Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Καταραμένοι επεξεργαστές


  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#16 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 12 September 2011 - 13:51

Μιας που λόγω της ασχετίλας μου δεν μπόρεσα να σας δώσω να καταλάβετε το πρόβλημα, πήρα τηλ το θείο μου που ξέρει από αυτα και το απόγευμα θα έχει μπόλικη δουλειά στο pc μου.
Πάντως ευχαριστώ για την υπομονή που δείξατε και το χρόνο που διαθέσατε

#17 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 12 September 2011 - 14:28

Κοίταξε λογικά αφού έχεις κάνει αναβάθμιση στη κάρτα γραφικών σου πρόσφατα με τα video δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα. Καλό είναι να περάσεις στον υπολογιστή σου το cccp

http://www.free-codecs.com/download/combined_community_codec_pack.htm

Θα σου περάσει και μερικούς Players, θα βλέπεις τα videakia σου με αυτούς κι όχι με τον windows media player.

Στο firefox μάλλον θα πρέπει να κάνεις εκκαθάριση το history και τα cookies. Αν θες δοκίμασε Opera και Chrome.

Τέλος για τα προγράμματα σου υποθέτω ότι δεν χρησιμοποιείς και τίποτα φοβερό, οπότε κάνε ένα defrag και εννοείτε ότι το καλύτερο είναι ένα format.

Από περιέργεια μήπως έχεις Windows Vista;
rsrGbGx.gif

#18 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 12 September 2011 - 16:34

Thanks a lot Hazuki και οχι χρησιμοποιώ WindowsXP

#19 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 12 September 2011 - 16:54

μπορεις μεσω task manager να σταματας το explorer.exe με Ctrl+Alt+Del και μετα να το ξαναρχιζεις (New Task) αν κολλαει.

το μονο προβλημα κολληματος που εχω στα XP οταν παω να μετακινησω φακελους με drag and drop μερικες φορες.

Τα XP ειναι ελαφρυ συστημα για 4χρονο επεξεργαστη οποτε κανονικα δεν πρεπει να κολλαει.