Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Αγοράζετε anime σε Blurays/DVD;


  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#106 Kite

Kite

    Starting...

  • Members
  • 54 posts

Posted 13 July 2013 - 22:29

Εννοείς γενικά Blurays ή Ghibli Blurays;
Και αν το 2ο, τη japan version; (που είναι τα πιο ακριβά)

Bd έχω μόνο 2. Είμαι πιο πολύ του DVD, και αγοράζω οτιδήποτε πιστεύω ότι αξίζει και θέλει τα λεφτά μου (δλδ μου είναι διαθέσιμο για αγορά) η το βρω πολύ φθηνά.

Έχω:
cowboy bebop.+ movie
Hack/sign
Shadow Skill
NGE + movies + directors cut.
Ghost in the shell (τα πάντα!)
Bacano + ova
Kensin + Movie + Ovas
Summer Wars (BD )
The girl that leaped through time (BD )
Akira
Vampire Hunter D bloodlust
Ninja scroll
Princess Mononoke
Spirited Away
Howl's moving castle
King of bandit kings (μλκια που πήρα καταλαθος)
Afro Samurai + movie
Piece maker Kurogane
Chromatie high school
Rideback
Macross 2
Macross plus

Αυτά μου έρχονται τώρα. Κάνα δυο σειρές είναι bootleg καθώς τις αγόρασαν μια περίοδο που δεν ήξερα τη διαφορά.

Edited by Kite, 13 July 2013 - 22:33.

Posted ImagePosted Image
Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."

#107 filmmusic

filmmusic

    Starting...

  • Members
  • 439 posts
  • LocationAthens

Posted 12 September 2013 - 18:51

Ετοιμαστείτε για Princess Mononoke σε BLuray!!!!! (το Δεκέμβριο)

 

41v0pMFkBSL.jpg


Παρακαλώ να είστε λίγο πιο ΕΥΓΕΝΙΚΟΙ όταν μιλάτε με αγνώστους στο internet.

#108 filmmusic

filmmusic

    Starting...

  • Members
  • 439 posts
  • LocationAthens

Posted 06 April 2014 - 13:24

Παρέλαβα σήμερα 2 απαυτά (finally...τα περίμενα κάτι καιρους) xD κιας λύσω και μία απορία του filmmusic ^^

Tελικά δεν ειναι πλαστικές οι θυκες, είναι όντος όπως και τα hardcover manga ή novels :P (χάρτινες, αν και μία δόση πλαστικοποίησης πρέπει να την έχει, παραείναι σκληρό και λείο για απλό χαρτόνι) ^^
Ίσος να αντέχει και περισσότερο απτα κλασικά hard-covers :) αν καιαυτα ακόμα μια χαρά είναι, δεν έχω παρατηρήσει καμία φθορά όσο καιρό τα έχω ^^

και ποστάρω και μια εικόνα για να χαίρομαι :P

p1000848q.jpg

p1000849t.jpg

πραγματικά όμως είναι πολύ ωραία, θα τα θελα όλα!! αλλα που τα γεν...είναι όντος πανάκριβα :/

 

Επιτέλους, έκανα και γω την πρώτη μου αγορά αυτών των Bluray!!

Whisper of the Heart, Grave of the fireflies και Howl's Moving Castle!

(γύρω στα 153 ευρω όλα μαζί! Άουτς!)

 

22859_large.jpg43063_large.jpg28162_large.jpg

 

Τα περιμένω πως και πως!!!

Εσυ Mike (βλέπω άλλαξες και username) πήρες κανένα άλλο;

 

Το καλοκαίρι έρχεται το πλέον αναμενόμενο Spirited Away και το Castle of Cagliostro (για το οποίο υπάρχει μια ανησυχία καθώς δεν αναφέρονται αγγλικοί υπότιτλοι στο press release)

90096_large.jpg  100402_large.jpg

 

 

 

Εκτός από τις 2 καινούργιες ταινίες Ghibli που φυσικά θα βγουν και αυτές, το μόνο που έχει μείνει για να συμπληρωθεί όλη η σειρά είναι το Ocean Waves!

Ελπίζω να βγει δηλαδή, και να μην το αφήσουν επειδή ήταν τηλεοπτικό!

Εδώ ένα φαν cover:

2zjIsT8.jpg


Edited by filmmusic, 06 April 2014 - 13:43.

Παρακαλώ να είστε λίγο πιο ΕΥΓΕΝΙΚΟΙ όταν μιλάτε με αγνώστους στο internet.

#109 filmmusic

filmmusic

    Starting...

  • Members
  • 439 posts
  • LocationAthens

Posted 11 August 2014 - 21:14

Δεν είναι τέλεια να τα βλέπεις όλα μαζί;

 

v3tteL3.png

 

Έχω 7 ως τώρα!

(επί τη ευκαιρία, αν και το Κινούμενο Κάστρο φαίνεται σαν καφέ, στην πραγματικότητα είναι χρυσό ματ!)

Ας ελπίσουμε να βγει και το Ocean Waves για να συμπληρωθεί η σειρά..

 

Στο φαν cover που παρέθεσα  στο προηγούμενο ποστ, έβαλα άλλο χρώμα που θα μου άρεσε και θα ήταν κατάλληλο (από το χρώμα του ουρανού στην ταινία)

 

JSjAjAH.jpg


Edited by filmmusic, 11 August 2014 - 21:34.

Παρακαλώ να είστε λίγο πιο ΕΥΓΕΝΙΚΟΙ όταν μιλάτε με αγνώστους στο internet.

#110 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 11 August 2014 - 22:05

Δεν είναι τέλεια να τα βλέπεις όλα μαζί;

 

v3tteL3.png

 

Έχω 7 ως τώρα!

(επί τη ευκαιρία, αν και το Κινούμενο Κάστρο φαίνεται σαν καφέ, στην πραγματικότητα είναι χρυσό ματ!)

Ας ελπίσουμε να βγει και το Ocean Waves για να συμπληρωθεί η σειρά..

 

Στο φαν cover που παρέθεσα  στο προηγούμενο ποστ, έβαλα άλλο χρώμα που θα μου άρεσε και θα ήταν κατάλληλο (από το χρώμα του ουρανού στην ταινία)

 

JSjAjAH.jpg

Εχεις 7 ρε θηριο!?!?Μπραβο!!!
Καλα εγω ενα θα ηθελα να ειχα και ας μην μου δινανε αλλο...Howl's Moving Castle απλα...
Btw το HMC το εχεις?


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#111 filmmusic

filmmusic

    Starting...

  • Members
  • 439 posts
  • LocationAthens

Posted 11 August 2014 - 22:23

Εχεις 7 ρε θηριο!?!?Μπραβο!!!
Καλα εγω ενα θα ηθελα να ειχα και ας μην μου δινανε αλλο...Howl's Moving Castle απλα...
Btw το HMC το εχεις?

Είχα δουλειά τους τελευταίους μήνες οπότε μπόρεσα και τα πήρα! :hehehe:

Και πραγματικά είναι κόσμημα στη συλλογή των Bluray που έχω! Οι θήκες είναι εκπληκτικές! Δεν το έχω ξαναδεί αυτό πουθενά!

Έχουν δηλαδή στη μέση μέσα μαγνήτη (όχι ορατό βέβαια) για να κλείνουν καλά και να μην ανοίγουν με το παραμικρό.

Ως τώρα έχω:

Only Yesterday, Whisper of the Heart, Howl's Moving Castle, Grave of the Fireflies, Wind Rises, Kiki's Delivery Service, Porco Rosso και περιμένω το Spirited Away που μου έχει σταλεί, να τα κάνω 8!!

Σημειώστε ότι στα έξτρας μπορείτε να δείτε όλη την ταινία με τη μορφή storyboards!!(και με τον ήχο κανονικά από πάνω)

 

Κοίτα εδώ διαφορά με το DVD! Απίστευτη ποιότητα!

Πως αναδεικνύεται η λεπτομέρεια στο σχέδιο (στα λουλούδια πχ.)

 

http://caps-a-holic.com/hd_vergleiche/multi_comparison.php?disc1=4355&disc2=4356&cap1=40517&cap2=40527&art=full&image=9&hd_multiID=1783&action=1&lossless=#vergleich


Edited by filmmusic, 11 August 2014 - 22:27.

Παρακαλώ να είστε λίγο πιο ΕΥΓΕΝΙΚΟΙ όταν μιλάτε με αγνώστους στο internet.

#112 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 11 August 2014 - 22:28

Είχα δουλειά τους τελευταίους μήνες οπότε μπόρεσα και τα πήρα! :hehehe:

Και πραγματικά είναι κόσμημα στη συλλογή των Bluray που έχω! Οι θήκες είναι εκπληκτικές! Δεν το έχω ξαναδεί αυτό πουθενά!

Έχουν δηλαδή στη μέση μέσα μαγνήτη (όχι ορατό βέβαια) για να κλείνουν καλά και να μην ανοίγουν με το παραμικρό.

Ως τώρα έχω:

Only Yesterday, Whisper of the Heart, Howl's Moving Castle, Grave of the Fireflies, Wind Rises, Kiki's Delivery Service, Porco Rosso και περιμένω το Spirited Away που μου έχει σταλεί, να τα κάνω 8!!

Σημειώστε ότι στα έξτρας μπορείτε να δείτε όλη την ταινία με τη μορφή storyboards!!(και με τον ήχο κανονικά από πάνω)

 

Κοίτα εδώ διαφορά με το DVD! Απίστευτη ποιότητα!

Πως αναδεικνύεται η λεπτομέρεια στο σχέδιο (στα λουλούδια πχ.)

 

http://caps-a-holic.com/hd_vergleiche/multi_comparison.php?disc1=4355&disc2=4356&cap1=40517&cap2=40527&art=full&image=9&hd_multiID=1783&action=1&lossless=#vergleich

Ωραιος, παρα πολυ καλα αυτα που εχεις αγορασει μεχρι στιγμης, οπως εννοειται και το Spirited Away που ερχεται!!!
Νομιζω οτι μια Ναυσικα χρειαζεται στην συλλογη ε?Χαχαχα!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#113 filmmusic

filmmusic

    Starting...

  • Members
  • 439 posts
  • LocationAthens

Posted 11 August 2014 - 22:31

Ωραιος, παρα πολυ καλα αυτα που εχεις αγορασει μεχρι στιγμης, οπως εννοειται και το Spirited Away που ερχεται!!!
Νομιζω οτι μια Ναυσικα χρειαζεται στην συλλογη ε?Χαχαχα!

E, σίγουρα θα τα πάρω όλα στο τέλος..

Βέβαια, όπως τα έχω βάλει στη σειρά που θα τα πάρω , έπονται η Mononoke και το Laputa.. ;)

τα τελευταία 2 πάντως θα είναι το Pom Poko και το My Neighbors the Yamadas, γιατί είναι τα λιγότερο αγαπημένα μου..


Edited by filmmusic, 11 August 2014 - 22:32.

Παρακαλώ να είστε λίγο πιο ΕΥΓΕΝΙΚΟΙ όταν μιλάτε με αγνώστους στο internet.

#114 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 12 August 2014 - 03:38

7 ε? τυχερεε, πολλα λεφτα απτην αλη για ολα....για μενα το βλεπω δυσκολο, θα ειμαι ευχαριστημενος αν καταφερω να συλλεξω εστω τα αγαπημενα μου.

Εγω παραγγειλα το 3το μου, το laputa...howl and spirited away με βλεπω να τα αφινω για το τελος μιας και τα ειχα και σε ντιβιντια απε παλια. Αν ξαναμαζεψω καποιες οικονομιες ελπιζω να παρω και το only yesterday κιεγω.

Edited by GhostPrince, 12 August 2014 - 03:39.

フカフカ

#115 filmmusic

filmmusic

    Starting...

  • Members
  • 439 posts
  • LocationAthens

Posted 12 August 2014 - 11:12

7 ε? τυχερεε, πολλα λεφτα απτην αλη για ολα....για μενα το βλεπω δυσκολο, θα ειμαι ευχαριστημενος αν καταφερω να συλλεξω εστω τα αγαπημενα μου.

Εγω παραγγειλα το 3το μου, το laputa...howl and spirited away με βλεπω να τα αφινω για το τελος μιας και τα ειχα και σε ντιβιντια απε παλια. Αν ξαναμαζεψω καποιες οικονομιες ελπιζω να παρω και το only yesterday κιεγω.

 E, αν τα παίρνεις 2-2 όπως εγώ (και ενώ έχεις ένα μισθό) εντάξει, τα βολεύεις! Ή έστω 1 το μήνα. Είναι κάπου στα 52 ευρώ από YesAsia, με free shipping.

και κοίτα να δεις, σήμερα επιτέλους μου ήρθε και το Spirited Away (από τις 16 Ιουλίου είχε σταλεί)!

Οπότε έχουμε σήμερα προβολή με pizza! :hehehe:

 

μακάρι να έβγαιναν και τα Makoto Shinkai σε μια τέτοια ομοιόμορφη σειρά!!


Edited by filmmusic, 12 August 2014 - 11:14.

Παρακαλώ να είστε λίγο πιο ΕΥΓΕΝΙΚΟΙ όταν μιλάτε με αγνώστους στο internet.

#116 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 24 August 2014 - 16:21

Spirited Away σιγουρα το ξαναβλεπω σε Blueray για να ξανανιωσω τη μαγικη στιγμη που το ειχα δει σινεμα, με υποτιτλους εννοειται!

 

το ειχα δει και αλλες δυο φορες αλλα μια ηταν στην τηλεοραση (Καναλι Βουλης 4/3) και μια σε DVD bootleg

 

δεν το ευχαριστηθηκα ετσι



#117 comic_machine

comic_machine

    Starting...

  • Members
  • 23 posts

Posted 24 August 2014 - 17:32

Και γω λίγα όμως,κυρίως επειδή δεν βρίσκω πολλά στην Ελλάδα και πρέπει να πάρω απ'έξω και δεν πολύ ψήνομαι.

Αγοράζω όμως manga :D



#118 filmmusic

filmmusic

    Starting...

  • Members
  • 439 posts
  • LocationAthens

Posted 06 September 2014 - 20:56

Spirited Away σιγουρα το ξαναβλεπω σε Blueray για να ξανανιωσω τη μαγικη στιγμη που το ειχα δει σινεμα, με υποτιτλους εννοειται!

 

το ειχα δει και αλλες δυο φορες αλλα μια ηταν στην τηλεοραση (Καναλι Βουλης 4/3) και μια σε DVD bootleg

 

δεν το ευχαριστηθηκα ετσι

Α, στο σινεμά το είχε παίξει με υπότιτλους;

Κρίμα που το'χασα!!

Και ξανακρίμα που δεν ξαναφέρνουν ταινίες Ghibli στο σινεμά.

Το έχω κόψει εδώ και καιρό αλλά για αυτές θα ξαναπήγαινα!

 

By the way, τελειο το Bluray του Spirited Away.

Βέβαια, σαν ταινία, θα προτιμήσω τις ρεαλιστικές και όχι τη φαντασία..


Edited by filmmusic, 06 September 2014 - 21:06.

Παρακαλώ να είστε λίγο πιο ΕΥΓΕΝΙΚΟΙ όταν μιλάτε με αγνώστους στο internet.

#119 Akira 1988

Akira 1988

    Tetsuo Shima

  • Members
  • 14 posts
  • LocationΠειραιάς

Posted 26 September 2014 - 05:54

Εχω τα εξης:

 

Αkira

Steamboy

Angel Cop

X 1996 (movie)

Ghost in the Shell (movie)

Dominion Tank Police (2 dvds)

New Dominion Tank Police

Fight! Iczer One

The Adventures With Iczer 3

Detonator Orgun

Virus Buster Serge (box set)

 

Καποια ειναι ελληνικα της Silver Star και τα υπολοιπα ξενα. Οχι απο Ιαπωνια. Παντα για dvd μιλαω.

 

Για blu ray δεν το σκεφτομαι ακομα. Ισως καποια στιγμη να αγορασω οτι υπαρχει με το ονομα του Katsuhiro Otomo στην παραγωγη.

 

Eπισης μεγαλος ποθος ειναι και αυτο εδω: http://www.amazon.de/Saber-Rider-Star-Sheriffs-Collection/dp/B005SNF1XA/ref=sr_1_1?s=dvd&ie=UTF8&qid=1411703105&sr=1-1&keywords=saber+rider

 

Αλλα το βρισκω για τα αθλια οικονομικα μου εξαιρετικα ακριβο. Δε θελω να φανταστω ποσο θα παει η τιμη του οταν κυκλοφορησει σε blu ray...


The future is not a straight line. It is filled with many crossroads.

 

There must be a future that we can choose for ourselves.


#120 filmmusic

filmmusic

    Starting...

  • Members
  • 439 posts
  • LocationAthens

Posted 26 September 2014 - 11:18


 

Eπισης μεγαλος ποθος ειναι και αυτο εδω: http://www.amazon.de/Saber-Rider-Star-Sheriffs-Collection/dp/B005SNF1XA/ref=sr_1_1?s=dvd&ie=UTF8&qid=1411703105&sr=1-1&keywords=saber+rider

 

Αλλα το βρισκω για τα αθλια οικονομικα μου εξαιρετικα ακριβο. Δε θελω να φανταστω ποσο θα παει η τιμη του οταν κυκλοφορησει σε blu ray...

Έχει βγει ήδη!! ;)

 

http://www.amazon.de/Saber-Rider-Star-Sheriffs-Blu-ray/dp/B00JHAZ95K/ref=sr_1_2?s=dvd&ie=UTF8&qid=1411722611&sr=1-2&keywords=saber+rider

http://www.amazon.de/Saber-Rider-Star-Sheriffs-Blu-ray/dp/B00JHAZ97S/ref=sr_1_3?s=dvd&ie=UTF8&qid=1411722611&sr=1-3&keywords=saber+rider

 

Υπότιτλους βέβαια δεν έχει, αλλά τουλάχιστον έχει αγγλικό dub. (αν και πάντα προτιμώ την αυθεντική Ιαπωνική γλώσσα)

Θες όμως 108 ευρώ για να πάρεις και τις 2 seasons.


Edited by filmmusic, 26 September 2014 - 11:19.

Παρακαλώ να είστε λίγο πιο ΕΥΓΕΝΙΚΟΙ όταν μιλάτε με αγνώστους στο internet.