Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Ποιά άλλη πόρωση έχετε εκτός από άνιμε;


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#61 Holy_Dice

Holy_Dice

    stay out ... of my territory ...

  • Members
  • 38 posts

Posted 07 January 2014 - 20:34

εχω μια πώρωση τωρα τελευταια με το να σχολιαζω σε παμπαλαια topic αα δεν μετραει αυτο ?

εε μαλλον τοτε θα επρεπεε να πω πως ειμαι πωρωμενος με το Breaking bad σιγουρα .... 


JkhE7UI.png


#62 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 07 January 2014 - 20:35

^ Μετραει ως νεα υποψηφιοτητα για το χρυσο φτυαρι.



#63 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 08 April 2014 - 01:18

Κινούμενα σχέδια, μαζί με παιδικές σειρές και ταινίες, επίσης ταινίες περιπέτειας και φαντασίας και μια λατρεία για τη μουσική.

 

Η μουσική σε μαγεύει και σε ταξιδεύει, σε κάνει να ξεχνιέσαι ή ακόμα μπορεί να σου βρει και τη λύση. Σε συντροφεύει, σε απογοητεύει, σε κάνει να κλαις, να λυπάσαι, να χαμογελάς, να χοροπηδάς. Δεν είναι βέβαια οπτικοακουστικό υλικό, αλλά πιστεύω ότι ένα από τα καλύτερα ακουστικά υλικά που υπάρχουν. Χωρίς αυτή ο κόσμος θα ήταν άδειος.


30w46c0.jpg


#64 RnGZeus

RnGZeus

    Starting...

  • Members
  • 25 posts

Posted 08 April 2014 - 02:52

VideoGames και Βιβλία είναι πολύ μεγαλύτερη πόρωση για εμένα από Anime.Anime άρχισα να βλέπω πριν κάνα 2χρονο ενώ Videogames παίζω από 3 χρονών μεγαλώνοντας σε 1 σπίτι που και η μάνα μου και οι αδερφές μου ήταν Gamers.Και βιβλία το γεγονός ότι έχω 2 βιβλιοθήκες με βιβλία μου μεγάλες και άλλες 2 εδώ Ρέθυμνο ενώ τα anime δε μπαίνω καν στο κόπο να τα κατεβάσω,κάτι λέει.

Πάντως ναι σαφώς videogames και βιβλία και μετά μουσική και μετά πλέον anime,μετά μετά σειρές και ταινίες.


 

"But you've finally come to realize it now,haven't you?Only one thing is equal for all, and that is Death."
Johan Liebert.

 

"King of the ants, Meruem. You don´t understand a thing about the limitless malice of mankind!"
Isaac Netero.


#65 xReverend

xReverend

    Starting...

  • Members
  • 14 posts
  • LocationChania

Posted 08 April 2014 - 03:16

μαγειρική και μουσική είναι οι δύο κυριοι τομείς πόρωσης μου... ακολουθάνε κοντά τα παιχνίδια (όλα, απο video games μέχρι επιτραπέζια και παρέας) DnD και Basketball. σε λίγο καιρό ελπίζω να προσθέσω το pen n paper Lord of the Rings στις πορώσεις μου... αρκεί να βρώ party :)



#66 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 08 April 2014 - 14:38

Τζιμ, σχεδιο και εννοειται gaming!
Κριμα που παρατησα bmx και rollerια...Στο 1ο εφαγα απιστευτα τρελη σαβουρα σε κολπακι (νοσοκομειο και ετσι :8): ) και το 2ο επειδη...ετσι?


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#67 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 08 April 2014 - 18:31

Έχω πόρωση με την ........ αλλά αυτή δεν έχει πόρωση μαζί μου...


Posted Image

#68 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 20 April 2014 - 15:26

Μουσική, φόρμουλα 1 και LeagueOfLegends.


Posted Image

#69 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 21 April 2014 - 01:10

τις γυναικες


Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]

#70 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 02 November 2014 - 23:27

Με τους δεινοσαυρους... Είναι μια νέα εκτονωτική πόρωση που με ενθουσιάζει και με ωθεί να χώνομαι ακόμα πιο βαθιά στον κόσμο των προιστορικών σαυρών.

Αγόρασα δύο τόμους στο μπαζάρ του βιβλίου και ξεκίνησα απευθείας διάβασμα.....από το σε ποια εποχή έζησε ο καθένας, μέχρι τα χαρακτηριστικά της φωλιάς του καθενός από αυτού εώς.... τα ιδιαίτερα όπλα, το αγαπημένο θήραμα, το ύψος συγκριτικά με τον άνθρωπο, τις δάφορες κατηγορίες στις οποίες χωρίζονται, το πως γίνονται ανασκαφές και τα υλικά διατήρησης οστων..

Μάταια ψάχνω σεμινάριο δεινοσαυρολογίας... Ονειρεύομαι επίσης να πάρω κάποια στιγμή βεβαίωση δεινοσαυρικών γνώσεων και να την κρεμάσω στον τοίχο μου.

 πολύ μεγάλο ενδιαφέρον πρέπει να σας πω ότι είχαν οι έρευνες για τον τρόπο αποβίωσης των δεινοσαύρων, καθώς και τα απανωτά βίντεο που έχω παρακολουθήσει με επικές μάχες δεινοσαύρων στο γιου τιουμπ και κάποια ντοκιμαντέρ.... αχχχχχχχχχ amaaan dino lovu

 

all%20sorts%20of%20dinosaurs-%20eating%2


Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#71 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 03 November 2014 - 14:05

^^Χεχε, τετοια πορωση πρωτη φορα την ακουω!!!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#72 hgatakoskylos

hgatakoskylos

    Anime Fan

  • Members
  • 139 posts

Posted 03 November 2014 - 18:03

1.Διάβασμα, κυρίως μυθιστορήματα, αλλά και ότι άλλο καλό(ιστορία, ψυχολογία).

2. Κατασκευή κοσμημάτων(πήγαινα και σε μαθήματα)



#73 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 03 November 2014 - 18:04

That awkward moment οταν συνηδητοποιεις οτι η μονη σου ασχολια ειναι τα ανιμε και χωρις αυτα η ζωη σου ειναι αδεια  :terror2:


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#74 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 04 November 2014 - 05:35

Έχουμε και τα manga άρα πολυδισδιάστατα ενδιαφέροντα.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#75 legeon

legeon

    Anime Freak

  • Members
  • 267 posts

Posted 08 November 2014 - 03:35

1)Να ακούω,να βλέπω και να κατεβάζω μουσική.

2)Να βλέπω και να ακούω ταινίες(εκτός και αν είναι του βωβού κινηματογράφου) και σειρές.

3)Να παίζω παιχνίδια στον υπολογιστή

4)Να διαβάζω βιβλία.

5)Να ακούω τους άλλους να μιλάνε ΚΑΙ

6)Να βλέπω και να διαβάζω αυτά που ποστάρουν οι άλλοι στα διάφορα φόρουμ που μπαίνω.

υ.γ 1)Με λύπη λέω πως όσο για τα anime τα έχω κόψει πάντως,αν και όχι και το animation,

υ.γ 2)SpeedFreak αν βρεις που γίνονται σεμινάρια δεινοσαυρολογίας στείλε μήνυμα(Grimlock for ever[όχι του Μιχάλη,τον άλλον]).