Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Card Game Meeting Athens - 15/10/2011


  • Please log in to reply
195 replies to this topic

#1 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 11 September 2011 - 20:33

hello!
με αφορμη τη συζητιση με μερικα παιδια στο maidcafe που παιζουν magic/yugioh να κανουμε ενα ξεχωριστο meeting για να παιξουμε και να γνωριστουμε!

σε αυτο το thread εβελπιστω να πουμε προτασεις για το που κ το ποτε:hot:
δεν ειμαι διοργανοτης αλλα απλος κανω τη αρχη!:himitsu:

επισης αν εχετε καπια επιτραπεζια ή καρτοπαιχνιδα θα μπορουμε να παιξουμε κ απο αυτα!

προτινο τα costas cafe στο πανεπιστημιο (μετρο) μιας και ειναι ισιχο ευριχορο και βρισκετε διπλα απο το μετρο μεσα στη galery κοραη..

Το μερος που θα παμε ειναι ο Δρακοφοινικας... ας κουαταρο λιγο :P

ο δρακοφοινικας ανοίγει κατα τις πέντε το απόγευμα και κλείνει κατα τις τρεις-τεσσερειςτο βράδυ....


Γενικά, υπάρχει περίπτωση αν θέλετε σε κατάστημα, να μπορέσω να κανονίσω να βρεθούμε σε κάποια κάισσα που να βολεύει(αυτές που έχω επαφή-Βικτώρια/Περιστέρι). Αν θέλετε πάντα υπάρχει το Πανδοχείο του Δρακοφοίνικα, το οποίο συνδιάζει και cafe/ internet cafe που μπορώ επίσης να συνεννοηθώ (βρίσκεται κάπου στο Νέο Κόσμο - πλησίον μετρό). Αυτά

μέρος συνάντισης:
17:30 στα εκδοτήρια εισιτηρίων του μετρό Νέος Κόσμος.

Edited by DaimonHand, 12 October 2011 - 09:00.

Imagination is the only limit!

#2 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 12 September 2011 - 13:28

Εγώ από yugioh ένα deck έχω όλο και όλο του Kaiba :P Γενικά όμως για "επισης αν εχετε καπια επιτραπεζια ή καρτοπαιχνιδα θα μπορουμε να παιξουμε κ απο αυτα! " το ψήνω .

#3 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 12 September 2011 - 13:37

Για yugi είμαι και γω μέσα, γιατί στα events δεν προλαβαίνω καλά καλά να μιλήσω στον κόσμο, όχι να παίξω κάρτες



#4 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 12 September 2011 - 13:39

και εγώ μέσα είμαι αλλά θα προτιμούσα να γίνει σε κάποιο μέρος ήσυχο χωρίς πολύ βαβούρα. Επίσης αν το κάνουμε, μπορούμε, αφού ξεκαθαρίσουμε ποιοι θα έρθουν και τι θα παίξουμε να βάλουμε και κάποιο συμβολικό δώρο στον νικητή κάθε τουρνουα. Αλλά πρώτα πρέπει να βρούμε κόσμο :P

Η ιδέα των καρτών στο event ήταν καλή, απλώς δεν είχατε υπολογίσει οτί θα έρθουν τόσοι πολλοί. Επίσης αυτή την φορά καρτελάκια με το username του ο καθένας, αν γίνεται, μην ψαχνόμαστε πάλι.

EDIT2: Μπορούμε επίσης πέρα των Tcg (και Tichu:P), να διοργανώσουμε και ένα τουρνουά roleplaying board games με θεματολογία που θα έχουμε επιλέξει από πριν με κανα διαγωνισμό καλύτερων ερμηνειών, σεναρίου κλπ. Ναι φαίνεται χαζό αλλά σκέφτομαι διάφορα τώρα, ώστε να ενδιαφερθεί ο κόσμος.

Edited by Osama Bin Laden, 12 September 2011 - 13:47.


#5 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 12 September 2011 - 13:41

Για yugi είμαι και γω μέσα, γιατί στα events δεν προλαβαίνω καλά καλά να μιλήσω στον κόσμο, όχι να παίξω κάρτες


Καλά ισχύει ούτε ταινία είδες , ούτε games , ούτε έκατσες καθόλου :P

#6 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 12 September 2011 - 14:01

Aυτή τη φορά περισσότερη σιγουριά μέσα, καθώς στο maid cafe οι συνθήκες δεν ήταν κατάλληλες για οργανωμένο παιχνίδι, εξάλλου δεν ήταν αυτό το θέμα του event.
Έχω αρκετά magic the gathering decks και θα ήθελα να τα δοκιμάσω και απέναντι σε ξένους αντιπάλους, οπότε ενδιαφέρομαι.

Τώρα για τόπο και χρόνο θα έχω ελεύθερο σάββατο απογευμα-βράδυ, και μετακινούμαι παντού με αυτοκίνητο γονέα ή τραμ, οπότε δεν έχω περεταίρω θέση σ' αυτό.

Θα παρακολουθώ το θρεντ και να κάποια στιγμή συντονιστούμε λογικά θα έρθω.

O6rrvsU.jpg


#7 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 12 September 2011 - 14:12

Αν κανονίσουμε για Magic ίσως να έρθω κι εγώ. Ξεκίνησα Onslaught και σταμάτησα να αγοράζω στην Kamigawa. Από εκεί και πέρα δεν ξέρω τι παίζει, όμως αν θέλετε για χαλαρό παιχνίδι είμαι μέσα.

E5VV38U.jpg


#8 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 12 September 2011 - 15:48

Όσο για το που μπορούμε να πάμε, ίσως μπορέσω να βρω κάποιο άλλο χώρο εκτός απο κάποια καφετέρια που θα μας φιλοξενήσει. Ειδικά αν είμαστε πολλοί θα έχουμε πρόβλημα σε καφετέρια.

Επίσης για τους ματζικάδες, ψήνεται κανείς να παίξουμε και draft, πέρα από χαλαρό constructed?

#9 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 12 September 2011 - 16:45

εμ ελεγα για meeting χαλαρα πραγματα! αν εχει τοση τρελη επιτυχεια (που δεν το νομιζω 8-15 ατομα το πολυ θα μαζεψουμε ΧD) κανονιζουμε και τιποτα πιο συγκεκριμενο :) (οπως τουρνουα κτλπ τα οποια και σε καποια καισσα θα μπορουσαμε να κανουμε, οχι εμεις αλλα θα συμετασχουμε στα tape2 ή drafts που διοργανονη η καισσα ^^)

οσο για το meeting εγω εχω yugioh και magic οποτε ο καθενας που θελει ακομα να συμετασχει στο meeting λεει τη επιτραπεζιο εχει, που θελει να παιξει αλλα δεν ξερει αν θα υπαρξει αντιστηχη ανταποδοση! ωστε να πχ καποιος που εχει deck pokemon να μην ερθει τσαμπα αν δεν εχει φερει αλλος ή επιδη δεν το ανακινοσε να μην εχουν φερει αλλα παιδια που τυχον να εχουν pokemon deck XD


@Osama Bin Laden: η καφετερια που λεω ειναι αρκετα καλη μη πω τελεια :P δεν εχει δινατη μουσικη και εχει και πανω οροφο οπου δεν θα μας ενοχλη κανεις ^^
@Phantom Duck: και magic !
@Namida: και yugi ^^


@Kamui: οκ σαβαττο λογικα βολευει, ενοης αυτο το σαββατο που μας ερχεται ή γενικα σαββατα; ^^'




Imagination is the only limit!

#10 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 12 September 2011 - 17:32

AGoT και L5R παίζει κανείς;

Posted Image


#11 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 12 September 2011 - 19:35

οσο για το meeting εγω εχω yugioh και magic οποτε ο καθενας που θελει ακομα να συμετασχει στο meeting λεει τη επιτραπεζιο εχει, που θελει να παιξει αλλα δεν ξερει αν θα υπαρξει αντιστηχη ανταποδοση! ωστε να πχ καποιος που εχει deck pokemon να μην ερθει τσαμπα αν δεν εχει φερει αλλος ή επιδη δεν το ανακινοσε να μην εχουν φερει αλλα παιδια που τυχον να εχουν pokemon deck XD


Οκ , αν μαζευτούμε άτομα και για Tichu έρχομαι , μέχρι τώρα είμαστε εγώ και ο Osama .

#12 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 12 September 2011 - 19:44

εγω ειμαι μεσα για Tichu
αλλα απο την αλλη σκεφτομουν πως γιατι να ειναι μονο card game meetingu?
ισως θα ηταν καλη ευκαιρια να βρεθουν και οι καμμενοι με το Mahjong
Akagi fans unite!

i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#13 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 12 September 2011 - 20:09

εγω ειμαι μεσα για Tichu
αλλα απο την αλλη σκεφτομουν πως γιατι να ειναι μονο card game meetingu?
ισως θα ηταν καλη ευκαιρια να βρεθουν και οι καμμενοι με το Mahjong
Akagi fans unite!


Το mahjong, όμως, μπορείς να το αναλάβεις εσύ ή κάποιος άλλος σχετικός σε περίπτωση που κανονιστεί; Καλό είναι, πιστεύω, να αναλάβει ένα άτομο από ένα card/board game που θα ξέρει και θα μπορεί να οργανώσει (format, πιθανά δωράκια κλπ), έτσι ωστε να έχουμε κάποιους υποτυπώδεις οργανωτές/οργάνωση.

#14 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 12 September 2011 - 20:14

εγω ειμαι μεσα για Tichu
αλλα απο την αλλη σκεφτομουν πως γιατι να ειναι μονο card game meetingu?
ισως θα ηταν καλη ευκαιρια να βρεθουν και οι καμμενοι με το Mahjong
Akagi fans unite!


Αν φέρετε και mahjong ακόμα καλύτερα μπας και μάθουμε και οι υπόλοιποι ^^

#15 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 12 September 2011 - 20:17

ας αποφασιστει πρωτα η ημερομηνια και το μερος
(για να ειμαι σιγουρος πως μπορω)
και αν συμμετεχουν κι αλλοι για Mahjong κατι θα γινει!

i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg