Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Fighting Games-Γενικα


  • Please log in to reply
340 replies to this topic

#1 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 03 July 2013 - 21:16

Ειπα να φτιαξω ενα τετοιο thread για να μιλαμε για τα καινουργια fighting, τα παλιοτερα, να κανονισουμε και κανενα matchακι αμα ψηνεσται ;) Kαι εννοειται για συζητησεις για τα παλιοτερα η επερχομενα μεγαλα fighting events!(Evo, CEO etc)
Anyway εγω την ερχομενη Τριτη αγοραζω το ΔΙΚΟ ΜΟΥ ( xD Παιζω συχνα σε εναν φιλο) Street Fighter IV για ps3!Αμα ψηνεται κανενας για λιγο ξυλο online μου λεει :D


Edited by Itachi Akatsuki, 30 December 2013 - 23:47.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#2 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 03 July 2013 - 23:21

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Samurai Showdown sen άυριο κιόλας άντε τι περιμένετε;

O6rrvsU.jpg


#3 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 03 July 2013 - 23:24

Άμα κάνετε για κανά SoulCalibur είμαι μέσα. *>

Edited by Napster, 03 July 2013 - 23:24.


#4 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 03 July 2013 - 23:32

ναι χρειαζεται ενα γενικοτερο thread, περαν αυτου του SF4vsMK.


τωρα κατεβαζω το Mortal Kombat για PC, να δω τι σοι κουμασι ειναι. μαλλον θα παιζω για πλακα μαζι με τον αδελφο μου.
σκεφτομουν και εγω να αγοραζα ενα PS4 αργοτερα, αλλα φοβαμαι πως δεν θα ειναι συμβατο με το arcade stick για PS3 που εχω.
οι κεραταδες σε αναγκαζουν να αγοραζεις καινουργια arcades stick, λες και τα βρισκεις φθηνα στη λαικη.

α κατεβασα και το Shin Koihime Musou: Otome Taisen Sangokushi Engi. δυστηχως για PC δεν υπαρχει Online, αλλα μπορει να εχει Online η εκδοση για PS3 αργοτερα.
φαινεται ενδιαφερον και θα αφιερωσω λιγο χρονο να το μαθω.

επισης αναμενω να μου στειλουν τα κλειδια για την Beta εκδοση των Skullgirls, ελπιζω μεσα στον Ιουλιο.

και ελπιζω να πετυχει η καμπανια του Yatagarasu στο Indiegogo, που θα εχει νε ους χαρακτηρες αλλα και σχολιαστες να σχολιαζουν το παιχνιδι ζωντανα!

συχναζω στο GGPO και Supercade αλλα δεν βλεπω εκει πολλους Ελληνες. Αντε 1-2 να πετυχω και αυτοι ειναι μονο για 3S.

παιχνιδια που παιζω, αν και τα παω χαλια, με σειρα ικανοτητας:

1. Vampire Savior
2. Garou: Mark of the Wolves.
3. Jojo's Bizarre Adventure
4. Breaker's Revenge
5. Street Fighter Alpha 3
6. Street Fighter 3S
7. Last Blade 2
8. KOF98

#5 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 03 July 2013 - 23:37

Did someone say Samurai Showdown SEN?!?!Oh boy το λατρευω αυτο το παιχνιδι!!Itachi αν θες sf για ps3 ή PC πες μου ειναι SETHIOUSLY και MK αν θες (τωρα το αρχισα) ή οποιο αλλο Game θες αν το εχω.
Κριμα θα χασω live stream το Evo 2013 θα μαι διακοπουλες με κοπελια :( Θα τα δω οταν επιστρεψω!!!

header.jpg?t=1485907896


#6 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 03 July 2013 - 23:54

Διακοπές με τη μανά στο χωριό;

LfNX0dh.png


#7 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 03 July 2013 - 23:58

Εχω αφιερωσει τη ζωη μου στον Urien απο 3S. Το καλυτερο 2d γενικοτερα. Εδω ενα καναλι με απειρα βιντεο να βλεπετε ολη μερα.
Petran με ποιους παιζεις εσυ? Ολα οσα αναφερεις στη λιστα ειναι τοπ παντως (οκ breakers απλα καλο, αλλα το επαιζα παλια οποτε ισως το αδικω)

Virtua Fighter 5 το καλυτερο 3d.

Edited by Hanzo, 04 July 2013 - 00:02.

Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#8 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 03 July 2013 - 23:59

Άμα κάνετε για κανά SoulCalibur είμαι μέσα. *>


Κι εγώ. Γενικότερα επαναγεφυρώνω τη σχέση μου με τα fighting οπότε anything's fine.

ναι χρειαζεται ενα γενικοτερο thread, περαν αυτου του SF4vsMK.

παιχνιδια που παιζω, αν και τα παω χαλια, με σειρα ικανοτητας:

1. Vampire Savior
2. Garou: Mark of the Wolves.
3. Jojo's Bizarre Adventure
4. Breaker's Revenge
5. Street Fighter Alpha 3
6. Street Fighter 3S
7. Last Blade 2
8. KOF98

Thumbs up για το γούστο του petran.


Did someone say Samurai Showdown SEN?!?!Oh boy το λατρευω αυτο το παιχνιδι!!!


To έχω καιρό αλλά δεν κατάφερα να ασχοληθώ με αυτό γιατί δε με βόλευε ο χειρισμός και ήταν γενικότερα frustrating.
Τόλμησα να το ξαναπιάσω πριν λίγες μέρες και παρά τα πρώτα γερά rage μου άρεσε αρκετά έως πολύ.
Ποιους χαρακτήρες προτιμάς;

O6rrvsU.jpg


#9 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 04 July 2013 - 03:39

Διακοπές με τη μανά στο χωριό;

Θα το εκλαβω ως αστειο , οχι με την κοπελα μου για να το πω χωρις "ι" για διευκρινηση :)

To έχω καιρό αλλά δεν κατάφερα να ασχοληθώ με αυτό γιατί δε με βόλευε ο χειρισμός και ήταν γενικότερα frustrating.
Τόλμησα να το ξαναπιάσω πριν λίγες μέρες και παρά τα πρώτα γερά rage μου άρεσε αρκετά έως πολύ.
Ποιους χαρακτήρες προτιμάς;

Haohmaru all the way,μην παρεις ομως Drago γιατι ειναι σπασμενος του κερατα με το τουφεκι :P

header.jpg?t=1485907896


#10 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 04 July 2013 - 04:17

Haohmaru all the way,μην παρεις ομως Drago γιατι ειναι σπασμενος του κερατα με το τουφεκι :P


Βλάκας είναι ο Drago, τον απεχθάνομαι.
To σπασμένο σ' αυτόν βέβαια δεν είναι μόνο το τουφέκι, αλλά κυρίως τα υπερβολικά δυνατά close-range attacks που σε πιάνουν απροετοίμαστο.
Βέβαια πλέον δε με δυσκολεύει τόσο, αν μάθεις τις κινήσεις του και παίζεις με κάποιον γρηγορότερο από αυτόν, νικιέται. Ειδικά αν δεν κολλούσε το controller μου όταν πάω να κάνω dash!
Δεν τον έχω εμφανίσει βέβαια, και ούτε σκοπεύω να ασχοληθώ με αυτόν.
Μέχρι στιγμής παίζω με Kim, Ukyo, Jubei, Jinbei και θέλω να ασχοληθώ με Garros, Walter, Kirian, Wan Fu και Suzu.

Edited by Kamui, 10 July 2013 - 12:55.

O6rrvsU.jpg


#11 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 04 July 2013 - 08:57


Petran με ποιους παιζεις εσυ? Ολα οσα αναφερεις στη λιστα ειναι τοπ παντως (οκ breakers απλα καλο, αλλα το επαιζα παλια οποτε ισως το αδικω)


με οποιον ειναι διαθεσιμος. οποιος με κανει challenge για οποιδηποτε παιχνιδι, το αποδεχομαι, με εξαιρεση KOF94-96, μιας και δεν τα ξερω.
μεχρι και το Neo Bomberman τερματισα προσφατα με εναν Αργεντινο, που το ηξερε απεξω!

οποτε φαντασου, στην πλειοψηφια παικτες απο Λατινικη Αμερικη,Μεση Ανατολη και Πακισταν, μιας και μετα το lag παιζει ρολο. σε οτι αφορα το GGPO.
Στο Supercade, λογω μεγαλυτερου lag, μονο με παικτες απο Ευρωπη και Μεση Ανατολη
αλλα και απο Ευρωπη εχει αρκετους παικτες, ιδιως απο Ισπανια, Γαλλια και Ιταλια.
μονο το VS παιζω στο GGPO, κυριως με παικτες απο ΗΠΑ.

Μαλιστα εναν Ιταλο τον ειχα γνωρισει παιζοντας Blazblue Calamity Trigger στο PC. αυτος ειχε Xbox οποτε ηταν δυνατον το crossplatform play.
Mου ειπε πως συχναζε στο GGPO στο lobby του Garou: Mark of the Wolves. ειναι λιγο μεγαλυτερος απο εμενα. ειναι πολυ καλος στο παιχνιδι αυτο, οπως και στο BB:CT.
εκει ο αγαπημενος του χαρακτηρας ηταν ο Tager, στο Garou o Tizoc. ειχε ο κολοφαρδος και Neo Geo παλια.

και στο SF4 στο PC ειχα γνωρισει εναν Ελληνα, ο οποιος επαιζε Zangief και προεκυψε οτι τον ενδιεφερε και το VS, κυριως ο Anakaris. παιξαμε μερικα παιχνιδια στο Supercade, αλλα μετα δεν ξαναφανηκε.

#12 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 04 July 2013 - 08:57

Boys SFIV παιζεται σε σε PC?Η παιζει κανενας και σε ps3?

Petran79 Διστυχως τα Arcade Sticks του ps3 δεν θα ειναι συμβατα με ps4 :/
Παροτι εχω Tekken κατεβασα χθες και την Freemium εκδοση το Revolution για ps3 αμα δεν εχει καποιος Tekken και θελει να παιξει λιγο ας με κανει invite στο PSN
Profile id: Blindjin
Καλα και για fighting games γενικοτερα καντε add ;)
Υ.Γ.Εχει παιξει κανενας Persona 4 Arena?Λεει τιποτα?Ενας φιλος που το αγορασε λεει οτι ειναι πολυ καλο αλλα γενικα απλο γιατι εχει auto combo system νομιζω!

Edited by Itachi Akatsuki, 04 July 2013 - 09:02.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#13 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 04 July 2013 - 09:04

το SFIV παιζεται σε PC μια χαρα. εγω το παιζω ,με το arcade stick του PS3.
αν το βρεις σε τιμη ευκαιρας, παρε το. προτεινω απο το Steam, αλλιως μπορει να εχεις προβληματα με το validation σε αλλους υπολογιστες. ειναι λιγο μπελαλιδικο.

#14 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 04 July 2013 - 09:08

το SFIV παιζεται σε PC μια χαρα. εγω το παιζω ,με το arcade stick του PS3.
αν το βρεις σε τιμη ευκαιρας, παρε το. προτεινω απο το Steam, αλλιως μπορει να εχεις προβληματα με το validation σε αλλους υπολογιστες. ειναι λιγο μπελαλιδικο.

Δεν εχω καλο PC!Αλλα βρηκα Super SFIV Arcade Edition 10 ευρω για ps3!Θα το τσιμπησω εκει!
Αν εχεις ορεξη να παιξεις λιγο (δεν παιζω καλα εχω παιξει λιγες φορες) κανε add ;)
Υ.Γ.Παιδες το Evo Championship 2013 στις 12-14 Ιουλιου δεν ειναι?

Edited by Itachi Akatsuki, 04 July 2013 - 10:17.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#15 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 04 July 2013 - 11:13

Το Persona 4 Arena Λεει κ παραλεει,οσο για το auto combo,ενα μονο εχει τα υπολοιπα μονος σου τα βγαζεις.

header.jpg?t=1485907896