Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Περί καπνίσματος


  • This topic is locked This topic is locked
947 replies to this topic

Poll: Καπνίζετε ή οχι (511 member(s) have cast votes)

Καπνίζετε ή οχι

  1. Καπνίζω (97 votes [25.33%] - View)

    Percentage of vote: 25.33%

  2. Δεν καπνίζω (286 votes [74.67%] - View)

    Percentage of vote: 74.67%

Vote

#1 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 posts

Posted 15 September 2006 - 11:16

:arrow: Έχει αποδειχθεί οτι η Ελλάδα σαν χώρα έχει ξεπεράσει το επίπεδο καπνιστών απο άλλες πιο ανεπτυγμένες χώρες με περισσότερο πλυθησμό!!!
:arrow: Το 40% περίπου στην Ελλάδα των ανθρώπων πάσχει απο ασθένειες που έχουνε σχέση με το κάπνισμα (και πιστέψτε με είναι πολλές)...


Θέτω το εξής ερώτημα στους μη καπνίζοντες....
Θα το ξεκινούσατε;;;

Και την εξής απορία για τους καπνιστές....
Μπορείτε να το κόψετε





[spoiler:82b85d6cc0]Βέβαια άσχετα με τα λεγόμενα μου εγώ καπνίζω απο την 2α λυκείου.. το ξεκίνησα απο περιέργεια.. και κατάληξα να έχω άσθμα!!! :shock: και τώρα σαν καλός μα.α.ας Έλληνας συνεχίζω.... Neji_Igore still smoking.. (απο το γνωστό Johny walker still walking).. Στο παρελθόν γίνανε απόπειρες να το κόψω (ο μαραθώνας μου ήτανε 3 μήνες but life's a wheel... turnin' and turnin'...)[/spoiler:82b85d6cc0]
Posted Image
ΠΡΩΗΝ NEJI_IGORE....
[ www.myspace.com/igorewired ]

#2 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 15 September 2006 - 12:18

Το έχω αρχήσει από το περσινό καλοκαίρι αλλά φέτος το έχω παρακάνει :dry: Πριν κ μετά από κάθε μάθημα (φροντηστήριο κ σχολείο) κάνω ένα... (μπορώ να το κόψω πάντως , έτσι αισθάνομαι τουλάχιστον...)
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#3 Nehelenia

Nehelenia

    Queen Nehelenia

  • Members
  • 674 posts

Posted 15 September 2006 - 13:10

Oχι απλός δεν καπνίζω αλλα παθαίνω και αλεγρικο ασθμα απο το τσιγαρο >_<

Posted Image


#4 Matthew

Matthew

    Anime Amateur

  • Members
  • 88 posts

Posted 15 September 2006 - 13:16

αααααααααα οχι και να καπνιζουμε!!!!!!!!!!!!!

#5 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1,045 posts
  • Locationathens, greece

Posted 15 September 2006 - 13:28

me τώρα δεν καπνίζω.
Αλλά εντάξει για να είμαι ειλικρινής στο λύκειο το δοκίμασα για κανά 15ήμερο αλλά δεν με κέρδισε.
Δεν ήταν του στίλ μου,απλά δεν μου πήγαινε :rolleyes:
οπότε k δεν με ξαναβλέπω να το ξαναδοκιμάζω.
Βέβαια ακόμα k το κάπνισμα θέμα ελεύθερης επιλογής είναι :happy2:

rrmr.png


#6 NoRdoXXX

NoRdoXXX

    Anime Freak

  • Members
  • 453 posts

Posted 15 September 2006 - 13:41

Όλο και όλο έχω καπνίσει ένα πουράκι και ένα τσιγάρο στην ζωή μου και μάγκες και μαγκιόρες ένα έχω να πω οτί είναι το πιο άχρηστο και ανούσιο πράμα που μπορεί να κάνει ο ανθρωπος...Δεν μπορώ να καταλάβω προς τι ο όλος εθισμός.Παντε παρτε κανα σφουγγάρι και εισπνεύστε απο εκεί ίδια ικανοποίηση και μη καταστροφική XD...
Posted Image
"If knowledge is the original sin, then why, in a world of every increasing
knowledge, has God not smitten us."-- A Thesis on Atheisism. . .

#7 Luffy88

Luffy88

    mpafanakos^^

  • Members
  • 104 posts

Posted 15 September 2006 - 14:46

Δεν καπνίζω.. Οχι οτι δεν έχω δοκιμάσει!! απλα δεν βρήκα κατι π να μου αρέσει οταν το έκανα και ετσι δν το συνέχισα!

#8 uzumaki_naruto

uzumaki_naruto

    Anime Fan

  • Members
  • 238 posts

Posted 15 September 2006 - 14:57

Ειμαι φανατικος αντικαπνιστης και γενικα δεν μου αρεσει να κανω ανουσια πραγματα που οχι μονο δεν σου προσφερουν τιποτα αλλα σου κανουν και κακο αλλα κακα τα ψεματα πολις κοσμος εχει εθιστει αφου οσο και να ακριβινουν τα στιγαρα αυτη παραπονιουνται μεν αλλα σινεχιζουν να τα αγοραζουν.

#9 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 posts

Posted 15 September 2006 - 15:01

Δυστυχώς ειμαι καπνιστής.
εγιναν απόπηρες στο παρελθον να το κοψω αλλα κράτησαν μονο 2-3 μέρες :P

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#10 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 posts

Posted 15 September 2006 - 15:18

μεχρι την 3η γυμνασιου ημουν ο πρωτοσ αντικαπνιστης! δοκιμασα και ολας και το σιχαθικα αλλα..... αρχες πρωτη λυκειου ημουν σπιτι και ειδα τα πουρα του πατερα μου(daneman moods μεγαλα οχι τα μικρα)και με εφαγε η περιεργια ε ετσι ανοιξα ενα...απο τοτε μια φωρα τησ 2 βδομαδαδες , οταν ακουω μοθσικη η παω εξω(club,μπουζουκια) κανω και μια πουρακλα
Posted Image
ποποποπο τον ζηελυω τον αρχηγο!!!!
Posted Image
My blog http://cultureofaboy.blogspot.com για comic/movie informal reviews :P

#11 kakarrot

kakarrot

    C&F 24/7

  • Members
  • 442 posts

Posted 15 September 2006 - 15:27

εγω δεν καπνιζω
ε τωρα αθλητης πραγμα
με τετοια νοοτροπια δεν παει
με ενοχλει λιγακι ο καπνος των αλλων
αλλα αφου ιο ιδιοι δεν σεβονται τον εαυτο τους
θα σεβαστουν τους αλλους;;;;;;;;
Posted Image
Μην ακολουθείς το μονοπάτι.
Πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.

#12 RiTO

RiTO

    Tactical.Leader

  • Members
  • 31 posts

Posted 15 September 2006 - 16:47

Eγω καπνιζω και πολυ μαλιστα αλλα πιστευω οτι
μπορω να το κοψω οποιαδηποτε στιγμη
εχει 3 χρονια που το αρχισα...
και ειναι must μετα απο φαγητο και μαζι με ποτο
ή μπυριτσα
Insanity has taken over me..
Posted Image

#13 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 15 September 2006 - 18:56

Φέτος κλείνουμε 12 χρόνια καπνίσματος... :shock:

Το έχω κόψει 2 φορές (την μία κατάφερα για 3 μήνες) αλλά πάντα την πατάω κάπως...*sigh*...

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#14 ssj4_goku

ssj4_goku

    Anime Freak

  • Members
  • 352 posts

Posted 15 September 2006 - 22:05

Στο λύκειο έκανα το πολύ ένα πακέτο για φιγούρα. Αυτό ήταν το πρώτο και το τελευταίο μου. Απλά δε με τραβάει αλλά και να με τράβαγε πιστέυω δε θα το άρχιζα. Και δεν πιστέυω στο 'δεν μπορώ να το κόψω' που λένε μερικοί. Να μάθουν να έχουν αυτοπειθαρχία επιμονή υπομονή και θέληση και τα πάντα μπορούν να κάνουν.
Posted Image

#15 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 15 September 2006 - 22:12

Μόνο μία ειλικρινά θερμή παράκληση μην αντιμετωπίζεται τους καπνιστές με ένα τέτοιο ματί απέχθειας που βλέπω( κ in-forum κ κυρίως out of forum)... Αν δεν ξέρετε μην κρίνετε ή τουλάχιστον μείνετε στο ότι το θεωρώ ^%^%& για τον εαυτό μου... :calm:
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.