Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

αθλητισμος


  • Please log in to reply
64 replies to this topic

Poll: αθλειστε; (202 member(s) have cast votes)

αθλειστε;

  1. πολυ (16 votes [32.00%] - View)

    Percentage of vote: 32.00%

  2. λιγο (25 votes [50.00%] - View)

    Percentage of vote: 50.00%

  3. καθολου [τι ειναι αυτό;] (9 votes [18.00%] - View)

    Percentage of vote: 18.00%

Vote Guests cannot vote

#1 kakarrot

kakarrot

    C&F 24/7

  • Members
  • 442 posts

Posted 12 September 2006 - 23:04

επειδη δεν ειδα κανα παρομοιο θεμα πηρα την πρωτοβουλια να
κανω ενα :D

εγω οταν εχω ελευθερο χρονο
μια απο τις προτεραιοτητες μου ειναι και αυτη
ασχολουμαι πιο πολυ με το μπασκετ
παλιοτερα μεχρι περσυ επαιζα στο εφηβικο αλλα με πηραν τα χρονια
(μολις 19)
και τωρα παιζω μονο με φιλαρακια 8)
Posted Image
Μην ακολουθείς το μονοπάτι.
Πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.

#2 LiosAlfa

LiosAlfa

    Anime Elite

  • Members
  • 1,175 posts

Posted 13 September 2006 - 02:32

''έκανα'' κάποτε πολλή αθλητισμό ''κάποτε'' όμως προσέχτε τους τραυματισμούς παίδες μπορούν να στερίσουν πολλές χαρές.
Posted Image

#3 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 13 September 2006 - 03:08

αν και ειχα σταματησει ενα μεγαλο διαστημα μεσα στο λυκειο,τωρα που εχω ελαφρως περισσοτερο ελευθερο χρονο,ξαναρχισα και αρκετα εντατικα θα ελεγα :P
πρωταρχικα παιζω tennis(3 times a week),και απο κει και μετα ποδηλασια αποστασεων 1 φορα τη βδομαδα τουλαχιστον(thnk God βοηθαει και το μερος που μενω :3)..και πολυ περπατημα οσες περισσοτερες ωρες μπορω..

do sports ppl,for a better life X3 :kakashithumbup:

#4 Bulle

Bulle

    Μust Die

  • Members
  • 66 posts

Posted 13 September 2006 - 13:06

Παίζω ποδόσφαιρο σε 5χ5 , έπαιζα μπάσκετ πρόσφατα σε ομάδα και πιο παλιά ποδόσφαιρο σε ομάδα.

#5 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 posts

Posted 13 September 2006 - 13:19

Πήγαινα κολυμβηση γυρω στα 4 χρόνια αλλα σταματησα λόγο σοβαρου τραυματισμου στον ωμο.Τωρα σε κανα 5x5 αραια και που.

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#6 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 13 September 2006 - 13:26

Κολυμβητήριο από Τρίτη Δημοτικού έως Πρώτη γυμνασίου. Μετά επειδή μπήκα στην αγωνιστική και με πίεζαν με διπλές προπονήσεις τα παράτησα και άρχησα ενόργανη (όχι συγχρονισμένη, ούτε ρυθμική :hehe: . Ενόργανη) γυμναστική. 1η Γυμνασίου έως 3η Γυμνασίου έκανα μόνο ενόργανη. 1η λυκείου δεν σταμάτησα την ενόργανη αλλά συνέχισα και με μοντέρνο πένταθλο έως και δευτέρα λυκείου. Μετά σταμάτησα λόγω μαθημάτων αλλά θα τα ξανααρχίσω σύντομα (Δεν μου έκατσαν και τα ΤΕΦΑΑ :bye2: )

Και κλασικά κερικές φορές πάω για μπάλα. Να αθλείστε! Κάνει καλό στην υγεία, αλλά να προσέχετε για πιθανούς τραυματισμούς :kakashithumbup:

E5VV38U.jpg


#7 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 13 September 2006 - 14:26

Έπαιζα μπάσκετ σε ομάδα μέχρι πέρυσι. Το παράτησα επειδή μπήκε dsl :P

Ok και με φιλαράκια παλιότερα παίζαμε συχνά ποδόσφαιρο (και ενίοτε μπάσκετ) έξω. Τελευταία το κόψαμε δυστυχώς. Αλλά εντάξει, περπατάω κάθε μέρα 25 λεπτά να πάω και 25 να γυρίσω από το σχολείο, κάτι είναι κι αυτό :P

#8 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 13 September 2006 - 15:09

Το καλοκαίρι έκανα γυμναστική στο σπίτι μου. Μέτριο πρόγραμμα αλλά εδώ κ 4 βδομάδες η μόνη γυμναστική είναι το περπάτημα από το ένα φροντηστήριο στο άλλο :(
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#9 Luffy88

Luffy88

    mpafanakos^^

  • Members
  • 104 posts

Posted 13 September 2006 - 17:16

Εγώ έκανα 12 χρόνια Tae-kwon-do, έχω 2 dan.. αλλά για κακή μου τύχη πέρσυ έσπασα το πόδι μου σε κάτι αγώνες και σταμάτισα.. πλέον γυμναστική στο σπίτι ;)

#10 TNT

TNT

    Crazy Scientist!

  • Members
  • 735 posts

Posted 13 September 2006 - 19:31

Εγώ πάντα περπατούσα πολύ... Όταν λέω πολύ εννοώ πάνω από ώρα σε ημερήσια βάση... Το τελευταίο διάστημα ξεκίνησα και γυμναστήριο - διάδρομο + λίγο βάρη. Αυτά...

Posted Image



#11 Bulle

Bulle

    Μust Die

  • Members
  • 66 posts

Posted 13 September 2006 - 20:07

Kάτι πληροφορίες ότι ο champloo_mastah γυμνάζει τα σαγόνια του,ισχύει;

#12 just reaper

just reaper

    Anime Amateur

  • Members
  • 126 posts

Posted 13 September 2006 - 20:30

Εγώ παίζω paintball.

#13 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 13 September 2006 - 22:52

ωραίος...

15 χρόνια καλαθοσφαιριστής σε σύλλογο και φέτος [στα γεράματα] αποφάσισα να ακολουθήσω προετοιμασία ομάδας ποδοσφαίρου...

και όσο θυμάμαι τον εαυτό μου ότι πρόγραμμα και να έχει η εβδομάδα μου ,πάντα θα υπάρχει ένα κενό για μπάλα... ;)

#14 gohan-the mystic power

gohan-the mystic power

    .:LOST addict:.

  • Members
  • 1,006 posts
  • Locationhttp://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

Posted 14 September 2006 - 12:59

Παλιά ασχολιόμουνα με αρκετά αθλήματα(κολύμβηση,μπάσκετ,ποδόσφαιρο) αλλά τώρα μόνο κάνω γυμναστική στο σπίτι ή πηγαίνω στο γυμναστήριο(υπάρχει μια γυμνάστρια ....... :ninja: :pinch: )
http://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

#15 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 14 September 2006 - 17:08

Μπάσκετ περίπου τρείς φορές την εβδομάδα με φίλους και άλλους βλαμμένους που βρίσκουμαι στο γήπεδο για αντιπάλους :P , συν γυμναστήριο επί καθημερινή βάση τους τελευταίους 2 μήνες, βέβαια με μόνη αερόβια άσκηση το ποδήλατο με αποτέλεσμα να έχω πιαστεί στη μέση :@ οπότε λέω να αρχίσω να κάνω τις κλασσικές ασκήσεις που κάναμε στο σχολείο. :ninja:

ps: Χαρά και εργασία κάθε μέρα τα πρωϊνά και αυτό άσκηση είναι 8D
rsrGbGx.gif