Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Saint Seiya Omega

Shounen Shonen Super powers Action Drama

  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#31 axilIeas

axilIeas

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 24 January 2013 - 20:55

Μπορείς να βρεις τα βρεις στο nyaa.eu ή στο tokyotosho.info. Δεν έχει βγει batch μέχρι τώρα.
Υπάρχει και στην anime-greek με ελληνικούς υπότιτλους.


ευχαριστώ πολύ για τα σαιτ αδερφέ αλλά θέλω ένα που να έχει ελληνικούς υποτίτλους (η υποτίτλους μονό) γιατί αυτό που μου εστειλες δεν τα έχει πια.αν μπορείς να με βοηθησεις θα σου είμαι υπόχρεος

#32 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 21 February 2013 - 19:01

Posted Image
Posted Image

Γεμύζιγεμιγοππιποποπαπικαγδλασγφδσφβαδηφκουνατεκερετεκερακυμαζοταυθατοταταρατατζούμξιφοαηρλεξαερπιποπικοπαποτζιτζιριμιτζιριτιψοκλαρετυθρεαβ
δωξασηγδφωαηδεδλιφωριεγιαμολαεγιαλεσαξιδνψξικολαηδσαξαδεδικολαλοτυφιτυξεβηξεκαλσοιροντιρλανταντιρλάνταντα.

Spoiler: Μετάφραση επειδή δεν ξέρετε ελληνικά

ySss0UF.jpg


#33 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 23 February 2013 - 14:34

τουλαχιστον ο mangaka του Saint Seiya μπηκε στον κοπο να γραψει αξιοπρεπως τις οποιες ελληνικες φρασεις υπηρχαν.

τι ειναι αυτα τα αλαμπουρνεζικα; βαρβαροι!

#34 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 23 February 2013 - 14:57

:hahaha: Τι μου θύμησες τώρα. Δεν ξέρω τι είχε γράψει στο manga αλλά στο anime ήταν πολύ αστεία η μετάφραση του "Shounentachi yo" σε "Τα παιδιά ήρθαν εδώ". Πάντως η αλήθεια είναι ότι το είχαν προσπαθήσει, και μάλιστα τότε ήταν και πιο δύσκολο, όπου έπρεπε να μπουν ελληνικές πινακίδες (και στο LC το ίδιο).

Τώρα με το google translate μπορεί να μην είχαν τέλεια αποτελέσματα, αλλά τουλάχιστον θα είχαν ένα κείμενο με χωρισμένες και στοιχισμένες λέξεις. Είχαν κάνει και σε άλλο επεισόδιο κάτι παρόμοιο, μόνο τα ονόματα των αστερισμών τα είχαν σωστά σε προηγούμενα επεισόδια.

ySss0UF.jpg


#35 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 23 April 2013 - 21:24

Episode 54 at long last......

TA CLOTHS ΞΑΝΑΓΙΝΑΝ CLOTHS!Οχι αλλα μπιχλιμπιδια! :if: :if: :if: :if: :if:
@Κai ,Kiki is here XD

Edited by redqueen, 23 April 2013 - 21:24.

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#36 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 24 April 2013 - 04:50

^Ο Ikki περιμένω να εμφανιστεί όχι ο Kiki.

Ευτυχώς επιλέξανε να επιστρέψουν στο παλιό σύστημα, αν αφαιρούσαν και τα γελοία πετράδια από τις πανοπλίες αντί να τους δώσουν περισσότερη έμφαση τι καλά που θα ήταν. Οι πανοπλίες των αντιπάλων δείχνουν καλύτερες.

Ο Subaru είναι ήδη κουραστικός, τι τι θέλανε τι λάμψη στα μάτια; Μέχρι τότε είχα ελπίδες ότι θα μείνει στο παρασκήνιο μαζί με τους υπόλοιπους. Τώρα περιμένουμε να το γυρίσει και θα έχουμε δράματα.

Lol, στο 53 ο Koga πήγε να την πει στον Seiya για την προστασία της Αθηνά. Ναι, ok.

ySss0UF.jpg


#37 giota83

giota83

    AnimeMangaOtaku

  • Members
  • 405 posts
  • LocationKomotini

Posted 02 March 2014 - 17:48

Ποιο Saint Seiya να ξεκινησω πρωτο ? εχουν καποια σειρα ή ειναι ανεξαρτητα μεταξυ τους?



#38 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 02 March 2014 - 19:07

Ξεκίνα από το Lost Canvas, είναι prequel του αρχικού.

 

Η χρονολογική σειρά είναι:
Saint Seiya - The Lost Canvas

Saint Seiya

Saint Seiya: Hades Chapter - Sanctuary

Saint Seiya: Hades Chapter - Inferno

Saint Seiya: Hades Chapter - Elysion

Saint Seiya: Heaven Chapter - Overture

Saint Seiya Ωmega

(Έχει και κάποιες ταινίες.)

 

Θα ήταν καλό να τα δεις με τη σειρά, αν δεις πχ το αρχικό Saint Seiya πριν το Lost Canvas θα πάρεις ορισμένα spoilers, όπως και στο Ωmega δε θα καταλάβεις κάποιες αναφορές αν δεν έχεις δει το παλιό. Γενικότερα πάντως το Ωmega δεν λέει και πάρα πολλά, και να μην το δεις και καθόλου δε θα χάσεις τίποτα.


ySss0UF.jpg


#39 giota83

giota83

    AnimeMangaOtaku

  • Members
  • 405 posts
  • LocationKomotini

Posted 02 March 2014 - 19:27

ευχαριστω πολυ . θα το ξεκινησω μολις το κατεβασω.



#40 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 02 March 2014 - 21:25

το οποιο omega τελειωνει σε 5 επς και αν και δεν καταφερα να δω πανω από 5 επς ελπιζω να βγει τιποτα καινουργιο seiya related το χειμωνα η του χρονου

 

lost canvas 2 anyone? :D



#41 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 02 March 2014 - 21:55

Ειδικά μετά την περασμένη άνοιξη που κυκλοφόρησε ότι η TMS ανακοίνωσε μέσω twitter ότι δεν σκοπεύει να βγάλει 3η σεζόν και 2,5 χρόνια μετά τη δεύτερη έχουμε ακόμα πολλές ελπίδες.

 

Το Ωmega μέχρι το τέλος της πρώτης σεζόν, κάπου στο 51 μπορεί να μην ήταν και ό,τι καλύτερο αλλά είχε 2-3 καλούς χαρακτήρες, και κάποιες καλές σκηνές και παρόλο που οι πανοπλίες ήταν για κλάμματα η αισθητική και η σκηνοθεσία προς το τέλος του arc είχε κάποιο ενδιαφέρον. Όταν άλλαξαν οι συντελεστές πήρε την κατρακύλλα και δεν βλεπόταν, ξενέρωσα και με τη φωνή του Ikki, ο Sugita μού αρέσει σαν VA αλλά δεν του ταίριαζε καθόλου.


ySss0UF.jpg


#42 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 05 March 2014 - 14:55

Δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Ενώ λάτρεψα το πρώτο και το Lost Canvas, αυτό δε μου άρεσε. Είδα τα πρώτα 10-20 επεισόδια και το έκοψα. Δε ξέρω.. έχω την εντύπωση πως το πρώτο και το Lost Canvas είχε πιο πολύ δράση και σασπένς και οι χαρακτήρες ήταν καλύτερα διαμορφωμένοι.


Edited by Aena, 05 March 2014 - 14:56.

30w46c0.jpg


#43 agathos3

agathos3

    Starting...

  • Members
  • 1 posts

Posted 17 January 2015 - 22:36

καλησπερα στην παρεα. μπορει καποιος να με πεις, πως  κατεβαζουμε το ανινμε?



#44 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 18 January 2015 - 01:22

Πηγαίνουμε στο nyaa.se. Γράφουμε Saint Seiya Omega στη φόρμα αναζήτησης και επιλέγουμε ένα από τα δύο πακέτα που βγαίνουν πρώτα-πρώτα στα αποτελέσματα. Όταν μπούμε μέσα έχει ένα κουμπί που λέει download! Το πατάμε και κατεβάσουμε.


ySss0UF.jpg




Also tagged with one or more of these keywords: Shounen, Shonen, Super powers, Action, Drama