Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Αγγλόφωνες σειρές


  • Please log in to reply
2788 replies to this topic

#46 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 posts

Posted 30 October 2006 - 19:50

Μολις ειδα και το 6ο επεισόδιο απο το Studio 60 και πραγματικα με εντυπωσιασε
το πως εναλλασεται το σενάριο.Σκεφτομαι να ξεκινησω το Prison Break
αμα βρώ χρόνο μέσα στην εβδομάδα :happy2:

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#47 mcgraf

mcgraf

    Αγκαλίτσας ο Θανατηφόρος

  • Members
  • 74 posts

Posted 30 October 2006 - 22:03

Λοιπον, Heroes ολα τα λεφτα!
Πολυ καλη σειρα.

Επισης και το Eureka.
Πολυ καλη και εξυπνη σειρα.
Posted Image

#48 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 30 October 2006 - 23:07

αρχισα κι εγω το Heroes προσφατα...
πολυ καλη σειρα οντως,αρκει να συνεχισει ετσι :kakashithumbup:
Ηiro ftw :bleh:
και κλασσικα συνεχιζω Lost season 3..και ανυπομονω για το επι 5!
spoilies for ep 5.
[spoiler:48e904f143]*μακαρι να μας αποκαλυψουν info τον τυπο με το eyepatch,που εμφανιζεται σε μια απο τις οθονες του Pearl Hatch,συντομα.. :P *[/spoiler:48e904f143]

#49 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 12 November 2006 - 18:09

Εγώ βλέπω τα εξής: friends, charmed, smallville, complete savages. Και έχω δει και πολλά ακόμη που δεν τα θυμάμαι. Απλά αυτά τα 4 είναι πολύ καλά.

#50 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 posts

Posted 12 November 2006 - 20:14

Το Studio 60 δεν πήγαινει και τόσο καλα
και πολλοι είπανε οτι θα σταματησει η σειρά( http://www.tv.com/story/6954.html?tag=story_list;img;4 )
τελικά ομως επειδη ειναι πληρωμένοι cast και συνεργειο για 6 μηνες
ισως το δούμε να τελιωνει αυτη την season.

To 6 και το 7 πάντως ητανε πολυ ωραια,κρίμα να το χαλάσουν τώρα που
αρχίζει και αποκτά ενα ενδιαφέρον :dry:

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#51 Bulle

Bulle

    Μust Die

  • Members
  • 66 posts

Posted 16 November 2006 - 00:34

Νέα σειρά που βασίζεται στο City of God λέγεται City of men και υπάρχει ΜΟΝΟ στα seven video net.Πάρα πολύ καλή.

#52 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 17 November 2006 - 15:13

μιλας για την μινι σειρα ετσι?
υπαρχει κανονικη σειρα
η οποια αφτη την στιγμη σεναριακα ξεπερναει οτι αλλο υπαρχει

Τι είναι μίνι σειρά?

Λογικά θα εννοεί σειρά με λίγα episodes...
Τώρα δεν ξέρω αν πιάνεται αλλά εγώ απο αμερικάνικες σειρές βλέπω μόνο South Park ( :respect: ), και έβλεπα και Friends.
Επίσης και λίγο VIVA LA BAM επειδή είχε πολλούς γνωστούς rockades/metalades σε κάποια episodes (Slayer, Gwar, HIM και άλλοι...)

#53 Kuso Kenshi

Kuso Kenshi

    Anime Fan

  • Members
  • 218 posts

Posted 17 November 2006 - 20:23

Εγώ βλέπω τα εξής: friends, charmed, smallville, complete savages. Και έχω δει και πολλά ακόμη που δεν τα θυμάμαι. Απλά αυτά τα 4 είναι πολύ καλά.

Κι εγώ αυτά βλέπω και θέλω να προσθέσω τα Stargate SG-1, Invisible Man(τελειωμένη) κι άλλη μία που έχει/είχε το Star(δεν ξέρω πώς τη λένε, το Star τη λέει Ιατρικές Υποθέσεις :dry: ) με έναν τύπο Dr. House...Τώρα πέτυχα κάτι ωραίες σειρές στο ΣΚΑΪ: Dr. Who και 4400, και οι 2 πολυ καλες.
"Mind like water is a visual metaphor for a state of
being. Choice is a function of awareness, awareness comes
as a function of meditation. Observe things from a place
of non-reaction, which does not mean detachment, but means
not attached to an outcome. Knowing others is intelligent.
Knowing yourself is enlightened. Conquering others takes force.
Conquering yourself is true strength. Knowing what is enough is
wealth. Forging ahead shows inner resolve."
Posted Image

#54 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 17 November 2006 - 22:10

[quote name='"Kuso Kenshi"'][quote name='trynksssj2'] έχει/είχε το Star(δεν ξέρω πώς τη λένε, το Star τη λέει Ιατρικές Υποθέσεις :dry: ) με έναν τύπο Dr. House[/quote]
House MD. winz a lot :bleh:
o House ειναι απλα απο τους πιο θεικους χαρακτηρες ever σε σειρα..ειδικα οταν μπαινει στο cynical mode 8D
αυτο τον καιρο παραλληλα με την 1η season που δειχνει στο Star,βλεπω και την 3η,η οποια ειναι φυσικα τρομερη! :kakashithumbup:

παντως*οπως μπορει να παρατηρησει κανεις :bleh: * εχω φαει γερο κολλημα με το Heroes.. :love: μετα το ψιλο-ξενερωτο πρωτο μερος του Lost,που με εκνευρισε,ειπα να βρω κατι αλλο να πορωθω...and here it is..πραγματικα το win της season for meh.. :rolleyes:
το μονο που ελπιζω τωρα,ειναι οι υπευθυνοι να χειριστουν την συνεχεια αλλα και τις επομενες season το ιδιο καλα οπως ειναι τωρα,για να μην εχουμε τα ιδια με το Lost που εχει αρχισει να πεφτει ποιοτικα.. :calm:

#55 hajate

hajate

    Anime Freak

  • Members
  • 317 posts

Posted 17 November 2006 - 23:58

προσωπικά τα 2 τελευταία επεισόδια του lost τα βρήκα μια χαρά.σήμερα είδα τον πιλότο του heroes.όλα τα λεφτά :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf:
μήπως ξέρει κανείς τί ρόλο βαράει το jeriho!
έχω ακούσει καλά λόγια μέχρι στιγμής!!!
αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο ρίξτε το! :)
Υ.Γ.Το ΣΚΑΙ είναι το πιο απαίσιο κανάλι.παντού μετάφραση γαμώτο :mad2:

#56 gohan-the mystic power

gohan-the mystic power

    .:LOST addict:.

  • Members
  • 1,006 posts
  • Locationhttp://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

Posted 27 November 2006 - 01:36

Τέλειωσα το Lost και έγινε addict αλλά άρχισα να απογοητεύομαι μιας και όλοι μου λένε ότι η σειρά πέφτει πολύ(και αυτό επαληθεύετε μιας και σταμάτησε μέχρι το φεβρουάριο. :calm: )
http://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

#57 Turgon

Turgon

    Anime Amateur

  • Members
  • 107 posts

Posted 28 November 2006 - 10:22

House MD. winz a lot :bleh:
o House ειναι απλα απο τους πιο θεικους χαρακτηρες ever σε σειρα..ειδικα οταν μπαινει στο cynical mode 8D

Όντως, ο House είναι ίσως ο καλύτερος χαρακτήρας που έχω δει σε αμερικάνικη σειρά. Πετάει απίστευτες ατάκες \m/
Παρεμπιπτόντως, ο τυπάς που έχει το ρόλο του House έχει παίξει και στο 101 Dalmatians....κουφάθηκα όταν είδα ποιον έπαιζε XD
Posted Image
Posted Image

#58 6Greed9

6Greed9

    Solid Duck

  • Members
  • 233 posts

Posted 04 December 2006 - 00:33

smallville:respect:

#59 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 posts

Posted 04 December 2006 - 13:51

Ακουσα οτι Heroes ,Studio 60 και κάτι άλλα series σταματάνε αυτη την εβδομάδα για Χριστούγεννα:cry:

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#60 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 04 December 2006 - 14:18

Ακουσα οτι Heroes ,Studio 60 και κάτι άλλα series σταματάνε αυτη την εβδομάδα για Χριστούγεννα:cry:

στο Heroes παντως τελευταιο επεισοδειο για φετος θα ειναι σημερα,και ξανα νεο επεισοδιο θα παιχθει την 1η του 2007(Δευτερα)!!!! :despair::shutup:
ΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ~!:bye2: