Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 4 votes

Aku no Hana | The Flowers of Evil

1x episodes School life shounen Spring 2013 Zexcs

  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#31 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 27 May 2013 - 20:14

Spoiler: 8

phmava.php

#32 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 27 May 2013 - 21:46

Spoiler: 8


#33 plotolp

plotolp

    Anime Freak

  • Members
  • 364 posts
  • LocationAthens

Posted 28 May 2013 - 10:23

Spoiler: 8

Edited by plotolp, 28 May 2013 - 10:23.


#34 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 30 May 2013 - 15:53

Τι τρολλοτράγουδο που είναι το καινούργιο κομμάτι του OP!
Spoiler: 8


Btw, best ED song...evar?

Spoiler: Για όποιον θέλει να διαβάσει 2 λόγια για την ποιητική συλλογή Τα Άνθη του Κακού

Posted Image


#35 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 03 June 2013 - 14:38

Spoiler: 9

Edited by 1451, 03 June 2013 - 14:41.


#36 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 03 June 2013 - 20:34

Spoiler: 9


Spoiler:

phmava.php

#37 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 15 June 2013 - 23:47

Spoiler: αναφορικά με το 9ο επεισόδιο


Ετοιμάζομαι να δω το 10 και είπα να ποστάρω εντυπώσεις από το προηγούμενο για να μην καταλήξω να κάνω ποστ-σεντόνι.
Ελπίζω ο Κάσουγκα να έχει λιγότερο ιδρώτα αυτή τη φορά.

Posted Image


#38 zazoum

zazoum

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 01 July 2013 - 22:11

τελικά θα βγει σεασον 2? Καπου διάβασα ότι θα γίνει ιβεντ την επόμενη βδομάδα από τους συντελεστές που θα κάνουν ανακοινώσεις, αλλα δεν ξέρω περεταίρω. Δεν θέλω να διαβάσω το μανγκα αμα είναι να βγει σεασον 2.

#39 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 01 July 2013 - 22:20

Φαντάζομαι πως ναι, στο δέκατο τρίτο επεισόδιο μας λέει ότι είναι το τέλος του part 1 και μου φάνηκε ότι δείχνει πράγματα που δεν έχουν γίνει ακόμα(εκτός και αν δεν ήμουν αρκετά παρατηρητικός όσο το έβλεπα).

Από τη σειρά το μεγαλύτερό μου παράπονό είναι το πόσο αργή γινόταν σε κάποια σημεία. Για ολόκληρα λεπτά μπορούσαμε να βλέπουμε έναν ακίνητο χαρακτήρα να κοιτάει κάπου με απλανές βλέμμα. Τέτοιες παύσεις είναι αδικαιολόγητες θεωρώ αλλά και άσκοπες αφού συνήθως, όσες αμφιβολίες και να έχουν οι χαρακτήρες τελικά κάνουν το πρώτο πράγμα που σκέφτηκαν και οι όποιοι δισταγμοί είχαν απλά τους καθυστερούσαν.

Edited by 1451, 01 July 2013 - 22:21.


#40 zazoum

zazoum

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 01 July 2013 - 22:45

το θεμα ειναι, έχουν το budget για σεασον 2? Πώς πήγε εμπορικά η σειρά?

#41 filmmusic

filmmusic

    Starting...

  • Members
  • 439 posts
  • LocationAthens

Posted 13 July 2013 - 15:27

Ωχ, μόλις ανακάλυψα αυτό το άνιμε και έλεγα να το δω γιατί μου αρέσουν τα ρεαλιστικά, μελαγχολικά κτλ, αλλά βλέπω ότι οι περισσότεροι λέτε τα χειρότερα!

Edited by filmmusic, 13 July 2013 - 15:29.

Παρακαλώ να είστε λίγο πιο ΕΥΓΕΝΙΚΟΙ όταν μιλάτε με αγνώστους στο internet.

#42 Sukeban

Sukeban

    Starting...

  • Members
  • 13 posts

Posted 29 July 2013 - 19:12

Υπάρχει κανένα thread για το manga; Ή μάλλον,υπάρχει κανείς που διαβάζει το manga;



#43 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 31 July 2013 - 15:26

Υπάρχει κανένα thread για το manga; Ή μάλλον,υπάρχει κανείς που διαβάζει το manga;

 

 

δεν νομιζω να υπαρχει. ουτε και εγω θα τη δω, αλλα διαβασα το manga και απορω: απο ολες τις ιστοριες που θα μπορουσαν να διασκευασουν από manga ή να κάνουν μια δικη τους αυτοτελή, αυτην εδώ βρήκαν;

 

μου φαινεται η Platonic Chain περισσοτερο πρωτοτυπη ειναι απο αυτο....απλα δεν διασκευαζεται το manga με αυτον τον τροπο.

 

κατα τα αλλα το manga το βρηκα καλουτσικο, αλλα δεν εχει τιποτα που να το χαρακτηριζε αριστουργημα.

απλα ριχνει μεσα παραμελημενους  εφηβους με ψυχικα προβληματα και αφηνει τους αναγνωστες να διασκεδασουν με τις χαζομαρες τους.



#44 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 22 August 2013 - 12:32

Έχω κουραστεί να βρίσκομαι -εντός και εκτός anime//gr- σε συζητήσεις για το ANIME του Aku No Hana και να διαβάζω απαντήσεις για το MANGA.

 

Πραγματικά δεν είναι το ίδιο πράγμα. Η σειρά είναι εκπληκτική, το manga το παράτησα πριν καλά καλά το αρχίσω. Οπότε σας παρακαλώ μην έρχεστε να μιλήσετε για τη σειρά ενώ ουσιαστικά μιλάτε για το manga. To manga είναι ένα τίποτα -απορώ και εγώ με το πώς το επέλεξαν- αλλά το anime είναι ένα εντελώς διαφορετικό έργο, με διαφορετική προσέγγιση. Εάν θέλετε να μιλήσετε για το manga ανοίξτε thread στο κατάλληλο subforum.

 

Filmusic μάλλον δεν κοίταξες καλά το θρεντ τότε γιατί παρά τις κριτικές έχουν λεχθεί πολύ όμορφα πράγματα εδώ, και όχι μόνο από εμένα, για αυτή τη σειρά.

 

Την άφησα στο 11 επεισόδιο γιατί δεν προλάβαινα και τώρα την ξαναβλέπω για να απολαύσω τα δύο τελευταία επεισόδια. Πραγματικά δεν μπορώ να γράψω πιο καλά λόγια απ' ότι έχω ήδη γράψει. Συγκαταλέγεται στις καλύτερες σειρές των τελευταίων 5 χρόνων.


Posted Image


#45 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 22 August 2013 - 13:21


Πραγματικά δεν είναι το ίδιο πράγμα. Η σειρά είναι εκπληκτική, το manga το παράτησα πριν καλά καλά το αρχίσω. Οπότε σας παρακαλώ μην έρχεστε να μιλήσετε για τη σειρά ενώ ουσιαστικά μιλάτε για το manga. To manga είναι ένα τίποτα -απορώ και εγώ με το πώς το επέλεξαν- αλλά το anime είναι ένα εντελώς διαφορετικό έργο, με διαφορετική προσέγγιση. Εάν θέλετε να μιλήσετε για το manga ανοίξτε thread στο κατάλληλο subforum.

 

 

μα αφου το παρατησες, πως λες οτι εχει διαφορετικη προσεγγιση;

παντως αν ετοιμαζεται και δευτερη σαιζον. ισως δω ολη τη σειρα οταν ολοκληρωθει και αυτη,

Spoiler:
.





Also tagged with one or more of these keywords: 1x episodes, School life, shounen, Spring 2013, Zexcs