Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Haiyore! Nyaruko-san

ecchi fantasy comedy Cthulhu spring 2012 seinen action

  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1.855 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Απρίλιος 2012 - 21:06

Haiyore! Nyaruko-san

這いよれ! ニャル子さん

Posted Image

The story revolves around an ordinary boy Yasaka Mahiro who encounters an anthropomorphised Cthulhu monster named Nyarlathotep (Nyaruko for short) who takes the form of a silver-haired girl.

Kitamura Eri as Yasaka Mahiro
Asumi Kana as Nyaruko
Matsuki Miyu as Kuuko
Kugimiya Rie as Hasuta
Ootsubo Yuka as Kurei Tamao
Shimada Bin as Nodens
Kusao Takeshi as Nyaruo
Kouda Mariko as Ruuhii Jistone
Arai Satomi as Shantak-kun
Hisakawa Aya as Yasaka Yoriko



Youtube Video



#2 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Απρίλιος 2012 - 21:11

ε οχι που δν θα το κανες!!! :kakaka: :kakaka:
μιας κι ετυχε να το δω ,εχω να πω πς 2 πραγματα μου εμειναν :
Spoiler:

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#3 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1.790 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Καταχωρήθηκε 10 Απρίλιος 2012 - 21:11

Φαίνεται σκουπίδι αλλά σκέφτομαι να το πιάσω ως το seasonal... σκουπίδι μου εξαιτίας της Asumi Kana η οποία ήταν ίσως η μόνη σωτηρία του Αμαγάμει.

Πες μας και καμιά άποψη βρε Έρεβε, όταν κάνεις θρεντ για σειρά που ήδη ξεκίνησε δεν κάνει να είσαι τεμπέλης.

HnH5aB0.jpg


#4 1451

1451

    .

  • Members
  • 2.585 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Απρίλιος 2012 - 21:26

Είδα εχτές το πρώτο.
Spoiler:


#5 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1.855 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Απρίλιος 2012 - 21:27

Πες μας και καμιά άποψη βρε Έρεβε, όταν κάνεις θρεντ για σειρά που ήδη ξεκίνησε δεν κάνει να είσαι τεμπέλης.


Προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός. :P

Και εγώ για την Asumi Kana, το είδα.

Στο 1ο επεισόδιο παρουσιάζεται μόνο το πρωταγωνιστικό δίδυμο, και λογικά σε κάθε επεισόδιο θα έχουμε και νέο χαρακτήρα, κάτι σαν monster of the week (όπως ήταν στο Rosario + Vampire ή στο Omamori Himari).
Το anime είναι λίγο αχταρμάς γιατί κλέβει συνέχεια σκηνές και στοιχεία από άλλα anime με αποτέλεσμα να μην ξέρει τί ακριβώς θέλει να είναι, αλλά ο genki χαρακτήρας της Nyaruko είναι όσο moe που σε κάνει να το συγχωρείς, και το slapstick humor του αν και δεν είναι πρωτότυπο, βγάζει γέλιο.
Δημοσιευμένη  εικόνα
Δημοσιευμένη  εικόνα

#6 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1.226 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAthena

Καταχωρήθηκε 11 Απρίλιος 2012 - 16:50

Έχει την πλάκα του.Εγώ τουλάχιστον το διασκέδασα με την πολυλογία της πρωταγωνίστριας και τα χαζά που κάνει(Φταίει αυτό το moe που λέει και ο Erebos).
Κλέβει ασυναίσθητα πράγματα από παντού στον κόσμο του anime.Βέβαια δεν είναι το μόνο που έχει κλέψει.Τουλάχιστον δεν είναι τελείως fail ,βλέπετε ως η καμένη κωμωδία της εβδομάδας.
P.S.Ξεράθηκα στα γέλια όταν έβγαλε αυτή την μπαλίτσα σαν pokeball.

Δημοσιευμένη  εικόνα


#7 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8.653 Δημοσιεύσεις:
  • Locationbetween the frets

Καταχωρήθηκε 12 Απρίλιος 2012 - 09:01

Posted Image

Η απορία του άσχετου: Οι 3 κοπέλες στα αριστερά κοιτάνε με ένα μείγμα απορίας και δέους την laws-of-physics-defying "κεραία" της πρωταγωνίστριας (πιάνει βραχέα, μεσσαία και FM), ή είναι ιδέα μου;

Θα το δω... ίσως... στο μέλλον... αν βαριέμαι... πολύ.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#8 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1.226 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAthena

Καταχωρήθηκε 12 Απρίλιος 2012 - 09:16

Δεν ξέρω να σου πω.Αλλά μάλλον επειδή εξελίζεται σε χαζό harem κατάσταση μάλλον δεν κοιτάνε την κεραία αλλά τον πρωταγωνιστή...

Δημοσιευμένη  εικόνα


#9 Deadman2012

Deadman2012

    I am Born an assassin!!!

  • Members
  • 44 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Απρίλιος 2012 - 10:29

Spoiler:

Don't f**k with me or...Δημοσιευμένη  εικόνα

#10 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.264 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 12 Απρίλιος 2012 - 16:48

τι εγινε; ποτε προλαβαν και βγαλαν το βιντεο; ουτε και οι πιο λυσσασμενοι οτακου δεν λειτουργουν ετσι! το ψαρι βρωμα απο το κεφαλι τελικα......

#11 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1.855 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Απρίλιος 2012 - 18:09

Η απορία του άσχετου: Οι 3 κοπέλες στα αριστερά κοιτάνε με ένα μείγμα απορίας και δέους την laws-of-physics-defying "κεραία" της πρωταγωνίστριας (πιάνει βραχέα, μεσσαία και FM), ή είναι ιδέα μου;

Θα το δω... ίσως... στο μέλλον... αν βαριέμαι... πολύ.


Καλύτερα super-sized ahoge, παρά κατσαριδο-κεραίες (όπως αυτές της ξανθιάς)... :colddd:
Δημοσιευμένη  εικόνα
Δημοσιευμένη  εικόνα

#12 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1.226 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAthena

Καταχωρήθηκε 18 Απρίλιος 2012 - 19:09

Η απορία του άσχετου: Οι 3 κοπέλες στα αριστερά κοιτάνε με ένα μείγμα απορίας και δέους την laws-of-physics-defying "κεραία" της πρωταγωνίστριας (πιάνει βραχέα, μεσσαία και FM), ή είναι ιδέα μου;

Θα το δω... ίσως... στο μέλλον... αν βαριέμαι... πολύ.

Τελικά κεραία-radar είναι!!!!Oτι να ναι έχω κλάσει στο γέλιο!!!

Δημοσιευμένη  εικόνα


#13 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8.653 Δημοσιεύσεις:
  • Locationbetween the frets

Καταχωρήθηκε 18 Απρίλιος 2012 - 22:22

Τελικά κεραία-radar είναι!!!!Oτι να ναι έχω κλάσει στο γέλιο!!!

LOL, αυτά είναι. Έχω κάτι φίλους τηλεπικοινωνιακούς εδώ στη σχολή, θα τους βάλω να το δουν για να κόψω αντιδράσεις. (Παίζει και να τους αρέσει βασικά... άλλωστε άμα είσαι τηλεπάς τα μυαλά σου είναι έτσι κι αλλιώς "πειραγμένα".)

Καλύτερα super-sized ahoge, παρά κατσαριδο-κεραίες (όπως αυτές της ξανθιάς)... :colddd:

Καλά, εκεί συμφωνούμε. Δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ χειρότερο σε anime μαλλί από τις κατσαριδοκεραίες. Ειδικά όταν είναι και στο κατάλληλο χρώμα. :puke:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#14 Chrysteria

Chrysteria

    Starting...

  • Members
  • 55 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 19 Απρίλιος 2012 - 07:20

http://en.wikipedia.org/wiki/Nyarlathotep

#15 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1.226 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAthena

Καταχωρήθηκε 19 Απρίλιος 2012 - 11:23

^ ναι ισχύει.Το anime είναι η μετάφορά του Lovecraft σε κωμωδία.Και εκτώς αφτού κλέβει αβέρτα κουβέρτα από όπου μπορείς να φανταστείς.Πάντως πετυχαίνει να γίνεται κωμικό και να ξεκαρδίσει.

Δημοσιευμένη  εικόνα




Also tagged with one or more of these keywords: ecchi, fantasy, comedy, Cthulhu, spring 2012, seinen, action