Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Tower of God(Web Comic)

Action Adventure Drama Fantasy Mystery Psychological Supernatural

  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 Diakritikos

Diakritikos

    Starting...

  • Members
  • 36 posts

Posted 15 December 2012 - 17:10

Είναι ένα πολύ ενδιαφέρον manhwa που αναρωτιέμαι πώς κανείς δεν έχει φτιάξει ακόμα θέμα για αυτό. Έχει πολύ υψηλές αξιολογήσεις σε πολλές ιστοσελίδες και σταθερά γίνεται γνωστό και σε αυτούς που διαβάζουν τα γνώστα one piece, bleach, naruto και death note.

H ιστορία εκτυλίσσεται γύρω απο τον νεαρό Baam, ο οποίος προσπαθεί να ανέβει ένα πύργο, προκειμένου να συναντήσει την Rachel που ήδη έχει αρχίσει αυτή την πορεία στον πύργο. Μπορεί να φαίνεται κλισέ, αλλά δεν είναι έτσι. Πρόκειται για ένα πολυδιάστατο έργο στο οποίο υπάρχουν πολλοί και διαφορετικοί χαρακτήρες, ο καθένας με τη δικιά του ξεχωριστή προσωπικότητα. Έχει δράση, η οποία βασίζεται κατα κύριο λόγο στην ομαδικότητα και φυσικά πολύ φαντασία. Η βία κινείται σε mild επίπεδα, δεν είναι λίγη αλλά ούτε και υπερβολική. Έχει αρκετά plot twists, τα οποία είναι καθοριστικά για την προσωπικότητα του κάθε χαρακτήρα.

Εμένα προσωπικά μου άρεσε επειδή ο πρωταγωνιστής δεν είναι ο κλισέ πρωταγωνιστής που βοηθάει τους πάντες χωρίς λόγο αλλά δεν είναι και το αντίθετο, είναι μοναδικός και περιέργος. Επίσης αυτό που μου άρεσε είναι ότι στις μάχες χρείαζεται τεχνική, στρατηγική και ομαδικότητα, και όχι δεν αγωνίζεται ο καθένας σαν Ραμπο.

Τέλος πάντων, είναι ένα καλό manhwa και θα το πρότεινα σε οποιοδήποτε έχει βαρεθεί να διαβάζει manga, mahwa και οτιδήποτε είναι γεμάτο με κλικούρες 8) .

ΟΠΛΙΣΤΕΙΤΕ ΜΕ ΓΝΩΣΗ ΠΑΙΔΙΑ:
http://www.mangaupdates.com/series.html?id=55901

Edited by Diakritikos, 15 December 2012 - 17:17.


#2 jiohnis

jiohnis

    watashi wa ....

  • Members
  • 639 posts

Posted 26 January 2013 - 20:51

Φοβερό manga και μοναδικό στο είδος του κατ'εμέ ...
Ειδικά το τελευταίο chapter είναι όλα τα λεφτά !!!

we_wont_forget_by_manga_wolf-d4hh3hj.png

Set by Mangawolf
My Animelist | My Mangalist

 


#3 adamsbankai

adamsbankai

    MangaReader

  • Members
  • 512 posts

Posted 26 January 2013 - 21:44

Υπήρχε τέτοιο θέμα και δεν το είχα πάρι χαμπάρι;

+1 ότι είπε ο jiohnis!

Η ιστορία αφού εξαφανίστηκε ο Baam ήταν ένα μυστήριο. Πήγαινε υπερβολικά αργά και δεν είχαμε πολύ δράση.
Αντιθέτως και ευτυχώς(επιτέλους κα) τα τελευταία κεφάλαια αποκαλύπτονται αρκετά πράγματα που δεν ξέραμε και όλοι περιμέναμε. Αναμένω το επόμενο με αγωνία!

edit: NEW CHAPTER My mistake, thought to be a new one

Edited by adamsbankai, 27 January 2013 - 08:20.


#4 Diakritikos

Diakritikos

    Starting...

  • Members
  • 36 posts

Posted 27 January 2013 - 19:08

Πάντως εμένα μου φαίνεται πως ακόμη πηγαίνει αργά..είναι περίπου 100 τα επίπεδα του πύργου και στο κάθε επίπεδο υπάρχει σχεδόν ενα story arc το οποιο χρείαζεται περίπου 10 chapter για να τελειωσει.

#5 SupG18

SupG18

    BibleThump

  • Members
  • 471 posts

Posted 14 April 2013 - 23:06

το αρκ αναμενετε να ειναι απο τα καλυτερα του....

Posted Image


#6 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 15 April 2013 - 02:43

Σίγουρα τα καλύτερα έρχονται,ειδικά με την επανεμφάνιση των χαρακτήρων του πρώτου μέρους.

                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#7 Mosquito Killer

Mosquito Killer

    Anime Newbie

  • Members
  • 62 posts

Posted 10 August 2018 - 03:41

Πρώτο post στην ομάδα για την σειράρα που με έχει καθηλώσει τις τελευταίες μέρες. Έβγαλα όλο το 1ο part σε 2 μέρες και έφτασα στο τέλο του summoning στο 2ο. Όπου ήταν τα παιδιά το 2014 :P To 2o part με έχει σκαλώσει πολύ περισσότερο ειδικά με τις πληροφορίες στο τέλος κάθε chapter και το πόσο όμορφα ξετυλίγει τον κόσμο του. Από τα καλύτερα που έχω διαβάσει εδώ και καιρό, ήρθα να μοιραστώ τον ενθουσιασμό μου και να συνεχίσω ως το τέλος του Workshop Battle για σήμερα. Έσκασε ο Μεγάλος Viole να τα πηδήξει όλα. Άντε μετά το τόσο story progression να δούμε και λίγο σωστά ξυλίκι.

Anak vs Ran μεγάλο fight.



#8 Mosquito Killer

Mosquito Killer

    Anime Newbie

  • Members
  • 62 posts

Posted 12 October 2019 - 19:48

Το διαβάζει κανένας άλλο; Στο part 3 έχουμε μπει πολύ δυναμικά. Δεν νομίζω ότι υπάρει κάτι άλλο πέρα από αυτό και το One Piece που να περιμένω με τόση λαχτάρα.
Άντε να βάλω και το HxH παρόλο που βγάζει μια στο τόσο. Εύκολα στην τριάδα αγαπημένων μου manga/manwha και ας μην είναι από τα καλύτερα.
Καμία πληροφορία για το anime έχουμε;



#9 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 14 October 2019 - 13:48

Το διαβάζει κανένας άλλο; Στο part 3 έχουμε μπει πολύ δυναμικά. Δεν νομίζω ότι υπάρει κάτι άλλο πέρα από αυτό και το One Piece που να περιμένω με τόση λαχτάρα.
Άντε να βάλω και το HxH παρόλο που βγάζει μια στο τόσο. Εύκολα στην τριάδα αγαπημένων μου manga/manwha και ας μην είναι από τα καλύτερα.
Καμία πληροφορία για το anime έχουμε;


Δεν νομίζω να έχει βγει κάτι καινούριο για το anime. Αγαπάμε ToG, και περιμένουμε με χαρά την διασκευή. Στο webtoon γίνεται της Πόπης αυτή την στιγμή, ο SIU είναι πραγματικά φοβερός!

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#10 Mosquito Killer

Mosquito Killer

    Anime Newbie

  • Members
  • 62 posts

Posted 15 October 2019 - 08:17

Να πω την αλήθεια έχω μπει τόσο πολύ στο τωρινό plot που ξεχάσει τελείως τα sub plots του πολέμου. Βασικά όυτε όλο το cast του τωρινού arc δεν θυμάμαι. Έχει μπει πολύ στα μεγάλα κεφάλια και δεν δίνει τόσο σημασία πλέον στους μικρούς μας. Εκτός από Bam οι άλλοι δεν μπορούν να ακολουθήσουν και στα fights και χάνονται λίγο. Με έχει χαλάσει που έχει δώσει power ups τώρα από το πουθενά σε Aguero και Bam.

Γούσταρα πολύ με Yama's transformation μου θύμισε SSJ4



#11 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 26 February 2020 - 10:48

Να το και το anime adaptation

 

https://www.animenewsnetwork.com/news/2020-02-25/crunchyroll-unveils-7-crunchyroll-originals-works-including-tower-of-god-noblesse-god-of-high-school/.156748


rsrGbGx.gif

#12 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 26 February 2020 - 19:36

moar

 

Youtube Video

 

Youtube Video

 

Ενδιαφέρον πως τα τρέιλερ έπεσαν στις 25 του μήνα (wink.wink)


Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#13 Mosquito Killer

Mosquito Killer

    Anime Newbie

  • Members
  • 62 posts

Posted 26 February 2020 - 20:51

Ωραίο το play με το όνομα. Μου αρέσει το art style πάρα πολύ, μου θυμίζει λιγο mononoke σαν αίσθηση. Νομίζω είναι ότι του ταίριαζε. Μόνο ένα παράπανω δεν μου άρεσε ο Aguero ιδιαίτερα.

Είδα θα έχουμε και Noblesse και God of High School, μακάρι να πάνε καλά και να δούμε και το Unordinary.

Αργεί ωρε η πρωταπριλιά.



#14 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 29 February 2020 - 15:22

Another one.

 

Youtube Video


Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.




Also tagged with one or more of these keywords: Action, Adventure, Drama, Fantasy, Mystery, Psychological, Supernatural