Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Games Recommendations


  • Please log in to reply
543 replies to this topic

#511 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 17 April 2015 - 17:52

Demon's Souls

Dark Souls

Dark Souls 2 :P


Edited by Itachi Akatsuki, 17 April 2015 - 17:53.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#512 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 18 April 2015 - 02:29

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Την καταπληκτική σειρά Souls την έχω είδη παίξει.

 

Αν δεν υπάρχει κάποια άλλη πρόταση, μάλλον θα την ξαναρχίσω :)


Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#513 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 18 April 2015 - 12:00

Αμα δεν τα εχεις παιξει, δεν αρχιζεις κανα The Witcher στο Hard? :8):  (Αν και δεν θυμαμαι αμα μπορεις να διαλεξεις απο την αρχη Hard!).


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#514 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 18 April 2015 - 13:20

Dragon's Dogma και Monster Hunter είναι ακριβώς ό,τι ζητάς.
 



#515 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 18 April 2015 - 13:31

Σωστος ο Hellraider!!!!Απορω πως δεν μου ηρθαν στο μυαλο!

+1 για αυτα! :riiight:


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#516 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 18 April 2015 - 15:45

Dragon's Dogma το Dark Arisen μόνο, μιας και το extra content είναι το καλύτερο μέρος του γκέημ.

Δύσκολο θα έλεγα πως γίνεται μόνο αν σκιππάρεις τα (βαρετά) sidequests και αυτό μόνο σε λίγα σημεία, αν πας στο τελευταίο μποςς του BBI στα 40lvl πχ λελ

 

Επίσης το παιχνίδι έχει μερικά σοβαρά προβλήματα, αλλά αν καταφέρεις και τα βάλεις στην άκρη μιλάμε για 30 απολαυστικότατες ώρες visual entertainment


HnH5aB0.jpg


#517 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 18 April 2015 - 18:41

Παιδιά ευχαριστώ πολύ!

Φοβερό το Dragon's Dogma!  Το είχα παίξει πριν πολύ καιρό, το καταευχαριστήθηκα και περιμένω να βγει το καινούριο (θα είναι δωρεάν)

Το Monster Hunter το δοκίμασα πολλές φορές αλλά δε μου έκανε "κλικ". Πήγα έσφαξα κάτι άκακα ζώα, μετά έψηνα κάτι μπριζόλες και μάζευα μανιτάρια στο δάσος.

Δεν ξέρω αν οι πρώτες αποστολές είναι αγγαρεία, αλλά ας πούμε τα Souls ή το Dogma με κέρδισαν από τα πρώτα λεπτά.

 

The Witcher θα το τσεκάρω. Δεν το έχω ακουστά.


Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#518 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 19 April 2015 - 11:07


Το Monster Hunter το δοκίμασα πολλές φορές αλλά δε μου έκανε "κλικ". Πήγα έσφαξα κάτι άκακα ζώα, μετά έψηνα κάτι μπριζόλες και μάζευα μανιτάρια στο δάσος.

 

 

 

 

Αυτό είναι το κακό της σειράς. Χρειάζεται υπερβολικά πολύ χρόνο τόσο για να φτάσεις στο κυρίως πιάτο και άλλο τόσο μετά για να σου κάνει κλικ αυτό. Προσωπικά τόσο η Souls σειρά όσο και το Dragon's Dogma θεωρώ ότι είναι ένα τίποτα gameplay-wise μπροστά στο MonHun. Βρες διάθεση να το ξαναπροσπαθήσεις, πέρνα από το MonHun thread για τις απαραίτητες οδηγίες και βάζω το χέρι μου στη φωτιά, δε θα μετανιώσεις ούτε ένα χαμένο λεπτό από το χρόνο σου.


Edited by Hellraider, 19 April 2015 - 11:08.


#519 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 20 April 2015 - 14:34

Ε, κοίτα η αλήθεια είναι ότι δεν έχω και αρκετή υπομονή...

 

Υπολογίζω ότι έχω ξεκινήσει χαρακτήρα καμιά δεκαριά φορές και πάντα τα παρατάω μετά από μια-δυό αποστολές ...

 

Τες πα, συνεχίζουμε κουβέντα περί MH στο θρέδιο που υπέδειξες.


Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#520 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 21 April 2015 - 19:03

Πρόσφατα ολοκλήρωσα το Zangeki no Reginleiv για Wii και μου άρεσε πάρα πολύ η επικότητα των μαχών του.

Όσο και να έψαξα δεν μπόρεσα να βρω κάποιο παιχνίδι που να μοιάζει.

(Προς το παρόν παίζω την άλλη σειρά της ίδιας κατασκευάστριας, το EDF)

Στοιχεία που θέλω:

-Πολύ δράση, λίγα κείμενα/διάλογοι.

-Γιγαντιαίοι εχθροί

-Μυθολογική ατμόσφαιρα (όχι πιστόλια, βόμβες, μπαζούκες, λέιζερ κτλ)

-Σαδιστική δυσκολία

-Όχι πολύ customization.

-Απλό και λιτό gameplay (όχι combo ή περίπλοκους συνδυασμούς κουμπιών).

 

Οποιαδήποτε πρόταση, έστω και στο περίπου, για Wii, PS3 ή PC, ευπρόσδεκτη.

 

κακο θα σου κανω, αλλά:

 

Chivalry: Medieval Warware

και αυτο γιατι στο sequel βαζουν και στρατιωτες απο αλλες εποχες!\

 

υπαρχουν και Mods για γιγαντιαιες μαχες!

 

637x358.resizedimage

 

 

 mods με μαγεια επισης

 

http://www.moddb.com/mods/chivalry-mana-warfare



#521 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 21 April 2015 - 19:57

 

 

 

 

Αυτό είναι το κακό της σειράς. Χρειάζεται υπερβολικά πολύ χρόνο τόσο για να φτάσεις στο κυρίως πιάτο και άλλο τόσο μετά για να σου κάνει κλικ αυτό. Προσωπικά τόσο η Souls σειρά όσο και το Dragon's Dogma θεωρώ ότι είναι ένα τίποτα gameplay-wise μπροστά στο MonHun. Βρες διάθεση να το ξαναπροσπαθήσεις, πέρνα από το MonHun thread για τις απαραίτητες οδηγίες και βάζω το χέρι μου στη φωτιά, δε θα μετανιώσεις ούτε ένα χαμένο λεπτό από το χρόνο σου.

 

Ουτε καν.Μαλλον δεν εχεις παιξει αρκετα Dark Souls για να το βαζεις στο ιδιο επιπεδο gameplayικα με το Dragon's Dogma.Καμια σχεση.Και το combat system του MH ΠΟΛΥ πιο ριχο.


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#522 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 21 April 2015 - 20:03

Ουτε καν.Μαλλον δεν εχεις παιξει αρκετα Dark Souls για να το βαζεις στο ιδιο επιπεδο gameplayικα με το Dragon's Dogma.Καμια σχεση.Και το combat system του MH ΠΟΛΥ πιο ριχο.

Με το MonHun ρε, δεν το σύγκρινα με το DD. :P

 

EDIT. Ώπα, τώρα κατάλαβα ότι καλά κατάλαβες. Yeah, έχω παίξει αρκετό Dark Souls και αρκετό MonHun για να λέω ότι λέω. Πόσο MonHun έχεις παίξει εσύ;


Edited by Hellraider, 21 April 2015 - 20:06.


#523 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 21 April 2015 - 20:18

Κατι εκατονταδες ωρες :D Λιωσιμο φιλε, δεν λεω, αλλα το combat system δεν ειναι σε καμια περιπτωση κατι το απιστευτο...Ασχοληθηκες καθολου με PvP στο DS ξερω γω, για να καταλαβαεις full τους μηχανισμους???Δεν ειναι R1 spam ξερω γω χαχαχα :P

Parry, running attacks, powerstance (DS2), guard-breaks, jump attacks, 4 διαφορετικες attacks αναλογα με R1-R2 και το αν ειναι 1 η 2 handed, εκατονταδες διαφορετικα οπλα και miracles, sorceries, hexes και και και...!!!!


Edited by Itachi Akatsuki, 21 April 2015 - 20:20.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#524 Sora

Sora

    Gintama Hype

  • Members
  • 682 posts

Posted 21 April 2015 - 21:00

Καλυτερη Retro συσκευη για JRPG τι πιστευετε? NDS ή PSP?(η καποια αλλη)


Edited by Sora, 21 April 2015 - 21:01.


#525 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 21 April 2015 - 21:01

Κατι εκατονταδες ωρες :D Λιωσιμο φιλε, δεν λεω, αλλα το combat system δεν ειναι σε καμια περιπτωση κατι το απιστευτο...Ασχοληθηκες καθολου με PvP στο DS ξερω γω, για να καταλαβαεις full τους μηχανισμους???Δεν ειναι R1 spam ξερω γω χαχαχα :P

Parry, running attacks, powerstance (DS2), guard-breaks, jump attacks, 4 διαφορετικες attacks αναλογα με R1-R2 και το αν ειναι 1 η 2 handed, εκατονταδες διαφορετικα οπλα και miracles, sorceries, hexes και και και...!!!!

 

Δεν έχει πρόβλημα ποσότητας το Dark Souls, κανείς δεν το αμφισβήτησε αυτό. Αν προσθέσεις 150 μηχανισμούς σε ένα παιχνίδι όμως δεν το κάνει 150 φορές καλύτερο. Στο τέλος της ημέρας όσο πωρωτικό είναι το PVP του Dark Souls στα χαρτιά άλλο τόσο unbalanced και broken είναι. Δεν είναι κακό, προς θεού. Το απολαμβάνω απίστευτα γι'αυτό που είναι. Άλλα όταν έχεις δίπλα το μωβ sharpness από polishing που είναι πλέον το σύστημα μάχης του MonHun το να ψωφάς από lagstab μετά από επίθεση που έπρεπε να έχει κόψει στα δύο τον εχθρό που δεν τον πέτυχε λόγο τραγικών hitboxes μειώνει κατά πολύ την εμπειρία.

 

Γίνεται λίγο ανούσια βέβαια η σύγκριση μιας και μιλάς για PVP ενώ εγώ αναφερόμουν στο PVE κομμάτι των παιχνιδιών . Μην ανησυχείς πάντως λατρεύω τα Souls. Απλά το Monhun το έχω σε ξεχωριστή κατηγορία από όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια που έχω παίξει! :P


Edited by Hellraider, 21 April 2015 - 21:02.