Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Fighting Games-Γενικα


  • Please log in to reply
340 replies to this topic

#16 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 04 July 2013 - 11:19

Το Persona 4 Arena Λεει κ παραλεει,οσο για το auto combo,ενα μονο εχει τα υπολοιπα μονος σου τα βγαζεις.

Α, οκ ευχαριστω ;)
Καλα θα παρω πρωτα το SSFIV και βλεπουμε αργοτερα για το P4A!

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#17 Cloudy-Sky

Cloudy-Sky

    ~:vv:~

  • Members
  • 163 posts

Posted 04 July 2013 - 11:34

Παιδιά για games στο ggpo γουστάρω παρα πολύ. Γενικά στο μονο που είμαι καλός είναι το kof2k2 αλλα αν υπάρχει όρεξη και κόσμος ψήνομαι να μάθω οποιοδήποτε από τα παραπάνω.
Posted Image

#18 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 04 July 2013 - 11:35

Δεν εχω καλο PC!Αλλα βρηκα Super SFIV Arcade Edition 10 ευρω για ps3!Θα το τσιμπησω εκει!
Αν εχεις ορεξη να παιξεις λιγο (δεν παιζω καλα εχω παιξει λιγες φορες) κανε add ;)
Υ.Γ.Παιδες το Evo Championship 2013 στις 12-14 Ιουλιου δεν ειναι?


δεν εχω PS3. απλα το arcade stick ειναι για PS3 αλλα λειτουργει μια χαρα στο PC.
μονο στo GFWL παιζω. δηλ δοκιμασες να ττο τρεξεις και ειναι αργο ακομα και με low settings;

#19 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 04 July 2013 - 11:42

δεν εχω PS3. απλα το arcade stick ειναι για PS3 αλλα λειτουργει μια χαρα στο PC.
μονο στo GFWL παιζω. δηλ δοκιμασες να ττο τρεξεις και ειναι αργο ακομα και με low settings;

Τσαμπα θα το κανω μωρε...Ουτε στα low settings δεν θα τρεχει :D
Ειναι laptop :P
Για να δουμε τι λεει και το SFIV!Απο Τριτη εχει καψιμο!

Edited by Itachi Akatsuki, 04 July 2013 - 11:43.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#20 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 04 July 2013 - 11:50

Mωρε κ γω laptop εχω και το τρεχει μια χαρα εχω Acer Aspire εσυ τι Laptop εχεις;

header.jpg?t=1485907896


#21 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 04 July 2013 - 12:31

Mωρε κ γω laptop εχω και το τρεχει μια χαρα εχω Acer Aspire εσυ τι Laptop εχεις;

Ενα Toshiba εχω αλλα δεν παιζει καλα τα games :/
Εδωπερα αμα παω να παιξω LoL (βασικα πριν 2 χρονια οταν επαιζα) το frame rate επεφτε στα 9 fps καποιες φορες...

Edited by Itachi Akatsuki, 04 July 2013 - 18:07.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#22 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 05 July 2013 - 15:16

λοιπον ας πω τις εντυπωσεις μου.

το Skullgirls για PC, αν και σε beta ακομα, ειναι παιχνιδαρα. το εχουν κανει ακομα καλυτερο. αν βαλουν και lobbies προβλεπεται τρελο καψιμο.
μου αρεσε το concept, θυμιζει anime ενω τη μουσικη κατα μερος επιμεληθηκε και η M. Yamane. το online ειναι πολυ καλο μιας και χρησιμοποιει GGPO.

oσο για το Mortal Kombat, καλο ειναι και αυτο αλλα παλι, ετσι πως το κανανε φαινεται οτι προοριζεται για το χαβαλε. ασε που ειναι τιγκα στα bugs. ελπιζω να τα διορθωσουν

#23 Zeroloke

Zeroloke

    Manwe

  • Members
  • 182 posts

Posted 10 July 2013 - 19:56

αγαπημενα fighting games:
τα περισσοτερα της σειρας tekken
Super Street fighter 4-το αγαπημενο μου και
Jojo's Bizarre Adventure ΜΕΓΑΛΗ λατρεια! αν και δεν το παιζουν πολλοί!

#24 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 16 August 2013 - 04:28

http://www.famitsu.com/news/201308/16038325.html

 

#buffliz #freepatchpls


HnH5aB0.jpg


#25 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 16 August 2013 - 09:46

http://www.famitsu.com/news/201308/16038325.html
 
#buffliz #freepatchpls


#no #buffakispressure #holyshit!

#26 demonicMC

demonicMC

    Anpan Spanking

  • Members
  • 611 posts

Posted 16 August 2013 - 10:22

Yes please junpei gimme gimme.

 

Anw, πριν 2 βδομάδες περίπου μου ήρθε το SSFIV arcade, god οι χειρισμοί... Νομίζω πως θα ασχοληθώ περισσότερο με Juri και Dudley, σέξυ και οι δύο. Αλλά πραγματικά χρειάζομαι couching σε αυτό το παιχνίδι, έχοντας ασχοληθεί πολύ περισσότερο με 2D fighting, μου φαίνεται πολύ παράξενο το SF...

Πέραν αυτού, ασχολούμαι με Persona 4 Arena και Blazblue CSEX, mainάρω Yosuke και Hazama respectively



#27 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 16 August 2013 - 12:00

lol, και το σκεφτόμουν πριν λίγες μέρες ότι θα ήταν ωραίο να βάζαν και κάνα άλλο χαρακτήρα από P3.
μπορούσαν να βάλουν και κάνα Ken ή κάτι.
ο Junpei φαίνεται... περίεργος, τη yukaribitch θα τη τσεκάρω λίγο αλλά μέχρι εκεί.


tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#28 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 16 August 2013 - 13:48

 

 

Anw, πριν 2 βδομάδες περίπου μου ήρθε το SSFIV arcade, god οι χειρισμοί... Νομίζω πως θα ασχοληθώ περισσότερο με Juri και Dudley, σέξυ και οι δύο. Αλλά πραγματικά χρειάζομαι couching σε αυτό το παιχνίδι, έχοντας ασχοληθεί πολύ περισσότερο με 2D fighting, μου φαίνεται πολύ παράξενο το SF...

Πέραν αυτού, ασχολούμαι με Persona 4 Arena και Blazblue CSEX, mainάρω Yosuke και Hazama respectively

 

Μα 2D είναι και το sf, ακόμα και το IV 2d fighter παραμένει να είναι στο χειρισμό, παρά τα τρισδιάστατα γραφικά.

Απλώς είναι άλλης γενιάς και κουλτούρας από τα fighting που έχεις παίξει. Προσωπικά θα έλεγα ότι είναι πολύ πιο απλό, αν και όχι λιγότερο τεχνικό. Το ίδιο μπορώ να πω πως έπαθα ακριβώς όταν έπαιξα για πρώτη φορά blazblue, έχοντας τόση εμπειρία με ένα σωρό 2D fighters. Είναι απλώς διαφορετικό το pace, τα frames και ο χειρισμός.


O6rrvsU.jpg


#29 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 16 August 2013 - 17:15

Did someone say Samurai Showdown SEN?!?!Oh boy το λατρευω αυτο το παιχνιδι!!

 

Δεν το 'ξερα ότι σ' αρέσει αυτό το παιχνίδι. Νόμιζα ότι μόνο σ' εμένα και τον Ηλία άρεσε. Να παίξουμε τότε όταν γυρίσεις Αθήνα. :riiight:

 

Kαι λέγοντας για Samurai Shodown να μην ξεχνιόμαστε:

http://www.eventhubs.com/news/2013/may/18/possible-3d-king-fighters-and-samurai-showdown-titles-works-snk-playmore-looking-hire-employees-future-games/
 



#30 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 16 August 2013 - 19:17

Δεν το 'ξερα ότι σ' αρέσει αυτό το παιχνίδι. Νόμιζα ότι μόνο σ' εμένα και τον Ηλία άρεσε.


 

Μαλλον το ακριβως αντιθετο.Εγω και ο Ηλιας λεγαμε οτι δε σου αρεσε οταν παιζαμε.


header.jpg?t=1485907896