Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Ποια anime δεν θα σας πειραζε να ξαναδειτε?


  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#121 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 05 May 2014 - 09:43

Ξεκίνησα ξανά το Kamikaze Kaitoυ Jeanne. Το είχα ξαναδει και μου άρεσε, οπότε είπα "δε του ξαναρίχνω μια ματιά". Για όσους δε το ξέρουν, είναι σα το Sailor Moon, αλλά πότε δεν κατάλαβα γιατί δε μου αρέσει το Sailor Moon και μου αρέσει αυτό. Σε αυτή την ιστορία είναι ένα κορίτσι, μετενσάρκωση της Ιωάννας της Λωρένης, ή Ζαν ντ'Αρκ και πολεμάει δαίμονες που έχουν καταλάβει ανθρώπους. (Στο πολύ γενικό το plot).


Edited by Aena, 05 May 2014 - 09:43.

30w46c0.jpg


#122 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 05 May 2014 - 14:44

Εγω εβλεπα μικρος στο jetix το shaman king και δεν ειχα χασει επισοδειο, τωρα θελω να το ξαναδω αλλα δεν ξερω απο που να το δω.

latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#123 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 05 May 2014 - 18:13

Εγώ ξαναείδα πρόσφατα το Umineko No Naku Koro Ni το οποίο είχα δει πριν 1 χρόνο περίπου. Πιστεύω οτί ήταν must γιατί δεν θυμόμουν σχεδόν καθόλου την πλοκή :P

Και ακόμα ένα που θα δω ξανά μες στο καλοκαίρι οπωσδήποτε είναι το Another.... Makes me laugh so hard  :hihi2:  Πιστεύω θα μου θυμίζει για πάντα την anime εκδοχή του "Βλέπω το θανατό σου" :P


Posted Image

#124 crazyfrog3

crazyfrog3

    血液怒りと怒りの赤 Red of Blood Anger and Fury

  • Members
  • 74 posts

Posted 13 May 2014 - 15:12

Μπορώ να βλέπω ξανά και ξανά το Full Metal Alchemist Brotherhood! Τρομερό shonen μου άρεσε πάρα πολύ, όπως και το Sword Art Online και Accel World έχω δει αρκετές φορές. 

 

Και ακόμα ένα που θα δω ξανά μες στο καλοκαίρι οπωσδήποτε είναι το Another.... Makes me laugh so hard  :hihi2:  Πιστεύω θα μου θυμίζει για πάντα την anime εκδοχή του "Βλέπω το θανατό σου" :P

metalmusicmaniac στο Another δεν θα ξεχάσω ποτέ τον θάνατο με την ομπρέλα στις σκάλες είχα πεθάνει στο γέλιο!! :hahaha:  :kakaka: :hahaha:


Posted Image

#125 hgatakoskylos

hgatakoskylos

    Anime Fan

  • Members
  • 139 posts

Posted 13 May 2014 - 16:54

Εγώ θέλω να ξαναδώ το "Τάρο, ο γιός της δράκαινας", τη Windaria,  το παιδί της Κένυας, τη λίμνη των κύκνων και το Andromeda Stories, αν και με τρόμαξε πολύ.



#126 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 13 May 2014 - 22:21

Εγώ θέλω να ξαναδώ το "Τάρο, ο γιός της δράκαινας",

 

Πωπω τι μου θύμισες τώρα!! Το έβλεπα στην τηλεόραση και το είχα λατρέψει. Thanks για την υπευθύμιση ;)


Edited by Aena, 13 May 2014 - 22:21.

30w46c0.jpg


#127 Emily

Emily

    Otaku~

  • Members
  • 6 posts
  • LocationDeath City

Posted 19 July 2014 - 17:16

Soul eater και Lucky Star..


Edited by Emily, 19 July 2014 - 17:17.

14mz3es.jpg


#128 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 19 July 2014 - 20:24

Kuroko no Basket, και αυτο κανω αυτες τις μερες, το ξαναδιαβαζω!!!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#129 maria13

maria13

    Starting...

  • Members
  • 8 posts

Posted 04 August 2014 - 16:00

Το kaichou wa maid-sama&lovely complex που τα έχω δει 2 φορές  :awww:

κι φυσικά το hunter x hunter


myanimelist.net/animelist/maria1323 :love:

i13qxwl.jpg?1


#130 GokussjGod

GokussjGod

    Anime Fan

  • Members
  • 220 posts

Posted 05 August 2014 - 18:35

dragon ball z ( το βλεπω για 5η φορα και εμαι στο androids saga )
dragon ball [ ( το απλο ) ( υπεροχη σειρα με πλοκη και καλες μαχες καλυτερο σε ενα βαθμο και απο το z ) ]
* το gt ποτε δεν μου πολυαρεσε σαν ιδεα ομως δεν θα με πειραζε να το δω ξανα .
one piece ( θα ξαναβλεπα ευχαριστως ολα τα επεισοδια , αν δεν ητανε παρα πολλα , ασε που ακομα συνεχιζεται , θα το κανω ομως οταν τελειωσει , μεχρι τοτε εχει πολλα ψωμια ακομα :laugh: )
fullmetal alchemist brothernood ( ωραια ιστορια με αρχη , μεση και τελος με αξιολογη πλοκη και αναπτυγμενους χαρακτηρες )









Εγω εβλεπα μικρος στο jetix το shaman king και δεν ειχα χασει επισοδειο, τωρα θελω να το ξαναδω αλλα δεν ξερω απο που να το δω.

Aν θες μπορεις να τα βρεις σχεδον ολα στο youtube στα ελληνικα , βεβαια η ποιοτητα δεν ειναι πολυ καλη αλλα τι να κανουμε

#131 Azz Azzoth

Azz Azzoth

    Kneel before ME!

  • Members
  • 4 posts
  • LocationAthens, Greece

Posted 06 August 2014 - 02:13

ισως κανα ergo proxy, μπας και καταλαβω τι συνεβη στο τελος. 

και κανα angel beats, ετσι για τα feels!


A faint clap of thunder. Clouded skies, perhaps rain comes. If so, will you stay here with me?


#132 comic_machine

comic_machine

    Starting...

  • Members
  • 23 posts

Posted 06 August 2014 - 23:47

Λέω να κάνω μια επανάληψη το Space Dandy γιατί δεν έχω μπει ακόμα στη 2η σεζόν!!! 



#133 moetekitazo

moetekitazo

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 10 August 2014 - 20:19

Ξαναέβλεπα άνετα το Haibane Renmei και το Mnemosyne.. Το ost του τελευταίου με είχε στοιχειώσει!

 

https://www.youtube.com/watch?v=q8YAt7qI8zY

 

Για όποιον/όποια ενδιαφέρεται να το ακούσει :)