Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

.aNiMe//GR 2011 Anime Awards - Best Newcomer


  • This topic is locked This topic is locked
37 replies to this topic

Poll: Best Newcomer (64 member(s) have cast votes)

Best Newcomer

  1. Chihayafuru (10 votes [15.62%] - View)

    Percentage of vote: 15.62%

  2. Daily Lives of Highschool boys (8 votes [12.50%] - View)

    Percentage of vote: 12.50%

  3. Hunter X Hunter (28 votes [43.75%] - View)

    Percentage of vote: 43.75%

  4. Hyouge Mono (2 votes [3.12%] - View)

    Percentage of vote: 3.12%

  5. Katte ni Kaizou (1 votes [1.56%] - View)

    Percentage of vote: 1.56%

  6. Mardock Scramble (6 votes [9.38%] - View)

    Percentage of vote: 9.38%

  7. Showa Monogatary (1 votes [1.56%] - View)

    Percentage of vote: 1.56%

  8. SKET Dance (4 votes [6.25%] - View)

    Percentage of vote: 6.25%

  9. Thermae Romae (4 votes [6.25%] - View)

    Percentage of vote: 6.25%

Vote

#31 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 24 March 2012 - 19:38

What are you talking about ? Δηλαδή οκ πέρα από το HxH το οποίο είναι λίγο πολύ δεδομένο ότι θα νικήσει είχαμε έναν παρανοικό με φετίχ για τσαγιέρες, έναν ρωμαίο που κάνει ταξίδια στον χωροχρόνο και ένα γυμνασιόπαιδο που δίνει μαθήματα παράνοιας.

Με πολύ αγάπη εγώ ψηφίζω το Thermae Romae.

#32 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 24 March 2012 - 20:37

Με πολύ αγάπη εγώ ψηφίζω το Thermae Romae.


Άνετα μια απ' τα ίδια.
Είχε γέλιο αυτό τελικά καλή περίπτωση.

Τα άλλα μου είναι προσωπικά ψιλοαδιάφορα...

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#33 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 24 March 2012 - 22:06

What are you talking about ? Δηλαδή οκ πέρα από το HxH το οποίο είναι λίγο πολύ δεδομένο ότι θα νικήσει είχαμε έναν παρανοικό με φετίχ για τσαγιέρες, έναν ρωμαίο που κάνει ταξίδια στον χωροχρόνο και ένα γυμνασιόπαιδο που δίνει μαθήματα παράνοιας.

Με πολύ αγάπη εγώ ψηφίζω το Thermae Romae.

Ο Ρωμαίος που κάνει ταξίδια στο χωροχρόνο θα έπαιρνε μετά χαράς την ψήφο μου, but they just had to make a half-assed and too short adaptation out of it. Υπερμέγιστη ξενέρα.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#34 Battlemage

Battlemage

    Anime Freak

  • Members
  • 376 posts

Posted 25 March 2012 - 00:34

Thermae Romae γιατί ήταν κάτι διαφορετικό και το απόλαυσα. Και το Showa Μonogatari μου αρέσει πολύ απο όσο έχω δει. Το Hunter X Hunter δεν έχει ανάγκη την ψήφο μου γιατί άνετα θα βγεί.
Posted Image

#35 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 25 March 2012 - 00:41

Ο Ρωμαίος που κάνει ταξίδια στο χωροχρόνο θα έπαιρνε μετά χαράς την ψήφο μου, but they just had to make a half-assed and too short adaptation out of it. Υπερμέγιστη ξενέρα.


Eγώ το βλέπω τελείως διαφορετικά. Για τους πόρους που διατέθηκαν στην σειρά και για τα επεισοδια που είχαν περιθώριο μια χαρά δουλειά έκαναν. Αλλά και να μην συμφωνούμε εδώ υπάρχουν και άλλες υποψηφιότητες που μια χαρά αξίζουν.

Hardly a dried up category. :)

#36 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 25 March 2012 - 00:46

Για τους πόρους που διατέθηκαν στην σειρά [...]

50 ευρώ μαζί με τα σουβλάκια που αγοράσανε στους animators. Με τον πόνο μου παίζεις, μου φαίνεται. :nanteee:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#37 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 25 March 2012 - 01:25

Ναι αλλά πήρες 8 χορταστικότατα επεισόδια BRS in exchange με full animation και OST. Άντε που μου έχεις και παράπονο απο πάνω. :P

/στρίβει και άλλο το μαχαίρι στην πληγή.

#38 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 25 March 2012 - 01:50

Ναι αλλά πήρες 8 χορταστικότατα επεισόδια BRS in exchange με full animation και OST. Άντε που μου έχεις και παράπονο απο πάνω. :P

/στρίβει και άλλο το μαχαίρι στην πληγή.

Gee, thanks! :hahaha:

Ασχολίαστο.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||