Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Saint Seiya - The Lost Canvas - Hades Mythology

Shounen Shonen Action Superpowers Drama Fantasy Supernatural TMS Entertainment

  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#46 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 26 March 2012 - 04:50

Το είδα και γω, και μάλιστα κυρίως γιατί είδα την εξαιρετική παρουσίαση εδώ. Ομολογώ ότι με τα πρώτα επισόδεια είχα χαθεί λίγο, Αλλά κάτσε μη μου ξεφύγει κανα spoiler.

Spoiler:

Posted Image


#47 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 26 March 2012 - 07:37

Απολαυστικότατος ο παραπάνω σχολιασμός!
Spoiler:

ySss0UF.jpg


#48 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 26 March 2012 - 15:22

Απολαυστικότατος ο παραπάνω σχολιασμός!

Spoiler:


Domo για τα ίνφος! Και μόνο η αναφορά του Κάγκαχο (επιτέλους θυμάμαι το όνομά του) με κάνει να θέλω να αρχίσω το manga. Είχε και φωνή Lelouch νομίζω οπότε ήταν favorite by defaultXD (ρηχοί λόγοι for liking characters ftw - όχι ότι δεν ήταν και ενδιαφέρον χαρακτήρας έτσι κι αλλιώς βέβαια) Γιατί στο AniDB μου πετάει ότι είναι anime μόνο χαρακτήρας και ψιλοαπογοητεύτικα.

Proof.


Αλλά αφού δεν είναι έτσι τρέχω!

Posted Image


#49 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 26 March 2012 - 15:59

Το παρανόησες. Εννοούσαν απλά ότι είναι Φάσμα που δεν υπήρχε στο πρώτο Saint Seiya που είχε γραφτεί από τον Kurumada και πρωτοεμφανίστηκε στο manga της Teshirogi. Συνδέεται όμως με έναν χαρακτήρα του original Saint Seiya
Spoiler: Άνοιξε μόνο αφού διαβάσεις το manga (manga spoiler inside)

ySss0UF.jpg


#50 giota83

giota83

    AnimeMangaOtaku

  • Members
  • 405 posts
  • LocationKomotini

Posted 04 March 2014 - 19:24

εχω βρει μονο την πρωτη σεζον απο το Saint Seiya Lost Canvas. Που μπορω να βρω και την 2η σεζον  γιατι κοντευω να τελειωσω την πρωτη. 
Την εβαλα να την δω συνεχομενα επεισοδια. και ειμαι στο 9ο επεισοδιο τωρα. τρελλο κολλημα. 



#51 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 04 March 2014 - 20:26

Μπορείς να τα βρεις στο bakabt και τις δύο σεζόν μαζί (26 επεισόδια). Γράψε Saint Seiya The Lost Canvas bakabt στο google, θα σου βγει πάνω-πάνω, κατέβασε τα επεισόδια που χρειάζεσαι.


ySss0UF.jpg


#52 giota83

giota83

    AnimeMangaOtaku

  • Members
  • 405 posts
  • LocationKomotini

Posted 04 March 2014 - 20:44

 το συγκεκριμενο αρχειο το κατεβασα αλλα δεν εχει καθολου seeds . αλλα ουτε καλη ταχητυτα , ρυθμο κατεβασματος , υγεια κλπ. Και ημουν συνδεδεμενη στο bakabt. 

To μονο που μου λεει συνεχεια ειναι "finding peers..." το ιδιο ισχυει και για τα
Tenshi ni Nuraemon

[Yoroshiku] Kekkaishi (1024x576 h264 AAC)

[KirA] Pom Poko [DVD][H.264-AAC][DFBEA5A9].mp4


Edited by giota83, 04 March 2014 - 20:49.


#53 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 04 March 2014 - 20:53

Μήπως δεν έχεις καλό ratio; Εγώ βλέπω 36 seeders και 35 leechers και από ταχύτητα πάει μια χαρά. Σε nyaa και tokyotosho δε θα βρεις ενεργό batch πάντως, ίσως να δοκιμάσεις την τύχη σου σε κανένα άλλο torrent site.


ySss0UF.jpg


#54 giota83

giota83

    AnimeMangaOtaku

  • Members
  • 405 posts
  • LocationKomotini

Posted 04 March 2014 - 21:13

xμμμ ...και πως μπορω να το δω αυτο, σορρυ αν βγαινω offtopic



#55 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 07 March 2014 - 17:36

Καθυστερημένα, αλλά ξέρω εγώ τι ευθύνεται για το αιώνιο finding peers στους bakabt. Συγχωρήστε μου ένα μικρό off topic για να εξηγήσω.

Όπως ξέρουμε, το torrent κάνει αρκετά συχνά κάποιο update. Ε λοιπόν, για διάφορους λόγους, τα παληκάρια του bakabt, κάνουν τα torrent τους να μη δουλεύουν στις νέες εκδόσεις για μερικές εβδομάδες. Φαντάζομαι είναι για να σιγουρευτούν ότι οι νέες εκδόσεις δεν είναι προβληματικές με κάποιο τρόπο.

Οπότε έχεις 2 λύσεις.
1) Περιμένεις κανα μήνα χωρίς να κάνεις update το torrent και ξαναπροσπαθείς να το κατεβάσεις τότε.
2) Δες τι έκδοση torrent έχεις, κάντην γρήγορα ένα uninstall, κατέβασε και κάνε install την προηγούμενη (υπάρχουν ειδικά sites που κρατάνε τις πιο παλιές εκδόσεις για τέτοια ενδεχόμενα. Το ίδιο έχω κάνει και εγώ, οπότε μη σου φαίνεται αγχωτική η προοπτική, είναι 2 λεπτά google search) και ξανακατέβασε το torrent που θες από τους bakabt. Εγγυημένα αποτελέσματα.


Posted Image


#56 giota83

giota83

    AnimeMangaOtaku

  • Members
  • 405 posts
  • LocationKomotini

Posted 09 March 2014 - 03:21

Mολις τελειωσα το Saint Seiya - The Lost Canvas . Υπαρχει καποιο OVA, τανια  που σχετιζεται με τη συνεχεια του ή απλα να δω το επομενο που ειναι το Saint Seiya?

Στο MAL που κοιταξα λεει οτι το σικουελ ειναι το Saint Seiya. Απλα ρωταω γιατι με αφησε καπως το τελος....



#57 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 09 March 2014 - 04:29

Mολις τελειωσα το Saint Seiya - The Lost Canvas . Υπαρχει καποιο OVA, τανια  που σχετιζεται με τη συνεχεια του ή απλα να δω το επομενο που ειναι το Saint Seiya?

Στο MAL που κοιταξα λεει οτι το σικουελ ειναι το Saint Seiya. Απλα ρωταω γιατι με αφησε καπως το τελος....

Πιάνεις το manga. Έχει την συνέχεια.

To Saint Seiya είναι μεταγενέστερη ιστορία αν και υπάρχουν μερικοί ίδιοι χαρακτήρες. Αλλά για να δεις την συνέχεια με τον Tenma, τον Alone και αυτούς, η μόνη οδός είναι δυστυχώς το manga.


Posted Image


#58 giota83

giota83

    AnimeMangaOtaku

  • Members
  • 405 posts
  • LocationKomotini

Posted 09 March 2014 - 14:33

Πιάνεις το manga. Έχει την συνέχεια.

To Saint Seiya είναι μεταγενέστερη ιστορία αν και υπάρχουν μερικοί ίδιοι χαρακτήρες. Αλλά για να δεις την συνέχεια με τον Tenma, τον Alone και αυτούς, η μόνη οδός είναι δυστυχώς το manga.

 

Γιατι μας το κανουν αυτο παντα. :nanteee:.και εγω που νομιζα οτι ηταν η συνεχεια το Lost Canvas... :emptyonexg1:  Αντε παλι τα ιδια τωρα.! σε ποιο chapter σταματησε να ξερω τουλαχιστον. :bahhh: Τι να κανουμε θα το υποστουμε και αυτο

 

Υ.Γ. Τωρα προσεξα την ωρα που εκανες το ποστ ...εισαι και εσυ ενας απο αυτους που λενε ONE MORE EPISODE! 
Iδια ωρα κοιμηθηκαμε μου φαινεται.  :joyful:  :joyful:


Edited by giota83, 09 March 2014 - 14:38.


#59 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 14 March 2014 - 05:48

Γιατι μας το κανουν αυτο παντα. :nanteee:.και εγω που νομιζα οτι ηταν η συνεχεια το Lost Canvas... :emptyonexg1:  Αντε παλι τα ιδια τωρα.! σε ποιο chapter σταματησε να ξερω τουλαχιστον. :bahhh: Τι να κανουμε θα το υποστουμε και αυτο

 

Υ.Γ. Τωρα προσεξα την ωρα που εκανες το ποστ ...εισαι και εσυ ενας απο αυτους που λενε ONE MORE EPISODE! 
Iδια ωρα κοιμηθηκαμε μου φαινεται.  :joyful:  :joyful:

Γύρω στο chapter 90 είναι αν θυμάμαι καλά. Τώρα 95, 98 θα σε γελάσω.

Και καλά ναι, το πρωί υπολειτουργώ, οπότε μόνο τέτοιες ώρες post :P


Posted Image


#60 giota83

giota83

    AnimeMangaOtaku

  • Members
  • 405 posts
  • LocationKomotini

Posted 16 March 2014 - 23:48

Γύρω στο chapter 90 είναι αν θυμάμαι καλά. Τώρα 95, 98 θα σε γελάσω.

Και καλά ναι, το πρωί υπολειτουργώ, οπότε μόνο τέτοιες ώρες post :P

 

chapter 96 καλα θυμοσουν . Ευχαριστω για την απαντηση αν και το βρηκα απο το wikipedia. Ειμαι τωρα στο chapter 139 και συνεχιζει να γινεται καλυτερο. Το θεμα ειναι πως ενα τοσο καλο manga με τοσα πολλα chapters , 223 για την ακριβεια , σταματησε μολις στο chapter 96.  εκει δηλαδη που αρχιζε η ουσια της μαχης. Υπαρχει περιπτωση να ξεκινησει ποτε ξανα το anime ως συνεχεια απο εκει που σταματησε. εχει ακουστει τιποτα?


Edited by giota83, 16 March 2014 - 23:49.




Also tagged with one or more of these keywords: Shounen, Shonen, Action, Superpowers, Drama, Fantasy, Supernatural, TMS Entertainment