Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93854 replies to this topic

#91546 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 01 April 2021 - 11:37

TΡΟΜΑΚΤΙΚΗ ΣΥΜΠΤΩΣΗ!!!!!!!

 

http://www.anime.gr/forum/topic/11981-%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CE%BF%CF%88%CF%85%CF%87%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B7-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%B1%CF%87%CE%B7/page-11#entry700346


wdasa.png


#91547 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 April 2021 - 12:05

Ok, για πες, για ποιο λόγο κάνεις copy paste την τελευταία σου δημοσίευση από το αντίστοιχο θέμα και μετά βάζεις link εδώ από την αρχική δημοσίευση.

Επίσης για ποιο λόγο γράφεις τρομακτική σύμπτωση; Ποια είναι η σύμπτωση; Αφού εσύ το έκανες copy παστε.  :wth:


rsrGbGx.gif

#91548 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 01 April 2021 - 12:10

η συμπτωση ειναι αυτη που γράφω στο αντιστοιχο thread, τελευταιο μηνυμα.

 

 

:iyaaa: δεν αναφερομουν στο copy paste!

 

 

Youtube Video


Edited by Erudinam, 03 April 2021 - 15:42.

wdasa.png


#91549 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 04 April 2021 - 18:23

Το οτι υπήρχε κύκλωμα που ξεγελούσε κόσμο για αυτοκινητιστικά ατυχήματα για να τους πάρει χρήματα, το ήξερα.

 

Πλέον όμως σκαρφίζονται και άλλα. Βλέπω στο παμπριζ του αυτοκινητου ενα σημειωμα με ονομα αλβανικο και τηλεφωνο

 

Παιρνω τηλεφωνο να δω τι θελει, μου λεει οτι το αμαξι μου χθες το βραδυ εξυσε το πισω φτερο του δικου του και ταχα να τα βρουμε με τις ασφαλειες του για να μην πληρωνει αυτος. Στο αμαξι μου εχω καποια ξυσηματα εδω και μηνες απο παλιοτερα, αλλα δεν το πηγα σε φανοποιειο ακομα, γιατι θα το παω το Πασχα οταν παω Θεσ/κη

 

Του λέω πως χθες το αμάξι μου ήταν παρκαρισμενο όλη την ημέρα. Αυτος μου λεει οτι ταχα με ειδε μια γειτονισσα και σημειωσε τα στοιχεια και τις πινακιδες του αμαξιου. Οταν του λεω πως μπορει να ειδε αλλο αμαξι ιδιας μαρκας, θυμωνει και αρχιζει μετα να με κατηγορει οτι λεω ψεμματα και να πληρωσω κλπ

 

Λεω να συναντηθουμε μπροστα στο αμαξι και να φερει και αυτην τη γειτονισσα. Λεει πως ειναι στη δουλεια και θα τα πουμε μετα.

 

Ειχα και διαδικτυακα μαθημα Ιαπωνικων που μετα απο αυτο ήταν δύσκολο να συγκεντρωθω και να κανω επαναληψη πριν το μαθημα. Τηλεφωνα την ωρα του μαθηματος το απογευμα, οποτε αναγκαζομαι να το διακοψω για λιγα λεπτα, χανοντας τις σημειωσεις.

 

Με περιμενει εξω απο το αμαξι, φοροντας τη στολη της δουλειας. Τιραντες, οποτε πρεπει να ξερει απο λαμαρινες και χρωματα. Μονος του, πουθενα η γειτονισσα. Μου λεει παλι τα ιδια, του εξηγω ξανα πως το αμαξι ηταν ακινητο και πως απο το δρομο που ειχε το δικο του αμαξι δεν περναω. Ηταν και χωρις μασκα.

Μου δειχνει και το αμαξι, που εχει σημαδια απο ασπρο χρωμα στο αριστερο πισω φτερο και μου λεει πως το εξυσα με το δεξι μπροστα φτερο. Που αν εβλεπες το μεγεθος και το υψος του ξυσηματος, δεν ταιριαζε καν. Δεν ηταν κανα ξυσιματακι να πεις πως δεν το παιρνεις χαμπαρι, εδω ολη η γειτονια θα το ακουγε. Μπορει και να το εκανε ο ιδιος για να ζηταει μετα χρηματα, μιας και για αυτους ουτε 5 ευρω δεν θα κοστιζει το βαψιμο.

Την αλλη φορα μπορει να το βαψει κοκκινο.

 

Του λεω να φερει αυτους που ειδανε το περιστατικο και του δωσαν το νουμερο του αμαξιου να τους μιλησω. Αρνειται λες και ειναι κρατικο μυστικο. Οποτε τσατιζομαι και του λεω "αν θες κοροιδα, βρες αλλου". Και μετα λεει "ωστε ετσι..θα δεις" Και μετα μπαινει στο αμαξι του και φευγει βριζοντας στη Γλωσσα του. Ενημερωσα και την αστυνομια, αν και λενε κλασσικα πως πρεπει να προχωρησει το πραγμα, δηλ να με απειλεισει σωματικα για να τους ειδοποιησω.

 

Πριν καποιες μερες μου ειχαν κανει και μια χαρακια. Βρηκαν ευκολο θυμα, σου λεει απο Θεσ/κη ειναι, εχει και ξυσιματα απο πριν κλπ

 

Τωρα θα εχω επιπλεον αγχος μην παθει τιποτα το αμαξι...



#91550 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 04 April 2021 - 18:56

Μίλα με τον δικηγόρο σου καλύτερα, ε το αυτοκίνητο αν θες νοίκιασε για κάνα δίμηνο καμία φτηνή θέση parking ή πάρκαρε το πιο μακριά.
rsrGbGx.gif

#91551 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 04 April 2021 - 18:58

Petran, στο Πέραμα συνέβη το περιστατικό (αν θυμάμαι καλά, και εσύ εδώ ζεις τώρα)? Δεν έχω ξανακούσει παρόμοιο περιστατικό εδώ τριγύρω. 


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#91552 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 05 April 2021 - 08:14

Petran, στο Πέραμα συνέβη το περιστατικό (αν θυμάμαι καλά, και εσύ εδώ ζεις τώρα)? Δεν έχω ξανακούσει παρόμοιο περιστατικό εδώ τριγύρω.


Ναι στο Πέραμα είμαι και αυτός μάλιστα λέει πως είναι και γείτονας. Εγώ αποφεύγω να παρκάρω σε δρόμους καθέτους που έχει και από τις δύο πλευρές αμάξια και αναγκάζεσαι να περνάς ξυστά. Το ίδιο και με οριζόντιους μικρούς δρόμους με παρόμοιο παρκάρισμα. Η οδός που παρκάρω έχει μια λωρίδα παρκαρίσματος μεν αλλά ρυθμίζεται εναλλαξ ανά μήνα γιατι περνάει λεωφορείο και απορριματοφορο και θα μπλοκάρουν. Αυτός λέει ότι το είχε σε διπλοπαρακαρισμενο κάθετο δρόμο.

Μίλα με τον δικηγόρο σου καλύτερα, ε το αυτοκίνητο αν θες νοίκιασε για κάνα δίμηνο καμία φτηνή θέση parking ή πάρκαρε το πιο μακριά.


Συνήθως μακρυά το παρκάρω γιατί στο σπίτι μπροστά σπάνια να βρεις. Απλά με το σχολείο τύχαινε να; γυρνάω νωρίς πίσω ,οπότε εβρισκα θεση. Αλλιώς κάνα 1-2 λεπτά περπάτημα το πολυ ή αν γίνεται χαμός 3-4.
Αλλά στο Πέραμα γενικά πέραν του εναλλάξ μέτρου,δεν είναι να αφήσω το αμάξι και να πάω πχ Θεσσαλονίκη με το τρένο ή το αεροπλάνο για μέρες. Τα αμάξια τα σταμπαρουν και αν δεν έχεις άτομο να τα προσέχει, κινδυνεύουν.

#91553 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 05 April 2021 - 16:50

αφηνω αυτο εδω

http://www.tokoulouri.com/economy/manitari_kozanis/?fbclid=IwAR2atdOq11wEc6DG4DNDh3zIcCYo7kD2LvtieILo_zsi2jimN9_8IIZchWA



#91554 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 05 April 2021 - 16:58

Ε ναι, κάτι πρέπει να γίνει με την Κοζάνη, από εκεί ξεκινάνε μικρά καλικατζαράκια και μολύνουν την χώρα.
rsrGbGx.gif

#91555 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 05 April 2021 - 18:32

το πιασα το υπονοουμενο :mador2:

 

 

με θεωρείτε τρολ και "μολυνση" στο φορουμ :cry5:


Edited by Erudinam, 05 April 2021 - 18:32.

wdasa.png


#91556 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 05 April 2021 - 21:33

Όχι μαν, αλλά post με ένα emoticon είναι spam ακόμα και για την τρύπα. Επίσης η επόμενη δημοσίευση που έκανες ταιριάζει στο thread της Ιδεοψυχαναγκαστικης Διαταραχης οπότε και μεταφέρθηκε.

Αν τώρα αναφέρεσαι σε κάτι άλλο παρακαλώ για την δημοσίευση των παραπόνων σου προς επίλυση τυχόν παρεξηγήσεων.  :gotit:


rsrGbGx.gif

#91557 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 05 April 2021 - 21:44

αφου ειπες για κοζανη και καλικαντζαρους πανω

wdasa.png


#91558 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 05 April 2021 - 21:49

Σχώραμε, τριγκαρίστικα χωρίς λόγο, το χω αυτό.

Ρε για πλάκα το πα, αφού είναι σαφές ότι θέλουν να σας εξοντώσουν. Από πότε είστε σε lockdown, Οκτώβριο; 

Απορώ γιατί δεν έχετε βγει στους δρόμους να τους πάρετε με τις πέτρες. Εδώ είπαν/ξειπαν στα καρντάσια και τους μινάρες και στείλαν υπουργούς να καθησυχάσουν το εμπορικό πόπολο.


rsrGbGx.gif

#91559 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 05 April 2021 - 23:02

Μια πύρηνικη μπομπα θα ταν καλη ιδεα, ειδικα αν έπιανε η εμβέλεια ολη τη χωρα κ οχι μόνο την Κοζανη. Αν κ νταξ η πλειοψηφία θα αφανιστει μόνη της δεν εχει αναγκη, ετσι οπως συμπεριφέρονται.... ειδικα εδώ Αττική.

ΚΙΜ ΠΑΤΑ ΤΟ, ΣΩΣΕ ΜΑΣ
フカフカ

#91560 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 06 April 2021 - 00:36

Να κι ο akira fan, ρίχτε μπόμπες το cleanse this old world!  :dazed:


rsrGbGx.gif