελοίοι ανούσιοι.Χαρακτήρες ακόμα τίποτα αν και ελπίζω σε λίγο ανάπτυξη...θα δείξει πιο κάτω.Θα έλεγα ότι το είδα άνετα μιας και το fanservice είναι μετριασμένο και έχει βάση περισσότερο στο romance και στο action στοιχείο.Σαν αρχή ανεκτή από εμένα .Θα δω και το επόμενο άνετα.


Posted Image


#7 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 posts

Posted 07 October 2013 - 19:35

Ειπα να το αρχισω και εγω. Σαν πρωτη εντυπωση εχω να πω οτι ειναι συμπαθητικο. Εχει ευχριστο animation και γενικα βλεπεται ευκολα. Τωρα με ανησυχει λιγο το concept του. Συγκεκριμενα:

 

Spoiler:
 



#8 DevilMayCry

DevilMayCry

    Sage of the Six Paths

  • Members
  • 100 posts
  • LocationAthens-Vienna

Posted 08 October 2013 - 01:41

Ελπιζω να καλυτερέψει.


Edited by DevilMayCry, 08 October 2013 - 01:50.


#9 jimop24

jimop24

    Vigilant of The United Mankind

  • Members
  • 250 posts

Posted 24 March 2014 - 19:05

Ρε παιδια το συνεχίζει και κανας αλλος ή έμεινα μονος μου? :P

Spoiler:


8w32.jpg


#10 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 05 April 2014 - 23:46

Και εγώ το τερμάτισα. Δεν μπορώ να πω πως βαρέθηκα σε κάποιο σημείο και το είδα ευχάριστα.

 

Από την άλλη όμως είμαι πολύ βολικός τύπος σε κάτι τέτοια....

 

Γενικά ήταν όπως είναι και η πλειοψηφία των anime των τελευταίων σαιζόν: "meh"


Edited by Zentsugi, 05 April 2014 - 23:47.


#11 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 06 April 2014 - 01:02

Και εγώ το τερμάτισα. Δεν μπορώ να πω πως βαρέθηκα σε κάποιο σημείο και το είδα ευχάριστα.

 

Από την άλλη όμως είμαι πολύ βολικός τύπος σε κάτι τέτοια....

 

Γενικά ήταν όπως είναι και η πλειοψηφία των anime των τελευταίων σαιζόν: "meh"

To much ecchi.

Spoiler:
Και αυτή η ατάκα που επεφτε σε κάθε μάχη θέε μου ..."no sempai ,this is our fight ".Ο θέε μου :D


Posted Image




Also tagged with one or more of these keywords: fall 2013, Novel, vampires