Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

my own art


  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#16 Wofer

Wofer

    Dragon's tear

  • Members
  • 95 posts

Posted 09 August 2007 - 13:16

ολα τα σχεδια μεχρι και το πρωτελευταιο ειναι δικης μου δημιουργιας το τελευταιο ειναι εμπνευση απο ενα rpg που επαιζα πριν 6 χρονια!!!

thnx για τα καλα σου λογια^^

εχω και αλλες εικονες και μαλιστα προσφατεστο κακκο ειναι πως μου την δινει το μελανωμα...(θελει πολυ προσοχη)
KORE DE OWARI DA!!

#17 Dain

Dain

    Anime Fan

  • Members
  • 227 posts
  • LocationAthens

Posted 09 August 2007 - 13:25

Ε, άρα είναι και το τελευταίο δική σου δημιουργία, από όπου και να το εμπνεύστηκες.
Κατανοώ πολύ καλά αυτό που λες για το μελάνωμα. Πράγματι θέλει προσοχή και είναι λίγο άχαρη δουλειά, αν και με το χέρι που έχεις δε νομίζω να σε παιδέψει και πολύ.
Προσωπικά χρησιμοποιώ το pen tool του Photoshop για μελάνωμα πια, γιατί με το χέρι τα έκανα και σαλάτα και χάλαγα τα μολύβια μου.
Είναι λίγο δυσκολούτσικο εργαλείο να το μάθει κανείς καλά - και γω ακόμα το μαθαίνω - αλλά όποιος το έχει μάθει αναρωτιέται μετά πώς ζούσε τόσο καιρό χωρίς αυτό (που λέει ο λόγος).

Κeep up the good work και αν κάνεις κάποια στιγμή ιστορία, έστω και μικρή, θα μ'άρεσε πολύ να τη δω!

#18 Wofer

Wofer

    Dragon's tear

  • Members
  • 95 posts

Posted 09 August 2007 - 14:23

πολυ ευχαριστως αν φτιαξω κατι θα το βαλω ^^'
KORE DE OWARI DA!!

#19 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 09 August 2007 - 14:29

Λοιπον θα πω και γω την γνωμη μου, εχεις ταλεντο και φενεται αλλα απο μονο του το ταλεντο δεν θα φερει καρπους θες αρκετη εξασκηση προκειμενου να διορθωσεις τις αναλογιες οι οποιες ειναι και ενα απο τα πιο δυσκολα σημεια ενος σχεδιου, για μενα ξεκινησε και αντεγραφε σχεδια απο επαγκελματιες για να καταλαβεις πως λειτουργουν οι ποζες και το στησημο καποιου χαραχτηρα, συνεχισε και σε καμια περιπτωση μη το βαλεις κατω, οτι λεω στο λεω για να γινεις καλυτερος!
great job!
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#20 Wofer

Wofer

    Dragon's tear

  • Members
  • 95 posts

Posted 09 August 2007 - 14:44

Εχεις απολυτο δικιο και ειδη εχω βελτιωθει απο τοτε που ειχα κανει αυτα τα σχεδια.τα προσφατα ειναι πολυ καλυτερα αρμονικοτερα αλλα δεν εχω βαλει κανενα προσφατο σχεδιο εκτος απο το catfish!

thnx strawhat buddy!!
KORE DE OWARI DA!!

#21 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 09 August 2007 - 16:52

Τα σχεδια σου ειναι πολυ ωραια! Συνεχισε την καλη δουλεια^^ Ελπιζω να δουμε κ κανενα απο τα αλλα προσφατα σχεδια σου!

#22 Wofer

Wofer

    Dragon's tear

  • Members
  • 95 posts

Posted 10 August 2007 - 06:17

εκανα την πρωτη μου προσπαθεια στο photoshop αρπαχτε την^^

Attached Files


KORE DE OWARI DA!!

#23 Wofer

Wofer

    Dragon's tear

  • Members
  • 95 posts

Posted 17 August 2007 - 12:23

δεν ξερω γιατι δεν φαινεται καλα η προηγουμενη εικονα...τεσπα

αυτο ειναι ενα σχεδιο που ειχα κανει πριν πολυ καιρο και απλος φαινεται καπως καλυτερο απο καποια αλλα που χα κανει τοτε!ρειξτε μια ματια.

Attached Files


KORE DE OWARI DA!!

#24 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 17 August 2007 - 12:25

Πολύ ωραίο! Πετυχημένες οι σκιάσεις και σωστές αναλογίες. Μπράβο! :thumbup:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#25 Wofer

Wofer

    Dragon's tear

  • Members
  • 95 posts

Posted 18 August 2007 - 01:49

thnx παιδια τωρα ετοιμαζω για πλακα ενα μικρο comic εμπνευσμενο απο ενα απο τα αγαπημενα μου rpgs!!εχω κανει την πρωτη σελιδα μολις κανω λιγο ακομα θα σας το δειξω^^'
KORE DE OWARI DA!!

#26 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 18 August 2007 - 11:09

Πολυ ωραια τα σχεδια σου...συνεχισε ετσι και θα βελτιωνεσαι συνεχως! Επειδη το εχεις, θα σου προτεινα να προσπαθησεις να σχεδιασεις με μετρημα. Ισως σε βοηθησει πολυ, ειδικα στις ανθρωπινες φιγουρες, να παρεις ενα απο αυτα τα ξυλινα κουκλακια που μπορεις να τα κουνας αναλογα με τη σταση σωματος που θελεις να φτιαξεις. Ξεκινα το σχεδιο σου με απλα γεωμετρικα σχηματα, γιατι ετσι θα μπορεις να ελεγξεις τις αναλογιες, πριν προσθεσεις λεπτομεριες...Θα χαρω πολυ να σε δω να βελτιωνεσαι, ωστε το ονειρο σου να γινει πραγματικοτητα οσο πιο γρηγορα γινεται!
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#27 Wofer

Wofer

    Dragon's tear

  • Members
  • 95 posts

Posted 18 August 2007 - 18:27

thnx matsu!!^^
KORE DE OWARI DA!!

#28 Wofer

Wofer

    Dragon's tear

  • Members
  • 95 posts

Posted 24 August 2007 - 19:20

Να ακομα ενα σχεδιο καπως πιο προσφατο καλοκαιρινης random φασης!
μπορει να παιζε και σε μανγκα καποτε καπου καπως!

Attached Files


KORE DE OWARI DA!!

#29 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 24 August 2007 - 21:17

Αν εξαιρέσεις το στόμα και το τελείωμα της μύτης, όλο το υπόλοιπο είναι "OMFG, εσύ το ζωγράφισες αυτό;;;" Και πάλι μπράβο. :D

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#30 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 24 August 2007 - 21:51

Το χέρι είναι φοβερό..! :oo:
Βασικά όλο είναι καλό, αλλα μιάς και έχω πρόβλημα με τα χέρια, το μάτι μου πέφτει εκεί παντα. XD

LfNX0dh.png