Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * - - - 3 votes

Ποιό είναι το αγαπημένο σας όνομα και γιατί;


  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#31 Kunoichi.meriinawa

Kunoichi.meriinawa

    Gangnam style! #whoneedsswag

  • Members
  • 143 posts
  • LocationStars

Posted 30 April 2012 - 18:21

Αρχιδαμίδας xDDD
όχι σοβαρά τώρα για γυναίκα από τα αγαπημένα μου είναι το Άρτεμις και το Ερμιόνη ενώ για άντρα το Αχιλλέας και το Αλέξανδρος

Υ.Σ. Τι κάνεις Γιάννη; κουκιά σπέρνω... (για να είμαι και λίγο ον τοπικ στο οφ τοπικ :P )

Edited by Kunoichi.meriinawa, 30 April 2012 - 18:23.

Posted Image

#32 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 01 May 2012 - 10:12

φτου γαμωτο. πιαστηκα Αλεκος.....

#33 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 01 May 2012 - 12:57

Λουλης,Λελες,Ρενος,Ντιντης
και Καρλοτα,Καμιλα,Λουκρητια :kakaka:

i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#34 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 02 May 2012 - 00:38

Τα περισσότερα απ'τα αρχαιοελληνικά ονόματα, απ'τα νεα ..μπουχ...ελάχιστες προτιμήσεις..~

Ραφαέλα μ'αρεσει αρκετα, Ερμιώνη, Ανδρομάχη, Εφιστοκλής, Βαλέρια, οδυσέας, Αχιλλέας, Αρχιμίδης...

Μαρία, κωσταντίνα, Ελένη...Άγγελος, 8ανάσης...

εεελα Αλεεεκο....(τι μου 8υμίσατε τώρα :terror2: )

Edited by GhostPrince, 02 May 2012 - 00:38.

フカフカ

#35 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 02 May 2012 - 02:59

Αγαπημένα γυναικεία έχω τρία: Δανάη, Ελένη & Ενριέττα. Δεν ξέρω αν είμαι biased επειδή η οικογένειά μου περιτριγύριζεται από αυτά τα ονόματα αλλά όπως και να 'χει, εμένα μ' αρέσουν αυτά!

Από ανδρικά... χμμ, πάλι τρία: Θεόδωρος (lol), Κωνσταντίνος (Κώστας = fail), Αρτέμης.

Δύο παιδιά θα έχω (100%), το αγόρι θα το βγάλω Αρτέμη και το κορίτσι Ενριέττα. Πιστεύω είναι και τα δύο αρκετά ιδιαίτερα αλλά όμορφα ώστε να μην περνάνε απαρατήρητα αλλά και να μην χλευάζονται παράλληλα! Είμαι τόσο έξυπνος και καλός πατέρας.

#36 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 02 May 2012 - 10:57

Αγαπημένο όνομα το Smitty Werben Jager Man Jensen με διαφορά. Αν δεν είχα ήδη σχετικά ασυνήθιστο όνομα έτσι θα ήθελα να με λένε.

#37 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 02 May 2012 - 11:07

Αχαχαχαχαχ!! Χθες το έβλεπα στο Nickelodeon TV :P

Youtube Video


Το Vincent. Όσο υπέροχο και αν ακούγεται στα αγγλικά , στα ελληνικά failarei.....

Also Conan, Γιαγκούλας, Χάιδω, Κρυστάλλω, Γιώργαινα, Μήτσαινα and last but not least Γκόλφω!

Tiger-stock-blog-header.jpg


#38 IAMNOONE

IAMNOONE

    DEAD APOSTLE

  • Members
  • 96 posts
  • LocationReality Marble

Posted 03 May 2012 - 21:18

Η αλήθεια πάντως είναι πως περίμενα σοβαρές απαντήσεις. Όχι ότι χαλάστηκα, αλλά... τελοσπάντων. Ας πούμε ότι με αποτρέψατε από το να απαντήσω κι εγώ σοβαρά στο ερώτημα που έθεσα, fu fu fu!
Choose your immortality wisely, whether it be the treasure you amass, or the family who succeed you.