Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Castlevania videogame


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 xXMiss_HyuugaXx

xXMiss_HyuugaXx

    Starting...

  • Members
  • 30 posts

Posted 24 August 2006 - 16:18

Παιδια ειναι ενα απο τα καλυτερα videogames που εχω παιξει.Ειναι φοβερο παιχνιδι και o Hector ειναι τελειος.Ειδικα τα γραφικα μου αρεσουν πολυ.Εσεις τι λετε?Αν το εχετε παιξει, σας αρεσε?
Hyuuga Nei a ever!!!Posted Image

#2 uzumaki_naruto

uzumaki_naruto

    Anime Fan

  • Members
  • 238 posts

Posted 24 August 2006 - 17:53

εμενα προσοπικα δεν μου εκανε και πολι εντηποσει απο οσα castelvania εχω παιξει,μονο το castelvania symphony of the night αξιζε ουσιαστικα το καλητερο castelvania που βγηκε ποτε μακαρι η konami
να εβγαζε ενα τοσο καλο castelvania και τωρα.
και κατι ακομα για να μην ξεχνιομαστε Alucard rulez.

#3 hajate

hajate

    Anime Freak

  • Members
  • 317 posts

Posted 25 August 2006 - 10:34

προσωπικά την σειρά τη θεωρώ ως μια από τις καλύτερες όσον αφορά το είδος των plattform.δυστυχώς δεν έχω παίξει τα παιχνίδια που έχουν βγει για ps2,μόνο αυτά για gameboy,nes,snes(περασμένα μεγαλεία :cry: ) και πρόσφατα σε emulator την έκδοση για gba(μου άρεσε αρκετά ο συνδιασμός platform/rpg).τεσπά μια από τις μακροβιότερες σειρές με τρομερά ατμοσφαιρική μουσική.όλα τα παιχνίδια αξίζουν την προσοχή σας,ασχέτως παλαιότητας! :kakashithumbup:

#4 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 29 December 2006 - 18:47

Έχω παίξει μόνο αυτά του PS2 τα οποία είναι φυσικά μαγευτικά. Και ο Leon και ο Hector καθώς και οι μυστικοί χαρακτήρες Joachim και Trevor αντίστοιχα προσφέρουν απολαυστικό gameplay με αρκετές διαφορετικές κινήσεις που κάνουν το παιχνίδι ενδιαφέρον. Το storyline είναι όπως και στα προηγούμενα αξιοθαύμαστο(μπορεί να μην έχω παίξει άλλα, όμως έχω κάνει μια 2 έρευνες να δω τι γίνεται στα παλιά:kakashithumbup: )και ο σχεδιασμός το ίδιο. Αναμένουμε το 3 για κονσόλα της sony μιας και ένα από τα boss στο τέλος του δεύτερου για PS2 λέει πως η τελική μάχη ενάντια στον Δράκουλα δεν έχει γίνει ακόμη^^^

Posted Image


#5 Κagouras

Κagouras

    monkey d. loufas

  • Members
  • 205 posts

Posted 29 December 2006 - 19:04

castelvania symphony of the night με διαφορα.
Posted Image
Πρωιν kakashi_sensei

#6 Somnius

Somnius

    -= Carpe Noctem =-

  • Members
  • 85 posts

Posted 07 January 2007 - 01:16

Castlevania : Symphony of the Night για PS1 (αλλίως C:SotN)
Το καλύτερο Sountrack σε παιχνίδι.. απίστευτο gameplay, τρομερό σενάριο..

Castlevania : Circle of the Moon για GBA (αλλιώς C:CotM)
Αρκετά καλό και υπερβολικά δύσκολο θα έλεγα.. η χαρά του wiping!
Ο τελικός (Dracula) είναι UN-FCUKING-BEATABLE και έχει τον άνιωθο..
Χρησιμοποιεί το σύστημα με συνδιασμό καρτών από πλανίτες αρκετά καλό..

Castlevania : Harmony of Dissonance για GBA (αλλιώς C:HoD)
Πολύ καλή σχεδόν άριστη μεταφορά πολλών sprites από το C:SotN, λίγο χοντροκομμένα μεν αλλά καλά.. Καλό σενάριο απλό και λιτό βέβαια το τέλος του είναι.. ένα μεγάλο burp.. κοινώς χάλια.. αλλά τι να κάνεις..
Χρησιμοποιεί το σύστημα με τα Spellbooks.. έχεις το weapon σου (wip) και ανάλογα το equip. σου έχεις αποτέλεσμα.. τα spellbooks είναι μόνο για τα sub-weapons (dagger, axe, holybook etc.) που κάνε spellbook δίνει και μια άλλη γεύση στο sub-weapon.

Castlevania : Aria of Sorrow για GBA (αλλιώς C:AoS)
Ένα από τα καλύτερα Castlevania μετά το C:SotN. Τέλειο gameplay τέλεια sprites και πολύ προτότυπα τα περισσότερα, πολύ καλός χάρτης και περιοχές, άψογο σενάριο και σύστημα με souls δλδ ψυχές από τα monsters.. τέλειο σύστημα δλδ..
Σε αποροφάει σε μεγάλο βαθμό και θες να το τελειώσεις πάση θυσία..!

Castlevania : Dawn of Sorrow για NDS (αλλιώς C:DoS)
Η συννέχεια το C:AoS από το gba στο nds.
ΦΟΒΕΡΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ στο NDS.. Τρομερό παιχνίδι αρκετά καλά γραφικά..
Δεν θα πω τπτ.. το παιχνίδι είναι ότι καλύτερο έχω παίξει μετά το C:SotN..

Περιμένουμε το καινούργιο Castlevania για το NDS που θα είναι λένε ότι καλύτερο έχουν βγάλει με λειτουργίες wifi και άλλα πολλά.. άντε να το δούμε..!

-= Carpe Noctem =-
Posted Image
| Magician.gr | MagicWeb.gr |
Posted Image
Super Mod. @ DsPlanet.gr
Posted Image


#7 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 11 January 2007 - 19:20

4 Castlevania εχω λιωσει πιο πολυ στη ζωη μου

Symphony of the Night-PSX
Aria of Sorrow-GBA
Dawn of Sorrow-DS(Cubicle και παλι χιλλια arigatou που μου το αφησες για 2 βδομαδες ;) )

Και τελος ενα ακομα θρυλικο castlevania στο Mega Drive/Genesis. Δεν θυμαμαι καν το ονομα αλλα ειχε 2 παιχτες. ο κλασσικος "Belmont" με whip,etc. και μια κοπελια η οποια ειχε spear το οποιο ειχε πιο πολυ range απτο whip!(ffs)

#8 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 11 January 2007 - 19:59

Και τελος ενα ακομα θρυλικο castlevania στο Mega Drive/Genesis. Δεν θυμαμαι καν το ονομα αλλα ειχε 2 παιχτες. ο κλασσικος "Belmont" με whip,etc. και μια κοπελια η οποια ειχε spear το οποιο ειχε πιο πολυ range απτο whip!(ffs)


ναι το Castlevania Bloodlines. Το χα παίξει πριν 12 χρόνια σε ένα κατάστημα και πριν 5 χρόνια σε emulator. Δεν ήταν κοπελιά η άλλη αλλά ένας μακρυμάλλης Ισπανός, που έκανε το παιχνίδι πολύ ευκολότερο με τις τεχνικές του.

Εχω παίξει και για το NES το 1 και το 3. Το 1 δε μπορεσα να το τερματίσω. Το 3 που είναι ίσως το καλύτερο παιχνίδι που έπαιξα στο NES, το είχα μάθει απέξω. Τα 3διάστατα δε μου άρεσαν ούτε και τα πιο πρόσφατα που κάναν το Castlevania Metroid.

#9 Somnius

Somnius

    -= Carpe Noctem =-

  • Members
  • 85 posts

Posted 12 January 2007 - 10:03

Το Bloodlines το έχω κάπου.. αν το βρω θα σας πω.. πάντως πολύ καλό που σε αυτό βασίστηκε το Symphony of the Night είναι η έκδοσή του για Saturn που έχει περισσότερους χαρακτήρες και περισσότερο χάρτη και γενικά είναι πολύ καλύτερο.. το παιχνίδι που ξέρουμε όλοι για το playstation 1 ήταν απλά μια μεταφορά..!!
Υ.Γ και γιαυτό αν ανοίξεις τα αρχεία ήχου του SymphonyotN θα ακούσεις "απειρους" ιαπωνικούς διαλόγους..!! :)

-= Carpe Noctem =-
Posted Image
| Magician.gr | MagicWeb.gr |
Posted Image
Super Mod. @ DsPlanet.gr
Posted Image


#10 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 12 January 2007 - 15:51

Το Bloodlines το έχω κάπου.. αν το βρω θα σας πω.. πάντως πολύ καλό που σε αυτό βασίστηκε το Symphony of the Night είναι η έκδοσή του για Saturn που έχει περισσότερους χαρακτήρες και περισσότερο χάρτη και γενικά είναι πολύ καλύτερο.. το παιχνίδι που ξέρουμε όλοι για το playstation 1 ήταν απλά μια μεταφορά..!!
Υ.Γ και γιαυτό αν ανοίξεις τα αρχεία ήχου του SymphonyotN θα ακούσεις "απειρους" ιαπωνικούς διαλόγους..!! :)



0__________________________________o

...
...
...Δεν το ηξερα αυτο....ειμαι αποτυχια σαν fan!*harakiri*

Παω να ψαξω αυτη την εκδοση!

#11 Somnius

Somnius

    -= Carpe Noctem =-

  • Members
  • 85 posts

Posted 12 January 2007 - 16:09

Παίζει και να μην την βρεις πουθενά..!! Είναι ότι πιο δύσκολο έχω ψάξει ως τώρα.. μετά το Castlevania για το MSX.. εκείνο κι αν ήταν..!! :)

-= Carpe Noctem =-
Posted Image
| Magician.gr | MagicWeb.gr |
Posted Image
Super Mod. @ DsPlanet.gr
Posted Image


#12 LeeoN

LeeoN

    Anime Newbie

  • Members
  • 56 posts

Posted 12 January 2007 - 16:21

Οσοι έχουν Wii, να σπέυσουν να κατεβάσουν το Super Castlevania ;)
Oh Sh*T.... i mean... mama mia.......
Posted Image
The revolution is near....

#13 Somnius

Somnius

    -= Carpe Noctem =-

  • Members
  • 85 posts

Posted 13 January 2007 - 11:53

Ωπ.. τι είναι αυτό.. scrEAmshots άμεσα..

Βρήκα το Castlevania για το Saturn.. το έχω με το cd να είναι τυπωμένο από το πραγματικό cd και τα front & back του κουτιού..
Νομίζω με το Saturnin κάτι είχα καταφέρει να τρέξω.. anybody can help..?

-= Carpe Noctem =-
Posted Image
| Magician.gr | MagicWeb.gr |
Posted Image
Super Mod. @ DsPlanet.gr
Posted Image


#14 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 13 January 2007 - 13:50

έγω εω παίξει μονο το curse of darkness ωραιο αλλα με πολλα κουφα μυστικά και υπερβολικα εύκολο.

#15 Somnius

Somnius

    -= Carpe Noctem =-

  • Members
  • 85 posts

Posted 14 January 2007 - 01:23

Τα 3D Castlevania ... δεν είναι Castlevania..

σήμερα τερμάτισα το Dawn of Sorrow σε 5 ώρες 99,5% με το kitsune[?] (δλδ το blunt sword μετά το fusion με το malaconda sould..), eversign armor, και tear of blood.. ναναι καλά οι μπουκάλες με το mana..

Στο 1ο μου save το έχω 100+% με όλα τα souls και το έχω glitchάρει άρα παίζει και να έχω απίστευτα πράγματα.. δεν λέω τπτ άλλο θα ανεβάσω βίντεο..!

Υ.Γ. ξέχασα τα souls που φοράω.. Flame Demon, Medusa Head (Black Panther) και Golem..
ξέρω τρόπο πως να βγάζεις στο DoS 100.000$ κάθε 10 με 15 λεπτά..!!

-= Carpe Noctem =-
Posted Image
| Magician.gr | MagicWeb.gr |
Posted Image
Super Mod. @ DsPlanet.gr
Posted Image