Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Πρόβλημα εγκατάστασης Service Pack 2


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 14 September 2011 - 01:07

Εδώ και μέρες παλεύω να βρω μια λύση από google και διάφορα... αλλά τίποτα.
Δεν μπορώ να εγκαταστήσω τo Windows Vista Service Pack 2. Απ'το windows update πηγαίνει μέχρι 100% και μετά λέει ότι απέτυχε και αναιρεί όλη την διαδικασία... το έχω δοκιμάσει και χειροκίνητα και πάλι κάνει το ίδιο μόνο που αυτήν την φορά μου βγάζει και error :
E_FAIL 0x80004005

Δεν ξέρω πια τι να κάνω, clean install, format κτλπ θέλω να τα αποφύγω, οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν καλοδεχουμενη.

Χρησιμοποιώ Windows Vista Home Premium 32 bit.

Berserk___Gatsu.jpg


#2 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 14 September 2011 - 15:31

Αν είναι αυθεντικά επικοινώνησε με την Microsoft να σε βοηθήσουν, αν όχι βάλε Windows 7 SP1 να τελειώνεις!
rsrGbGx.gif

#3 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 14 September 2011 - 17:24

Σε laptop προσπαθείς να κάνεις install;
Είχα προβλήματα με vista σε Fujitsu και HP laptop στην εγκατάσταση SP. Συνήθως έφτανε στην τρίτη φάση και έκανε επαναφορά μετά.

Δυστυχώς και στις 3 περιπτώσεις μόνο το νέα εγκατάσταση με το SP ενσωματωμένο δούλεψε γιατί δεν υπήρχε κάποιος προφανής λόγος (και το έψαξα πολύ στο net).

Όπως είπε και ο Haz Win7 Sp1. Με εγκατάστσση από πάνω κρατιούνται όλα τα απαραίτητα από το system partition οπότε μικρό το κακό.


Αν είσαι φοιτητής και έχετε στο πανεπιστήμιο συμμετοχή στο msdnaa κατέβασέ τα από κει και θα βρεις την υγεία σου.

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#4 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 14 September 2011 - 21:09

Κανονικό υπολογιστή έχω, 3 χρονών πια, πρόσφατα του είχα κάνει format και μου δημιουργήθηκε αυτό το πρόβλημα με το update. Win7 Sp1 έχω έλλειψη χρημάτων :/

Berserk___Gatsu.jpg


#5 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 14 September 2011 - 21:22

T o r r e n t ! Παίζουν και Windows 8 αν θες!
rsrGbGx.gif

#6 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 14 September 2011 - 21:26

Δεν θα έχω πρόβλημα μετά με τα updates? Και μιας κ πιάσαμε τα torrent μπορώ αναβάθμιση σε 7 ultimate?

Berserk___Gatsu.jpg


#7 Shadowstrike

Shadowstrike

    White Noise/Black Silence

  • Members
  • 370 posts

Posted 16 September 2011 - 13:38

Windows 7 είναι ανώτερα απο Vista. Και απο άποψη patching αλλα και απο άποψη γενικότερα support.

Πριν καταλήξεις στο τι θες να βάλεις έλενξε τα παρακάτω.

1) Υπάρχουν Drivers για Win 7?
2) Πόση RAM έχεις? (Για να δεις αν θα βαλεις 64 ή 32bit)
3) Δεν θιμαμε τα rules του forum για warez αλλα σε torrent μπορεις να βρεις τα πάντα. Ειδικά win 7 Ultimate.

-Ποτέ μην κανείς αναβαθμιση λειτουργικού εκτός και αν εχεις πια τα άπειρα αρχεία που βαριέσαι να ξαναπεράσεις μετα. Καθαρο installation απ'την αρχη.



Και όσων αφορά γενικά το πρόβλημα σου για το update, συνηθως οταν δεν κανει install to SP δηλώνει πρόβλημα στα downloaded data. Τώρα δεν θιμαμε που βαζουν τα windows updates τα Vista οπώτε κανε ενα google search. Μόλις τα κάνεις delete κατεβασε το standalone SP2 Updater.
Posted Image