Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 1 votes

New Evangelion


  • Please log in to reply
140 replies to this topic

#121 GoDzila13

GoDzila13

    Anime Fan

  • Members
  • 216 posts

Posted 10 October 2007 - 20:44

ηταν το πρωτο mecha ανιμε που ειδα και ακομα δεν εχω δει δευτερο mecha ανιμε ισως να μην μου αρεσουν τα mecha ανιμε γενικα δεν εχω δει αλα. αλλα ισως φταιει οτι δεν ειμαι fan ton mecha γενικα
οταν βγει η ταινια με fansubs θα την τσεκαρω ισως μου αρεσει

#122 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 11 October 2007 - 06:39

Συμφωνώ. Ειδικά το συγκεκριμένο anime ή θα το λατρέψεις ή θα το μισήσεις.

Όσο για το Rebuild ανυπομονώ να δω όλες τις ταινίες αλλά περισσότερο την τέταρτη που θα έχει και alternate ending. Αναρωτιέμαι τι μπορεί να έχει ο Anno στο μυαλό του.


Same here. Βασικά θα ήτανε τέλειο να κάνανε remake τα επεισόδια 25-26 :Blissfull:

#123 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 posts

Posted 11 October 2007 - 13:55

Same here. Βασικά θα ήτανε τέλειο να κάνανε remake τα επεισόδια 25-26 :Blissfull:

Βασικά το remake αυτών των επεισοδίων ήταν το End of Evangelion σε material μορφή ας πούμε. Αυτό που εύχομαι είναι το "καινούριο" τέλος να μην είναι τόσο αμφιλεγόμενο. Αλλά αυτό πάει πακέτο με το Eva σωστά? :congrats:

Posted Image


#124 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 11 October 2007 - 16:03

Βασικά το remake αυτών των επεισοδίων ήταν το End of Evangelion σε material μορφή ας πούμε. Αυτό που εύχομαι είναι το "καινούριο" τέλος να μην είναι τόσο αμφιλεγόμενο. Αλλά αυτό πάει πακέτο με το Eva σωστά? :congrats:


Εννούσα ακριβείς μεταφορά απλά με.......animation :fromabove:
Όντως αμφιλεγόμενο και Evangelion πάνε πάντα μαζί xD ακόμα και σ'αυτή την ταινία ήδη οι γνώμες διίστανται (αν και όχι και τόσο πολύ) Απλά ελπίζω να είναι το ίδιο καλό με τα προηγούμενα η και καλύτερο, γιατί όχι και ας λένε :Blissfull:

#125 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 posts

Posted 11 October 2007 - 17:03

Απλά ελπίζω να είναι το ίδιο καλό με τα προηγούμενα η και καλύτερο, γιατί όχι και ας λένε :Blissfull:

Και εγώ το εύχομαι. Δε μ'αρέσει γενικά να είμαι προκατειλημμένη και να προδικάζω νέα projects χωρίς πρώτα να τα έχω δει, γιατί μια γενική ματιά online και το Rebuild έχει φάει κράξιμο απο τους και καλά classic Eva fans που δεν δέχονται να "αγγιχτεί το masterpiece. Λες και το "παλιό" evangelion θα χάσει την αξία του.

Είναι βέβαια φανερό πως ένας απο τους κύριους λόγους για το remake είναι τα λεφτά.--πωπω surprise!!--
Αλλά επειδή μιλάμε για τον Anno, πιστεύω πως θα είναι αρκετά αξιόλογο και γιατί όχι ίσως και καλύτερο. Αν και 26 επεισόδια και 2 ταινίες δε μπορούν εκ των πραγμάτων και της διάρκειας χρόνου τους να συγκριθόυν με τις νέες 4 ταινίες.--έχει να πέσει κόψιμο και πολύ editing--

Τελοσπάντων για να δούμε. Ένα πάντως είναι σίγουρο, πως το επίπεδο του animation είναι κλάσεις μπροστά απο το original οπότε είναι και αυτό bonus. Λογικό.

Posted Image


#126 maniatis

maniatis

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 51 posts

Posted 19 April 2008 - 05:25

ειναι κανουριες η ταινιες οι remake του παλιου????και αν εχουν βγει ενα λινκ θελω ρε παιδες παρακαλω....

#127 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 19 April 2008 - 09:04

Ολοκαίνουργια :wooi2: και βγαίνει και σε 6 μέρες σε limited edition απότι διάβασα στη wikipedia :drink:

#128 maniatis

maniatis

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 51 posts

Posted 19 April 2008 - 14:07

και ποτε λενε να ολοκληρωσουν και τις 4 ταινιες???αν ξερει κανεις???

#129 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 19 April 2008 - 14:41

ο μι τζι..... διάβασα το Thread και τραβάω τις κοστίδες μου!

#130 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 posts

Posted 19 April 2008 - 15:15

και ποτε λενε να ολοκληρωσουν και τις 4 ταινιες???αν ξερει κανεις???

Μεχρι 2009 end νομίζω.

Και yes, το Limited Edition looks so awesome! :wooi2:

Posted Image


#131 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 19 April 2008 - 15:54

Μεχρι 2009 end νομίζω.

Και yes, το Limited Edition looks so awesome! :wooi2:


Όντως αλλά προφανώς δεν θα χει english subs, οπότε :emptyonexg1:
phmava.php

#132 mAs_81

mAs_81

    Anta baka?

  • Members
  • 150 posts

Posted 19 April 2008 - 19:03

Αγαλι αγαλι γινεται η αγουριδα μελι,ετσι δεν λενε?...Κ εγω αναμενω αυτες τις ταινιες πως+πως!!!!!!Ελπιζω ο Anno να μην εχει παρει τα ψυχοφαρμακα του(παλι:hahaha:) κ να δουμε κατι ανταξιο της σειρας..Κ τουλαχιστον ενα ending που αυτη τη φορα θα μας αφησει 2 φορες λαλακες...Αν μη τι αλλο σιγουρα το animation θα'ναι καλυτερο κ γι'αυτο το λογο ελπιζω οι μαχες να ειναι επικες κ να μην επικεντρωθει στα "ψυχολογικα" του καθε χαρακτηρα μονο...Για να δουμε,για να δουμε....:orly:
Posted Image

#133 somnium

somnium

    女神道

  • Members
  • 356 posts

Posted 19 April 2008 - 19:10

Αγαλι αγαλι γινεται η αγουριδα μελι,ετσι δεν λενε?...Κ εγω αναμενω αυτες τις ταινιες πως+πως!!!!!!Ελπιζω ο Anno να μην εχει παρει τα ψυχοφαρμακα του(παλι:hahaha:) κ να δουμε κατι ανταξιο της σειρας..Κ τουλαχιστον ενα ending που αυτη τη φορα θα μας αφησει 2 φορες λαλακες...Αν μη τι αλλο σιγουρα το animation θα'ναι καλυτερο κ γι'αυτο το λογο ελπιζω οι μαχες να ειναι επικες κ να μην επικεντρωθει στα "ψυχολογικα" του καθε χαρακτηρα μονο...Για να δουμε,για να δουμε....:orly:


:uhh:Get real, we 're talking about NGE here.
Ελπιζω να μας ξεπληρωσει ο Anno τα χρεωστουμενα απο τα eps 25-26. And there will be great rejoicing.

Posted Image


#134 mAs_81

mAs_81

    Anta baka?

  • Members
  • 150 posts

Posted 19 April 2008 - 20:15

:uhh:Get real, we 're talking about NGE here.

True,true.......
[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=O39nax7XvjQ&feature=related[/YOUTUBE]
ψυχολογικα ftw.....
Posted Image

#135 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 19 April 2008 - 20:59

πάντος, το προηγούμενο NGE ήταν πραγματική ψυχολογική οδύσσεια...