Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η νύχτα πέφτει στο Westeros [Game topic - In character]


  • This topic is locked This topic is locked
302 replies to this topic

#271 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 18 June 2012 - 14:54

Jaqen H'ghar
Posted Image

Ένας άνδρας παρατηρεί οτίη κινητήριος δύναμη πίσω απο αυτό το κομφούζιο πηγάζει απο την κοκκινη ιέρεια Melisandre.
Όσο αποδεκατίζονται οι κατήγοροί της και επιμένει στις δικιές τις άτοπες κατηγορίες γίνεται κάτι παρα πάνω απο λανθασμένη και ύποπτη.

O6rrvsU.jpg


#272 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 18 June 2012 - 20:35

Ygritte


Posted Image


Χμμ, δεύτερη σκέψη... Αυτός ο Τρίχας ο βόρειος πολύ εκτός τόπου και χρόνου ρε παιδιά. Μπορεί να είμαι μόνο μια μικρή άγρια με ανθρώπινο κοκκαλάκι για τα μαλλιά μου αλλά θα ορκιζόμουν ότι δε χρειάζεται να κατέβει κανείς τόσο νότια του Τοίχους για να αγοράσει ραπανάκια και κουβέρτες.

15fkk04.jpg


#273 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 18 June 2012 - 21:22

Daenerys Targaryen


Posted Image


Melisandre (Kalamaris) μπορεί να με λες ανόητη ~πφφ σε κλάνω με φωτιά δράκου γιατί Targaryen biatch!~, παρόλο που ψήφισα 3εις δολοφόνους, αλλά τελικά βλέπω ότι σταμάτησες επιτέλους να κατηγορείς τον Ned. Χαίρομαι που πιάνουν τόπο οι παραινέσεις μου, you are off the hook....~for nao~. Αν ακολουθήσεις αυτή την υποδειγματική πορεία και κάνεις και 2 βουτιές σε υπονόμους ~πρέπει να μετανοήσεις για την αυθάδειά σου~, θα σε δεχτώ και στο πλάι μου να μου πλέκεις τα μαλλιά καθώς θα βλέπω westeros-Tv στις φωτιές του παλατιού μου.

Τρίχα (Nikos1451) η υπέροχη επιλογή του να παίζεις φανερά σα δολοφόνος απ' ότι φαίνεται σε πήγε μακρυά. Κάτι μου λέει όμως πως αυτός είναι και ο πραγματικός σου ρόλος και απλά έπαιξες με τη διάθεσή μας για δολοπλοκίες.

Khal Drogo

Θα ηθελα να ακουσω το γιατι πιστευεις οτι ο Nedd ειναι αθωος φεγγαρι της ζωης μου.

Γιατί είναι my Sun and Stars!

Posted Image


#274 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 18 June 2012 - 21:46

Γιαννάκης Χιόνι

Posted Image

Αδελφέ μου Τρίχα Κορακοζώητο[Nikos 1451],αδυνατώ να πιστέψω ότι έχεις σχέση με τις δολοφονίες....
Αλλά,οι πράξεις σου ατιμάζουν το τάγμα και την αδελφότητά μας γι'αυτό έχω στείλει ήδη κοράκια στο Τείχος γνωστοποιώντας τους,τις αποτρόπαιες πράξεις σου.

Posted Image

Avatar & signature by Kai


#275 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 18 June 2012 - 21:57

Τρίχας Κορακοζώητος

Σταυρώστε με, σταυρώστε με στα χέρια σας σηκώστε με! Και όσο το κάνετε, αφήνετε δολοφόνους όπως η Ygritte και ο Khal Drogo [John Crabs] να αλωνίζουν...

#276 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 18 June 2012 - 22:05

Εντάρντιος "Νέντακας" Σταρτάκης


Posted Image


Lady Melisandre (Kalamaris), χαίρομαι που ήρθατε τελικά στα λογικά σας. Συγγνώμη για τα σκληρά μου λόγια, αλλά κατηγορούμουν άδικα για έναν φόνο που δεν διέπραξα, έναν φόνο που έχει μάλιστα σαν θύμα τον άνθρωπο που με μεγάλωσε σαν πατέρας...

Τρίχα Κορακοζώητε (nikos1451) αφού τελείωσε το GetNed και το Westeros TV έχει τώρα διαφημίσεις, ας ξαναγυρίσουμε στην δουλειά μας. Εξηγηθείτε παρακαλώ...


Edit: Τώρα το είδα και δεν αξίζει καινούριο ποστ, πραγματικά :P

Γιατί είναι my Sun and Stars!

Daenerys (Anelis) προσέχετε σας παρακαλώ τον τόνο της φωνής σας... Έτσι όπως τα λέτε αυτά, χωρίς να παίρνετε ανάσα, θα παρεξηγήσουν τα λεγόμενά σας και εσείς θα καταλήξετε κοκορέτσι σε τσιμπούσι των Dothraki και εγώ με παντόφλα για κράνος... ή ίσως χειρότερα....

Άουτς....

edit 2,3,4, whatever: Και ωρθογραφεικά λάθοι...

Edited by Osama Bin Laden, 18 June 2012 - 22:47.


#277 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 posts

Posted 18 June 2012 - 22:34

Khal Drogo

Posted Image

Σταυρώστε με, σταυρώστε με στα χέρια σας σηκώστε με! Και όσο το κάνετε, αφήνετε δολοφόνους όπως η Ygritte και ο Khal Drogo [John Crabs] να αλωνίζουν...



Εχω να σου κανω μια ερωτηση Τριχα, αφου ειμαι, οπως λες δολοφονος, ποιο το οφελος μου να ψηφισω τους δολοφονους στους προηγουμενους γυρους? Απο την αλλη εσυ, ολως τυχαιως δεν ψηφισες ουτε εναν δολοφονο και ψηφιζεις αθωους, οπως την Ygritte. Θα χαρω πολυ οταν δω να σου πευτει το κεφαλι και ο Βασιλειας, να λεει οτι αλλος εναν δολοφονος πεθανε. Σου ορκιζομαι, οτι απο τα κοκκαλα σου θα φτιαξω ενα τελειο περιδεραιο και θα το δωρισω στον γαμπρο μου τον Viseris. χαχαχχαχαχχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!

#278 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 18 June 2012 - 22:43

Τρίχας Κορακοζώητος

Αν δεν κάνω λάθος, ήδη βρήκαμε έναν δολοφόνο που κατηγόρησε συνεργό του για να γλιτώσει τις υποψίες. Γιατί να μην πιστέψω ότι κάνεις το ίδιο Khal Drogo [John Crabs] ;
Εγώ από την πλευρά μου δεν κατάφερα να βοηθήσω στην αποκάλυψη των δολοφόνων επειδή απλούστατα δεν ήξερα ποιοι είναι! Εσύ πάλι φαίνεσαι υπερβολικά σίγουρος ως προς το ποιοι ήταν. Ξέρεις κάτι που δεν ξέρω, είσαι για παράδειγμα συνεργάτης τους;

#279 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 posts

Posted 18 June 2012 - 22:51

Khal Drogo

Posted Image


Ωστε δεν ηξερες ποιοι ηταν Τριχα? Περιμενεις να πιστεψουμε κατι τετοιο? Και οπως σου εχω ηδη πει, εγω μπορω να αποδειξω την αθοωτητα μου, ενω εσυ οχι. Αν μπορουσες θα το εκανες ηδη. Οσο για τον ηξερα τους δολοφονους, μπορει και ναι μπορει και οχι. Ωστοσο αν τους ηξερα, δεν σημαινει οτι ειμαι ενας απο αυτους. Λυπαμαι Τριχα, αλλα ηρθε η ωρα σου. Ας ελπισουμε οτι ο συνεργος σου θα ειναι αρκετα τυχερος ετσι ωστε να μην χασει το κεφαι του αυριο.

#280 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 19 June 2012 - 05:18

Catelyn Stark

Posted Image


Φοβάμαι. Όσο πλησιάζουμε στο τέλος, τόσο η ατμόσφαιρα πυκνώνει. Θα μείνω μόνη; Θα παραμείνει έστω ένα μέλος της οικογένειάς μου μέχρι το κλείσιμο;

Είχα πρώτη ρίξει το βλέμμα μου στον Τρίχα, αλλά κανείς δεν έδειξε να ανησυχεί, οπότε το άφησα...

Είσαι εσύ ο δολοφόνος που τόσο δόλια τόλμησες να με ξεγελάσεις; Κατάρα στην γενιά σου. Φεύγω πάλι, νιώθω την απειλή δίπλα σε όλους σας. Όλους.



#281 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 19 June 2012 - 08:35

Jaqen H'ghar
Η πλειοψηφία αποφάσησε και ένας άνδρας δεν έχει παρα να ακολουθήσει το φρόνημα του κόκκινου θεού.
Ο Tρίχας Κορακοζώητος είναι πιθανότατα δολοφόνος καθώς ονομάστηκε απο τους περισσοτέρους για την ύποπτη στάση του.Μια τελευταία προειδοποίηση δίνεται στην κόκκινη ιέρεια Melisandre (Kalamaris).

O6rrvsU.jpg


#282 Otsuu-chan

Otsuu-chan

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 19 June 2012 - 10:02

Viserys Targaryen

Posted Image

Σου ορκιζομαι, οτι απο τα κοκκαλα σου θα φτιαξω ενα τελειο περιδεραιο και θα το δωρισω στον γαμπρο μου τον Viseris.

Aww κοίτα αγάπες...! Είμαι πράγματι αξιολάτρευτος τελικά! Περιδέραιο δώσε στην αδερφή μου, θα της ταιριάζει καλύτερα.
Εγώ θέλω ένα στέμμα να μου φτιάξεις. :blingeye2: (Παρεμπιπτόντως κουνιάδο με έχεις, αλλά δεν παρεξηγώ, για αγροίκο έχεις κάνει πρόοδο.)

Τρίχα δεν μας πείθεις. Έχεις μάθει δυο ονόματα και έχεις κολλήσει εκεί. Και κανονικό κοράκι να ήσουν, περισσότερα θα είχες να μας πεις.
Shoo, shoo~

#283 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 19 June 2012 - 14:09


Posted Image

Robert Baratheon [your beloved king and GM]

Η νύχτα πέφτει σιγά σιγά, θα έλεγα ότι είναι σοφό να αποχωρήσετε στα διαμερίσματά σας...
Και ελπίζω να έχετε προνοήσει για να έχετε μία ήρεμη βραδιά...


#284 Player_By_Post

Player_By_Post

    Game Master...

  • Moderators
  • 9 posts

Posted 19 June 2012 - 14:24

Με αρκετές μουρμούρες να ακούγονται, ο κόσμος πήγε σιγά σιγά να απομακρυνθεί από την αίθουσα του θρόνου...

Τότε όμως μπήκε ένας φρουρός μέσα με μία μπεκάτσα στο χέρι...

"Βασιλιά μου, βρήκαμε αυτό το μήνυμα στη μπεκάτσα που πιάσαμε για να φάμε..."

Παίρνει το μήνυμα ο Βασιλιάς κ διαβάζει :

"Dear Τρίχας-στοπ- η δουλειά έγινε σωστά-στοπ- Τους <<ξεχέριασες>>-στοπ-Θα λάβεις τα χρήματα όπως έχουμε συμφωνήσει-στοπ-Σου στέλνουμε το μήνυμα με μπεκάτσα για να μη μας πάρουν χαμπάρι με τα κοράκια-στοπ-"

Είναι δολοφόνος, πιάστε τον...

Και ω τι ειρωνεία ο Κορακοζώητος έφυγε από μία μπεκάτσα...

... let the massacre begin...
Posted Image


#285 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 20 June 2012 - 13:58

Posted Image


Robert Baratheon [your beloved king and GM]

Άλλο ένα πρωινό, άλλος ένας μικρός χαμός...
Βλέπω ήρθατε όλοι εκτός από εκείνη τη συμπαθεστάτη νεαρά..

Η Daenerys Targaryen [Αnelis] δεν είναι στην παρέα μας πλέον...
Φήμες λένε ότι της έκατσε στραβά το τελευταίο άλογο που έφαγε, αλλά μάλλον της το ταΐσανε παρά τη θέληση της από όσο μπορώ να καταλάβω...
Δε θέλω να μπω σε λεπτομέρειες αλλά ίσως το στόμα της να μην ήταν τόσο έτοιμο για κάτι τόσο ανάλογα προικισμένο...


Από τη μία δε μπορώ να πω ότι στεναχωρήθηκα πλήρως βάση όλων αυτών που έλεγε, από την άλλη να χάνουμε έτσι αθώους δε μας παίρνει...