Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 8 votes

Jojo's Bizarre Adventure: The Animation


  • Please log in to reply
402 replies to this topic

#346 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 03 April 2016 - 16:05

Η αντίδραση που περιμένει ο Toriko όταν απαντάει στο ερώτημα που δεν έθεσε κάποιος που δήλωσε ότι έχει διαβάσει το manga και επομένως ξέρει ήδη την απάντηση (στο ερώτημα που δεν έθεσε):

ουάου τορίκο που τα ξέρεις αυτά...έχεις διαβάσει το manga αρχηγέ...damn...

To manga το ξέρει, το pacing που θα χρησιμοποιήσει το anime ενδεχομένως να μην το ξέρει (π.χ. αν φαίνεται από το preview, μπορεί να μην το βλέπει):

 

 

Ο τωρινός κακός δεν μου αρέσει κι ελπίζω να ξεμπερδέψουν μαζί του σε όσο λιγότερα επεισόδια γίνεται

 

 

 

 

 

εγώ είμαι ο καλύτερος γιατί δε ξέρω τίποτα


Edited by Six Winged Angel, 03 April 2016 - 18:50.


#347 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 03 April 2016 - 16:15

Η αντίδραση που περιμένει ο Toriko όταν απαντάει στο ερώτημα που δεν έθεσε κάποιος που δήλωσε ότι έχει διαβάσει το manga και επομένως ξέρει ήδη την απάντηση (στο ερώτημα που δεν έθεσε):

ουάου τορίκο που τα ξέρεις αυτά...έχεις διαβάσει το manga αρχηγέ...damn...

Το κομπλεξ σερνει καραβι βλεπω


header.jpg?t=1485907896


#348 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 03 April 2016 - 17:15

ok swa το αλλάζω σε "ουάου τορίκο που τα ξέρεις αυτά...έχεις δει το preview αρχηγέ...damn..."

 

thanks

 

διακρίνω πάντως ένα μοτίβο


Edited by Warchief, 03 April 2016 - 17:17.


#349 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 03 April 2016 - 17:31

Τώρα υπάρχει δικαιοσύνη στον κόσμο, ευχαριστούμε warchief.

 

Κι εγώ.

 

EDIT:

 

Άσχετο αλλά σχετικό με το thread. Πάντα πίστευα πως είναι πιθανόν το persona 3 να έχει αντλήσει έμπνευση για το concept του με τα evoker από το jojo 3 (βλ. πρώτο επεισόδιο). Τώρα που είδα το αρκετά καλό πρώτο επ του part 4, μου θύμισε ελαφρώς την κατάσταση με τους φόνους στο persona 4. Άλλες μικρές ομοιότητες μπορεί να βρει κανείς στα tarot και στην προσθήκη του koromaru. Είναι ενδιαφέρον το πως θα μπορούσε μια ασύμαντη σκηνή από μια ιστορία, να έχει εμπνεύσει ένα από τα concept για τα οποία διακρίνεται μία άλλη.


Edited by Six Winged Angel, 03 April 2016 - 18:00.


#350 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 03 April 2016 - 18:47

Πάντως λίγη προσοχή όταν μιλάτε με βάση το manga. Βάλτε μία επιπλέον επισήμανση για να ξέρει κάποιος τι είναι spoiler από το anime και τι όχι. Γενικά όμως είναι καλύτερο για το manga να μιλάμε στο αντίστοιχο thread. 



#351 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 04 April 2016 - 04:52

Όχι ότι έκανα ένα τρομερό spoiler για έναν fodder villain και πόσο μάλλον στην αρχή του επεισοδίου ,αλλά ακόμα και να ειναι έτσι η ειρωνεία σε αυτή την περίπτωση δεν νομίζεις ότι είναι too much?
Μόνο εγώ θα φάω warning για όλη την κατάσταση με spoiler tag στο post μου?
Τα post του warchief δε πρέπει να σβηστούν?
Είναι κάτι καθαρά που αν τον πείραξε τόσο να το στείλει σε pm και όχι εδώ.

header.jpg?t=1485907896


#352 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 04 April 2016 - 09:48

Πρώτον Toriko εσύ προσωπικά δεν έφαγες κανένα warning. Έγινε μία ήπια παρατήρηση για να βοηθιέται η συζήτηση ώστε αν κάποιος δεν θέλει να δει ούτε την ελάχιστη με βάση το manga προειδοποίηση, να έχει την επιλογή να την αποφύγει. Οπότε δεν ήταν καν προσωπική για σένα, παρά το ότι πήρε το post σου σαν αφορμή. 

Από εκεί και πέρα όσον αφορά την διαμάχη σου με τον Warchief. Όταν λες pm εννοείς το pm που θα μπορούσες να είχες στείλει σε εμένα αντί να κάνεις αυτό το post? To report ή το pm που θα μπορούσες να στείλεις πριν χαρακτηρίσεις τον άλλο κομπλεξικό; Και ναι συμφωνώ μαζί σου το post είναι όντως ειρωνικό. Δεν είναι προσβλητικό. Θα μπορούσα να είχα κάνει το ίδιο ακριβώς post και να σε ρωτάω " Φίλε Toriko με τι βάση προσπαθείς να εξηγήσεις σε έναν manga reader τι θα δει παρακάτω; Γιατί αν βλέπεις στο μέλλον έχω κάτι νούμερα του Τζόκερ να σου ζητήσω." Δεν δικαιολογείται η ένταση και το προσωπικό της απάντησής σου. Παρόλαυτά θεώρησα ότι η κουβέντα είχε λήξει και ότι μπορούσατε να συνεχίσετε να μιλάτε για το Jojo και όχι ο ένας για τα post του άλλου.

Από ότι φαίνεται όχι,γιατί όταν σου λένε ότι "δεν διαβάζεις μόνο εσύ το manga" είναι θέμα τιμής και πρέπει να μονομαχήσετε το χάραμα. :P  

Eυγενικά θα παρακαλέσω να αφήσεις την κρίση για το πότε πρέπει να διασπαστεί η ροή μίας συζήτησης σε μένα. Και γενικότερα να συνεχίσετε ομαλά από εδώ και στο εξής και πολιτισμένα. Εάν θες παραπάνω διευκρινήσεις μπορούμε να το συζητήσουμε σε pm για όσο θέλεις μέχρι να ικανοποιηθούν όλες σου οι απορίες και παρατηρήσεις.

Φιλικά η ανθυποκόπανη της γειτονιάς σας.  

 



#353 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 15 April 2016 - 20:49

Spoiler: diamond3


Edited by 1451, 16 April 2016 - 11:54.


#354 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 21 June 2016 - 21:56

Μόλις ξεκίνησα και γω την 1η σεζόν. Το overeacting πάει σύννεφο αλλά νταξ δεν είναι τελείως άσχημο. Μου θυμίζει Souten No Ken αλλά χωρίς τα κακά του. Το animation στο πρώτο arc δεν μου άρεσε τόσο αλλά συνεχίζουμε ακάθεκτοι μιας και που είμαστε ήδη στην 3η σεζόν και κάποτε πρέπει να το δω!


Edited by Hazuki, 21 June 2016 - 21:57.

rsrGbGx.gif

#355 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 22 June 2016 - 20:13

πάντως καλά κάναν και κόψαν την 4η σαιζόν σε 39 επεισόδια μιας και η τρίτη σαιζόν είχε γίνει βαρετή στο πρώτο μέρος και με πολύ στατικό ανιματιον.
Πάει καλά μέχρι τώρα. Εστω και αν παρακάμψαν τις απιστευτες πληροφορίες για την κιθάρα του Red Hot Chilli Pepper



#356 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 06 July 2016 - 20:06

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι γίνεται. Τελείωσα την πρώτη σεζόν που είχαμε το riple κι όλα αυτά. Τώρα στην δεύτερη έχουμε τα stands. Έτσι γίνεται και στο manga.

Επίσης τι τρελλό boost στα production values, το animation στην δεύτερη είναι γμτό.


rsrGbGx.gif

#357 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 07 July 2016 - 09:09

έτσι γίνεται και στο μαγκα. Αν και το ανιματιον μετά πέφτει σε στατικά επίπεδα VN. Στην 3η σαιζον είναι σαφώς καλύτερο.

#358 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 28 August 2016 - 12:54

Είδα το πρώτο κομμάτι της δεύτερης σεζόν και άλλα 6 από το δεύτερο. Μου αρέσει περισσότερο το σχέδιο αλλά γενικά δεν τρελαίνομαι. Βλέπονται ευχάριστα τα επεισόδια αλλά σε γενικές γραμμές δεν έχω "ας πούμε" ενθουσιαστεί κιόλας. Δεν έχει arcs που λες υπάρχει μια συνέχεια, έχουμε ότι πρέπει να φτάσουμε στην Αίγυπτο αλλά μετά όλα τα επεισόδια είναι αυτοτελή. Βασικά θα ήθελα να ρωτήσω η σειρά θεωρείτε καλή γιατί αυτή την εντύπωση έχω αλλά προσωπικά δεν μου λέει και πολλά.


rsrGbGx.gif

#359 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 29 August 2016 - 11:59

Έχει πολύ villain of the week το δεύτερο παρτ μέχρι τον dio που είναι η αποκορύφωση της σειράς.Για μένα καλή σειρά 7/10 αλλά γενικά έχει φάει αρκετό overhype το jojo μετά το anime που το ανακάλυψε ο πολυς κόσμος.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#360 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 13 September 2016 - 17:53

ΟΚ τελείωσα τις σειρές είδα και τα ova του 93, πάω για του 2000. Η καινούργια σειρά είναι συνέχεια τον προηγούμενων σεζόν; Λέει τίποτα;


rsrGbGx.gif