Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Ποιά άλλη πόρωση έχετε εκτός από άνιμε;


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#16 jimop24

jimop24

    Vigilant of The United Mankind

  • Members
  • 250 posts

Posted 23 May 2012 - 21:07

Πάει η ιδέα για οπτικοακουστικό υλικό :P

To be on topic, ξέχασα να αναφέρω και την τρελή αγάπη για ό,τι splatter horror κυκλοφορεί

8w32.jpg


#17 Spaceman

Spaceman

    Commander from Hell

  • Members
  • 338 posts
  • LocationPeiraias

Posted 23 May 2012 - 21:34

Μουσική, πολύ μπάσκετ και κολύμβηση

#18 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 23 May 2012 - 21:40

εκτος απο ανιμε ε?
well, βάζω σιγουρα τις ταινείες!! φαν απο μικρός :) και σειρές επίσης, αν και δεν τρελένομαι κιόλας, βλέπω αρκετές xD
Σκίτσο, animation, modeling, filming, editing :3 (oκ, αυτα πάνε σε ιδια βα8μίδα με τα άνιμε/manga, το μεγαλύτερο κόλημα μου, είδικα στο ανιματιον και modeling :)
με τη μουσική έχω αλο κοληματάκι, τελευτεα με ιαπωνικη/κορετικη περισσότερο, συνιθίζω οταν φτίαχνω κατι στα προγράμτα να ακούω κατι, ή σε εργασίες XD
フカフカ

#19 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 23 May 2012 - 21:47

Είμαι φίλος του ασιατικού κινηματογράφου ειδικά και γενικά των ταινιών.

Λατρεύω τη λογοτεχνία και δη την Ιαπωνική. Επίσης λατρεύω και τα βιβλία κάθε είδους (επιστημονικά, φιλοσοφικά) αρκεί να μου τραβούν το ενδιαφέρον. Δυστυχώς το μικρόβιο δε σε αφήνει. Το έτυχα στη μικρή ηλικία :P

Η ασχολία με τη μουσική, όχι κατ'ανάγκη όργανο(αυτό παλιότερα) είναι επίσης κάτι που μου αρέσει πολύ.

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#20 jiohnis

jiohnis

    watashi wa ....

  • Members
  • 639 posts

Posted 23 May 2012 - 21:55

Youjizz .


*Brofist* :riiight:

On topic now !
Η μεγάλη μου πώρωση είναι το paintball , ίσως και μεγαλύτερη από τα anime/manga . Αδρεναλίνη στο κόκκινο !!! :bike:
Εκτός αυτού μου αρέσουν πολύ τα videogames στο PS3 όπως Ratchet and Clank , COD , Uncharted και Final Fantasy . Και βέβαια η μία και μοναδική αγάπη , το Kingdom Hearts !!! :lovulovu:
Από μουσική μου αρέσει γενικά η House καθώς και γενικά J-Music / KPop .

Edited by jiohnis, 23 May 2012 - 21:56.

we_wont_forget_by_manga_wolf-d4hh3hj.png

Set by Mangawolf
My Animelist | My Mangalist

 


#21 kakashi sensei

kakashi sensei

    pitsilistis

  • Members
  • 746 posts
  • Locationplateia eleytherias

Posted 23 May 2012 - 22:09

Youjizz .

Posted Image

#22 Zeroloke

Zeroloke

    Manwe

  • Members
  • 182 posts

Posted 23 May 2012 - 23:13

Μουσικη Μπασκετ και τυχερα παιχνιδια ειναι αγαπες μου! Α και λιγο pc gaming δεν κανει κακο!

#23 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 23 May 2012 - 23:17

Anyway, διαμαρτύρομαι για τον περιορισμό στο οπτικοακουστικό υλικό.

That makes us 2!

Έχουμε ήδη threads για αγαπημένες ταινίες/σειρές/flash videos/music/whatever. Δηλαδή πού θα πάω να στεγάσω την αγάπη μου για το πλέξιμο και τη μαγειρική; (γουάτ; μα εσύ δεν είσαι φεμιν... ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ!)

Λοιπόν, συνεχίζοντας το ημι-offtopic του Kenny, θα αραδιάσω και εγώ τις αγάπες μου.

Ας αρχίσω από τα σχετικά. Ταινίες παντός είδους, με έναν περιορισμό σε ταινίες δράσης/ξύλου (ξύλο= ξύλο χωρίς αίμα. με αίμα μου αρέσει) και παλιές ελληνικές. Αυτές δε μου αρέσουν ιδιαίτερα, αν και έχω λατρέψει αρκετές του είδους. Γενικά έχω κόλλημα με τον κινηματογράφο, κινούμενα σχέδια/κλασσικές/βουβές/κουλτουριάρικες/ψευτο-κουλτουριάρικες/κωμωδίες/ηλίθιες κωμωδίες/σπλάτερ/τρόμου/θρίλερ/θρησκευτικά θρίλερ/ταινίες με καταστροφές/φαντασίας/επιστημονικής φαντασίας/κοινωνικές/δραματικές/ρομαντικές/χολυγουντιανές/ντοκιμαντέρ/ταινίες τέχνης/video art. Όλα τα αλέθει ο καλός ο μύλος. (Εξάλλου είναι και πολύ κοντά με αυτό που σπουδάζω.)

Στις σειρές είμαι πιο επιλεκτική, γιατί απαιτούν πολύ περισσότερο χρόνο, αλλά πάλι απολαμβάνω σειρές από όλες τις κατηγορίες, ανεξαρτήτως ποιότητας.

Τώρα στα off-topic.

Τελευταία έχω παρατήσει τη μουσική. Δηλαδή οκ, έχω φάει τα νιάτα μου να βρίσκω καθημερινά νέα συγκροτήματα και μπορεί να ακούω μουσική συνέχεια, αλλά σπάνια πλέον θα κάτσω να ψάξω για κάτι καινούργιο.

Πλέξιμο. ΑΜΑΗΓΚΑΝΤ ΙΤ ΙΖ ΟΣΟΜ. Όσοι δεν το έχετε δοκιμάσει, απλά χάνετε!

Μαγειρική. Δι σέημ.

Βιβλία. Τα πάντα όλα. Σε όλες τις μορφές τους και σε όλες τις θεματολογίες τους.

Επιτραπέζια. Αν και ημι-forced hobby, πλέον έχω παίξει γύρω στα 200 επιτραπέζια και μου έχει γίνει συνήθειο να παίξω τουλάχιστον15-20 φορές το μήνα.

Καφές/σκατά/ζόμπια/Κθούλου. Ο Κθούλου είναι η θρησκεία μου, τα ζόμπια είναι το αίσθημά μου, ο καφές ο άντρας μου και τα σκατά η ζωή μου. Αν σας αρέσει κάτι από τα παραπάνω θα τα πάμε μια χαρά! :)


Σχέδιο/artsy-fartsy stuff/κατασκευές και λοιπές χειροτεχνίες etc. Είναι η σχολή μου και κατ επέκταση και η δουλειά μου. Δεν θα το έκανα αν δεν ήμουν πωρωμένη.

Posted Image


#24 helo

helo

    lonely boy

  • Members
  • 373 posts

Posted 23 May 2012 - 23:28

καταδύσεις :hero:
Posted Image
the good the bad and the Hiratsuka

#25 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 23 May 2012 - 23:45

tichu,cs,wrestling αλλα τον τελευταιο καιρο εχω κολλησει με το franchise Real World/Road Rules aka The Challenge θελω να δω ολες τις season :riiight: :riiight: :riiight: :riiight:

#26 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 24 May 2012 - 00:03

Να κάνω σεξ με πολλές γυναίκες

HnH5aB0.jpg


#27 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 24 May 2012 - 00:11

να τραβαω βιντεο τον απο πάνω.

stasou%2520mygdala.jpg


#28 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 24 May 2012 - 01:17

Για οπτικοακουστικό υλικό εκτός από το βίντεο του από πάνω:

http://www.youtube.com/show?p=bYPdeqBaYDg&tracker=show_av

Και από εκεί και πέρα ότι άλλο κάτσει :P
phmava.php

#29 Punisher_P.E.F.

Punisher_P.E.F.

    Manga Fan

  • Members
  • 369 posts

Posted 24 May 2012 - 01:50

Chinchirorin!

" On life's vast ocean diversely we sail. Reasons the card, but passion the gale. ,,


Alexander Pope


#30 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 24 May 2012 - 02:40

Μουσική (να ακούω και να παίζω), videogames, asian movies (κυρίως j-movies), ποδόσφαιρο & baseball.