Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Dark Souls 2


  • Please log in to reply
236 replies to this topic

#46 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 09 February 2014 - 21:32

Aντε ενας μηνα δεν ειναι ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ!
Τωρα δεν ξερω αν θα πρεπει να αγορασω DS2 η Thief 4 day 1 ειναι η αληθεια.Το ιδανικο ειναι και τα 2 αλλα δεν ξερω αν θα εχω αρκετα χρηματα.
Praise the motherfucking sun mothrfuckers!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#47 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 09 February 2014 - 22:13

To Thief είναι χαζομάρα, πάρε DS2 να σε κάνω invade day 1.



#48 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 10 February 2014 - 14:57

Ε, λιγα τα λογια σου για το Thief αδερφε, παιχνιδαρος θα ναι!
Και τα 2 θα παρω μαλλον, day 1, με τα Souls εχω ιστορια αλλωστε τα εχω καψει ολα!
Dark Spirit Napster invaded.
Dark Spitir Napster is dead μουαχαχαχα!
Εννοειται εχει να γινει χαμος οταν κυκλοφορησει!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#49 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 10 February 2014 - 17:51

Aντε ενας μηνα δεν ειναι ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ!
Τωρα δεν ξερω αν θα πρεπει να αγορασω DS2 η Thief 4 day 1 ειναι η αληθεια.Το ιδανικο ειναι και τα 2 αλλα δεν ξερω αν θα εχω αρκετα χρηματα.
Praise the motherfucking sun mothrfuckers!

Δε καταλαβαίνω που κωλύεσαι. Από το Thief  θα πάρεις 13-20 ώρες διασκέδασης και κατά 90% δε θα το ξαναεπισκεφτείς.

 

Το Dark Souls II έχει μακράν μεγαλύτερο game time και διαθέτει online. Μακράν καλύτερη επένδυση.

 

Οπότε αγόρασε το Dark souls II (και εγώ θα το πάρω αν έχω λεφτά) και κατέβασε το Thief.

 

You're welcome.



#50 neo7101

neo7101

    Starting...

  • Members
  • 54 posts
  • LocationZion

Posted 10 February 2014 - 18:55

Εγω την παράγγειλα την κολεκτρορς απο το dark souls \μ/ !!!

 

και thief ειναι απο τα αγαπημένα μου παιχνίδια και το περίμενα πως και πως αυτο το come back...


                        see you space cowboy

-----> http://myanimelist.net/animelist/neo7101 <-----

neo7101.jpg
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews


#51 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 10 February 2014 - 21:20

Δε καταλαβαίνω που κωλύεσαι. Από το Thief  θα πάρεις 13-20 ώρες διασκέδασης και κατά 90% δε θα το ξαναεπισκεφτείς.

 

Το Dark Souls II έχει μακράν μεγαλύτερο game time και διαθέτει online. Μακράν καλύτερη επένδυση.

 

Οπότε αγόρασε το Dark souls II (και εγώ θα το πάρω αν έχω λεφτά) και κατέβασε το Thief.

 

You're welcome.

Zentsugi, μπορει ανετα να τερματησω 8 φορες ενα stealth παιχνιδι, η ενα καλο hack n' slash :P Ε, δεν θα κανω 2 playthrough στο normal, ενα ghost playthrough και ενα που θα παιζω σαν γκαργκαλι? :D Ε, μετα αλλο 1 σε ανωτερα επιπεδα δυσκολιας στανταρακι και ισως το ξαναεπισκεφτω οταν το πεθυμησω!
Επισης εννοεις να κατεβασω Thief πειρατικα?Δεν παιζω παιχνιδια σε PC ;)
Μαλλον και τα 2 θα τα αγορασω παντως οταν βγουνε αρα δεν τιθεται θεμα!
Φυσικα θα αγορασω το Thief full-price υπο μια προυποθεση οτι θα βγαλει μεσο ορο απο reviews πανω απο 8!Αλλιως ολα τα λεφτα πανε για Dark Souls 2 και κανα αλλο παιχνιδακι, ισως το FFX/X-2 HD απο τα οποια εχω παιξει μονο το X-2!
Φυσικα ειναι και οτι τα Demon's/Dark Souls ειναι τα αγαπημενα μου παιχνιδια στην γενια και περιμενω τοοοοοοσο καιρο το Dark Souls 2 που εχει σβησει λιγο η γλυκα της αναμονης.Κοιτα ρε τι παθαμε, τωρα που εχουμε φτασει στην κυκλοφορια του να σκεφτομαι αλλα games να αγορασω.Αν το συζηταγαμε πριν μισο χρονο, που ειχα πορωθει απο ανακοινωσεις στην E3 και αλλα τετοια σιγα μην σκεφτομουν ως λογικη λυση να αγορασω το Thief, χαχαχα!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#52 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 17 February 2014 - 05:51

Zentsugi, μπορει ανετα να τερματησω 8 φορες ενα stealth παιχνιδι, η ενα καλο hack n' slash :P Ε, δεν θα κανω 2 playthrough στο normal, ενα ghost playthrough και ενα που θα παιζω σαν γκαργκαλι? :D Ε, μετα αλλο 1 σε ανωτερα επιπεδα δυσκολιας στανταρακι και ισως το ξαναεπισκεφτω οταν το πεθυμησω!
Επισης εννοεις να κατεβασω Thief πειρατικα?Δεν παιζω παιχνιδια σε PC ;)
Μαλλον και τα 2 θα τα αγορασω παντως οταν βγουνε αρα δεν τιθεται θεμα!
Φυσικα θα αγορασω το Thief full-price υπο μια προυποθεση οτι θα βγαλει μεσο ορο απο reviews πανω απο 8!Αλλιως ολα τα λεφτα πανε για Dark Souls 2 και κανα αλλο παιχνιδακι, ισως το FFX/X-2 HD απο τα οποια εχω παιξει μονο το X-2!
Φυσικα ειναι και οτι τα Demon's/Dark Souls ειναι τα αγαπημενα μου παιχνιδια στην γενια και περιμενω τοοοοοοσο καιρο το Dark Souls 2 που εχει σβησει λιγο η γλυκα της αναμονης.Κοιτα ρε τι παθαμε, τωρα που εχουμε φτασει στην κυκλοφορια του να σκεφτομαι αλλα games να αγορασω.Αν το συζηταγαμε πριν μισο χρονο, που ειχα πορωθει απο ανακοινωσεις στην E3 και αλλα τετοια σιγα μην σκεφτομουν ως λογικη λυση να αγορασω το Thief, χαχαχα!

 

Τότε δανείσου το. Αν έχεις λεφτά για δώσιμο ή γενικά δε τραβάς ζόρι στον οικονομικό τομέα, τότε αγόρασέ το. Αν όμως υπάρχει περίπτωση να χρειαστείς τα λεφτά μη τα δώσεις για το Thief. Θα προτιμούσα να πάρω το collector's edition για το Dark Souls II από το να τα δώσω στο Thief.

 

Το να μη παίζεις παιχνίδια στο PC είναι λίγο αμαρτία και για το πορτοφόλι και για το gaming. Ελπίζω επειδή δεν έχεις PC και όχι επειδή πιστεύεις ότι είναι καλύτερες οι κονσόλες.


Edited by Zentsugi, 17 February 2014 - 05:52.


#53 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 17 February 2014 - 12:27

Ποιοι έχετε κάνει preorder / σχεδιάζετε αγορά day one;

 

Η αρχή που κανείς μας δεν ξέρει τίποτα σίγουρα θα είναι η πιο διασκεδαστική περίοδος, οπότε μπορούμε να μοιραστούμε psns / xbls για ευκολότερο netplay

Επίσης έτσι ίσως το θρεντ να γίνει πιο ενεργό μιας και θα έχουμε να μοιραστούμε κάτι παραπάνω από τις single player εμπειρίες μας.

 

Souls is love souls is lyfe

 

Spoiler: Τέλος μια spoilerish παρατήρηση

 

Souls is lyfe souls is love


HnH5aB0.jpg


#54 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 17 February 2014 - 13:46

Yeap, day one αγορά απο μένα.

 

μπορούμε να μοιραστούμε psns / xbls για ευκολότερο netplay

...και για ευκολότερο invading. :bike:

 

Total deads too stronk.

eHpth2P.jpg


Edited by Napster, 17 February 2014 - 13:49.


#55 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 17 February 2014 - 15:13

Zentsugi τελικα αγορα The Last of Us, που ειναι και πολυ φθηνοτερο απο Thief τωρα και ειναι και παιχνιδαρα!PC (δυνατο gaming PC εννοω), οχι δεν εχω. Για πειρατικα παιχνιδια, δεν το συζηταμε και να ειχα δεν θα κατεβαζα, καλυτερα να μην το παιξω καθολου.

Putin Day 1 εγω, θα εχανα Dark Souls 2?Ουτε καν!Πεφτει και Παρασκευουλα η κυκλοφορια του, θα καιγομαστε ολο το Π/Σ/Κ!
Επισης!http://9gag.com/gag/aBKEbgA Χαχαχα!
Ποσοι απο εδω θα ειστε στο Dark Souls 2 απο PSN?


Edited by Itachi Akatsuki, 17 February 2014 - 15:19.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#56 neo7101

neo7101

    Starting...

  • Members
  • 54 posts
  • LocationZion

Posted 17 February 2014 - 22:37

χαχαχα πολυ καλη η pic!!

 

εγω εχω κανει preorder την collectors για 360....

 

neo7101 to live μου!!!

 

αντεεε λιγο εμεινεε ρε!!!


                        see you space cowboy

-----> http://myanimelist.net/animelist/neo7101 <-----

neo7101.jpg
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews


#57 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 17 February 2014 - 22:52

Έκανα preorder την black armor εγώ. Το σκεφτόμουν για τη collector's αλλά μόλις πήρα απόφαση να την αγοράσω είχε εξαντληθεί για ps3 lol.
HYPE

 


tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#58 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 18 February 2014 - 14:28

Και εγω Black Armour παιδες!Οπως ειπα προηγουμενος αγορασα The Last of Us και δεν εχω λεφτα για Collector's διστυχως!


Edited by Itachi Akatsuki, 18 February 2014 - 20:32.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#59 neo7101

neo7101

    Starting...

  • Members
  • 54 posts
  • LocationZion

Posted 18 February 2014 - 16:52

δε πειράζει το Last of Us ειναι παιχνιδαρος...


Edited by neo7101, 18 February 2014 - 16:52.

                        see you space cowboy

-----> http://myanimelist.net/animelist/neo7101 <-----

neo7101.jpg
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews


#60 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 20 February 2014 - 08:18

Ποιοι έχετε κάνει preorder / σχεδιάζετε αγορά day one;

 

Η αρχή που κανείς μας δεν ξέρει τίποτα σίγουρα θα είναι η πιο διασκεδαστική περίοδος, οπότε μπορούμε να μοιραστούμε psns / xbls για ευκολότερο netplay

Επίσης έτσι ίσως το θρεντ να γίνει πιο ενεργό μιας και θα έχουμε να μοιραστούμε κάτι παραπάνω από τις single player εμπειρίες μας.

 

Επειδή αν το αγοράσω θα το αγοράσω στο pc, δε πρόκειται να το προπαραγγείλω μέχρι να δω τι χειρισμούς έχει. Γιατί αν παραδώσουν την ίδια ποιότητα στα controls με το Dark Souls, δεν πρόκειται καν να δώσω λεφτά.

 

Για όσους δε ξέρουν, το port που βγάλανε για το pc ήταν τόσο χάλια που ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ δεν μπορούσες να το παίξεις αν δεν έχεις gamepad. Υποσχέθηκαν όμως να μην κάνουν το ίδιο λάθος και με το Dark Souls II (αυτό όμως λογικά δε θα είναι port, οπότε κρατάμε ελπίδες).

 

 

Zentsugi τελικα αγορα The Last of Us, που ειναι και πολυ φθηνοτερο απο Thief τωρα και ειναι και παιχνιδαρα!PC (δυνατο gaming PC εννοω), οχι δεν εχω. Για πειρατικα παιχνιδια, δεν το συζηταμε και να ειχα δεν θα κατεβαζα, καλυτερα να μην το παιξω καθολου.

Putin Day 1 εγω, θα εχανα Dark Souls 2?Ουτε καν!Πεφτει και Παρασκευουλα η κυκλοφορια του, θα καιγομαστε ολο το Π/Σ/Κ!
Επισης!http://9gag.com/gag/aBKEbgA Χαχαχα!
Ποσοι απο εδω θα ειστε στο Dark Souls 2 απο PSN?

Το The Last of Us μάλιστα. Από τα παιχνίδια που καταριέμαι που δεν έχω ps3.

 

Το γιατί αρνείσαι να παίξεις πειρατικά παιχνίδια δε θα το καταλάβω, αλλά δεν είναι και συζήτηση που αρμόζει εδώ. Να πω μόνο πως όταν οι εταιρίες βγάζουν παιχνίδια όπως το Dark Souls στο PC (το οποίο πουλούσαν full-price) που είναι απλά άθλια ports δουλειάς 1 εβδομάδας ε όχι δε πρόκειται να τους πληρώσω κιόλας. Ή παιχνίδια όπως το assassin's creed. Όταν βλέπω τέτοιο ξεδιάντροπο milking σε αγαπημένο franchise δεν πρόκειται να τους υποστηρίξω.

Επίσης, όταν βγαίνουν παιχνίδια πλήρως unplayable on launch day  και το θεωρούν εντάξει, φυσικά και πάλι δε πρόκειται να τους δώσω τα λεφτά μου. Είμαστε σοβαροί δηλαδή? Προπαρείγγειλα το Rome II: Total War το Σεπτέμβριο και το έπαιξα το Δεκέμβριο γιατί το παιχνίδι ήταν τόσο τραγικό on release που είτε με low είτε με ultra γραφικά το έπαιζα μου έδινε 10 fps. Στο campaign map κιόλας, ούτε καν σε μάχη. Σε μάχες λειτουργούσε κανονικά αν εξαιρέσεις τα αναρίθμητα bugs.

 

Γνωρίζει κανείς σας αν θα διαθέτει cross-platform servers το Dark Souls II?


Edited by Zentsugi, 20 February 2014 - 08:19.