Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Fighting Games-Γενικα


  • Please log in to reply
340 replies to this topic

#316 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 06 February 2018 - 12:04

Οτι ειπες ακριβως ειναι 


header.jpg?t=1485907896


#317 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 06 February 2018 - 12:07

Φτου και βρήκα στο Public της γειτονιάς μεταχειρισμένο την απλή έκδοση στα 10€. Αν έπαιρνες τσάμπα και τους χαρακτήρες θα μετρούσε.  :beaten:


rsrGbGx.gif

#318 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 06 February 2018 - 13:03

μπορείς να ξεκλειδώσεις κάποιους με fight money και διάφορα challenges & survival modes αλλά δεν αξίζει τον κόπο και χαλάνε το παιχνίδι.  Με Αrcade mode απλά ξεκλειδώνεις εικόνες. Συν το ότι πρέπει να είσαι πάντοτε online. Aν κάνεις το λάθος πχ και ξεκλειδώσεις τις ιστορίες των χαρακτήρων ενώ είσαι offline, χαραμίζονται για πάντα τα fight money.

 

Aλλά ουσιαστικά η Capcom τιμωρεί αυτους που πλήρωσαν 60 ευρώ όταν αγόρασαν την πρώτη έκδοση, μιας και κατεβάσαν τις τιμές των season pass



#319 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 06 February 2018 - 14:46

Ξεκλειδώνεις εικόνες; Εννοείς τα endings; Στο ίδιο video που είδα έλεγε ο τύπος ότι θα καταργήσει το σύστημα με το fight money, μπορεί και να κατάλαβα λάθος οπότε δεν αξίζει πλέον με την καμία να πάρεις την απλή έκδοση αφού δεν θα μπορείς να ξεκλειδώσεις τίποτα και θα πρέπει αναγκαστικά να πάρεις τα season pass.

Α ρε capcom και τα microtransactions σου, κανένα fighting που να είναι ολόκληρο υπάρχει; Όλα έτσι είναι πλέον;  :cry5:


rsrGbGx.gif

#320 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 02 March 2018 - 14:55

To Fighting Herds είναι η επίσημη συνέχεια του My Little Pony: Fighting is Magic που ανάγκασε η Μανε6 να διακόψει λόγω μύνησης της Hasbro. H Lauren Faust συμμετείχε στην παραγωγή. Ακόμα θέλει δουλειά αλλά να πω την αλήθεια το προτιμώ απο τα Skullgirls, μιας και χρησιμοποιεί το ίδιο πρόγραμμα

Να βάλουν 2-3 χαρακτήρες ακόμα και να διορθώσουν κάποια πράγματα και θα πρόκειται για ένα αξιοπρεπές παιχνίδι.

 

Youtube Video



#321 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 29 March 2018 - 21:09

Youtube Video



#322 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 02 July 2018 - 18:50

Eπιτέλους έφτασε. Αντε να παίζω ξύλο σαν άνθρωπος. Σiχαίνομα τα dual shock με τα 4 κουμπιά και η μοχλιέρα είναι πολύ ογκώδης για να την κουβαλώ. Ελπίζω μόνο να αντέξει το dpad.

 

fighting-commander-pro-hori-ps4ps3-_2.jp



#323 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 03 July 2018 - 16:26

Αυτός ο σταυρός όμως θα σου γδάρει τον αντίχειρα. "_"
rsrGbGx.gif

#324 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 05 July 2018 - 00:44

Αυτός ο σταυρός όμως θα σου γδάρει τον αντίχειρα. "_"

ευτυχώς η επιφάνεια είναι μαλακή και αυτό δεν είναι τίποτα μπρος στο σταυρό του μαρτυρίου του Dreamcast



#325 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 05 July 2018 - 08:30

Ναι και γω αυτόν είχα υπόψιν μου, γενικά νομίζω το first gen pad του saturn πρέπει να έχει τον καλύτερο σταυρό ever. Απλά βάζεις το δάχτυλο σου μέσα και δεν φεύγει. Βέβαια δεν είμαι pro στα fighting games αλλά θυμάμαι έπαιζα Nights με αυτό που γενικά το χρειαζόσουνα το αναλογικό και δεν είχες πρόβλημα.


rsrGbGx.gif

#326 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 05 July 2018 - 17:55

Ναι και γω αυτόν είχα υπόψιν μου, γενικά νομίζω το first gen pad του saturn πρέπει να έχει τον καλύτερο σταυρό ever. Απλά βάζεις το δάχτυλο σου μέσα και δεν φεύγει. Βέβαια δεν είμαι pro στα fighting games αλλά θυμάμαι έπαιζα Nights με αυτό που γενικά το χρειαζόσουνα το αναλογικό και δεν είχες πρόβλημα.

 

έχω και ένα άλλο Pad με σταυρό που μοιάζει στο Saturn. Με το σταυρό έχω θέμα με το αριστερό shoryuken, ιδίως στο SF2T. Mε αυτό το παλιό όμως ήταν πανεύκολη η κίνηση. Βέβαια σε άλλες κινήσεις δεν ήταν και τόσο ευαίσθητο. Με το καινούργιο πάλι ζορίζομαι με αυτή τη κίνηση. Το καλό είναι πως μπορείς να στρίψεις το σταυρό 20 μοίρες δεξιά και να αυξήσεις το εύρος των γωνιών, αλλά προτιμώ την ευθεία θέση για να μην ξεσυνηθίσω 

 

41G753QB17L.jpg



#327 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 16 July 2018 - 00:10

να πως πρέπει να γινονται οι διασκευές του Street Fighter σε ταινία

 

Youtube Video



#328 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 10 September 2018 - 19:57

δεκαετίες το περίμενα. Αντε και Darkstalkers το επόμενο

 

Youtube Video



#329 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 11 September 2018 - 09:42

Πέρα από το νέο Samurai Showdown και νέο DOA
 

Youtube Video


rsrGbGx.gif

#330 Yurishizu

Yurishizu

    Anime Newbie

  • Members
  • 36 posts

Posted 19 September 2018 - 14:18

Κυκλοφορησε κι αυτο εδω το οποιο δε ξερω αν αξιζει.

 

Youtube Video

Μακαρι να βγαλουν νεο Darkstalkers αλλα οχι παλι δισδιαστατο, θα ηθελα κατι πιο εξελιγμενο και μοντερνο.