Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 1 votes

New Evangelion


  • Please log in to reply
140 replies to this topic

#106 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 03 September 2007 - 20:31

Πάρτε εικόνες να συγκρίνετε το παλιό με το νέο:
http://image.blog.livedoor.jp/guideline/imgs/1/3/131dc765.jpg
http://image.blog.livedoor.jp/guideline/imgs/2/7/27a99965.jpg
http://image.blog.livedoor.jp/guideline/imgs/f/1/f116aa68.jpg
http://image.blog.livedoor.jp/guideline/imgs/c/8/c8cb85eb.jpg
http://image.blog.livedoor.jp/guideline/imgs/9/7/97ce3f91.jpg

Πηγή Anime News Service
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#107 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 03 September 2007 - 20:58

Καλύτερες σκιάσεις, πιο φυσικά χρώματα, και Evas που φωσφορίζουν στο σκοτάδι [για να μην τα χάσουν μήπως;]

Μάλιστα. :smokingg:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#108 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 07 September 2007 - 07:06

Ρε συ Six Winged Angel, ένα visualy enhanced Eva θα είναι. με ένα μικρό twist στο plot που atm δεν μπορώ να κρίνω αν είναι καλό ή τα κάνει %&##^&@^*.

Θα δούμε οταν βγεί. Αν και γουστάρω το eye kandy, δε με ενθουσιάζει στο eva, dunno why (όχι οτι μόλις έσκασα τα τρελά λεφτά για το "mega" boxset και αν βγεί κανα blueray optimized θα τραβάω τα μαλλιά μου, lol)...


ε ναι ρε συ :hihi2:αυτό το ξέραμε από την αρχή. πολύ προτιμότερο για μένα ένα remake, παρά να αλλιώσουν την σειρά :wooi2: ...εν τω μεταξύ έφαγα spoiler το "plot twist" :oo::nanana::erk::nanteee::Crying2:
(p.s. κι εγώ xP)

#109 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 07 September 2007 - 08:10

[...] πολύ προτιμότερο για μένα ένα remake, παρά να αλλιώσουν την σειρά [...]

Μα κι αυτό θα γίνει. Απλά περιμένω να δω πόσο θα μας απογοητεύσει. Γιατί για να μας εντυπωσιάσει, χλωμό το βλέπω. :|

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#110 denCorg

denCorg

    Anime Fan

  • Members
  • 211 posts

Posted 07 September 2007 - 09:14

Εντάξει πιστεύω ότι δε χρειάζεται να είμαστε τόσο αρνητικά προκατειλημμένοι αν και όλοι έχουμε τις επιφυλάξεις μας.Το θέμα είναι βασικά αν θα δούμε κάτι διαφορετικό από το πρωτότυπο και κατά πόσο αυτό θα είναι ενδιαφέρον ή απλώς ένα eye candy. Εγώ πιστεύω πως είναι καλό που κινείται κάτι γύρω από το Evangellion. Εξάλλου αν δεν αρέσουν οι ταινίες σε κάποιον μπορεί να μείνει στα γεγονότα της σειράς.Η μεγαλύτερη ένσταση μου είναι μη τυχόν "λογοκρίνουν" κατά κάποιο τρόπο τη παράνοια που υπήρχε στο πρωτότυπο. Απ'ότι διάβασα παντός η πρώτη ταινία ασχολείται με τα γεγονότα από τα πρώτα επεισόδια της σειράς ενώ από τη δεύτερη θα αρχίσει να διαφοροποιείται το σενάριο.Μάλιστα θα προστεθεί και ένας ολοκαίνουριος χαρακτήρας.Τώρα το πως μπορεί να "χωθεί" ένας χαρακτήρας που να έχει ουσιαστική συμμετοχή σε ένα έργο όπως το evangellion είναι άξιο απορίας...
Go figure...
Posted Image

#111 Nagi_Souichiro

Nagi_Souichiro

    Chillout Your Spirit

  • Members
  • 122 posts

Posted 15 September 2007 - 16:02

Εγώ πάλι δεν έχω δεί ούτε το παλιό..
(αν μπορείτε να μου πείτε ποσα επισόδια είναι και γενικά να με διαφωτίσετε σχετικά με αυτό το ANIME..)..
Αν αξίζει να το κλατευάσω...
Όπως μου είπε και ένασ φίλος μου είμαι έλεος,πως δεν το έχω δεί..
Αλλά δεν έτυχε και λέω να το κατευάσω να το δώ τώρα και ασ είναι λίγο αργά..:(

#112 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 15 September 2007 - 17:53

Εγώ πάλι δεν έχω δεί ούτε το παλιό..
(αν μπορείτε να μου πείτε ποσα επισόδια είναι και γενικά να με διαφωτίσετε σχετικά με αυτό το ANIME..)..
Αν αξίζει να το κλατευάσω...
Όπως μου είπε και ένασ φίλος μου είμαι έλεος,πως δεν το έχω δεί..
Αλλά δεν έτυχε και λέω να το κατευάσω να το δώ τώρα και ασ είναι λίγο αργά..:(

Κάτι ξέρει ο φίλος σου :wooi2:
Μπορείς είτε να κατεβάσεις την σειρά και τις ταινίες από εδώ, είτε αν βαριέσαι να κατεβάζεις ή/και αν θες και κάτι παραπάνω μπορείς να μπεις σε αυτήν την πολύ καλή αλυσίδα η οποία λειτουργεί πάνω από έναν χρόνο τώρα ;)
phmava.php

#113 Nagi_Souichiro

Nagi_Souichiro

    Chillout Your Spirit

  • Members
  • 122 posts

Posted 15 September 2007 - 22:04

Σ'ευχαριστω..αλλά ξες...ποτέ δεν έχω χρησημοποιήσει..Torrets..δεν ξέρω την τύφλα μ..:(..ότι ΑΝΙΜΕ έχω δεί απο CD τα πείρα..

#114 Despic

Despic

    Κουρδιστός Μανταρίνης

  • Members
  • 284 posts

Posted 15 September 2007 - 23:49

Σ'ευχαριστω..αλλά ξες...ποτέ δεν έχω χρησημοποιήσει..Torrets..δεν ξέρω την τύφλα μ..:(..ότι ΑΝΙΜΕ έχω δεί απο CD τα πείρα..


Για ριξε μια ματια εδω: πληρης οδηγος για τα torrents
Πιστευω θα σε διαφωτησει... :thatsit:
Posted Image

#115 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 posts

Posted 10 October 2007 - 01:23

Παιδία εγώ βασικά διάβασα σχόλια (πάντα αποφεύγω τα spoilerfull reviews) από forums boards που έψαξα κλπ και από παιδιά που το έχουν δει και λένε ότι είναι εκπλήκτικό :wooi2: τώρα θα δείξει

Σε ορισμένες κριτικές διάβασα πως δεν ήταν και το αριστούργημα. Βέβαια ακόμα πρώτη ταινία είναι, οπότε υπομονή. Πάντως τα ταμειάκια τα έχει σπάσει στη Japan. --αναμενόμενο βέβαια--

Προσωπικά ανυπομονώ να βγει η δεύτερη ταινία να δω την αγαπημένη μου χαρακτήρα εν δράσει! --ξανά!--

p.s Έριξα πολύ γέλιο με τις Evangelion pizzes Hut που κυκλοφορούν στην Ιαπωνία.

Posted Image


#116 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 10 October 2007 - 06:39

Σε ορισμένες κριτικές διάβασα πως δεν ήταν και το αριστούργημα. Βέβαια ακόμα πρώτη ταινία είναι, οπότε υπομονή. Πάντως τα ταμειάκια τα έχει σπάσει στη Japan. --αναμενόμενο βέβαια--

Προσωπικά ανυπομονώ να βγει η δεύτερη ταινία να δω την αγαπημένη μου χαρακτήρα εν δράσει! --ξανά!--

p.s Έριξα πολύ γέλιο με τις Evangelion pizzes Hut που κυκλοφορούν στην Ιαπωνία.


Μην ξεχνάμε όμως ότι και η ίδια η σειρά δεν θεωρείται masterpiece από όλους ;)
anyways σε κανα-δυο μήνες θα ξέρουμε

#117 GoDzila13

GoDzila13

    Anime Fan

  • Members
  • 216 posts

Posted 10 October 2007 - 11:26

Μην ξεχνάμε όμως ότι και η ίδια η σειρά δεν θεωρείται masterpiece από όλους ;)
anyways σε κανα-δυο μήνες θα ξέρουμε


ειχα ακουσει απο πολους δες το evagelion το ειδα μεχρι το 9 επεισοδειο και δεν αντεξα αλλο να τιραναω τον ευατο μου και το παρατισα ισως γινεται καλυτερο πρως το τελος αλλα δεν θα αντεχα αλλα 9 τετιου ειδους επεισοδιων :fromabove:

#118 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 posts

Posted 10 October 2007 - 12:01

Μην ξεχνάμε όμως ότι και η ίδια η σειρά δεν θεωρείται masterpiece από όλους ;)
anyways σε κανα-δυο μήνες θα ξέρουμε

Εννούσα πως για τη συγκεκριμένη γκάμα fans του Evangelion ήταν κατώτερο των προσδοκιών. --απο ορισμένους--

Posted Image


#119 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 10 October 2007 - 19:44

ειχα ακουσει απο πολους δες το evagelion το ειδα μεχρι το 9 επεισοδειο και δεν αντεξα αλλο να τιραναω τον ευατο μου και το παρατισα ισως γινεται καλυτερο πρως το τελος αλλα δεν θα αντεχα αλλα 9 τετιου ειδους επεισοδιων :fromabove:


Μπαα.. συνήθως η σου αρέσει η δεν σου αρέσει, δεν πιστεύω να σου αρέσουν περισσότερο τα επόμενα eps άμα δεν το βρίσκεις καλό από την αρχή, -κρίμα- anyway τι να κάνουμε xD

Εννούσα πως για τη συγκεκριμένη γκάμα fans του Evangelion ήταν κατώτερο των προσδοκιών. --απο ορισμένους--


Καλά πάω πάσο, αν και πιστεύω ότι μιας και το animation και τα σχέδια είναι αυτό που με ενδιαφέρει σε αυτή την ταινία μιας και όλα τα άλλα είναι σχεδόν ίδια, οπότε πιστεύω πως θα μείνω απόλυτα ευχαριστημένος :wooi2:

btw το 1/4 των NGE fans θεωρούνε το EoE σκουπίδι :terror2: οπότε κάτι μπορεί να λέει και αυτό

#120 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 posts

Posted 10 October 2007 - 20:00

Μπαα.. συνήθως η σου αρέσει η δεν σου αρέσει, δεν πιστεύω να σου αρέσουν περισσότερο τα επόμενα eps άμα δεν το βρίσκεις καλό από την αρχή, -κρίμα- anyway τι να κάνουμε xD

Συμφωνώ. Ειδικά το συγκεκριμένο anime ή θα το λατρέψεις ή θα το μισήσεις.

Όσο για το Rebuild ανυπομονώ να δω όλες τις ταινίες αλλά περισσότερο την τέταρτη που θα έχει και alternate ending. Αναρωτιέμαι τι μπορεί να έχει ο Anno στο μυαλό του.

Posted Image