Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Games Recommendations


  • Please log in to reply
543 replies to this topic

#61 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 30 June 2008 - 23:13

I adore:

Devil May Cry
God of War
Onimusha
Shinobido
Way of the Samurai.


Ακούω διαβάζω προτάσεις με βάση τα παραπάνω.

Για τον Πισή μου όμως διότι και τα 2 κοντρολερς του ΠιΕς τα έπαιξαν (ναι, ταυτόχρονα).

Prince of Persia.-
Ξεκίνα από το Sands of Time μετά παίξε το Warrior Within και μετά το τελευταίο που δεν το έχω παίξει ακόμα (όταν αναβαθμίσω το pc και θα μπορεί να το παίξει θα το λιώσω κι αυτό) και αν θυμάμαι σωστά λέγεται Twin Thrones...;(ή κάπως έτσι)
Επίσης μπορεί να σου αρέσει και το Max Payne καθώς και τα παιχνίδια της σειράς Splinter Cell.
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#62 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 01 July 2008 - 12:36

Two Thrones λέγεται.

Θα σου αρέσει πολύ αλλά όχι τόσο όσο το WW.
Αν στο WW είχαν και Dark Prince θα ήταν ίμπα.

Με λίγα λόγια τα έχω παίξει όλα. :hahaha:

Splinter Cell, MGS και λοιπά τα βαριέμαι εύκολα. Βέβαια αν μου έδιναν ενα ΠιΕς3 με ΜΓΣ4 θα το έλιωνα μέχρις εσχάτων, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
To Max Payne δε το έχω παίξει αλλά αν θυμάμαι καλά είναι 1st person.


I despise:

FPSs/Shoot-em-ups
Επιτραπέζια
Σπανακόρυζο.

HnH5aB0.jpg


#63 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 01 July 2008 - 13:33

Two Thrones λέγεται.

Θα σου αρέσει πολύ αλλά όχι τόσο όσο το WW.
Αν στο WW είχαν και Dark Prince θα ήταν ίμπα.

Με λίγα λόγια τα έχω παίξει όλα. :hahaha:

Splinter Cell, MGS και λοιπά τα βαριέμαι εύκολα. Βέβαια αν μου έδιναν ενα ΠιΕς3 με ΜΓΣ4 θα το έλιωνα μέχρις εσχάτων, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
To Max Payne δε το έχω παίξει αλλά αν θυμάμαι καλά είναι 1st person.


I despise:

FPSs/Shoot-em-ups
Επιτραπέζια
Σπανακόρυζο.


Ισως σου αρέσει τότε για pc τα
The Thief 3(γενικά έχει λάθη ως παιχνίδι αλλά ίσως σε διασκέδάσει!)
Dark Messiah(κι αυτό παιχνίδι με λάθη αλλά όχι και άσχημο)

Πάντως δεν υπάρχουν και πολλά καλά action non fps παιχίδια για pc!
Τα πιο καλά action τα έχεις παίξει!
Το τελευταίο καλό που βγήκε ήταν το Assassin's Creed,όχι αρηστούργημα αλλά καλό!

Τέλος σου προτείνω το Mass Effect,αν και είναι third person shootert shouter έχει πολλά στοιχεία rpg και για μένα είναι το καλύτερο παιχνίδι για pc που κυκλοφόρησε τους τελευταίους μήνες!
Δώσε του μια ευκαιρία,είναι πολλύ προσεγμένο!
Posted Image

#64 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 03 July 2008 - 19:34

Έχει κανείς καμιά πρόταση για DS/PSP games που να παίζονται με 2 άτομα; :orly:

Ψάχνω multiplayer games και, ειδικά από PSP games, δεν κατέχω και πολλά. :canthelp:
1

#65 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 04 July 2008 - 11:40

Έχει κανείς καμιά πρόταση για DS/PSP games που να παίζονται με 2 άτομα; :orly:

Ψάχνω multiplayer games και, ειδικά από PSP games, δεν κατέχω και πολλά. :canthelp:

Υπάρχουν πολλά. Αλλά αν θέλεις πες μας τι καηγορία παιχνιδίων σε ενδιαφέρει, για να σε βοηθήσουμε περισσότερο



#66 Scorpion

Scorpion

    Anime Professional

  • Members
  • 629 posts

Posted 16 July 2008 - 16:25

Ωραιο παιχνιδι για psp ειναι το syphon filter dark mirror ειχε βγει παιχνιδι της χρονιας το 2006 .Το 2007 ηρθε και στο ps2.Εχει βγει και το logans shadow για psp αλλα δεν ξερω αν ειναι καλο.

#67 lightshadow

lightshadow

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 36 posts

Posted 18 August 2008 - 12:44

.......................

Edited by lightshadow, 09 December 2008 - 01:29.


#68 kyoshuke

kyoshuke

    Retrovertigo

  • Members
  • 155 posts

Posted 18 August 2008 - 19:24

Far Cry 2.Αν κρινω απο το πρωτο τοτε και αυτο πρεπει να ειναι παρα πολυ καλο,αν και εχω ακουσει πως ειναι ενα τελιως διαφορετικο παιχνιδι.Αντε να βγει για να το παιξουμε και αυτο.


Αν δεν κάνω λάθος αναπτύσσεται από διαφορετικό developer.Πιθανό epic failure δηλαδή.

#69 anime-dono

anime-dono

    Back again ^_^

  • Members
  • 489 posts

Posted 03 September 2008 - 21:30

Ξερει κανεις κανα καλο rpg για PS2 με γραφικα Dragon Quest ,Dark Chronicles και Rouge Galaxy (βασικα τα αναφερω για να μην μου τα προτεινετε μιας και τα εχω) καλο σεναριο ,και Gameplay. Αλλιως κατι σε Tales of the Abyss και Tales of Ethenia.

Posted Image


#70 Scorpion

Scorpion

    Anime Professional

  • Members
  • 629 posts

Posted 03 September 2008 - 22:40

Ξερει κανεις κανα καλο rpg για PS2 με γραφικα Dragon Quest ,Dark Chronicles και Rouge Galaxy (βασικα τα αναφερω για να μην μου τα προτεινετε μιας και τα εχω) καλο σεναριο ,και Gameplay. Αλλιως κατι σε Tales of the Abyss και Tales of Ethenia.

Νομιζω οτι το Shining Force EXA εχει ολα οσα θελεις
Posted Image

Σου 'βαλα και τρεις εικονες ,να παρεις μια γευση


Posted Image
Posted Image

Edited by Scorpion, 03 September 2008 - 22:48.


#71 jimmare

jimmare

    Anime Freak

  • Members
  • 339 posts

Posted 03 September 2008 - 23:04

Eγω για PS2 σας προτεινω το champions of Norrath...Ειναι παιχνιδι M.M.O.R.P.G.(ετσι νομιζω δλδ και αν κανω λαθος διωρθοστε με)και παιζετε με 1 ή 2 παιχτες...
Posted Image

#72 anime-dono

anime-dono

    Back again ^_^

  • Members
  • 489 posts

Posted 03 September 2008 - 23:08

Arigato Scorpion φενεται αρκετα καλο και εχει οτι θελω. Θα το δοκιμασω να δω τι λεει.

Posted Image


#73 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 03 September 2008 - 23:30

Μη ξεχνας το .Hack//GU...ειναι σειρα και αποτελειτε απο 3 μερη...Πολυ καλο παιχνιδι,και με καλο στορυ!

Spoiler:

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#74 Cursed blade keeper

Cursed blade keeper

    a man of mystery

  • Members
  • 97 posts

Posted 23 November 2008 - 22:57

Μπορείτε να προτείνετε κάποιο παιχνίδι στυλ dmc σε gameplay αλλά λιγάκι πιο εύκολο για pc;
Αν έχει και ninja (με σπαθιά και τέτοια) αισθητική ακόμα καλύτερα...
Δεν πρόλαβα να ελέγξω όλο το thread...

Thx!:joyful:
:hero:

#75 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 16 February 2009 - 15:53

ρε σεις παιχνιδάρα αλά max payne 1 and 2 έχετε κατά νου ? και μη μου πείτε κανένα Hitman h Dead to Rights...