Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Magi - Labyrinth of Magic

Shounen Fantasy Adventure Fall 2012 TVseries

  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#91 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 04 April 2013 - 17:29

Αν δεν θες να το διαβάσεις από την αρχή πιάσε το στο chapter 77 είναι ακριβώς μετά το ending του Balbadd arc,μετά από εκεί άρχισαν να αλλάζουν πράγματα από το manga.Διάβασε πάντως και το πρώτο chapter που το έκοψαν από το anime και κατά την γνώμη μου είναι πολύ ωραίο.

#92 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 04 April 2013 - 20:36

Οκ ευχαριστώ μάλλον θα το ξεκινήσω από το 77 και θα διαβάσω και το 1ο.

                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#93 DforDonald

DforDonald

    Starting...

  • Members
  • 27 posts
  • LocationΠατρίδα είναι όπου αγαπάς και οπου σ' αρέσει...

Posted 10 April 2013 - 08:57

Ομολογω οτι μου κεντρισε το ενδιαφερον στην αρχη αλλα στα τελευταια επεισοδια του αλλαξαν τα φωτα... Κριμα γιατι ειχε καλες προοπτικες αλλα εν τελη εγινε φωτοτυπια του Fairy Tail.
Posted Image

#94 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 20 April 2013 - 12:19

Πολύ καλό!! Το τέλειωσα την προεγούμενη βδομάδα! Ελπίζω να έχει και season 2!!

30w46c0.jpg


#95 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 20 April 2013 - 12:20

Πολύ καλό!! Το τέλειωσα την προεγούμενη βδομάδα! Ελπίζω να έχει και season 2!!


Έχει ήδη ανακοινωθεί η δεύτερη σεζον , θα αρχίσει τον Οκτώβρη κατά πάσα πιθανότητα.

#96 freak27

freak27

    Sparking

  • Members
  • 622 posts

Posted 28 April 2013 - 14:31

Αξιζει η σειρα να την αρχισω?? Εχει story που θα με τραβηξει τουλαχιστον σε μετριο βαθμο ή ειναι αδαφορο για να περναει η ωρα απλα??
Posted Image

#97 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 28 April 2013 - 21:12

Καλή είναι.Για εμένα άνω του μετρίου.Δες την.

Posted Image


#98 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 28 April 2013 - 23:37

Αξιζει η σειρα να την αρχισω?? Εχει story που θα με τραβηξει τουλαχιστον σε μετριο βαθμο ή ειναι αδαφορο για να περναει η ωρα απλα??


Το "story" είναι αυτό:

Η ιστορία ξεκινά με τον Alladin που για όλη την ζωή ήταν παγιδευμένος σε ένα δωμάτιο .Όταν δραπετεύει από εκεί μαζί με το τζίνι φίλο του τον Ugoo που ζει μέσα σε ένα μαγικό φλάουτο ψάχνουν να βρουν και άλλα τζίνι που ζουν μέσα σε μαγικά αντικείμενα .Σύντομα συναντά το Alibaba που θέλοντας να πλουτίσει θέλει να κατακτήσει μαγικά dungeon που εμφανίζονται σε διάφορα σου σημεία του κόσμου και που κρύβουν αμύθητους θησαυρούς .Εκμεταλλεύεται έτσι τις μαγικές ικανότητες του Alladin για να τον βοηθήσουν να κατακτήσει το 10 dungeon που εδω και δέκα χρόνια κανείς δεν το έχει καταφέρει.


Αν θες κάτι σε action και adventure, με μια πιο παραμυθένια ατμόσφαιρα, είναι πολύ καλό. Αν πάλι όχι, δεν θα σε τραβήξει :Ρ

#99 neo7101

neo7101

    Starting...

  • Members
  • 54 posts
  • LocationZion

Posted 07 June 2013 - 11:50

Εγω Fairy Tail δεν ξερω για την σύγκριση αλλα αυτο μου άρεσε αρκετα, καιρο ειχα να δω ανιμε με αρκετη δραση...
Ωραιοι χαρακτήρες οι περισσότεροι ακομα και ο villain jafar..

                        see you space cowboy

-----> http://myanimelist.net/animelist/neo7101 <-----

neo7101.jpg
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews


#100 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 06 August 2013 - 10:12

το πρώτο trailer για την δευτερη σεζον :kill4u: :kill4u: :kill4u:

Youtube Video



#101 Utaku

Utaku

    Tuturuu!!!

  • Members
  • 166 posts

Posted 06 August 2013 - 16:00

Ωραιο ωραιο!!! Καταπληκτικη μουσική κυρίως!!!

Ελπίζω μόνο να μη πετσοκόψουν κ αυτά τα chapters...Αρκετά με την πρώτη σεζόν ας μας λυπηθούν :P

tumblr-static-1ngsil503zesk8s48o480gsg0-
...My anime, manga and dorama lists!!!


#102 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 02 October 2013 - 14:48

Youtube Video



#103 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 posts

Posted 07 October 2013 - 21:46

Επιτελους ξεκινησε η δευτερη season. Το πρωτο επισοδειο ηταν αρκετα καλο και νομιζω οτι μπαινει στο κλιμα αρκετα νωρις, πραγμα που μου αρεσει προσωπικα. 

Spoiler:



#104 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 28 January 2014 - 23:06

Δεν είχα βγει χρόνο τόσο καιρό να ποσταρω εδώ .Η δεύτερη σεζον έχει ανέβει πάρα πολύ, καθολου fillers και η ιστορία είναι  πιστή στο manga.Για όσους δεν το πήραν χαμπάρι (μαζί και εγώ :P ) την Κυριακή είχε βγει διπλό επεισόδιο και σήμερα βγήκαν οι υπότιτλοι.Οπότε όσοι πιστοί έχετε απομείνει  προσέλθετε :ballumad: :ballumad:



#105 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 28 January 2014 - 23:28

Για όσους δεν το πήραν χαμπάρι (μαζί και εγώ :P ) την Κυριακή είχε βγει διπλό επεισόδιο και σήμερα βγήκαν οι υπότιτλοι.Οπότε όσοι πιστοί έχετε απομείνει  προσέλθετε :ballumad: :ballumad:

 

m3xouu.jpg

 


 


Posted Image

Avatar & signature by Kai




Also tagged with one or more of these keywords: Shounen, Fantasy, Adventure, Fall 2012, TVseries