Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Πρόβλημα με yahoo


  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#31 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 11 June 2012 - 19:43

Ναι γίνεται, έχει επιλογή στο firewall level "disabled" και το δοκίμασα πριν μερικές μέρες, αλλά τίποτα.

#32 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 11 June 2012 - 19:48

Αν πατήσεις στο profil disable τι σου έχει τσεκαρισμένο από κάτω;
rsrGbGx.gif

#33 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 11 June 2012 - 19:54

Το ίδιο, απλώς εξαφανίζονται οι επιλογές delete level και update level name. Από τα άλλα πιο κάτω δεν είναι τίποτα τσεκαρισμένο.

#34 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 11 June 2012 - 19:59

Έχεις δοκιμάσει με κλειστό antivirus και κλειστό firewall στο pc;

Επίσης δοκίμασε να μπεις σε κάποιο από τα ψεύτικα accounts μέσα από εδώ

https://www.clearlydrunk.com/

----edit----

Πριν τα κάνεις όλα αυτά, αν είσαι συνδεδεμένος με wireless κάνε disable το connection και κότσαρε το καλώδιο στο pc, μην έχεις πολύ delay και τρώει καμιά φρίκη το yahoo (reaaaaaaaallllllyyyyyyyyy loooooooooooong shot)

Edited by Hazuki, 11 June 2012 - 20:21.

rsrGbGx.gif

#35 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 11 June 2012 - 20:49

Απενεργοποιημένα όλα και με καλώδιο και πάλι τίποτα. Από το link που μου έδωσες δεν μπορώ να μπω γιατί μου βγάζει ότι πρέπει να έχω enabled το script στο browser για να μπω, παρότι είναι enabled + δοκίμασα να αποεπιλέξω το "remove scripts".

Παραιτούμαι προς το παρόν... αρκετό χρόνο μου έφαγε. Thanks για την προσπάθεια!

Edited by Gilmaru, 11 June 2012 - 20:50.


#36 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 12 June 2012 - 08:29

Δημοσιευμένη  εικόνα

Παραλίγο ...
rsrGbGx.gif

#37 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 12 June 2012 - 23:45

Οχι Hazuki! We won!

Δημοσιευμένη  εικόνα

Μόλις τώρα δοκίμασα κάτι που από βλακεία δεν είχα σκεφτεί νωρίτερα!

Το Πανεπιστήμιο στην Πάτρα παρέχει ένα προγραμματάκι που κάνει σύνδεση VPN (δεν τα ξέρω και καλά αυτά) και μπαίνεις στο ίντερνετ με IP του πανεπιστημίου εδώ. Μπήκα μέσω αυτού στο mail και λειτουργεί!!

Επομένως δεν έχω πρόβλημα, απλώς πρέπει να κάνω log in σε αυτό πρώτα. Παράξενο βέβαια πως γίνεται αυτό, ξαναδοκίμασα μετά, αφού έκανα log out από το VPN, από την κανονική σύνδεση και συμβαίνει το ίδιο πρόβλημα, άρα κάτι έχει να κάνει με την σύνδεσή μου σχεδόν σίγουρα.

Btw, μπορεί να είναι ιδέα μου, αλλά έχω την αίσθηση ότι κάποια κολληματάκια που τρώει γενικά το inernet μου εξαφανίζονται με το VPN. Μπορεί να είναι και ιδέα μου γιατί δεν το χρησιμοποιώ πολύ συχνά, αλλά έχω αυτή την αίσθηση..

Edited by Gilmaru, 12 June 2012 - 23:52.


#38 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 13 June 2012 - 08:33

Κοίτα το ότι ο φίλος σου είχε το ίδιο πρόβλημα με σενα, σημαίνει ότι κάποιο θέμα έχεις στην σύνδεση σου. Τώρα όλα αυτά που δοκιμάσαμε ήταν μπας και γίνεται κάτι τελείως κουλό. Τώρα που λες για vpn, μήπως έχεις κάνει κάνα port forward; Το να μην έχεις πρόβλημα αν βγαίνεις από τη σχολή είναι απολύτως λογικό γιατί στην ουσία το vpn client σου φτιάχνει ένα "σωλήνα" με το δίκτυο της σχολής που περνά τα πάντα από εκεί μέσα.
rsrGbGx.gif

#39 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 13 June 2012 - 15:40

Εεε βασικά δεν καταλαβαίνω και πολύ από αυτά xD. Έχω πρόβλημα όταν μπαίνω χωρίς το vpn. Απλώς σκεφτόμουν αυτό που λες, μήπως έχει κάποιο γενικότερο θεματάκι η συνδεσή μου και απλά δεν το καταλαβαίνω σε άλλες περιπτώσεις.

Λες να πάρω τηλ τον ΟΤΕ ή θα είναι υπερβολή?

Edited by Gilmaru, 13 June 2012 - 15:43.


#40 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 13 June 2012 - 16:09

Μήπως και ο φίλος σου έχει αυτό το VPN client;
rsrGbGx.gif

#41 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 13 June 2012 - 18:49

Όχι.

#42 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 13 June 2012 - 19:59

Ε τότε δε χάνεις να πάρεις κάποιο τηλέφωνο στην υποστήριξη, βέβαια ετοιμάσου να μιλήσεις με άσχετους, που απλά θα σε ρωτάνε για λαμπάκια και αν το καλώδιο είναι στην Lan 1! -____-
rsrGbGx.gif