Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Eureka seveN


  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#1 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 16 August 2006 - 21:45

Posted Image

Renton Thurston is a 14-year-old boy who lived with his mechanic grandfather in a backwater town. Every day he dreamed of being with the mercenary "Light Finding Operation (LFO)" aircraft pilot group "Gekkostate" and riding "Trapar" particle waves-- a sport called "reffing"-- with their charismatic leader Holland, especially when faced with his father's acclaimed past or his grandfather's desire to protect him. When a young girl named Eureka riding the original LFO, the "Nirvash typeZERO", asks his grandfather for a tune-up, she inadvertently brings the attention of the military to the garage; as a result, the garage is destroyed and Renton is forced to deliver a new type of interface-- the "Amita Drive"-- to the Nirvash. After a heated fight in which the Nirvash destroys the military LFOs by unleashing an immense amount of power, Renton is invited into Gekkostate. However, he quickly realizes that behind the facade of a traveling group of mercenaries is a very bitter reality.


Yep, αυτό τα λέει όλα! Το Anime είναι κυριολεκτικά όλα τα λεφτά! Είναι από τις λίγες φορές που μου αρέσει ένα Mecha Anime μάλιστα! Anyway,αυτή τη στιγμή είμαι στο 5ο επισόδειο ακόμα οπότε δεν μπορώ να βγάλω ολοκληρωτική άποψη. Κανένας άλλος που να το έχει δεί; Έχουν μεταφραστεί μεχρι στιγμησ 42 επισόδεια απο τους Nanashi και 45 από τους Seraph. Μπορείτε να βρίτε direct των Nanashi στο requestanime.com. Τα υπόλοιπα σε torrents στο tokyotosho.com.

Εύρηκα Μασαλίας! :love: :respect:

oR4yYRl.gif


#2 NoRdoXXX

NoRdoXXX

    Anime Freak

  • Members
  • 453 posts

Posted 16 August 2006 - 23:09

Aπό τα καλύτερα anime mecha της τελευταίας διετίας μην πω το καλύτερο...Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.Εξαιρετικό animation,καθώς και αρκετά καλό storyline και scenario. :D
Posted Image
"If knowledge is the original sin, then why, in a world of every increasing
knowledge, has God not smitten us."-- A Thesis on Atheisism. . .

#3 mcgraf

mcgraf

    Αγκαλίτσας ο Θανατηφόρος

  • Members
  • 74 posts

Posted 21 September 2006 - 01:00

Μολις είδα το τελευταιο επεισοδιο σημερα.
Απιστευτο!!!
Εξαιρετικο anime, απο τα καλυτερα.
Βαθυ, συγκινητικο, εξυπνο, αστειο, ρομαντικο , τα εχει ολα.


Στο isohunt υπαρχει πακετο 3 περιπου GB με ολα τα επεισοδια (50) σε rmvb μορφη, εξαιρετικης ποιοτητας με αγγλικους υποτιτλους.

Συστηνεται ανεπιφυλακτα.
Posted Image

#4 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 21 September 2006 - 01:27

Αρκετά καλό anime, αν και εγώ έχω κολλήσει στο 42, γιατί περιμένω να τα βγάλουν οι nanashi... Ελπίζω να μην γεράσω μέχρι τότε πάντως.
phmava.php

#5 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 04 October 2006 - 17:27

Πάω κατευθείαν για download μόλις τελειώσουν αυτά που κατεβάζω τώρα xD Μπράβο παίδες και ήθελε να δω κάτι καλό αυτές τις μέρες.

#6 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 16 October 2006 - 10:36

Ανέλπιστη κίνηση από τους nanashi. Μόλις σήμερα έβγαλαν τα επεισόδεια 43-50. :clap:

yami-chan, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις τώρα :kakashithumbup:

E5VV38U.jpg


#7 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 16 October 2006 - 15:32

yami-chan, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις τώρα :kakashithumbup:


χεχε...απο την αλλη βδομαδα να την περιμενετε την chain :kakashithumbup:

#8 Vegeto

Vegeto

    Anime Amateur

  • Members
  • 79 posts

Posted 16 October 2006 - 17:06

Την έψαξα την δουλειά για το παρόν anime βρήκα πολλά και ενδιαφέρον στοιχεία και μάλλον αξιζει για dl.. Από που προτείνετε να το κατεβάσω γιατί βρήκα πολλά και δεν ξερώ τι είναι καλύτερο..

#9 Etherios

Etherios

    Anime Fan

  • Members
  • 219 posts

Posted 17 October 2006 - 09:18

Με εκανε να αφησω το Naruto, απιστευτη κινηση, ομορφο story, ωραιο σχεδιο....

#10 Etherios

Etherios

    Anime Fan

  • Members
  • 219 posts

Posted 19 October 2006 - 17:20

μολις το τελειωσα .... ΠΟΛΙ ΚΑΛΟΟΟΟ.....

Θελω ομως βοηθεια με τα τελος..... τι πιστευετε οτι εγινε?

#11 mcgraf

mcgraf

    Αγκαλίτσας ο Θανατηφόρος

  • Members
  • 74 posts

Posted 20 October 2006 - 08:59

Spoiler: ending

Η τουλαχιστον ετσι νομιζω οτι εγιναν. Το τελος ειναι λιγο θολο, αλλα αφηνει υποννοουμενα προς ενα καλο τελος.

Κορυφαιο anime κατα την γνωμη μου.








edit by Dante80: spoiler tags inserted... :happy2:

Edited by Nighteyes, 16 August 2010 - 22:27.
spoiler tag edited-something was wrong with it

Posted Image

#12 kenshin

kenshin

    Anime Fan

  • Members
  • 213 posts

Posted 24 April 2007 - 13:16

συγκινητικο και παρα πολυ ενδιαγερον ανιμε(δεν κρατηθηκα και το ειδα σε 4 μερες) απλα:respect: (και :cry: μπολικο για το τελος)
ομως το τελος δεν μου αρεσε και πολυ.
επειδη γενικα επηρεαζομαι εως αηδιας απο τα ανιμε (οταν τα τελειωνω κυριως)
θελω το τελευταιο επισοδιο να κανει μια αναφορα στον καθε χαρακτηρα και να δειξει τι εκανε μετα
Spoiler:

Posted Image

#13 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 24 April 2007 - 17:33

συγκινητικο και παρα πολυ ενδιαγερον ανιμε(δεν κρατηθηκα και το ειδα σε 4 μερες) απλα:respect: (και :cry: μπολικο για το τελος)
ομως το τελος δεν μου αρεσε και πολυ.
επειδη γενικα επηρεαζομαι εως αηδιας απο τα ανιμε (οταν τα τελειωνω κυριως)
θελω το τελευταιο επισοδιο να κανει μια αναφορα στον καθε χαρακτηρα και να δειξει τι εκανε μετα

Spoiler:


Spoiler:


#14 kenshin

kenshin

    Anime Fan

  • Members
  • 213 posts

Posted 25 April 2007 - 22:55

απλα να πω και εγω 2 ουσιαστικα λογακια γιατι στο πρωτο ποστ 'παρασυρθηκα' (κλασικος baka επειδη με ταρραξε το end) και εγραψα μονο για το ελειπης τελος(προσωπικη αποψη).

κατ'αρχην εμεινα εκπληκτος με τα στοιχεια subculture που εχει.πραγματικα πολυ ωραια ιδεα και ακομα καλυτερη η υλοποιηση της με αποτελεσμα τρομερη ατμοσφαιρα.το περιοδικο ray=out ειναι απο τα κυριοτερα στοιχεια του ανιμε(προσωπικη αποψη) ,και η ουσιαστικη αξιοποιηση του του εδωσε σημαντικη θεση στην ιστορια.η αναπτυξη των χαρακτηρων ηταν επεισης παρα πολυ καλη και πιστευω πως η ενεργητικη συμμετοχη τους στη πλοκη βοηθησε στην αναδειξη της subculture ατμοσφαιρας.επεισης αγαπησα τη σκηνη με το παρτι στο δρομο -no further comments-.
η μουσικη απλα ταιριαζει απολυτα στο ανιμε και δενει με το concept της υποκουλτουρας.
ειδικα 5-6 κομματια εχουν γινει αγαπημενα μου(βεβαια εχει να κανει και με τα flashbacks απο το ανιμε που μου ερχονται οταν τα ακουω,γιατι δεν ειμαι φιλος της τρανσ η ο,τι ειναι τα περισσοτερα εκει μεσα).:wooi2: storywriter:wooi2:
η ισσοροπια των στοιχειων ειναι επισης ενα απο τα πολλα θετικα του

ασχετο αλλα εως ενα σημειο ειναι ενα παλιο και ασβεστο ονειρο μου για αυτο και μου κεντρισε το ενδιαφερον.

i just loved this anime:6f428754: :6f428754:
Posted Image

#15 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 26 April 2007 - 13:18

απλα να πω και εγω 2 ουσιαστικα λογακια γιατι στο πρωτο ποστ 'παρασυρθηκα' (κλασικος baka επειδη με ταρραξε το end) και εγραψα μονο για το ελειπης τελος(προσωπικη αποψη).

κατ'αρχην εμεινα εκπληκτος με τα στοιχεια subculture που εχει.πραγματικα πολυ ωραια ιδεα και ακομα καλυτερη η υλοποιηση της με αποτελεσμα τρομερη ατμοσφαιρα.το περιοδικο ray=out ειναι απο τα κυριοτερα στοιχεια του ανιμε(προσωπικη αποψη) ,και η ουσιαστικη αξιοποιηση του του εδωσε σημαντικη θεση στην ιστορια.η αναπτυξη των χαρακτηρων ηταν επεισης παρα πολυ καλη και πιστευω πως η ενεργητικη συμμετοχη τους στη πλοκη βοηθησε στην αναδειξη της subculture ατμοσφαιρας.επεισης αγαπησα τη σκηνη με το παρτι στο δρομο -no further comments-.
η μουσικη απλα ταιριαζει απολυτα στο ανιμε και δενει με το concept της υποκουλτουρας.
ειδικα 5-6 κομματια εχουν γινει αγαπημενα μου(βεβαια εχει να κανει και με τα flashbacks απο το ανιμε που μου ερχονται οταν τα ακουω,γιατι δεν ειμαι φιλος της τρανσ η ο,τι ειναι τα περισσοτερα εκει μεσα).:wooi2: storywriter:wooi2:
η ισσοροπια των στοιχειων ειναι επισης ενα απο τα πολλα θετικα του

ασχετο αλλα εως ενα σημειο ειναι ενα παλιο και ασβεστο ονειρο μου για αυτο και μου κεντρισε το ενδιαφερον.

i just loved this anime:6f428754: :6f428754:


Your words made me shed tears of joy:if:

Καθε φορα που γενιεται ενας ακομα Eureka fan το γιορταζω με το 1ο OP "Days":d5f02ecd: