Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Litchi Hikari Club

Drama Horror

  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#16 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 02 October 2012 - 14:16

the last pun [おかずは抜き] was rather funny though :P (αν το καταλαβα σωστα XD), the rest were average gags. nothing special.
σε αυτο το στυλ παντως τα 2,5 λεπτα ειναι ιδανικα και δεν ειχα προβλημα με αυτο που ειδα :P *avoids them rocks*

#17 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 15 October 2012 - 14:43

Από το κακό στο χειρότερο πάμε.
Spoiler:


Εντάξει, δεν λεω, βγάζει λίγη πλάκα αν και όχι πάνω του μετρίου, αλλά δεν μπορώ να σκέφτομαι τους χαρακτήρες να κάνουν αυτά που κάνουν. Αν δεν είχα διαβάσει το manga ίσως να το έβλεπα πιο ευχάριστα.

Τουλάχιστον ο Zera έχει ωραία φωνή.

#18 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 21 October 2012 - 16:31

3: Και συνεχίζει να καταστρέφεται χωρίς καμία απολύτως υπόθεση.

Spoiler:


#19 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 07 November 2012 - 18:49

Τελικά δεν άντεξα και πολύ, 4το επ...σλουπ and drop! Ίσος να φτέει το ότι έχω διβάσει το μάνγκα και μόνο που βλέπω αυτο το πράματα μου σπάνε τα νεύρα, ούτε το χιούμορ μπορώ να καταλάβω, αλλα anyway~
αν και πρεπει αν τα χανάπαμε, χάλια animation. Αν αποσυνδέσω το μυαλό μου και το πάρω ως ξεχωριστή σειρά εντελώς απο το μάνγκα....duh, δε μπορώ να το καταλάβω, ούτε να το βρω "καλό" ακομα κιέτσι >.< Im really dissapointed !
H φώνη του Ζera είχε πλάκα, αλλα μέχρι εκει...sorry, αλλα εγώ το εγκαταλείπω εδώ! drop! καιας βάλουμε ενα 3/10 για τη προσπάθεια ~

Edited by GhostPrince, 07 November 2012 - 18:50.

フカフカ

#20 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 30 January 2013 - 10:12

Ξαναπιάνοντας το και βλέποντας το μονορούφι, μιας και τέλειωσε, Ναι, αν με ένα επεισόδιο την βδομάδα ήταν απαίσιο, 8 3λεπτα μαζί, ήταν η αποκορύφωση της απαισιότητας.

Δεν έχω πολλά σχόλια να κάνω. Ενώ και στο manga είχε ώρες ώρες ένα πιο ανάλαφρο και κωμικό αέρα, στο anime, είχε μόνο έναν γελοίο. Και να πάει στο καλό, η σύγκριση με το manga, το χιούμορ ήταν κρύο και καθόλου του γούστου μου. Και επειδή μόνο σε αυτό θα μπορούσαμε να μετρήσουμε, μιας και πλοκή, animation, χαρακτήρες=0, δεν μου άρεσε καθόλου.

Well, δεν μπορούν κ'όλα να βγαίνουν καλά, αλλά το συγκεκριμένο θα μου ήταν πολύ ενδιαφέρον αν ακολουθούσε το manga πιστά και δεν πήγαινε προς τα αποτυχημένα κωμικά τρίλεπτα.



Also tagged with one or more of these keywords: Drama, Horror