Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Prometheus


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#16 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 15 June 2012 - 21:16

Εϊναι στο ίδιο universe με το alien αλλά δε νομίζω ότι θα δούμε alien στην οθόνη. Και γω το περιμένω πως και πως :blingeye2:


μην ξεχναμε χαρη σε ποιον εγιναν γνωστα τα Aliens και μαλιστα συνεργαζεται και σε αυτην την ταινια

http://www.avpgalaxy.net/alien-movies/hr-giger/

#17 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 15 June 2012 - 22:02

την είδα κιεγω...εμετική η ταινεία.

οκ, τεχνικά δε μπορώ να πω ότι με χάλασε και ειδιέτερα...και απο 3D ήταν αρκετα καλοφτιαγμένη, αλλα η αθλιότητα , δε μπαλώνεται!! Το πιστεύω πως θα μπορουσε να θεωρηθεί το χειρότερο "alien" μιας και σε αυτή τη πλευρα βάδιζε.
Μέτρια σκηνοθεσια για μένα...και το σεναριο πατος...απτη αρχη της ταινειας δηλαδη...αλλα στη πορεια ακομα πιο απογοητευτικό. Δε το περίμενα τοσο κακό, αν και υπήρχαν και σκηνές που ευχαριστήθηκα.
フカフカ

#18 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 15 June 2012 - 22:49

Σιγα με τους εμετους.
Πλακα ειχε η ταινια. Σε περιεχομενο δεν ελεγε και πολλα αλλα το πιου πιου της το ειχε, το μπαμ μπουμ της το ειχε, το wub wub wub της το ειχε, τα τερατακια της τα ειχε, την Θερον με ενα τεραστιο φλογοβολο να τηγανιζει ειχε. Ειχε και ενα γαματο ρομποτ. Διασκεδαστικοτατη.
Αμα καθε φορα που πηγαινα κινηματογραφο περιμενα τον επομενο Πολιτη Κεϊν, δεν θα ειχα ξαναβγει απο το σπιτι.

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#19 BrainDeadAlive

BrainDeadAlive

    Dead By Dawn

  • Members
  • 139 posts

Posted 16 June 2012 - 02:36

Και μένα δεν με χάλασε. Πήγαινα με χαμηλές προσδοκίες και τις ξεπέρασε. Ειχε πολλά κοινά με άλιεν, αλλά σαν σύνολο ήταν κάτι τελείως διαφορετικό. Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον. Αν γίνει τριλογία θα πάω και για τα άλλα 2 σινεμά.
Posted Image

#20 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 16 June 2012 - 02:47

Για τριλογία δεν το βλέπω. Εκτός και αν πιάσουν και το terraforming πριν προσγειωθεί εκεί το σκάφος της Ripley. Που σε εκείνη την περίπτωση και εγώ θα το έβλεπα.

Btw όσο και αν αγαπώ τις ταινίες Alien ας μην ξεχνάμε ότι υπήρχε εκτός από τις τρεις πρώτες και μία τέταρτη η οποία ήταν λίγο φόλα (και ας την είδα εξτασιασμενη). Όχι τίποτα άλλο αλλά να παίρνουμε μία ιδέα για το πραγματικά κακό μέρος του franchise. Eυτυχώς ούτε Alien vs Predator ήταν ούτε Alien 4 παρά τις όποιες επιμέρους αδυναμίες της.

#21 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 18 June 2012 - 19:26

Τυπικο θριλερακι η ταινια χωρις τιποτα το ιδιαιτερο.Ουτε ενας ενδιαφερον χαρακτηρας.Ολοι για να πεθανουν ηταν.Και η ανατροπη προς το τελος δεν ειναι και πολυ καλη.Ξεκινησε ενδιαφερον το σεναριο και κατεληξε στην πιο κλισε ιστορια που μπορεις να φανταστεις.

Απο κει και περα ειχε ενταση,ειχε μυστηριο και ειχε καλο θεαμα.Καλη ταινια να την δεις με παρεα σαββατοκυριακο βραδυ αλλα μεχρι εκει.Ομως οχι δεν μπορεις να τη δεις ως prequel του alien και μετα να πας στο alien.No,no.Θα πρεπει να δειτε και τα sequels για να παρετε τις απαντησεις που ισως να περιμενετε.

Αλλα γενικα πιανει την κλασσικη alien αισθηση,οποτε αν αυτο ζητατε μαλλον θα σας αρεσει.

sc5bab.jpg


#22 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 18 June 2012 - 19:38

Την ειδα αρκετα κλισε ητανε αλλα τελως παντων......δεν συγκρινεται φυσικα με τα Alien τα οποια κατα τι γνωμη μου ειναι ΦΟΒΕΡΑ.
Ενταξει στοπ οι εμετοι δεν ηταν τοσο χαλια για να ξερναμε κιολας!Σε κρατουσε δεν λεω....φυσικα ολοι ητανε για να πεθανουνε οπως ειπε και ο Kalamaris (το πιο μουρατο ονομα στο forum).

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#23 helo

helo

    lonely boy

  • Members
  • 373 posts

Posted 20 June 2012 - 01:21

Δυστηχώς ο Lindelof τα έκανε σκατά με το σενάριο,γιατί τον έχουν τόσο ψηλά δε καταλαβαίνω...
Fassbender τρομερός...Το υπόλοιπο καστ έβαλε μια πολύ μικρή πινελία! (Charlie!γυναικάρα, Νοοmi! τούμπανο!!)
Την Φχαριστηθηκα! Θέλω κι'άλλο!!
Posted Image
the good the bad and the Hiratsuka

#24 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 28 June 2012 - 21:03

ΠΟΝΟΣ ΣΤΟΥΣ ΞΕΦΤΥΛΕΣ ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ


Αχέμ. ναι, θα εξηγηθώ.

Spoiler:

Posted Image


#25 Yojimbo

Yojimbo

    Yokai enthusiast

  • Members
  • 151 posts

Posted 28 June 2012 - 22:56

Πολύ καλύτερο απ'οτι περίμενα, βέβαια εγώ περίμενα να είναι πατάτα.

Μου φάνηκε υπερ-φλύαρο, πολύ γεμάτο αλλά με ελάχιστη ουσία. Όμως ήταν διασκεδαστική η ταινία, δεν με χάλασε που την είδα στο σινεμά.

Επίσης με ενόχλησαν αρκετά...

Spoiler:

Edited by Yojimbo, 28 June 2012 - 22:58.


#26 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 10 September 2012 - 16:29

Spoiler:

Edited by Nikos1451, 10 September 2012 - 16:31.


#27 Yurishizu

Yurishizu

    Anime Newbie

  • Members
  • 36 posts

Posted 14 September 2012 - 11:22

Σε άλλο forum το λατρέψαν, εδώ βλέπω μέχρι κι εμετούς κάνατε. Εμένα δε με απασχολεί αν είναι Alien prequel ή ότι άλλο, μου αρκεί που σαν θεματολογία προσπαθεί να δώσει εξήγηση στη δημιουργία της ανθρωπότητας. Πόσες ταινίες το κάνουν αυτό;

#28 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 14 September 2012 - 11:40

Preaching with Prometheus: Religious Responses to Alien Visitors in Science Fiction Films

#29 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 14 September 2012 - 19:06

Σε άλλο forum το λατρέψαν, εδώ βλέπω μέχρι κι εμετούς κάνατε. Εμένα δε με απασχολεί αν είναι Alien prequel ή ότι άλλο, μου αρκεί που σαν θεματολογία προσπαθεί να δώσει εξήγηση στη δημιουργία της ανθρωπότητας. Πόσες ταινίες το κάνουν αυτό;


Να το κανε και καλα ωραια θα'ταν...

sc5bab.jpg


#30 Yurishizu

Yurishizu

    Anime Newbie

  • Members
  • 36 posts

Posted 16 September 2012 - 02:11

Να το κανε και καλα ωραια θα'ταν...

Είναι λίγο δύσκολο να ικανοποιήσει τους πάντες όμως. Απ'τη μία όσους γουστάραν σχετική θεματολογία, επιστήμη VS θρησκεία, και τα γνωστά του Däniken ότι προερχόμαστε απο εξωγήινους. Απ'την άλλη είναι και οι φανατικοί των Alien που θέλαν ένα prequel ή κάτι που να μοιάζει στις ταινίες, οπότε δε μπορούσε να είναι ξεχωριστό στόρυ. Μη πούμε και για όσους παίζουν Nintendo που θα θέλαν κάτι σε Metroid. :erk: