Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 6 votes

Back... for more science!


  • Please log in to reply
437 replies to this topic

#1 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 03 April 2012 - 03:50

:congrats: Animegrιώτες, Animegrιώτισσες... :lovulovu:

Μας λείψατε και σας λείψαμε, αλλά επιστρέψαμε δριμύτεροι και περισσότερο ανανεωμένοι από ποτέ!

Όπως θα διαπιστώσετε, αλλάξαμε τελείως forum software. Εγκαταλείψαμε το πλοίο που βουλιάζει γνωστό ως vBulletin, και μεταφερθήκαμε (έπειτα από κόπο, ξενύχτια και αμέτρητα τσιγάρα εκ μέρους του Left64Vegeta - seriously, buy that guy a beer) στο νέο, πανίσχυρο και πανέμορφο Invision Power Board v3.3.


Παρά τη μεγάλη αλλαγή, τα περισσότερα πράγματα γύρω σας θα σας είναι γνώριμα. Το forum layout είναι αρκετά παρόμοιο μ' αυτό του vBulletin (τα visitor messages είναι ίσως η μεγαλύτερη αλλαγή, μιας και μετατράπηκαν σε profile feeds). Το παρόν thread θα εξυπηρετήσει και σαν helpdesk για οτιδήποτε σας δυσκολέψει στο χειρισμό από δω και πέρα.


Τέλος, ορισμένα bugs για τα οποία γνωρίζουμε και θα τα λύσουμε οσονούπω είναι η μη λειτουργία των emoticons καθώς και τα user-submitted broken links προς παλιά threads του forum. Δεν θα πρέπει να έχει μείνει κάτι που να μας έχει ξεφύγει, αν όμως βρείτε κάτι, γράψτε το σ' αυτό το thread.

Μετά τιμής, your friendly .aNiMe//GR Kopanoi Team. :hero:


Spoiler:


2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#2 Punisher_P.E.F.

Punisher_P.E.F.

    Manga Fan

  • Members
  • 369 posts

Posted 03 April 2012 - 03:55

Εε αμα ειναι πανισχυρο να προτιμησουμε τοτε.
Με το καλο! :D

" On life's vast ocean diversely we sail. Reasons the card, but passion the gale. ,,


Alexander Pope


#3 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 03 April 2012 - 03:56

Δηλαδή Kenny να υποθέσω δεν θα χρειαστεί να αλλάξω κάπου 300 links ή κάπου εκεί στο Hall of Fame Ελλήνων Cosplayers που αφορούν τα event threads,γιατί αν είναι broken είναι μόνο προς το παρόν;Το κακό είναι ότι δεν μου ανοίγει καν η πρώτη σελίδα.Overload?

www.anime.gr/forum/index.php?/topic/6217-hall-of-fame-ελλήνων-cosplayers

EDIT: Άκυρο.Φόρτωνει η πρώτη σελίδα μια χαρά.Μάλλον είχε φάει κόλλημα.

EDIT 2: Μόνο που κάποια tags έπαψαν πλέον να εχουν την λειτουργία που είχαν:S...


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#4 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 03 April 2012 - 03:58

Φαίνεται πανέμορφο.Άντε να το συνηθίσεις τώρα...

Posted Image


#5 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 03 April 2012 - 04:06

Cassiel, σε μένα ανοίγει κανονικά (αν και στο έχω ξαναπεί, αυτό το thread είναι cache overkiller).

Πάντως μην ανησυχείς για τα links, we'll take care of that bug.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#6 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 03 April 2012 - 04:27

Είναι λίγο πιο δύσκολο να πάω στο τελευταίο post μιας κατηγορίας thread, εκτός αν μου ξέφυγε κάτι.
Άκυρο, όλα καλά. :D

#7 Nick7LF

Nick7LF

    AnimeClipse Team

  • Members
  • 158 posts

Posted 03 April 2012 - 05:41

Τα σπάει. Άξιζε η αναμονή!

#8 shinigami94

shinigami94

    wat

  • Members
  • 893 posts

Posted 03 April 2012 - 08:48

Σε κάποιους, οι υπογραφές είναι dead.Θα επανέλθουν ή να τις ξανα-ανεβάσουμε?

3b2Ktcr.jpg

Spoiler:

#9 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 03 April 2012 - 08:48

Tι και αν ταραχτηκαμε με το αστειο της Πρωταπριλιας, το νεο software τα σπαει!! :P
Πραγματικα πολλα μπραβο σε ολη την ομαδα του anime.gr που δουλεψε μερα νυχτα για αυτη την αλλαγη!!
Domo arigatou! :riiight:

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#10 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 03 April 2012 - 08:52

Μου αρέσει πολύ το καινούριο quick reply. Όλα τα κουμπάκια έχει!! :riiight:

Άντε και καλοφόρετο! :congrats:

Posted Image


#11 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 03 April 2012 - 08:59

Θα μου πάρει καιρό μέχρι να συνηθίσω.
Subscribed threads κλπ. υπάρχουν εδώ;

EDIT: Το βρήκα

LfNX0dh.png


#12 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 03 April 2012 - 09:25

...
Να ξαναγυρίσουμε στις 2.10?

Αν τελικά πράγματι μείνει έτσι θα ήταν ψέματα αν έλεγα πως μου αρέσει. Είναι άχρωμο και μου δίνει την εντύπωση προχειροφτιαγμένου forum. Νο offense guys, μην με αποπάρετε. Φυσικά, αυτό που μετράει είναι να αρέσει στην πλειοψηφία.

#13 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 03 April 2012 - 09:39

Επιτέλους μπορώ να δώ το forum απο το iPod/mobile συσκευές !!
Μέχρι στιγμής έχω ανακαλύψει δυο-τρία προβληματάκια:
Αν είμαι σε κάποιο thread και πάω στην κεντρική σελίδα του θέματος, θα μου πετάει μερικές φορές μια loading screen που μένει κολλημένη.Αν πατήσω το back και επιστρέψω εξαφανίζεται αυτή η οθόνη.
Τα YouTube links φορτώνουν αλλά δεν παίζουν (ίσως να φταίει το γεγονός πως τα apple devices δεν συμπαθούν την flash)
Δεν μπορώ να επιλέξω σελίδα σε threads που έχουν αρκετές.Πρέπει να πατάω το κουμπί next page μέχρι να φτάσω στην σελίδα που θέλω.

Τι στο yaoi συμβαίνει?

#14 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 03 April 2012 - 10:03

Συμφωνώ με τον Aizen. Λίγο χρώμα θα του έκανε καλό. Έτσι όπως είναι μου φαίνεται πολύ.... βιομηχανικό.... Μου θυμίζει τεχνικό φόρουμ εταιρείας hardware.

Anyway, θα το συνηθίσω, που θα μου πάει...

#15 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 03 April 2012 - 10:11

Καλά εγώ το έπαθα ένα σοκ μιας και τόσα χρόνια είχα συνηθίσει στο vbulletin, αλλά don't mind me I'm just way too old I guess :P
phmava.php