Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Star Wars


  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#31 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 26 May 2008 - 21:32

,ενω η 2η,μιας και βγηκε σε μια εποχη οπου τωρα πια η χρηση cgi ειναι δεδομενη,δεν αφησε τπτ πολυ βαθυ στο κοινο...

πως δεν αφησε. πλακα μου κανεις? δεν αφησε τιποτα στο κοινο η αγαπη, η δολιοτητα, η ρωμη, η σοφια, η ποικιλια στη νιστορια? τι αλλο θα ηθελες? ( εχω ραντεβου με τον Γιωργο σε 2 βδομαδες να τον συμβουλεψω για τη σειρα. πες μου κα ιθα τα προσθεσει)

Και οι 2 ειναι πολυ καλες(με πιο αδυναμο απ ολα το Episode I,αλλα καλο γενικως)..


τι αδυναμο υπηρχε ρε φιλε στο επισοδειο 1? τι?

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#32 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 26 May 2008 - 21:37

Πριν απαντησω,μου φαινετε ή κανεις πλακα??(μην απαντησω αν εχεις ηδη κακη αποψη για την καινουρια τριλογια,δεν θα ειχε νοημα..)

#33 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 26 May 2008 - 21:42

δεν κανω καθολου πλακα

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#34 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 26 May 2008 - 21:49

OK αν ειναι ετσι...

πως δεν αφησε. πλακα μου κανεις? δεν αφησε τιποτα στο κοινο η αγαπη, η δολιοτητα, η ρωμη, η σοφια, η ποικιλια στη νιστορια? τι αλλο θα ηθελες? ( εχω ραντεβου με τον Γιωργο σε 2 βδομαδες να τον συμβουλεψω για τη σειρα. πες μου κα ιθα τα προσθεσει)


Ναι,μπορω να πω υπηρχαν αυτα στην σειρα,μονο η Natalie Portman με χαλασε καπως(και η ολη ιδεα οτι ο Anakin μεγαλωσε τοσο πολυ γρηγορα)...κατα τ'αλλα,σαν συνολο,οπως τα λες(θα χει και μερικα ακομη κενα,αλλα δεν θυμαμαι τωρα)...καλη σαν ιστορια ομως γενικα..μας εδωσαν μια καλη εικονα του πως ηταν η αυτοκρατορια πριν την καταστροφη...on par με την παλια τριλογια οπως ειπα..

τι αδυναμο υπηρχε ρε φιλε στο επισοδειο 1? τι?


Αρκετα...

Ο Jar Jar Binks γενικα αλλα κυριως στο τελος εκανε αθλια την μαχη(νικουσε τα robot με τις γκαφες του,ελεος!!),αν και δεν τον μισησα οπως πολλοι...

Ο Anakin κλασικα η μικρη ιδιοφυια νικησε τον αγωνα,μετα απο τοσα που ειχε παθει,και ηταν η τελευταια ελπιδα ολων και "φυσικα" επρεπε να νικησει(λιγο forced θα λεγα δλδ)..

ΟDarth Maul εχασε πολυ γρηγορα στο τελος απο τον Kenobi(μπροστα του περασε και δεν τον εκοψε??)

(αυτα θυμαμαι για την ωρα..)

Γενικως ομως κι αυτο καλο ηταν,απλα το θεωρω το πιο αδυναμο απο ολα τ'αλλα...

#35 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 26 May 2008 - 21:51

Kαλα τα star wars αλλα προτιμώ κατι σε Banner of the stars :D


+1. Το σωστότερο πράγμα που είδα σ'αυτό το thread.
Crest of the stars/banner of the stars πράγματι τρομερά και αξεπέραστα.
(επόμενο στο stack (για να δω) το Legend of the galactic heroes για το οποίο έχω ακούσει τα καλύτερα.)

Τεσπά τα έχω δει τα Star wars παλιά αλλά δε ξετρελάθηκα κιόλας. Ok είχαν τις καλές στιγμές τους αλλά τα παλιά star wars είχαν και πολλές βαρετές σκηνές ώρες ώρες το κούραζαν πολύ. Πάντως Θεός O Vader ο παλιός.

Όσο αφορά τα καινούρια star wars μόνο το 1ο μ'άρεσε κι αυτό μάλλον οφειλόταν καθαρά στους ηθοποιούς που έφτιαχναν πολύ την ταινία.
Τα επόμενα ήταν και πολύ μεγάλες μάπες. (τόσο σεναριακά όσο και από ηθοποιούς δλδ άστα να πάνε)

#36 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 26 May 2008 - 21:56

Τεσπά τα έχω δει τα Star wars παλιά αλλά δε ξετρελάθηκα κιόλας. Ok είχαν τις καλές στιγμές τους αλλά τα παλιά star wars είχαν και πολλές βαρετές σκηνές ώρες ώρες το κούραζαν πολύ. Πάντως Θεός O Vader ο παλιός.

Όσο αφορά τα καινούρια star wars μόνο το 1ο μ'άρεσε κι αυτό μάλλον οφειλόταν καθαρά στους ηθοποιούς που έφτιαχναν πολύ την ταινία.
Τα επόμενα ήταν και πολύ μεγάλες μάπες. (τόσο σεναριακά όσο και από ηθοποιούς δλδ άστα να πάνε)


:OMG3:

Δεν το περιμενα αυτο..οταν ειδα οτι ποσταρες,νομιζα θα εβαζες κανα κυριγμα οτι τα παλια ειναι τα καλυτερα κλπ..ενω ειπες οτι ειχαν τις βαρετες στιγμες τους..συμφωνω!!

Οσο για το 2ο,omg πρωτη φορα ακουω καποιον να του αρεσει η πρωτη και οχι οι αλλες..ισως ωφειλετε στον Liam,μαλλον εκανε τα μαγικα του:wis:

Παντως εμενα μ'αρεσαν και οι αλλες οπως ειπα,αλλα θα εβαζα τελευταια την 1η..(μαλλον η 3η θα λεγα ειναι η καλυτερη απο την νεα τριλογια..)

#37 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 26 May 2008 - 21:57

αχεμ...
ακουσατε ακουσατε....
Αγγλοι Γαλοι Πορτογαλοι,Βουλγαροι Ρουμανοι,...γμτ ξεφυγα
ειναι μαλλον απο τον ενθουσιασμο!
οριστε μερικες σελιδες:
Star Wars live-action TV series - Wookieepedia, the Star Wars Wiki
Greek TV SubS - Star Wars TV Serie in 2009;
YouTube - Star Wars Real-Live TV Series Trailer 2009

ισα που κοβω τωρα τις φλεβες μου. τωρα ομως!!!!!!!!!!!!!!
omg omg omg
με αυτο τον τροπο κυριες κα ικυριοι μπαινουμε στην ευθεια γαι το επισοδειο 7


Βασικά, απ' ό,τι ξέρω, υπάρχει ήδη σειρά STAR WARS με πραγματικούς ηθοποιούς και σε μερικά επεισόδια παίζουν ως guest stars οι Ewan McGregor κ.ά. ως Obi-Wan Kenobi κ.λπ.
Τώρα, για αυτό με την ταινία που λες, δεν ξέρω, πάντως το trailer ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως είναι fake/fan-made.
Αν θα γίνει ταινία, δεν ξέρω, πάντως δε θα το 'θελα με τίποτε.
Μην χαλάσουν την εξαλογία, μια χαρά είναι όπως είναι.
Άλλωστε υπάρχει και το Animated Series, τα Comics, τα Games και πολύ ακόμη merchandise (δεν ξέρω αν χρησιμοποιώ σωστά τη λέξη) για να δει ο καθένας τη συνέχεια των γεγονότων των ταινιών ή τα όσα συνέβησαν πριν απ' αυτά.
Νέα ταινία θα το χαλούσε το πράγμα...

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#38 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 26 May 2008 - 22:03

:OMG3:

Οσο για το 2ο,omg πρωτη φορα ακουω καποιον να του αρεσει η πρωτη και οχι οι αλλες..ισως ωφειλετε στον Liam,μαλλον εκανε τα μαγικα του:wis:

Παντως εμενα μ'αρεσαν και οι αλλες οπως ειπα,αλλα θα εβαζα τελευταια την 1η..(μαλλον η 3η θα λεγα ειναι η καλυτερη απο την νεα τριλογια..)


Ναι o Λιαμ γενικά μετράει είναι κι απ'τους αγαπημένους μου ηθοποιούς κιόλας. Όπου παίζει φτιάχνει η ταινία με τα μαγικά του. Και ο Όμπιγουαν Θεός πάντως.

Οι άλλες 2 καινούριες ταινίες μου φάνηκαν υπερβολικά "χαρούμενες" "action-ιές" και μου δίναν την αίσθηση πως απλά έβλεπα άλλη μια σαπίλα "Hollywoodιά" με κλασικά αμερικάνικα στοιχεία. Ε αυτό με χάλασε μαζί με την μετριότατη ηθοποιεία και που δε δόθηκε πολύ βάση στο σενάριο αλλά περισσότερο στην δράση. Ούτε action-movie νάταν ένα πράμα. Αίσχος..
Λίγο σημασία έδωσα στα CG... Άλλα πράγματα έψαχνα και δε τά'βρισκα...

#39 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 26 May 2008 - 22:20

παλικαρια, δεν το εχετε πιασει μου φαινεται. το Star Wars ειναι, CGI, κλασσικο παραμυθι ( boy meets girl, lovu-dovu, drama στην πορεια, happy ending ), τεραστια ποικιλια σε κοσμους και πολιτισμους, μαχες παντος ειδους, και CGI και λιγο CGI ακομα.

κανενας δνε ειπε οτι πετουσε σεναριακα. ενα κλασσικο παραμυθι εινε απλα σε φουτουρ εποχη κα ικατασταση. με πολυ Action

Zoro, αλλο δεν μου αρεσε ο Jar Jar Binks,κ ιαλλο δνε μου αρεσε το επισοδειο 1. καπου μεσα στη μαυριλα πρεπει να υπαρχει ενα κωμικο στοιχειο. και ο Jar Jar Binks υπηρχε απο το πρωτο επισοδειο, για να κανει τη μλκια στο επισοδειο 3.

επισης. εκει στηριζεται ολη η ιστορια, οτι ο μικρος ειναι ιδιοφυια. οποτε δεν βλεπω το κακο. δλδ τι θα προτιμουσες, να εχανε? κα ιτοτε που θα πηγαινε η ιστορια? περιπατο?

ακομα. ο Obi νικησε τον Maul γτ ο αλλος, δεν προσεχε κα ιτο επαιζε μαγκας παιζοντας με τον σχεδον τελειωμενο του αντιπαλο. αυτο ξερεις λεγεται ηθικο διδαγμα: Strike down asap and gloat after. αλλωστε ο Obi-Wan δεν ηταν ενας οποιοσδηποτε Jedi, ηταν ο τριτος ισχυροτερος της εποχης, κα ιδνε εινα ιτυχαιο οτι γλυτωσε αυτος και ο Yoda mono, ουτε εινα ιτυχαιο οτι νικησε τον ισχυροτερο Jedi/Sith που περασε ποτε.

συμπερασμα. αλλα πραγματα ειχατε στο μυαλο σας κα ιαλλα ειδατε στο σινεμα. αυτο δνε κανει κακη μια ταινια ( or six for that matter). αν θελετε να δειτε ταινια επιστημονικης φαντασιας με διαστημα , να δειτε το 2001: η Οδυσσεια του διαστηματος, και μην αγχωνεστε, δεν θα βρειτε τιποτα να πειτε.

ΕΝΤΙΤ: τι σε χαλασε στην Πορτμαν, περα οτι ειναι πανεμορφη, ΚΑΙ φοβερη ηθοποιος? ο Gaara_ σε ακουσε?

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#40 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 26 May 2008 - 22:25

Βασικά και η εξαλογία των Star Wars δεν χάνει σε αυτό το θέμα...Και δεν νομίζω να βασίζεται σε romance,απλά έχει κάποια κομμάτια(που εγώ να πω την αλήθεια ήταν λες και δεν τα έβλεπα,μου έφταναν οι μάχες :wooi2:)

#41 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 26 May 2008 - 22:28

μου έφταναν οι μάχες :wooi2:)


exactly.

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#42 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 26 May 2008 - 22:42

παλικαρια, δεν το εχετε πιασει μου φαινεται. το Star Wars ειναι, CGI, κλασσικο παραμυθι ( boy meets girl, lovu-dovu, drama στην πορεια, happy ending ), τεραστια ποικιλια σε κοσμους και πολιτισμους, μαχες παντος ειδους, και CGI και λιγο CGI ακομα.

κανενας δνε ειπε οτι πετουσε σεναριακα. ενα κλασσικο παραμυθι εινε απλα σε φουτουρ εποχη κα ικατασταση. με πολυ Action


Εδω συμφωνω,γι αυτο εκνευριζομαι οταν μερικοι fanboys λενε οτι η παλια τριλογια ειναι ετη φωτος μπροστα στην καινουρια...δεν παρατηρω αυτη την τεραστια διαφορα..η μονη διαφορα ειναι οτι οταν βγηκε η παλια τριλογια,δεν υπηρχε τπτ παρομοιο στο σινεμα..ηταν πιο "προτογωνο" απο σημερα και ξεχωρισε σαν μια μοναδικη διαστημικη ιστορια,με μαχες με διαστημοπλοια και φωτοσπαθα,εξωγηινους κλπ,τοτε ηταν ανηκουστα αυτα(νταξ υπηρχε και το Star Trek ανταγωνιστης..εννοω οτι ηταν λιγα παντως..)

Σημερα ενω,το να δουμε ταινια με special effects,τερατα,εξωγηινους,δεν ειναι πια κατι το ξεχωριστο και αυτο πιστευω αφαιρει αρκετους ποντους απο την τανια...βεβαια ηταν και καλη γενικα σαν τριλογια,δεν ηταν μονο η χρονολογια που επαιξε ρολο,απλως αυτο που εννοω ειναι οτι για μενα αυτοειναι που κανει την μεγαλυτερη διαφορα μεταξυ παλιας-καινουριας...μετα δεν υπαρχει μεγαλυ αποσταση..

Zoro, αλλο δεν μου αρεσε ο Jar Jar Binks,κ ιαλλο δνε μου αρεσε το επισοδειο 1. καπου μεσα στη μαυριλα πρεπει να υπαρχει ενα κωμικο στοιχειο. και ο Jar Jar Binks υπηρχε απο το πρωτο επισοδειο, για να κανει τη μλκια στο επισοδειο 3.


Ποιος σου ειπε οτι δεν μου αρεσε το 1ο??ειπα οτι το θεωρω το πιο αδυναμο,οχι οτι δεν μου αρεσε...

Επισης ναι,φυσικα να υπαρχει το κωμικο στοιχειο,αλλα οσο παραμενει στα αστεια ειναι οκ..οταν μετα παει στην μαχη και μεσω γκαφων και χορευτικων κινησεων καταφερνει και νικαει τους κακους,ε τοτε μ'εκνευριζει...κλασικα οι κακοι δεν τον πετυχαινουν ποτε και αυτος πηγαινοντας περα δωθε τους εχει...

επισης. εκει στηριζεται ολη η ιστορια, οτι ο μικρος ειναι ιδιοφυια. οποτε δεν βλεπω το κακο. δλδ τι θα προτιμουσες, να εχανε? κα ιτοτε που θα πηγαινε η ιστορια? περιπατο?



Συμφωνοι σε αυτο,εννοειτε πως δεν θα πρεπε να χασει,γι αυτο ακριβως επρεπε να προσεξει ο lucas να μην "σκαψει τον λακκο του"...δλδ να μην το κανει τοσο κλισε πια..ειμαι ο καλος,ειμαι πανεξυπνος και στο μυαλο και στο σωμα,κι ας μην ξερω να χρησιμοποιω το force ακομα..μου χουν διαλυσει τα μηχανηματα,εχω μεινει μερικους γυρους πισω και ξαφνικα....μαγικο!!Η μηχανη επιταχυνει και τους προσπερναει ολους...φτανω στον τελικο κακο και με την ικανοτητα μου τον βγαζω εκτος....

Ε,κλισε!βασιζοταν ολοι απανω του και εγινε αυτο που ειχε υπονοηθει...ενταξει δεν το μισησα,αλλα μπορουσε να βρει αλλο τροπο ο lucas για να μας δειξει την εξυπναδα/καλοσυνη του Anakin...

ακομα. ο Obi νικησε τον Maul γτ ο αλλος, δεν προσεχε κα ιτο επαιζε μαγκας παιζοντας με τον σχεδον τελειωμενο του αντιπαλο. αυτο ξερεις λεγεται ηθικο διδαγμα: Strike down asap and gloat after. αλλωστε ο Obi-Wan δεν ηταν ενας οποιοσδηποτε Jedi, ηταν ο τριτος ισχυροτερος της εποχης, κα ιδνε εινα ιτυχαιο οτι γλυτωσε αυτος και ο Yoda mono, ουτε εινα ιτυχαιο οτι νικησε τον ισχυροτερο Jedi/Sith που περασε ποτε.


Μα,εδω περα δεν μιλαμε οτι επαιζε και ηρθε απο πισω του και τον μαχαιρωσε...ο Kenobi εκανε ολοκληρο αλμα απο πανω απο τον Maul,επεσε πισω του και τον εκοψε..πριν λιγο ο Maul κινουνταν με τετοια ταχυτητα ωστε να πολεμαει 2 μαχητες,και ξαφνικα δεν μπορεσε να πετυχει τον Kenobi??(ξερεις ποση ωρα θελει για να φτασει,με αλμα,απο τον πατο πανω απο τον Maul και μετα πισω του???αρκετη για να τον σκοτωσει ανετα ο Maul...και δεν ειναι να πεις ηταν απροσεκτος ή γυρισμενος..κοιτουσε κανονικα..)

Αυτα,κατα τ'αλλα σου πα,συμφωνω στο οτι η νεα τριλογια δεν ειναι αξια των κακων κριτικων που εχουν πεσει...μ'αρεσει αρκετα μαλιστα!!

ΕΝΤΙΤ: τι σε χαλασε στην Πορτμαν, περα οτι ειναι πανεμορφη, ΚΑΙ φοβερη ηθοποιος? ο Gaara_ σε ακουσε?


Γενικως δεν την μισω,απλα μου την εσπασε εδω το κλασικο geek στυλακι που ειχε...και θελει να παει με τον Anakin και δεν θελει...και ειναι τολμηρη και φοβατα(εκδηλα)...αλλα γενικως οκ ηταν...(το χει παραδεχτει και η ιδια οτι δεν επαιξε στα καλυτερα της στο star wars..πηγαινε στο imdb,στα quotes της..)

Edited by Zoro, 26 May 2008 - 22:47.


#43 Alarenon

Alarenon

    Anime Amateur

  • Members
  • 74 posts

Posted 26 May 2008 - 22:43

Κι εγω ειμαι μεγαλος star wars fan και ζω με το ονειρο να δω live-action knights of the old republic {μαλλον απιθανο} :( . Αυτο που με χαλασε στη δευτερη τριλογια ηταν πως ψιλο κατεστρεψε το μυθο του uber Vader , δηλ απο το μυστηριωδη sith σε κακομαθημενο, κλαψιαρικο παιδακι-teenager-gay-adult που το γυρισε σε dark side χωρις κανενα ουσιαστικο λογο. Sry αλλα εγω οταν εβλεπα Vader στην πρωτη τριλογια σε καμια περιπτωση δε φαδαζομουν ενα μυξιαρικο με sissy name {Annie ffs}.

Τωρα σε σχεση με τη σειρα , παρολο που το βιντεο ειναι fake εχω ακουσει πως οντως ετοιμαζεται . Επισης τον αυγουστο κυκλοφορει το Star wars:Clone wars , αν δε κανω λαθος , που ειναι κανονικο movie animated με γραφικα σε στιλ advent children.
Posted Image

#44 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 26 May 2008 - 22:53

Κι εγω ειμαι μεγαλος star wars fan και ζω με το ονειρο να δω live-action knights of the old republic {μαλλον απιθανο} :( . Αυτο που με χαλασε στη δευτερη τριλογια ηταν πως ψιλο κατεστρεψε το μυθο του uber Vader , δηλ απο το μυστηριωδη sith σε κακομαθημενο, κλαψιαρικο παιδακι-teenager-gay-adult που το γυρισε σε dark side χωρις κανενα ουσιαστικο λογο. Sry αλλα εγω οταν εβλεπα Vader στην πρωτη τριλογια σε καμια περιπτωση δε φαδαζομουν ενα μυξιαρικο με sissy name {Annie ffs}.

πολυ sissie name δυστυχως. κατα τα αλλα, απο την αρχη ξεραμε οτι ο Ανακιν ηταν ενα κυκλοθυμικο μπασταρδακι. μην παραβλεπετε το γεγονος οτι τα επς 1,2,3 επρεπε αν ακολουθησουν ενα συγκεκριμενο σεναριο ( σε μεγαλη κλιμακα τουλαχιστον), και εννοειτια πως ο Vader ο παλιος ειναι απο τους μεγαλυτερους μυθους εβαααα, αλα λκαποτε ηταν κα ιαυτος παιδι. κα ιετσι ηταν οταν ηταν παιδι.
@Zoro, δεν ηταν θεμα μαγειας, ηταν θεμα αντανακλαστικων. τα οποια ειναι καλυετρα κα ικατα πολυ ανωτερα, οταν εχεις Force. ολα δικαιολογουνται απλα δικαιολογουνται με "φανταστικο" τροπο και οχι παντα λογικα. Η force ειναι η δικλειδα ασφαλειας απλα. αν δε νσου αρεσει αυτο αλλαζει το πραμα.
btw ο Anakin ηταν ο μονος human, που ετρεχε σε αυτους τους αγωνες


Τωρα σε σχεση με τη σειρα , παρολο που το βιντεο ειναι fake εχω ακουσει πως οντως ετοιμαζεται . Επισης τον αυγουστο κυκλοφορει το Star wars:Clone wars , αν δε κανω λαθος , που ειναι κανονικο movie animated με γραφικα σε στιλ advent children.


ακριβως οπως τα λες

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#45 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 26 May 2008 - 23:00

@Zoro, δεν ηταν θεμα μαγειας, ηταν θεμα αντανακλαστικων. τα οποια ειναι καλυετρα κα ικατα πολυ ανωτερα, οταν εχεις Force. ολα δικαιολογουνται απλα δικαιολογουνται με "φανταστικο" τροπο και οχι παντα λογικα. Η force ειναι η δικλειδα ασφαλειας απλα. αν δε νσου αρεσει αυτο αλλαζει το πραμα.
btw ο Anakin ηταν ο μονος human, που ετρεχε σε αυτους τους αγωνες


Δεν ειναι τοσο οτι δεν μου αρεσε,αλλα αν ηταν να το προωθησουν οτι νικησε επειδη ηταν jedi/sith,δλδ superhuman,ας το εκαναν λιγο πιο εμφανες..απλα εμενα μου φαινετε οτι την force πρεπει να ξερεις να την χρησιμοιεις,δυναμη ειναι και δεν εχει παρα πολυ σχεση με αντανακλαστικα κλπ,εκτος κι αν ξερεις να την χρησιμοποιεις(γι αυτο καναν μεγαλυτερα αλματα κλπ)

Ο Annie:bleh: δεν ηξερε ακομη τπτ απο force...(imo)

Tεσπα,οπως σου πα ομως,δεν μισω την 1η ταινια..ουτε και τις σκηνες που σου πα,απλα θα μπορουσε να εχει γινει καλυτερη δουλεια,αυτο εννοω..μετα ολα καλα ειναι τα κομματια τις εξαλογιας...το ενα πιο ξεχωριστο απο το αλλο...